[ بررسی و معرفی شغلهای دومی که یک مهندس شیمی میتواند انجام دهد ]

mohandesehsan

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسین عزیز
امیدوارم همیشه خوش و سالم باشید

با توجه به وضع بد کار در کشور ما و همچنین هزینه های بسیار سنگین برای تامین حداقل زندگی , شاید به نوعی لزوم شغل دوم اجتناب ناپذیر باشد .

دسته ای از ما الان مشغول به کار هستیم و دسته ی دیگر در حال جستجوی کار و دسته ی دیگر در حال درس خواندن

اکثر ما با حقوقهای متوسط و در بسیاری از موارد کم مشغول به کار هستیم

در نتیجه به نظر بنده پرداختن به کار دوم الزامی میباشد

هدف از ایجاد این تایپیک بررسی و معرفی شغلهای دومی است که یک مهندس شیمی میتواند انجام دهد

از همه دوستان تقاضا میکنم تجربیات گرانبهای خودشونو در اختیار همه قرار دهند

چه بسا از طریق این تایپیک بتوانیم گروههایی را برای ایجاد این شغلها ایجاد بنماییم

همیشه پاینده و موفق باشید

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خانمی که دارم این رشته رو میخونم شغل اول واسم نیست!!چه برسه شغل دوم
اما ایده ی خوبیه!
شما از ارشد نتیجه گرفتی؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آناهیتا خانم شما پیشنهادی ندارید؟

والا ایده جالبیه(ترجمه کتاب و پروژه های تحقیقاتی) اما حدس من اینه که توسایت از این ایده های جالب زیاد استقبال نشه!!!!البته امیدوارم که استقبال بشه تو سایت!
الان تابستونه زیاد بازار تحقیقات داغ نیس!

mohandesehsan

عضو جدید
والا ایده جالبیه(ترجمه کتاب و پروژه های تحقیقاتی) اما حدس من اینه که توسایت از این ایده های جالب زیاد استقبال نشه!!!!البته امیدوارم که استقبال بشه تو سایت!
الان تابستونه زیاد بازار تحقیقات داغ نیس!
شما در چه زمینه هایی کار کردید؟

man69

عضو جدید
سلام
یه راه واسه کسب درآمد البته به صورت شخصی طراحی و درست کردن خشک کن میوه میتونه باشه همون جور که تو عملیات واحد خشک کن طراحی میکردیم که هزینه اولیه زیادی هم فکر نمیکنمداشته باشه حتی میشه بعد ها گسترشش هم داد امروزه میوه های خشک شده خیلی گرون هستن بازار هدفش هم تو ایران هستش یه مهندس شیمی از این جور کارا زیاد میتونه بکنه البته من هنوز 1 ترم مونده درسم تموم شه تجربه ای ندارم ولی فکر کنم از این طریق ها ما ها بیشتر پول در آریم تا این که بخوایم استخدام یه جایی بشیم

eng_chemist

عضو جدید
یه راهش کار تو موسسه های ارشده.مثل مدرسان ،پارسه و....برای تالیف ،ویرایش،تدریس...یا اگه شهر بزرگ مثل تهران و اصفهان باشی شرکتای مشاوره و طراحی هم گزینه خوبیه

eng_chemist

عضو جدید
شرکتای مشاوره که مثلا کارشون طراحی ادوات و تجهیزات فرایندیه.یا شرکت و مجتمع شیمیایی که زیر نظر شهرک های صنعتی هستن.

moein749

عضو جدید
شرکتای مشاوره که مثلا کارشون طراحی ادوات و تجهیزات فرایندیه.یا شرکت و مجتمع شیمیایی که زیر نظر شهرک های صنعتی هستن.

