بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

iran vatanam

کاربر فعال
سلام دوستان كنكور با همه خوشي و تلخيش تموم شده. اين همه دوستان داد ميزنن اعتراض. اعتراض. اگه ٧٠ميليون خورده كشور هم اعتراض بزنيم چيزي نصيب نميشه.
دوستان از الان بياييد برا اسكيس كار كنيم. تاپيك راه بندازيم كليه نكات و روند طراحي و و و.... رو اونجا انجام بديم. چون تنها راهش اسكيس هست.با چن تا از اساتيد مطرح هم تبادل نظر داشتيم در مورد راه انداري تاپيك اسكيس. اعلام اماگي كردند. پس بيش بسوي موفقيت

topman85

عضو جدید
سلام دوستان كنكور با همه خوشي و تلخيش تموم شده. اين همه دوستان داد ميزنن اعتراض. اعتراض. اگه ٧٠ميليون خورده كشور هم اعتراض بزنيم چيزي نصيب نميشه.
دوستان از الان بياييد برا اسكيس كار كنيم. تاپيك راه بندازيم كليه نكات و روند طراحي و و و.... رو اونجا انجام بديم. چون تنها راهش اسكيس هست.با چن تا از اساتيد مطرح هم تبادل نظر داشتيم در مورد راه انداري تاپيك اسكيس. اعلام اماگي كردند. پس بيش بسوي موفقيت

چرا فکر می کنین تغییری به وجود نمیاد؟ پارسال که تأثیر گذاشت. بعلاوه حتی اگه از بین چهار پنج تا سوالی که خیلی واضح اشتباهن دوتاش هم دو جوابه بشه باز تأثیر زیادی می‌گذاره و رتبه خیلی جابه‌جا می‌شه. پس تأثیرش کمتر از اسکیس نمی‌تونه باشه.

qasedak_20

عضو جدید

دوست عزیز حرفتون راجع به اسکیس درسته
اما در مورد اعتراض ، اگه اعتراض کنیم ضرری که نداره ، چه بسا ممکنه جوابا دو گزینه ای بشه این وسط یه سری به حقشون برسن
‌...

lucky70

عضو جدید
دوستان کسی راجع به لیوان ها نظری نداره ؟ یکی یه دلیل خوب بیاره که چرا جواب شده این ؟؟؟؟؟؟

moomidi

عضو جدید
دوستان کسی راجع به لیوان ها نظری نداره ؟ یکی یه دلیل خوب بیاره که چرا جواب شده این ؟؟؟؟؟؟

من این سواو اعتراض کردم

سوال 91 درک عمومی معماری
طبق این سوال گزینه ج (لیوان استوانه ای بلند)صحیح تر است .
به دلیل این که سطحی که آب با هوا در تماس است خیلی کمتر از ظرف کروی (گزینه د) میباشد و به همین دلیل دیر تر گرمای خود را از دست میدهد.
البته ممکن است استدلال طراح محترم این باشد که به دلیل اینکه نسبت سطح به حجم کره کم است و به همین دلیل گزینه د را انتخاب نموده ولی باید عرض کنم که در صورتی استدلال ایشان درست بود که سطحی که در معرض هوا است در هر دو لیوان یکسان باشد.
که در اینجا سطحی که در معرض هوا است مهمتر است.(و با توجه به شکل نمیتوان از آن چشم پوشی کرد)
این را به طور عملی هم میتوان آزمایش نمود.

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این سواو اعتراض کردم

سوال 91 درک عمومی معماری
به دلیل این که سطحی که آب با هوا در تماس است خیلی کمتر از ظرف کروی (گزینه د) میباشد و به همین دلیل دیر تر گرمای خود را از دست میدهد.
البته ممکن است استدلال طراح محترم این باشد که به دلیل اینکه نسبت سطح به حجم کره کم است و به همین دلیل گزینه د را انتخاب نموده ولی باید عرض کنم که در صورتی استدلال ایشان درست بود که سطحی که در معرض هوا است در هر دو لیوان یکسان باشد.
که در اینجا سطحی که در معرض هوا است مهمتر است.(و با توجه به شکل نمیتوان از آن چشم پوشی کرد)

میدونید من این سوالو ک دیدم
همون اولش دوتا جزینه دهانه گشاد رو خط زدم
چون همیشه مایعات گرم تو لیوان های دهانه ای گشاد زودتر سرد میشه
فک کنم هممون تجربش کردیم
بنظرم باید به این سوالم اعتراض کنیم
هرچند حس میکنم اهمیت نمیدن:razz:

keyvan2006

عضو جدید
در خصوص لیوان فکر میکنم اکثر دوستان تجربش کردن همون استوانه بلند دیر تر سرد میشه میخواین آزمایش کنید میبینید لیوان استوانه ای بلند دیر تر سر میشه

