بررسی | سوالات آزمون ارشد هــنر های ساخت 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این جدول بر اساس درصد یه سری از بچه ها بر مبنای کلید اولیه سنجش برای گرایش تکنولوژی درست شده...با مقایسه میانگینتون حدودا جایگاهی که هستید دستتون میاد ;)
http://s6.picofile.com/file/8251188376/Final_Teckno.jpg

این هم جدول گرایش انرژی :)
http://s6.picofile.com/file/8251189592/Final_Energy.jpg

پیوست ها

• Final_Teckno.jpg
    Final_Teckno.jpg
    43.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • جدول رتبه.zip
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

DDDIQ

مدیر ارشد
مشاهده پیوست 257886
سلام دوستان، میشه برای این سوال هم اعتراض بزنید؟ همونطور که تو کتاب بتن قسمتهایی که خط کشیدم اومده، سازه فولادی خارجی هم داره بار جانبی تحمل میکنه هم بار قسمتی از طبقات رو، و برای هسته نوشته شده که بار اصلی رو تحمل میکنه، یعنی الان گزینه 3 سوال 59 درست تره که به جزییات بارها اشاره کرده نسبت به گزینه 4 که فقط نوشته سازه تقویت کننده. من فکر میکنم این سوال هم باید دو گزینه ای بشه.

سلام دوست گرامی عذرمیخوام ولی رفرنس این سوال مشخصا طبیعت منبع الهام صفحه 107 و پاسخ سازه تقویت کننده صحیح هست ( رفرنس دیکر مبانی طراحی ساختمان بلند صفحه 401) کلا عملکرد هسته تحمل این نیروهاست و بدون این سازه فولادی خارجی هم ساختمان پایدار خواهد موند ولی برای تثبیت حالت و پایداری بیشتر این سازه فولادی اضافه شده ( هسته + ستون فقرات بتنی + سازه فولادی خارجی ) , در کل گزینه 3 بیان میکنه تحمل بار قائم و جانبی یعنی در عمل عملکرد هسته ای نادیده گرفته شده ! چون وقتی بار قائم و جانبی رو این سازه فولادی خارجی نازک ! تحمل کنه دیگه نیازی به هسته نیست !
لطفا تصاویر دیتیل عکس 7-144 کتاب ساختمان های بلند رو ببنید صفحه 401 کاملا مشخصه عملکرد تقویتی هست

_________

در کل از سوالات فن و سیستم به گفته استاد خرسند 48 به خاطر نوع بیان رفرنس ها و طرح سوال / و سوال 125 میشه اعتراض داشت ( البته خودم شخصا چون عینا تصویر در کتاب چاپ شده با استدلال فشار خاک فکر نمیکنم این سوال تغییری کنه

anesstino

عضو جدید
سلام دوست گرامی عذرمیخوام ولی رفرنس این سوال مشخصا طبیعت منبع الهام صفحه 107 و پاسخ سازه تقویت کننده صحیح هست ( رفرنس دیکر مبانی طراحی ساختمان بلند صفحه 401) کلا عملکرد هسته تحمل این نیروهاست و بدون این سازه فولادی خارجی هم ساختمان پایدار خواهد موند ولی برای تثبیت حالت و پایداری بیشتر این سازه فولادی اضافه شده ( هسته + ستون فقرات بتنی + سازه فولادی خارجی ) , در کل گزینه 3 بیان میکنه تحمل بار قائم و جانبی یعنی در عمل عملکرد هسته ای نادیده گرفته شده ! چون وقتی بار قائم و جانبی رو این سازه فولادی خارجی نازک ! تحمل کنه دیگه نیازی به هسته نیست !
لطفا تصاویر دیتیل عکس 7-144 کتاب ساختمان های بلند رو ببنید صفحه 401 کاملا مشخصه عملکرد تقویتی هست

_________

در کل از سوالات فن و سیستم به گفته استاد خرسند 48 به خاطر نوع بیان رفرنس ها و طرح سوال / و سوال 125 میشه اعتراض داشت ( البته خودم شخصا چون عینا تصویر در کتاب چاپ شده با استدلال فشار خاک فکر نمیکنم این سوال تغییری کنه

خیلی ممنون از توضیحاتتون، من کتاب طبیعت منبع الهام رو نداشتم و نخوندم و این ساختمون رو از روی بتن خونده بودم که خوب متاسفانه جوری توضیح داده که من فک کردم قسمتی از بار قایم (البته که بخش اصلی رو هسته تحمل میکنه) رو داره تحمل میکنه چون تو بعضی ساختمانهای دیگه هم این موضوع وجود داره و خوب بین دو گزینه مونده بودم که از اونجایی که همیشه میگن گزینه کاملتر فک کردم چون اشاره به بار قایم هست اون درسته
به هر حال خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین، من کاملا قانع شدم :)

