بررسی سوالات آزمون دکتری سراسری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omidtabrizy

عضو جدید
سلام دوستان...
نظرتون در مورد ازمون امروز چی بود؟؟؟
سوال در چه سطحی بودن؟
کلید سوالات رو فردا میذارم همینجا...

omidtabrizy

عضو جدید
سوالات تخصصی به نظرم خیلی آسون بود...
من از 90 تا سوال فقط 8تا رو نزدم و 82 تای بقیه رو با اطمینان تقریبی نسبتا بالایی جواب دادم.
سوالات گرامر زبان خیلی آسون بود و لغت متوسط رو به دشوار بود.همچنین درک مطلب اول اسون و دومی متوسط بود
استعداد اما وقت کم آوردم و فقط 8 تا سوال جواب دادم.

معمارباشی

عضو جدید
من امسال اصلا نخونده بودم برای کنکور
و با اطلاعات قبلیم فقط شرکت کردم
بنظرم سوالای تخصوصیش خیلی اسون بود ولی من چون نخونده بودم فقط 70 درصدشو جواب دادم ... که اونم نمیدونم چقدرش درسته (احتمالا 50 %)
زبان هم با امید موافقم ... منم گرامر و ریدینگ اولش رو خوب زدم ولی وکب سخت بود برام و ریدینگ دوم هم نرسیدم بخونم !
استعداد تحصیلیش با این که برام جدید بود ولی حس خوبی بهم داد .... متن ها رو کامل جواب دادم + تست های هوشش رو ... تقریبا 15 تا سوالشو جواب دادم که فکر کنم بیشترش درست باشه و با اطمینان زدم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از 90 تا سوال فقط 8تا رو نزدم و 82 تای بقیه رو با اطمینان تقریبی نسبتا بالایی جواب دادم.

تبریک میگم، با این حساب شما با اختلاف خیلی زیاد رتبه 1 کنکور میشید. اگه واقعا 82 تا با اطمینان بالا زدین مصاحبه هم زیاد مانعی نیست، از الان قبولی، منتظر خبرش هستیم.

من امسال اصلا نخونده بودم برای کنکور
و با اطلاعات قبلیم فقط شرکت کردم

اتفاقا امسال کنکور منبع دار نبود، تستای سال پیش رو که نگاه میکردم اکثر تستا عینا از کتابا طرح شده بودن، بخصوص تستای گلابچی، نانو، دیجیتال، آرکی تایپی، سازه در معماری... عین به عین از کتابا و عکسای گلابچی بودن، ولی امسال بیشتر روی دانش کلی و همون اطلاعات قبلی بود که میشد جواب داد به سوالا(به جز موارد کمی مثل سوالای روش تحقیق عینی فر که واقعا مسخره بودن). خودم احساس میکنم سال بعد نه تنها وقت نمیکنم چیزی بخونم بلکه همینایی که از ارشد مونده هم یادم میره:D در کل تو آزمون تستی اونایی که فاصلشون با کنکور ارشد کمتره خیلی بهتر عمل میکنن، ولی تو بخش مصاحبه اونایی که فاصله افتاده بین ارشدشون و تونستن مقاله و رزومه جمع کنن موفقترن.

چیزی که به نظرم اومد اینه که کنکور دکتری سیاهی لشگر خیلی زیاد داره. بندگان خدا که خیلیاشونم سن و سال بالایی داشتن سر جلسه، جوری به سوالای سازه نگاه میکردن انگار از مریخ اومده. اون سوال فرودگاه TWA رو بغل دستیم کلی تو کف بود که سازش کابلیه یا مثلا غشایی. خواستم بگم تو بزن تیرچه بلوکه حاجی:D مشخصه خیلیاشون اصلا کتابای 10-15 سال اخیرو ندیدن، صرفا رو تجربه و علاقه اومدن برای آزمون.

sweet.roonak

کاربر فعال
شما که اطمینان دارین از جواباتون(82%) جواباتون اینجا بزارین اگه میشه:)

