بررسی سوالات آزمون دکتری سراسری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MK6

کاربر بیش فعال
سوالات استعداد تحصیلی اونایی که مربوط به ریاضی میشد توهرم که خالی بود 18جوابش بود، یکی مربوط به درست کردن عدد با چندتا اعدادی که داده بود که چند حالت داره من 9 تا رو زدم بقیه سوالای استعداد یادم نیست. یکی مربوط به بتن ریزی بود درصد خواسته بود اگه اشتباه نکنم گزینه 56 و خورده ای رو زدم.

MK6

کاربر بیش فعال
بعد یه سوال مربوط به پژوهش تو دکتری بود که چه چیزی مهمه من فرضیه درست کردن برای سوال رو زدم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چه جذاب
کنکور دکترا زا ازمون نظام مهندسی شیک تر هست

MK6

کاربر بیش فعال
ی سوال جوابش نسبت طلایی دوره رنسانس بود، بعد یکی الهام گرفته از چشم انسان بود، سازه فرودگاه جده، چادری کابلی بود. برج العرب یادم نیست پوسته ای زدم فکر کنم.

MK6

کاربر بیش فعال
سازه ورزشگاه etfeبود، ی سوالی بود یه ساختماونش شبیه قلعه بود نوشته بود کدوم تیر یادم نیست نیروی افقی رو مهار می کنه اون چی میشد؟ تیر چوبی، تیر بتنی؟

MK6

کاربر بیش فعال
یه سوال در مورد یه گنبد بود که کج شده بود، گفته بود در اثر بار برف این جور شده یا بار باد و خمش یا برش من خمش رو زدم و هر دو نیرو رو؟
یه سوالم در مورد وارد شدن نیروی برف بود به کدام قطعه، فکر کنم گزینه ای که توش عدد قطعه 4 و قطعه 2 و رو داشت رو زدم.

آخرین ویرایش:

MK6

کاربر بیش فعال
فرودگاه twa سارینن بود ادامش یادم نیست چی خواسته بود دیگه ذهنم یاری نمیکنه بقیش و شما بگید.:confused:

آخرین ویرایش:

sweet.roonak

کاربر فعال
ی سوال جوابش نسبت طلایی دوره رنسانس بود، بعد یکی الهام گرفته از چشم انسان بود، سازه فرودگاه جده، چادری کابلی بود. برج العرب یادم نیست پوسته ای زدم فکر کنم.
سه تای اول رو مثل شما زدم ولی برج العرب شک داشتم نزدم

sweet.roonak

کاربر فعال
سوال اخر فن (دفترچه من) در مورد فشار هوا در مناطق گرم و خشک در بیرون شهر بود
ی سوالم فاصله بین دو ساختمان که از سه طرف بسته س ؟ من زدم کنترل شده

نورا سلطانی

عضو جدید
برج العرب سازه بتنی و فلزی میشه
فرودگاه twa هم پوسته است
این گنبد هم نمودار خمشی اش رو کشیده بود که بار باد رو هم من زدم
تو اون گنیدی که پرسیده بود کجا بیشتر تحمل نیرو می کنه در بالای کنبد چون تقریبا افقی هست برف بیشتری جمع میشه

نورا سلطانی

عضو جدید
ورزشگاه مونیخ کششی بود
واتر کیوب هم ای ای اف ای بود
عرفه آمریکا اکسپو 70 هم حلقه فشاری بود.

نورا سلطانی

عضو جدید
درسته عکس محور نبود آزمون ولی باز مال کتاب های گلابچی بود البته همه اینایی رو که گذاشتم از کتاب مهندس فاطمی گذاشتم ایستایی و فن ساختمان که در واقع خلاصه کتاب های گلابچیخ

Ramtin.m

عضو جدید
من شروع می کنم سوالارو:
1- در طراحی مسکن برای افراد کم درامد حاشیه خزر کدامیک اولویت کمتری دارد؟1 -اتاق خوابها رو ب جنوب باشند2-استفاده از عایق رطوبتی در بنا 3- بنا بروی پیلوتی باشد4- کشیدگی بنا شرقی -غربی باشد