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این جدول بر اساس درصد یه سری از بچه ها بر مبنای کلید اولیه سنجش برای گرایش تکنولوژی درست شده...با مقایسه میانگینتون حدودا جایگاهی که هستید دستتون میاد ;)
http://s6.picofile.com/file/8251188376/Final_Teckno.jpg

این هم جدول گرایش انرژی :)
http://s6.picofile.com/file/8251189592/Final_Energy.jpg

بنظرتون حدودا چند نفر دیگه ب این لیستا اضافه میشن؟
بین همین 1تا 50
قبولی شبانه و روزانه دانشگاه های تهران حدودا تا چ رتبه هایی بوده سالای پیش اطلاع دارین؟

بین همین 1تا 50
قبولی شبانه و روزانه دانشگاه های تهران حدودا تا چ رتبه هایی بوده سالای پیش اطلاع دارین؟
قطعا باز هم اضافه میشن. چون هنوز همه درصدهاشونو نذاشتن...... این لیست ادامه خواهد داشت. همونجور که حدس میزدم امسال کنکور خیلی نسبت به پارسال راحت تر بود و درصدها خیلی بالاتره نسبت به پارسال. امسال درصد میانگین درسها بالا میره ...... حالا بماند که معدل موثر خودش 20 درصد تاثیر داره و باز هم نیشه قضاوت کرد...چون دیدم که پارسال درصد میانگین 71.66 رتبش شد 11 ولی درصد میانگین 70.75 رتبش شد 7

بین همین 1تا 50
پاراسل تاجایی که میدونم رفیت تهران 24 نفر بود... اتفاقی افتاد این بود که بچه ها اول تهران رو زدن چه روزانه چه شبانه یعنی رتبه های برتر اول تهران رو پر کردن بعد رفتن سراغ روزانه بهشتی...واسه همین هم میبین رتبه30 و 18 و 31 روزانه بهشتی قبول شد و رتبه 19 هم شبانه تهران. رقابت بیشتر سر دانشگاه تهرانه یعنی حتی شبانه تهران رو اغلب نه همه به روزانه بهشتی ترجیح میدن. اینجوری حساب کنید که 24 نفر اول اکثرا تهران و 12 نفر باقی مونده روزانه بهشتی...البته امسال یه خبرایی هست که میگن که رییس دانشگاه تهران گفته میخوان رشته بیونیک رو حذف کنن یعنی ظرفیت تهران واسه بچه هایی که کنکور 95 دادن واسه تهران بشه 12 نفر و واسه بهشتی بشه 12 نفر یعنی جمعه 24 نفر تهران پذیرش تکنو داره درحالیکه پاراسل 36 نفر بودن.... خبر کاهش ظرفیت هنوز قطعی نیست اما من از بچه های تهران و بهشتی شنیدم که اینجوریه....... پس امسال قبول شدن تهران سخت تر میشه به دلیل کاهش ظرفیت...:confused:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

پاراسل تاجایی که میدونم رفیت تهران 24 نفر بود... اتفاقی افتاد این بود که بچه ها اول تهران رو زدن چه روزانه چه شبانه یعنی رتبه های برتر اول تهران رو پر کردن بعد رفتن سراغ روزانه بهشتی...واسه همین هم میبین رتبه30 و 18 و 31 روزانه بهشتی قبول شد و رتبه 19 هم شبانه تهران. رقابت بیشتر سر دانشگاه تهرانه یعنی حتی شبانه تهران رو اغلب نه همه به روزانه بهشتی ترجیح میدن. اینجوری حساب کنید که 24 نفر اول اکثرا تهران و 12 نفر باقی مونده روزانه بهشتی...البته امسال یه خبرایی هست که میگن که رییس دانشگاه تهران گفته میخوان رشته بیونیک رو حذف کنن یعنی ظرفیت تهران واسه بچه هایی که کنکور 95 دادن واسه تهران بشه 12 نفر و واسه بهشتی بشه 12 نفر یعنی جمعه 24 نفر تهران پذیرش تکنو داره درحالیکه پاراسل 36 نفر بودن.... خبر کاهش ظرفیت هنوز قطعی نیست اما من از بچه های تهران و بهشتی شنیدم که اینجوریه....... پس امسال قبول شدن تهران سخت تر میشه به دلیل کاهش ظرفیت...:confused:
فقط انرژی منفی بده شما...

rukhsune

عضو جدید
بین همین 1تا 50

پارسال آخرین رتبه قبولی 31 بود، بهشتی هم بود

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام کسی اطلاع درباره تفاوت کیفیت بایونیک و دیجیتال دانشگاه تهران داره ؟
از نظر سیلابس و سطح آموزش یا احتمالا استادهاش فرق می کنن؟ درسهاشون چی ؟ مثل هم هست یا خیلی فرق داره ؟ از نظر مدرک آینده چقدر با هم فرق دارن؟

