بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم از همه دوستان ک بهرطریقی کمک کردن ممنونم
بخصوص از امید و عطرعلی عزیز واسه جزوات عالیشون
از دوستانی ک این راهو رفتن و راهنماییمون کردن (امیدوارم برگردن ب جمعمون)
از مدیریت محترم:دی
از خودم
از تو
از او

parza93

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید.امیدوارم همتون لبتون خندون باشه.
به نظر منم امسال نسبت به سالای قبل سوالای تاریخ و درک و منظر خیلی مسخره بود.
در عوض ایستایی و زبانش بد نبود گرچه من خوبم نزدم.
منم سوال دریا رو زدم به سمت اتاق اما الان که دارم فکر میکنم میبینم اگه عصر به بعد بوده سمت دریا درسته من یادم نمیاد زمانم تعیین کرده بود عایا؟

presentness

عضو جدید
سلام دوستان - امیدوارم حالتون بعد از یه مسابقه نفس گیر خوب باشه - یه حرفهایی رو شنیدم که ناراحت شدم اگه سخت بوده برای همه سخت بوده - لطفا روحیتونو حفظ کنید و با خونسردی به سوالات جواب بدیم - هی چی بوده گذشته و مهم در اوردن پاسخ های صحیحه !
هر سوالی که یادتون میاد بنویسید یه جمع بندی کنیم ببینیم چیکار کردیم :
سازه پایدار بود یا ناپایدار ؟
تاریخ : مکتب ذن
درک : باد برگه رو به سمت دریا میبره .

چرا داخل؟خب باد در روز از سمت دریا ب خشکیه و شب برعکس پس برگه ب طرف داخل حرکت میکنه

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هر چیزی می خوام که از کلیه بچه های پاکدل و مهربان باشگاه به خصوص omid_mehraz و atrali و farzaneh memari* که با معرفی سایت memrise خیلی به خوندن زبانم کمک کرد تشکر ویژه کنم و براشون آرزوی آرامش موفقیت و سلامتی و شادکامی در تمام مراحل زندگی دارم...:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
و یه خسته نباشید و خداقوت حسابی که تا این مرحله با هم درس خوندیم و به هم کمک کردیم:gol::gol::gol:

اما در مورد سوالات کنکور:
1)این سوالات فن در مورد طاق و ... از فن شناسی گلابی اومده بود؟
از کتاب درک رفتار هم خیلی کم سوال اومده بود.

2)سوال یک فن نیروی تکیه گاه 200 میشد؟
برای لنگر گیری حول یک نقطه اون لنگری که رو تیر بود و بدون فاصله تا نقطه ای که حولش لنگر و صفر می گیریم باید حساب میکردیم.درسته؟

سوالات منظر چه وضعی بود:surprised:
به نظرم سخت ترین سوالات , سوالات مربوط به منظر بود.سخت که چه عرض شود... بی محتواترین سوالات...این همه باغ ایرانی داشتیم چه سوالات افتضاحی طرح کردند...

زبان به نظر من هم خوب بود.
3)سوالات معاصر تاریخ از کتاب مهدوی بود؟

4)دوستان من فقط یه دونه سوال منظر و جواب دادم... با این اوضاع باید درصدام چطور باشه تا امیدوار باشم؟

2) اره فاصله ش نباید حساب میشد، ولی من 100 دراوردم...
3x = 600 -300

mh.memar

عضو جدید
رییس سازمان سنجش خبر داد
انتشار کلیدسوالات آزمون ارشد از یکشنبه/ اعلام اسامی مجازین در نیمه دوم اردیبهشت

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 94 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در امنیت کامل گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیمه دوم اردیبهشت‌ ماه سال 94 اعلام می‌شود.

دکتر خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به رقابت 812 هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 94 از روز چهارشنبه تا جمعه، اظهار کرد: سوالات هر یک از کد رشته‌های امتحانی این آزمون از ساعت 18 روز یکشنبه 19 بهمن بر روی سایت سازمان به آدرس http://www.sanjesh.org قرار می‌گیرد. همچنین کلید اولیه سوالات آزمون نیز از روز یکشنبه 26 بهمن بر روی سایت قرار می گیرد .
وی همچنین گفت:‌ داوطلبان می توانند هرگونه سوال و مطلبی در خصوص سوالات و کلید آزمون را از روز دوشنبه 27 بهمن الی 4 اسفند منحصراً از طریق «سیستم پاسخگویی الکترونیکی» به سازمان ارسال نمایند.