ممنونم فقط برای کار کردن تو این شرکتا چه چیزایی باید یاد داشته باشی؟ مثل نرم افزار یا ...
دوستان اگه شاره تلفن یا آدرسی از این شرکت ها در مشهد دارند ممنون میشم بزارن.

sogandname

عضو جدید

عزیزم من الان مدتی دنبال کار میگردم و اصلا از کار خبری نیست. اون شرکتهای مشاوره هم همه سفارشی هستن و تا کسی سفارشتو نکنه اونجاها رات نمیدن . من تا الان حتی یک اگهی استخدام از این شرکتها ندیدم.

aminkhan

عضو جدید
اینجاه یک عده میان فقط میگن فلان کار خوبه...نه راهنمایی و نه علتی و نه مزیت اقتصادی!!!فکر کنم یا میترسن کسی روی دستشون بلند بشه...یا همینطوری برای دورهم بودن یک چی میگن وگرنه فارغ التحصیل که هیچی ازبازار نمیدونه چجوری شرکت بزنه و یا بدون پارتی برو توی شرکت خصوصی و حتی دولتی کار بکنه!!!!!اصلا چرا تا حالایک تاپیک جامعی در مورد این مشاغل مرتبط با م-شیمی و مزایای اقتصادی و معایبش و کلیه سوالات و پاسخ های در این مورد نداریم...فقط هر موقع استخدام بوده یکی گفته فلان سوال میکنن و از اینجور چیزا...

chemicalenginer

عضو جدید
سلام
یه راه واسه کسب درآمد البته به صورت شخصی طراحی و درست کردن خشک کن میوه میتونه باشه همون جور که تو عملیات واحد خشک کن طراحی میکردیم که هزینه اولیه زیادی هم فکر نمیکنمداشته باشه حتی میشه بعد ها گسترشش هم داد امروزه میوه های خشک شده خیلی گرون هستن بازار هدفش هم تو ایران هستش یه مهندس شیمی از این جور کارا زیاد میتونه بکنه البته من هنوز 1 ترم مونده درسم تموم شه تجربه ای ندارم ولی فکر کنم از این طریق ها ما ها بیشتر پول در آریم تا این که بخوایم استخدام یه جایی بشیم
سلام . منم تو فکرش بودم . آخه تو منطقه ما بازار خشک بار گرمه (البته تو فصل پاییز) . می خوام اگه بشه پروژه کارشناسیمم رو این موضوع ببندم . چون میخوام لیسانسمو که گرفتم بزنم تو این جور کارا . اگه چند نفر بشیم شاید بتونیم یه کارگاه فرآوری خشک بار راه بندازیم . نظر بدید .

معتمدد

عضو جدید
سلام . منم تو فکرش بودم . آخه تو منطقه ما بازار خشک بار گرمه (البته تو فصل پاییز) . می خوام اگه بشه پروژه کارشناسیمم رو این موضوع ببندم . چون میخوام لیسانسمو که گرفتم بزنم تو این جور کارا . اگه چند نفر بشیم شاید بتونیم یه کارگاه فرآوری خشک بار راه بندازیم . نظر بدید .
میشه بگی کدوم شهر هستین؟

eng_chemist

عضو جدید
عزیزم من الان مدتی دنبال کار میگردم و اصلا از کار خبری نیست. اون شرکتهای مشاوره هم همه سفارشی هستن و تا کسی سفارشتو نکنه اونجاها رات نمیدن . من تا الان حتی یک اگهی استخدام از این شرکتها ندیدم.

من یکی از دوستام دوسال پیش رفت تو یکی از این شرکتا...بدون پارتی...از تو روزنامه آگهیشو پیدا کرد...

amin.shabani

عضو جدید
خودمونیم دوستان بدون پارتی به زحمت یه کار درست درمون پیدا کرد
و اصلا این بحث من یه مهندسی....فارغ التحصیلم میشم (البته خیلی مونده :ی) با یه در آمد ماهی 700-800 هزار تومان چطوری میشه زندگی کرد؟
هزینه کرایه خونه
خورد و خوراک
اصلا انگیزه ای واسه زندگی کردن
بیاین کارایی که یه مهندسی شیمی به صورت کوچیک میتونه انجام بده....از کارگاهی گرفته تا درست کردن چیزی با توجه به بازار بررسی کنیم ...مثل دوست عزیزمون که موضوع خشک کردن رو گفت

baharz66

عضو جدید
بچه ها منم امسال ارشد دادم و قبول ميشم
انشالله تهران شايدم اصفهان
اما به شدت دوست دارم برم سر كار هركاري باشه با هر ميزان حقوقي اما به رشته ام مربوط باشه
اگه خواستيد ميوه خشك كنيد به منم خبر بديد;)

بالا