از نظر سیلابس و سطح آموزش یا احتمالا استادهاش فرق می کنن؟ درسهاشون چی ؟ مثل هم هست یا خیلی فرق داره ؟ از نظر مدرک آینده چقدر با هم فرق دارن؟
من تاجایی که می دونم و پرس و جو کردم توکنکورهای اخیر بچه ها اغلب دیجیتال رو پر کردن بعد رفتن سراغ بایونیک.... بایونیک نسبت به دیجیتال سطح کیفی اموزشی پایین تری داره.. چون چیزی که اینجا تدریس میشه با اونی که در خارج وجود داره فرق داره. تو خارج ازامایشگاه هایی دارن که تخصصی روی این موارد کار میکنند. ولی اینجا به این شکل نیست...

DDDIQ

مدیر ارشد

سلام دوست گرامی این سیلابس این دو گرایش هست

پیوست ها

• fanavary memary.pdf
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

feeh

عضو جدید
سلام.خسته نباشید. تا چه رتبه ای میشه دیجیتال تبریز روزانه یا شبانه قبول شد؟ ممنون

سلام.خسته نباشید. تا چه رتبه ای میشه دیجیتال تبریز روزانه یا شبانه قبول شد؟ ممنون
بهشتی بدون گرایش فناوری 12 نفر روزانه داره.
کل ظرفیت گرایش دیجیتال 20 نفره و شامل دانشگاه های تهران و تبریز هست.
کل ظرفیت گرایش بایونیک هم 30 نفره که شامل دانشگاه تهران و بابلسر و کاشان هست.
مجموعا 62 نفر ظرفیت داره.36 نفر واسه تهران و بهشتی و 26 نفر شهرستان.
حالا شما در نظر بگیر که توی حالت ایده ال، بچه ها اول میرن تهران و بهشتی رو پر میکنند یعنی تا رتبه 36 بهشتی و تهران رو پر میکنه........بعدنوبت میرسه به دیجیتال تبریز که 6 تا روزانه و 2 تا شبانه داره. یعنی تا رتبه 42 شما میتونی روزانه تبریز قبول بشی. که اینجوری هم بوده ..طبق جدول دوستان رتبه 42 دیجیتال تبریز بوده.

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم پس با این حساب تفکیک فناوری به دیجیتال و بایونیک وقتی امکانات ندارن چندان جالب نیست به نظر بهشتی از این جهت ارجح هست . البته نگاه کردم به سیلابس درسا خیلی شبیه هم بودن اختیاریاشون میشه مث هم برداشت
استادهای بهشتی چه طور هستن ؟ توی معماری که بهشتی انتخاب اول هست توی فناوری هم میتونه همینطور بشه ؟ کیفیت آموزش ورودی اولشون چطور بوده ؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنونم پس با این حساب تفکیک فناوری به دیجیتال و بایونیک وقتی امکانات ندارن چندان جالب نیست به نظر بهشتی از این جهت ارجح هست . البته نگاه کردم به سیلابس درسا خیلی شبیه هم بودن اختیاریاشون میشه مث هم برداشت
استادهای بهشتی چه طور هستن ؟ توی معماری که بهشتی انتخاب اول هست توی فناوری هم میتونه همینطور بشه ؟ کیفیت آموزش ورودی اولشون چطور بوده ؟
میشه سیلابس بهشتی و تهران رو اینجا بزارید لطفا

ممنونم پس با این حساب تفکیک فناوری به دیجیتال و بایونیک وقتی امکانات ندارن چندان جالب نیست به نظر بهشتی از این جهت ارجح هست . البته نگاه کردم به
سیلابس درسا خیلی شبیه هم بودن اختیاریاشون میشه مث هم برداشت
والا من با بچه های بهشتی حرف زدم خیلی راضی بودننننننن...........................میگفتن بهشتی بهتر از تهران کار میکنه...میگفتن بچه های تهران خودشون هم راضی نیستن......نظم بهشتی از تهران بیشتره و بهشتی تکنولوژی رو کاربردی تر از تهران کار میکنه.یعنی نزدیک تر به واقعیت.. تهران خیلی فرمال کار میکنند و انتزاعی ولی اساتید بهشتی خیلی دنبال فرمهای پیچیده و .. نیستند بیتشر به جنبه عملی شدن پروژه کار دارند و اینکه بتونه اجرایی بشه نه اینکه صرفا یه طرحی زده بشه.تفاوتهایی از این دست دارند.

