بررسی | سوالات آزمون ارشد هــنر های ساخت 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

این جدولیه که آقای آرام درست کردن؟؟
کاش یکی واسه انرژی و تکنو هم درست میکرد خو :(
بله همونه
والله من اومدم درصد دوستانی که خصوصی بهم گفتن رو بگم منهدم شدم اینجا :D اومدم ثواب کنم کباب شدم :(
ولی از درصدایی که به دستم اومده واسه خودم جدول دستی درست کردم به درد خودم که خورد یعنی دستم اومد کجای کارم حدودا

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا من نظر ندادم شما هی نظر میدی
از این بحث ها هم به جایی نمیرسیم باید صبر کنیم تا رتبه ها اعلام شه هیچی مشخص نیست،شما که نگرانی من با میانگین ۶۸ چی بگم؟!!
سپیده جان شمام جزو 20 تا 25 نفر اولی, ;) درسته هر سال فرق داره با سال پیشش اما نه انقدر که رتبه 1 پارسال امسال بشه 50
کادوم راستی یادت نره :D

ali_ke990

عضو جدید
این چیه ؟تا چه حد میتونه موثق باشه؟
بر این اساس من چهارده میشم، دو برابرم شه راضی م

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

سپیده جان شمام جزو 20 تا 25 نفر اولی, ;) درسته هر سال فرق داره با سال پیشش اما نه انقدر که رتبه 1 پارسال امسال بشه 50
کادوم راستی یادت نره :D
ایشالا چشم....من اگه قبول شم به همه شیرینی میدم به خدا،ایشالا شما هم دانشگاه تهران باشی منم باشم همه باشن هی به هم شیرینی بدیم :):):):)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستای عزیزم من تو گروه به آقای آرام گفتم برای تکنو و انرژی هم جدول درست کنن گفتن فرصت نمیکنن به همین خاطر قرار شد من این کار رو انجام بدم،هرکسی که مایله درصداش رو برای من تو تلگرام بفرسته تا انشاا... بتونیم یه تخمین حدودی از رتبمون داشته باشیم
آیدی تلگرامم :
@sepide1987
در ضمن اسمی که مدنظرتونه تو جدول قید بشه رو‌ هم بنویسید
ممنون از همه
به دوستاتون هم بگید هرچی تعداد بیشتر باشه تخمین رتبه دقیق تر میشه

آخرین ویرایش:

ali_ke990

عضو جدید
موثقه یکی از اساتید مدیریت با درصدایی که دوستان بهشون گفتن این جدولو گزاشتن
ایشالا همینطوره که شما میگین، اما افراد زیادی هم مثل من و با درصدای بهتر از من ممکنه درصداشون رو نگفته باشن،
ولی امیدوارم که اینطور باشه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایشالا همینطوره که شما میگین، اما افراد زیادی هم مثل من و با درصدای بهتر از من ممکنه درصداشون رو نگفته باشن،
ولی امیدوارم که اینطور باشه
بله ،فقط منظورم این بود که یکی از اساتید جدول رو ساخته،وگرنه حق با شماست :)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم من تو گروه به آقای آرام گفتم برای تکنو و انرژی هم جدول درست کنن گفتن فرصت نمیکنن به همین خاطر قرار شد من این کار رو انجام بدم،هرکسی که مایله درصداش رو برای من تو تلگرام بفرسته تا انشاا... بتونیم یه تخمین حدودی از رتبمون داشته باشیم
آیدی تلگرامم :
@sepide1987
در ضمن اسمی که مدنظرتونه تو جدول قید بشه رو‌ هم بنویسید
ممنون از همه
به دوستاتون هم بگید هروی تعداد بیشتر باشه تخمین رتبه دقیق تر میشه
دوستانی هم که تو این تاپیک درصداشون رو فرستادند با نام کاربری خودشون میذارم تو جدول ;)