نورا سلطانی

عضو جدید
دکتری کلا تو ایران چندتا بر میداره ظرفیت ها چجوریه تا چند مجاز میشن؟
خیر از دانشگاه های تهران کدوم شهرستان ها بر میدارن؟
برا من امتحان دادن تجربه خوبی بود با محیطش آشنا شدم و کلا دستم اومد چی ب چیه در کل بنظر تخصصی ها هم خیلی سخت نبود ولی خب من متاسفانه انقدر فاصله افتاده برام خیلی چیزا یادم نیست.
منم با اطلاعات کلی زدم سازه خوب بود زبان وکب خیلی سخت! گرامر آسون و برای استعداد منم وقت کم آوردم

royafshp

عضو جدید
سوالات گرامر زبان خیلی آسون بود و لغت متوسط رو به دشوار بود.همچنین درک مطلب اول اسون و دومی متوسط بود
استعداد اما وقت کم آوردم و فقط 8 تا سوال جواب دادم.
سلام، میشه لطفا شما که خیلی خوب زدید سوالایی ک5 یادتونه جواباشو اینجا بزارید؟؟؟

sweet.roonak

کاربر فعال
دوستان من تقریبا سوالا یادم مونده ولی اخه کسی تبادل نظر نمی کنه ک ....

sweet.roonak

کاربر فعال
رویا جان من ک سوالارو ندارم، یادمه اکثرشون فقط، اگه مشارکت می کنی بنویسم؟:redface:

sweet.roonak

کاربر فعال
من شروع می کنم سوالارو:
1- در طراحی مسکن برای افراد کم درامد حاشیه خزر کدامیک اولویت کمتری دارد؟1 -اتاق خوابها رو ب جنوب باشند2-استفاده از عایق رطوبتی در بنا 3- بنا بروی پیلوتی باشد4- کشیدگی بنا شرقی -غربی باشد

sweet.roonak

کاربر فعال
2-اصول معماری ویتروویوس:2تا گزینش یادم مونده قیاسی و قانونمند
3-تعریف پدیدارشناسی
4-در نقد پست مدرنیسم ها از مدرنها کدام وجود ندارد؟تاریخ تکنولوژی .....

royafshp

عضو جدید
2-اصول معماری ویتروویوس:2تا گزینش یادم مونده قیاسی و قانونمند
3-تعریف پدیدارشناسی
4-در نقد پست مدرنیسم ها از مدرنها کدام وجود ندارد؟تاریخ تکنولوژی .....
در نقد پست مدرنیسم تاریخ میشه فکر کنم، پدیدار شناسی همون گزینه میشد که جهان از دید انسان معنادار میشه، حالا دقیقا چجوری نوشته بود یادم نیست ولی معنیش اینه که جهان واقعیت خارجی نیست بلکه از چشم انسان جهان معنا پیدا میکنه، ویتروویوس فکر کنم قانونمند بود ولی یادم نیست دو تا گزینه دیگه چی بود شاید اشتباه بگم، اون حاشیه دریای خزر رو هم من شک داشتم نزدم

sweet.roonak

کاربر فعال
6- کدام ویژگی دیکانستراکشن نیست؟من یکپارچگی زدم (گزینه هاش یادم نیست)
7- استفاده از عناصر معماری سنتی در مسجد اصفهان کدوم می شد؟

sweet.roonak

کاربر فعال
9- انعطاف پذیری در معماری
10-گشتالت؟ک فک کنم فرمهای تداعی گر می شد جوابش
11- ی سوالم بود راجع به ادراک ذهن که جز کدوم مکاتب فلسفی ئه؟ تجربه گرایی زدم ولی مطمئن نیستم

royafshp

عضو جدید
6- کدام ویژگی دیکانستراکشن نیست؟من یکپارچگی زدم (گزینه هاش یادم نیست)
7- استفاده از عناصر معماری سنتی در مسجد اصفهان کدوم می شد؟
منم دیکانستراکشنو یکپارچگی زدم:smile: راستش مسجد جامع رو شک داشتم ولی فکر کنم اون گزینه باشه که یکپارچگی مسجد بود

royafshp

عضو جدید
9- انعطاف پذیری در معماری
10-گشتالت؟ک فک کنم فرمهای تداعی گر می شد جوابش
11- ی سوالم بود راجع به ادراک ذهن که جز کدوم مکاتب فلسفی ئه؟ تجربه گرایی زدم ولی مطمئن نیستم
گشتالت رو منم تداعی گر زدم، انعطلف پذیری گزینه هاش یادم نیست ولی اونی میشد که گفته بود قابلیت انجام کاربری های مختلف رو داشته باشه
ادراک ذهن رو من یه گزینه دیگه زدم ولی گزینه ها یادم نیست

royafshp

عضو جدید
پهلوی رو منم ساختمان های دولتی زدم، رنسانس هم اونی میشد که پلی بین قرون وسطی و عصر جدید، اون سوال سال هایی که تغیرات کمتر بوده رو من نزدم، تغییر در باور های مردم رو هم شک داشتم نزدم:redface:

sweet.roonak

کاربر فعال
راجع ب مسکن کم درآمد نظری نداری؟بین کدوم گزینه ها شک داشتی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.