والا من با بچه های بهشتی حرف زدم خیلی راضی بودننننننن...........................میگفتن بهشتی بهتر از تهران کار میکنه...میگفتن بچه های تهران خودشون هم راضی نیستن......نظم بهشتی از تهران بیشتره و بهشتی تکنولوژی رو کاربردی تر از تهران کار میکنه.یعنی نزدیک تر به واقعیت.. تهران خیلی فرمال کار میکنند و انتزاعی ولی اساتید بهشتی خیلی دنبال فرمهای پیچیده و .. نیستند بیتشر به جنبه عملی شدن پروژه کار دارند و اینکه بتونه اجرایی بشه نه اینکه صرفا یه طرحی زده بشه.تفاوتهایی از این دست دارند.
یکی از همین بچه های بهشتی گفت که من بعد از تحقیق در مورد تهران و بهشتی خودم اول بهشتی رو زدم و دیدم که بهتره....وگرنه میتونست تهران هم قبول بشه.... به هر حال یه جا بحث برند دانشگاه تهرانه که باعث میشه ادم به هچ چیزی توجه نکنه جز برند دانشگاه یه وقت هم هست که بحث اصل آموزشه. باز هم شما اگه بتونی با خود بچه های تهران صحبت کنی بهتره..چون من با بچه های بهشتی حرف زدم و گفتن که خیلی خوبه..تهران رو خبر ندارم و صحبت نکردم....اینا هم نقل قولهای بچه های بهشتیه از بچه های تهران.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی خارج دانشگاه تهران مدرکش معتبرتره از بهشتی? و این تفاوت اعتبار مدرک تا چه حده?

rukhsune

عضو جدید
تو این پست مدیر تالار گذاشته #498 بهشتی رو ندارم , اگر کسی از بچه هایی که این رشته رو دارن الان میخونن اینجا بتونه راهنماییمون کنه خیلی خوب میشه

سیلابس بهشتی
ترم1: مصالح و فناوری های نوین، تاسیسات مکانیکی و .....، زلزله ، سیستم های ساختمانی ، روش های تولید صنعتی ساختمان
ترم2: طرح تکنولوژی ، تکنولوزی بتن ، کارگاه فناوری دیجیتال، روش تحقیق
سیلابس کلی رو فعلا ندارم ، اینا درسهای این دو ترم بود

توی خارج دانشگاه تهران مدرکش معتبرتره از بهشتی? و این تفاوت اعتبار مدرک تا چه حده?
من که دیدم تهران بالاتره نسبت به بهشتی..تهران اوله بهشتی 10 یا 11
... بالاخره هیچی نباشه سابقه و قدمت تهران خیلی بیشتره نسبت به بهشتی......مقالات چاپ شده اساتید دانشگاه تهران خیلی بیشتره نسبت به بهشتی.....
از لحاظ جو و فضا هم فضای دانشگاه تهران یک فضای بازتریه و البته سیاسی تر ولی بهشتی اینجوری نیست... درسی تره .....

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی قصد خارج رفتن نداشنه باشه چی? تو اینجا هم انقدر تفاوت قائلن بین مدرک بهشتی و تهران ?

اگه کسی قصد خارج رفتن نداشنه باشه چی? تو اینجا هم انقدر تفاوت قائلن بین مدرک بهشتی و تهران ?
اینجا واسه چی؟ کار؟بعید می دونم. چون بحث کار جدا از تحصیله و مدرکه. کم پیش میاد به مدرکت نگاه کن. واسه کار مهارت و تجربه مهمه. دونستن نرم افزار و اینکه چه قدر مهارت داشته باشی توی کار........ البته برای تحصیل و استادی کارهای پژوهشی و مقالات مهمه

تو کارهای ازاد و شرکتی واقعا مهارت حرف اول رو میزنه مگه اینکه بخواد بحث رفاقت و ..مطرح باشه. ولی شده طرف خودش تحصیل کرده دانشگاه سراسری بوده و یه سینه سوخته از پارتی بازیهای یه عده ادم فارغ التحصیل از دانشگاه های سطح پایین که دلش برای بچه های سراسری سوخته و خواسته که تو این اوضاع اونها رو کمکی کرده باشه......هرچند که همیشه مدرک ادم دهن پرکنه و میاد تو چشم ولی به هر حال توی کار مخصوصا کارهای آزاد مهارت حرف اول رو میزنه...اگه از یه دانشگاه خوب باشی ولی نتونی کار کنی جای تو رو یکی دیگه پر میکنه.... چون هیچ وقت مدیر یه شرکت پول اضافی نداره برای یک کارمند تحصیل کرده ی که نمیتونه کار کنه.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان الان دیدم که ظاهرا قراره به سوال 184 تنظیم(دیوار ترومب) هم اعتراض کنن،ولی اخه شکلی که تو کنکور کشیدن که روی شیشه بازشو نزاشته!! با شکل کتاب فرق داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.