رتبه 19 پارسال با معدل 15.6 و میانگین 70.5 بایونیک تهران قبول شده،احتمالا اون رتبه 18 یه چیزاییو اشتباه گفته بهتون ;)
معدل موثر خودش خیی مهمه... من با چیزایی که فهمیدم تراز هر درس نسبت به تراز بقیه همون درس مهمه نه میانگین درصدها. اصل هم به این سادگی نیست که خیلی راحت بگیم کی قبول میشه کی نمیشه.اون هم صرفا با میانگین درصدها.رتبه 7 و 19 تکنو پارسال میانگینشون رو 70 بود هردو. ولی معدل موثر شون فرق میکرد. واسه تعیین قبولی حتمی اصلا نمیشه قضاوت کرد مخصوصا که امسال کنکور راحت تر بود و درصدها هم بالاتر میره.

والله چی بگم مگه اینکه معدلشون 10 اینا بوده :eek:
معدلوشن اتفاقا بالا بوده. منتهی کنکور پاراسل سخت بوده درصدها هم به تبعش پایین. شاید میانگین 70 پارسال معادل 75 امسال باشه چون کنکو 94 سخت تر بوده. واسه همین هم هر سال با سال دیگش فرق داره.

matinurmia24

عضو جدید
زبان 84
دروس فنی 60
مدیریت 56
مصالح 20
با این درصدها امیدی به قبولی هست؟ (غیرانتفاعی)

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان
لطفا در ارسال نظرات احترام متقابل را رعایت بفرمائید و از حاشیه سازی و ایجاد تنش در تاپیک خودداری کنید ! و لطفا جو صمیمی و دوستانه رو حفظ کنید
از توجه و دقت شما نسبت به این مساله سپاسگزارم

طبق کتاب عناصر جزییات ساختمانی کزازی صفحه 40 توی سوال 155 گفته حداقل خاکبرداری چه قدر میشه که جوابش میشه خاک نباتی یعنی گزینه 4 نه گزینه 1....چونگزینه یک اشاره کرده به مهمترین عوامل موثر در خاکبرداری که شامل یخبندان و خاک مناسبه.

پیوست ها

• DSC03051.JPG
    DSC03051.JPG
    67.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
طبق کتاب عناصر جزییات ساختمانی کزازی صفحه 40 توی سوال 155 گفته حداقل خاکبرداری چه قدر میشه که جوابش میشه خاک نباتی یعنی گزینه 4 نه گزینه 1....چونگزینه یک اشاره کرده به مهمترین عوامل موثر در خاکبرداری که شامل یخبندان و خاک مناسبه.
سلام خانم مهندس گزینه 4 در صورتی صحیح بود که گزینه کاملتری از اون وجود نداشته باشه با بررسی سوالات کنکور تعداد زیادی از سوالات به همین شکل هستن که جوابی که کاملتر هست مد نظر هست
توی همین رفرنسی که اشاره کردین عمق یخبندان هم که مهمترین عامل هست در خط بعدیش ذکر شده

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257866&d=1463059153

درسته اشاره شده اما سوال ازماحداقل رو خواسته. حداقل همیشه برای هر پروژه ای برداشت خاک نباتیه

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257866&d=1463059153[/QUOTE]

DDDIQ

مدیر ارشد
درسته اشاره شده اما سوال ازماحداقل رو خواسته. حداقل همیشه برای هر پروژه ای برداشت خاک نباتیه

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=257866&d=1463059153
[/QUOTE]

بله قبول دارم که گزینه شک برانگیز هست ولی وقتی ذکر میشه برای اجرای عملیات ساختمانی عمق مناسب برای پی مد نظر هست که باز هم با توجه به اقلیم و ... , عمق یخبندان فرق میکنه و زمانی که عمق یخبندان پایین تر هست طبیعتا این عمق خاکبرداری هم بیشتر هم خواهد بود
پس زمانی که در گزینه ها مهمترین عامل ذکر شده طبیعتا گزینه پاسخ هست

DDDIQ

مدیر ارشد
رفرنس سوال 155 : حداقل عمق خاکبرداری برای اجرای ساختمان
طراحی ساختمان های بتنی صفحه 308