خدایی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیمه دوم اردیبهشت‌ماه سال 94 اعلام می‌شود، گفت: پس از انتخاب رشته در اردیبهشت‌ماه نتیجه نهایی هفته دوم شهریورماه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
رییس سازمان سنجش درباره ظرفیت و شمار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد امسال اظهار کرد: تعداد مجازین بستگی به اعلام ظرفیت از سوی دانشگاه‌ها دارد و براین اساس سه برابر تعداد اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها مجاز به انتخاب رشته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرفته شدگان تا آخر اسفندماه نهایی و به سازمان سنجش اعلام می‌شود تصریح کرد: پیش از این اعلام شده بود که روند افزایش ظرفیت پیش‌بینی نمی‌شود و این امر براساس تکلیف برنامه آموزش عالی کشور خواهد بود.
رییس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه براساس اسناد بالادستی 20 درصد از فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی باید وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند، افزود: این در حالیست که در حال حاضر 45 درصد از این افراد به مقطع کارشناسی ارشد راه پیدا می‌کنند.
خدایی با تاکید بر کنترل کیفیت فرایندهای آزمون‌های تحصیلات تکمیلی افزود: ما نمی‌خواهیم گسترش غیرهدفمند داشته باشیم اما در حال حاضر وقتی به ترکیب شرکت‌کنندگان و پذیرفته‌شدگان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که از 812 هزار داوطلب، 406 هزار معادل 55 درصد از شرکت‌کنندگان داوطلبان گروه انسانی هستند و این نشان‌دهنده این است که گسترش در حوزه علوم انسانی بوده است و باید برای ارتقای کیفیت در این حوزه برنامه‌ریزی کنیم.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر تمامی دوستان. انشالله کنکور خوبی داده باشید. و یک یک دوستان نتیجه تلاش خود را گرفته باشند. ارشد اتفاق بزرگی نیست. و مطمءن باشید که تمام اینده شما ارشد نیست. مساءل به مراتب مهمتری در زندگی وجود دارد. با این امیدوارم یک یک دوستان هر چی خیره براشون پیش اید.
در خصوص سوالات همیشه متاسفانه ضعف وجود دارد. و ضعف هها خیلی ریشه ای هستند. و از ان تاسف اور تر رفع نشدنش هست.

hh.architect

عضو جدید
برگه کاغذ مربوط به تنظیم شرایط بود
نسیم در صبح که دریا سرده از دریا به خشکی
در بعد از ظهر که دریا گرمه از خشکی به دریا

parza93

عضو جدید
من بی صبرانه منتطر یکشنبه ام.
جوابا رو رو یه تیکه کاغذ نوشتم با خودم آوردم

اگه درصدا امیدوار کننده بود برا اسکیس شروع میکنم اگه نه که برنامه ریزی ایشالله برا سال آینده

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
برگه کاغذ مربوط به تنظیم شرایط بود
نسیم در صبح که دریا سرده از دریا به خشکی
در بعد از ظهر که دریا گرمه از خشکی به دریا

من انقد حواس پرتم که روی سوال رو کامل نخوندم به اون زمان دقت نکردم.........:(

venus.

عضو جدید
من که مثل سال ییش خراب کردم واقعا دیگه میخوام بیخیال ارشد شم اه :(
ولی کنکور نسبت به سال ییش خیلی بهتر بود

zahra_ltf20

عضو جدید
قبل از هر چیزی می خوام که از کلیه بچه های پاکدل و مهربان باشگاه به خصوص omid_mehraz و atrali و farzaneh memari* که با معرفی سایت memrise خیلی به خوندن زبانم کمک کرد تشکر ویژه کنم و براشون آرزوی آرامش موفقیت و سلامتی و شادکامی در تمام مراحل زندگی دارم...:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
و یه خسته نباشید و خداقوت حسابی که تا این مرحله با هم درس خوندیم و به هم کمک کردیم:gol::gol::gol:

اما در مورد سوالات کنکور:
1)این سوالات فن در مورد طاق و ... از فن شناسی گلابی اومده بود؟
از کتاب درک رفتار هم خیلی کم سوال اومده بود.