فک کنم بنا به روی پیلوت باشه ، توی حاشیه خزر به دلیل آب و هوای معتدل ، گزینه های 1 و 4 اولویت اساسی نیست ... استفاده از عایق رطوبتی هم شامل هزینه است و اسم از افراد کم درامد اومده ... بدلیل بارندگی و رطوبت ، روی پیلوت بودن مهم ترین گزینه محسوب میشه

Ramtin.m

عضو جدید
نمونه تصادفی در تحقیق؟
مهمترین بخش رساله دکتری؟
دلیل اصلی پژوهش جدید؟

خیلی مطمئن نیستم ولی فک کنم نمونه تصادفی پهنا نگر باشه ( چون همه داده ها را بررسی نمی کنه پس ژرفانگر نیست) و اینکه نمیتونه قابل تعمیم باشه ( البته فک می کنم )
مهمترین بخش رساله دکتری را من عنوان زدم ... چرا که توی پژوهش حتما به فرضیه نمی رسیم ، از طرفی سوال میتونه از دل عنوان پدید بیاد ( بین سوال و عنوان شک دارم همچنان :surprised:)
و اینکه دلیل اصلی هر پژوهشی ، شناخت روی اون موضوعه...چون الزاما همه پژوهش ها به نتیجه و فرضیه و ... نمی رسن

Ramtin.m

عضو جدید
6- کدام ویژگی دیکانستراکشن نیست؟من یکپارچگی زدم (گزینه هاش یادم نیست)
7- استفاده از عناصر معماری سنتی در مسجد اصفهان کدوم می شد؟

دیکانستراکش یکپارچگی را زدم
عناصر معماری سنتی هم افزایش یکپارچگی را زدم

Ramtin.m

عضو جدید
سلام به همه دوستان گرامی
من امسال مطالعه اختصاصی برای این آزمون نداشتم و فقط با مطالعات دوران ارشدم شرکت کردم و به نظر من سوالهای دکترا خیلی سوالای شیک و معقولی بودن ، ایشالا که همه به نتیجه دلخواهتون برسید:smile:
یه چیزایی که از سوالا یادم میاد ایناست :
1-سوالی که راجع به نقد پست مدرن از مدرن مطرح شده بود احتمالا میشه (علوم جدید) (یه چیزی تو این مایه ها بود گزینش) ... : نظریات پست مدرن و نقد مدرنسیم در موارد زیر قابل بررسی است :
عقلانیت - ایدئولوژی - کثرت گرایی - تاریخ - زبان - رسانه - تکنولوژی ( منبع : مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب دکتر قبادیان)
2- بار دینامیکی زمانش کوتاهه و بار استاتیکی زمانش طولانیه
3- برج پیزا به دلیل نشست نابرابر کج شده
4-ستونهای طره ای میتونن بارهای افقی را تحمل کنن ( سوالی که شکل داده بود سازه فضاکار و ستون و ستون طره ای و اینا داشت)
5- استفاده از گرمای خورشید در زمستان ( سوالی که عکس یه ساختمون بود نور خورشید میومد داخل ، البته هر دو فصل تابستان و زمستانو نشون داده بود که توی گزینه ها عملکرد زمستانی درست مطرح شده بود)
6- معماری سبز هم بین دوتا گزینه تعبیه پارکینگ دوچرخه و کنترل رفتار انسانی شک داشتم که درنهایت کنترل رفتارو زدم ... چون در معماری سبز توجه به انرژی پاک و آب و انرژی و حمل و نقل و استفاده صحیح پسماند اولویت دارن ، گرچه تعیین نوع رفتار افراد هم مهمه ولی فک نمیکنم به اندازه بقیه گزینه ها اهمیت داشته باشه
7-بار برف روی راس گنبد و بار باد هم روی بدنه بیشترین حالت بود
بازم چیزی یادم اومد میگم ، شمام یادتون اومد بگید;)

sweet.roonak

کاربر فعال
فک کنم بنا به روی پیلوت باشه ، توی حاشیه خزر به دلیل آب و هوای معتدل ، گزینه های 1 و 4 اولویت اساسی نیست ... استفاده از عایق رطوبتی هم شامل هزینه است و اسم از افراد کم درامد اومده ... بدلیل بارندگی و رطوبت ، روی پیلوت بودن مهم ترین گزینه محسوب میشه
خب گفته بود کدوم اولویت کمتری داره، منم دقیقا ب خاطر هزینه عایق رو زدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.