[ بررسی وضعيت درآمد رشته عمران ]

ali_60

عضو جدید
کاملا با نظر اقا رضا موافقم تازه الان از رشته های تاریخ و مردم شناسی و... هم به جای مهندس عمران استفاده میکنند خرجش کمتره یکی نیست بگه کی حقوق دادین که حالا بحث هزینه هم میکنین اقایان... ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza2011

عضو جدید
کاملا با نظر اقا رضا موافقم تازه الان از رشته های تاریخ و مردم شناسی و... هم به جای مهندس عمران استفاده میکنند خرجش کمتره یکی نیست بگه کی حقوق دادین که حالا بحث هزینه هم میکنین اقایان... ؟

بله كاملا درسته .. يك بار در يك شركتي كه بودم بعد از پايان مرحله اسكلت و كف طبقات و قبل از شروع مرحله ديوار و سقف كناف يادمه يك نفر وارد كارگاه شد و بعدا از من خواستن كه اون شخص رو با كارگاه و قسمتهاي مختلفش اشنا كنم . بعد از يك مدت با طرف دوست شدم و اون به من گفت كه ظاهرا ديپلم فني هست و يك مدت پيمانكار كناف بوده . بعد از يك مدت مدير پروژه من رو در دفترش احضار كرد . منم رفتم و بعد اعلام كرد كه متاسفانه ديگه به وجود من در كارگاه نياز نيست . خب شما خودتون رو به جاي من بزاريد چه حالي پيدا ميكنيد ؟

اين همون شركت ساختماني اي بود كه يك روحاني شده بود مدير عاملش :biggrin: .. ظاهرا ايشون گفته بود كه وقتي يك كاري رو كه مهندس انجام ميده يك نفر ديگه با هزينه كمتر ميتونه انجام بده ديگه چه نيازي به مهندس هست ؟ خب با اين تز عذر ما رو خواستن و يادمه در اون زمان خيلي زياد به اون كار احتياج داشتم . بعد از اون همه زحمت در مرحله طاقت فرساي گودبرداري و پياده كردن نقشه و فونداسيون و اسكلت و ديوار هاي حائل حالا خيلي محترمانه گفتن ديگه بهت نيازي نداريم ...

خلاصه بدا به حال مهندساي جووني كه در حال فارغ التحصيل شدن هستن يا به زودي وارد بازار كار ميشن . :cry:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا انقدر ارزش یه مهندس پایین اومده
وقتی بعضیا از مهندسای قدیم(40سال پیش)و حقوقاشون حرف میزنن واقعا ارزش یه مهندسمعلوم میشه
البته ارزش یه مهندس به حقوقش نیست و به کار و تواناییش بستگی داره ولی حقوق بی تاثر نیست
اکثرا فقط دنبال اینن که بتونن یه مهندس جذب کنن که بشه حقوق کمتری بهش بدن
اینجاست که مهندسان عزیز باید از حرمت این رشته دفاع کنن و زیر بار نرن
یعنی یا کار نکن یا اگه کردی نزار اون واژه مهندسی با پرداخت ناچیز حقوق خدشه دار بشه(مثل خودم)

ali_60

عضو جدید
وقتی توی هر روستایی دانشگاهها دارن مهندسی عمران بدون کنکور جذب میکنند دیگه چه انتظاری میشه داشت کار از اساس خراب:mad:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی توی هر روستایی دانشگاهها دارن مهندسی عمران بدون کنکور جذب میکنند دیگه چه انتظاری میشه داشت کار از اساس خراب:mad:
علی جان اگه ما تو مدارسمون هم مهندسی عمران بیاریم بازم میتونن وارد بازار کار بشن
این وضعیت ناشی از سیاستهای غلطی هست که داره اجرا میشه(بیشتر بگم میشه مطلب سیاسی و مدیران برخورد میکنن)
اگه هدفمند بشه سیاستهای عمرانی مطمئن باش همه چیز خوب میشه
خلاصه بگم
این درخت که میبینی از ریشه معیوبه نه از میوه کرمویی که داریم میبینیم

f.omrani1991

عضو جدید
به قول معلم فیزیک سال سوم دبیرستانمون : ما فقط یاد گرفتیم فکر کمیت باشیم نه کیفیت، شما دنبال کیفیت برو کمیت خودش میاد دنبالت ...

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
آيا يك مهندس عمران مي تواند درآمدي در حدود ماهي 10 ميليون تومان داشته باشد؟؟
بسته به زرنگی و کار و سابقه کارشه
من جایی که کار می کنم ، صاحب اونجا فقط به طور میانگین روزی 1 میلیون تومن درآمد داره اونم فقط از کارشناسیایی که می کنه ، بقیش بماند ، میشه ماهی 30 میلیون که شما حساب کنی 4 میلیون هم همه خرجش بشه ماهی ، درآمد خالصش فقط از کارشناسی هایی که میکنه ماهی 26 میلیونه

mastan91

عضو جدید
هیچ چیزی نشد نداره!
ولی برای یه تازه کار این مقدار خیلی زیاد است ولی میشه با مرور زمان و یاد گرفتن مهارتهای کسب وکار وکسب تجربه به این مبلغ وحتی مبلغ بیشتر از این هم خواهید رسید.باید صبور باشید ویکسری اصول را رعایت فرمایید. برای درامدهای بالا در مهندسی عمران باید یه سرمایه پایه ای داشته باشید.
واگه بتونید یه شرکت پیمانکاری تاسیس کنید می توانید به رقمهای بلاتری هم فکر کنید.باید گفت که در عرصه پیمانکاری باید بسیار زیرک باشید چون یک سهل انگاری مساوی با نابودی است.

ولی دوست عزیز تو کارتو درست وکامل انجام بده ما بقی را به خدا بسپار;)

م.كمالي

عضو جدید
مهندسهاي عمراني كه بيش از 10 ميليون درآمد ماهيانشون هست كم نيستند . نمونه هاي زيادي رو من ميشناسم . با سابقه حدود 15 سال كه مديريت يك پروژه خوب رو داشته باشي + چند تا كارشناسي در ماه از اين مبلغ هم بيشتر ميشه .

بالا