2)سوال یک فن نیروی تکیه گاه 200 میشد؟
برای لنگر گیری حول یک نقطه اون لنگری که رو تیر بود و بدون فاصله تا نقطه ای که حولش لنگر و صفر می گیریم باید حساب میکردیم.درسته؟

سوالات منظر چه وضعی بود:surprised:
به نظرم سخت ترین سوالات , سوالات مربوط به منظر بود.سخت که چه عرض شود... بی محتواترین سوالات...این همه باغ ایرانی داشتیم چه سوالات افتضاحی طرح کردند...

زبان به نظر من هم خوب بود.
3)سوالات معاصر تاریخ از کتاب مهدوی بود؟

4)دوستان من فقط یه دونه سوال منظر و جواب دادم... با این اوضاع باید درصدام چطور باشه تا امیدوار باشم؟

نیروی تیکه گاه 100 میشد دیگه چرا 200 ؟؟

samira-arch

عضو جدید
سلام دوستان همگی خسته نباشید
به نطرمن امسال نسبت به پارسال سخت تر بود مخصوصا تاریخ که اصلا نفهمیدم ازکدوم منبع داه بودن؟
منظرم که نخونده بودم ولی 6 تا زدم راستی اون شعره کدوم میشد؟ من که شانسی سعدی رو زدم
زبان و درکم بود نبود. مداد تراش کدوم میشد؟ من دایره رو زدم
نیروی تکیه گاهم 100 آوردم

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااااااااااااااام به همه
خوبیییییییییییییییین ؟
حال و احوال ؟

اقا رسما من با دیدن سوالای تاریخ مغزم هنگ کرد
ینی ازین تحلیلی تر نمیشد بده
چی می گفت واسه خودش
منظرو بگو شعر و ادبیات !!!!!!!!!!!
فن که 3 سوال ازکتابه جدید گلابچی بود که متاسفانه من اول دوپوسته زدم بعد پاکش کردم زدم میان تهی :mad:
درکشم می تونست بهتر باشه
در کل می تونم بگم فن رو اگه سوالای کتاب جدیدش رو حذف کنیم خیلی خوب بود
ولی با این شرایط از هنر و ساخت دیروز سخت تر بود خداییش دیگه
تاریخ و منظرو اگه با سالای قبل مقایسه کنی فک می کنی اصن سوالای کنکور ارشد نیستن اینا

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بی صبرانه منتطر یکشنبه ام.
جوابا رو رو یه تیکه کاغذ نوشتم با خودم آوردم

اگه درصدا امیدوار کننده بود برا اسکیس شروع میکنم اگه نه که برنامه ریزی ایشالله برا سال آینده

اره منم نوشتم ولی مشکل اینه که دفترچم e بود کلیدم مال a رو میدن............:D

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال اول تاریخ باسیلیکا
سوال دوم یونان سنگ و چوب و سفال

بی بی خانم رو من مسجد امام زدم
گنبدخانه ای رو هم 12 امام
یکی بگه ببینم درت زدم یا نه

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااااااااااااااام به همه
خوبیییییییییییییییین ؟
حال و احوال ؟

اقا رسما من با دیدن سوالای تاریخ مغزم هنگ کرد
ینی ازین تحلیلی تر نمیشد بده
چی می گفت واسه خودش
منظرو بگو شعر و ادبیات !!!!!!!!!!!
فن که 3 سوال ازکتابه جدید گلابچی بود که متاسفانه من اول دوپوسته زدم بعد پاکش کردم زدم میان تهی :mad:
درکشم می تونست بهتر باشه
در کل می تونم بگم فن رو اگه سوالای کتاب جدیدش رو حذف کنیم خیلی خوب بود
ولی با این شرایط از هنر و ساخت دیروز سخت تر بود خداییش دیگه
تاریخ و منظرو اگه با سالای قبل مقایسه کنی فک می کنی اصن سوالای کنکور ارشد نیستن اینا

اره سخت بود...................بیشتر شبیه اطلاعات عمومی بود تا کنکور................این همه موضوع مهم تو معاصر گیر دادن به نیمه قرن 19 اه..................اقا اون مقبره نادر شاه چی میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.