رفرنس سوال 155 : حداقل عمق خاکبرداری برای اجرای ساختمان
طراحی ساختمان های بتنی صفحه 308

من به سوال دارم اشاره میکنم که ازمون حداقل رو خواسته نه اینکه باید رو.بله موارد دیگه ای هم هست که تو عمق خاکبرداری موثره مثل ارتفاع ساختمان و فشار بار وارده از طرف ساختمان به زمین و خاک... منتهی اینجا ازمون حداقل رو خواسته. در کمترین حالت همیشه خاک نباتیه و خاک نباتی برای هر پرژه ای بدون استثنابرداشت میشه بدون توجه به شریط محیطی و ... و یک امر مسلمه. ولی در موارد بعدی به عمق یخبندان و خاک مناسب زیر پی هم میرسیم.در ضمن گزینه یک هم یخنبندان رو گفته هم خاک مناسب و هر دو رو ملزم دونسته در حالیکه اینطور نیست. اگر عمق خاک مناسب خیلی زیاد باشه هیچ وقت تا اون عمق خاک برداری نمیکنن بلکه از پی های شمعی استفاده میکنند. پس رسیدن به عمق خاک مناسب همیشه ملاک نیست ولی برداشتن خاک نباتی یک امر مسلم و حتمیه و به عنوان حداقل شناخته میشه.

سلام دوستان،من رشته شناور هنرهای ساخت و معماری شرکت کرم،خودم سیالات خوندم،این سوال شک نکنید فن کویل جواب درستشه،علاوه بر مستندات عکس،دلیل قطعی درست بودن فن کویل توجیه اقتصادیشه،ک هم سرمایش و گرمایشو تامین میکنه.اعتراض بزنید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به طرز غریبی هیچکی انرژی شرکت نکرده:/
سلام. بچه ها برا محاسبه درصد لازمه سوالایی که تو این تاپیک دربارشون بحث کردین رو لحاظ کنم؟ یا کلید اولیه سنجش کفایت می کنه؟ شما درصداتون رو بر اساس کلید محاسبه کردین یا درست و غلط بودنش بر اساس رفرنس و هم لحاظ کردین؟:confused:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. بچه ها برا محاسبه درصد لازمه سوالایی که تو این تاپیک دربارشون بحث کردین رو لحاظ کنم؟ یا کلید اولیه سنجش کفایت می کنه؟ شما درصداتون رو بر اساس کلید محاسبه کردین یا درست و غلط بودنش بر اساس رفرنس و هم لحاظ کردین؟:confused:
من شخصا بر اساس کلید سنجش حساب کردم و هر چی هم شک داشتم چی زدم غلط گرفتم

من شخصا بر اساس کلید سنجش حساب کردم و هر چی هم شک داشتم چی زدم غلط گرفتم
خوب با این تفاسیر به نظر شما چند تا سوال احتمالش قویتره که بخواد کلیدش عوض بشه. چون من از بچه های 94 پرسیدم گفتن که ما پارسال اعتراض هم زدیم ولی باز هم فایده نداشت و کلید عوض نشد. حالا امسال رو نمیدونم. اخه بعضی از سوالهایی که بچه ها اینجا اعتراض زدن باز هم خیلی تو مرجعی که بهش اشارهه کرده بودن با صراحت بهش اشاره نشده بود... ولی بعضیها خیلی صریح اومده بود.

anesstino

عضو جدید
IMG_4730.jpg
سلام دوستان، میشه برای این سوال هم اعتراض بزنید؟ همونطور که تو کتاب بتن قسمتهایی که خط کشیدم اومده، سازه فولادی خارجی هم داره بار جانبی تحمل میکنه هم بار قسمتی از طبقات رو، و برای هسته نوشته شده که بار اصلی رو تحمل میکنه، یعنی الان گزینه 3 سوال 59 درست تره که به جزییات بارها اشاره کرده نسبت به گزینه 4 که فقط نوشته سازه تقویت کننده. من فکر میکنم این سوال هم باید دو گزینه ای بشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.