• Like
واکنش ها: suki

moomidi

عضو جدید
میدونید من این سوالو ک دیدم
همون اولش دوتا جزینه دهانه گشاد رو خط زدم
چون همیشه مایعات گرم تو لیوان های دهانه ای گشاد زودتر سرد میشه
فک کنم هممون تجربش کردیم
بنظرم باید به این سوالم اعتراض کنیم
هرچند حس میکنم اهمیت نمیدن:razz:

چرا. اتفاقا همین سبک سوالارو بیشتر احتمال داره دو جواب
ی کنن تا سوالای تاریخ و فن (طراحان زیرک هیچ وقت خودشونو نمیبرن زیر سوال)
مثلا پارسال اگر یادتون باشه سوال 107 در واقعیت موضوع باد بود جوابش ولی چون توی درس درک عمومی اومده بود و بچه ها هم اعتراض کردن شد دو جوابی و هم باد و هم انعکاس هردو جواب شدند. ولی اون سواله معماریه سبز رو عوض نکردن نامردا چون تو کتاب کامل نیا سبز بود. هر چند که بانی پایدار بود
امسال مثلن اون سوال پارینه سنگی که هممون عین شیر غلط زدیم .اون توی جزوه ی خانم اعتضادی گفته پارینه سنگی و به نظرم یه همچین سوالی رو خیلی کم احتمالش هست که اصلاح کنن.و ..
به نظرم سوالای8و 91 و 102 احتمالش بیشتره که اعتراضو قبول کنن.
الته اینم بگما من به اکثر سوال اعتراض کردم (بالاخره تیری توی تاریکی دیگه)
مثل 8-14-21-22-55-62-69-91-102

rezazilla

عضو جدید
چرا. اتفاقا همین سبک سوالارو بیشتر احتمال داره دو جواب
ی کنن تا سوالای تاریخ و فن (طراحان زیرک هیچ وقت خودشونو نمیبرن زیر سوال)
مثلا پارسال اگر یادتون باشه سوال 107 در واقعیت موضوع باد بود جوابش ولی چون توی درس درک عمومی اومده بود و بچه ها هم اعتراض کردن شد دو جوابی و هم باد و هم انعکاس هردو جواب شدند.
مثلن اون سوال پارینه سنگی بود که هممون عین شیر غلط زدیم .اون توی جزوه ی خانم اعتضادی گفته پارینه سنگی و به نظرم یه همچین سوالی رو خیلی کم احتمالش هست که اصلاح کنن.و ..
به نظرم سوالای8و 91 و 102 احتمالش بیشتره که اعتراضو قبول کنن.
الته اینم بگما من به اکثر سوال اعتراض کردم (بالاخره تیری توی تاریکیه دیگه)
مثل 8-14-21-22-55-62-69-91-102

کلا درک یه سری سواله که یکی دوتاش واسه همه ساده س و بدیعی ، بعضیاشم تفکر عمیق و مرتازانه در عالم هستی و حقیقت الهی میطلبه ، بعقیه سوالاشم فقط خود طراح جوابشو میدونه ! اونم نمیدونه از قبل ، اول طرح میکنه بعدش با هر گزینه حال کرد میگه همون درسته ??????

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
در خصوص لیوان فکر میکنم اکثر دوستان تجربش کردن همون استوانه بلند دیر تر سرد میشه میخواین آزمایش کنید میبینید لیوان استوانه ای بلند دیر تر سر میشه
اکثر بچه ها میگن اون لیوان بلنده استوانه س، ولی دقت کنین حالت قیفی داره ها. اونی که شبیه تنگ ماهیه و حالت جمع شدگی داره بالاش چسبندگی سطحی بیشتری با مولکول های مایع ایجاد می کنه تا ظرف استوانه . شاید اکثر بچه ها فک کردن چون پهنای اونی که شبیه تنگ ماهیه بیشتره زودتر خنک میشه ولی به نظر من چیزی که مد نظر طراح بوده همین چسبندگی سطحیه. من این سوالو علامت نزدم ولی فک کنم اکثر بچه ها اون ظرف بلنده رو انتخاب کردن، امیدوارم جوابشو درس کنن:gol:.

qasedak_20

عضو جدید
۵۸
چرا اعتراض نزذین ؟! تروخدا اعتراض بزنید تعداد بالا بره حتی اگه خودتون جواب ندادید
خیلی سوال بیخودیه اخه عابر پیاده تو تونل ؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
۵۸
چرا اعتراض نزذین ؟! تروخدا اعتراض بزنید تعداد بالا بره حتی اگه خودتون جواب ندادید
خیلی سوال بیخودیه اخه عابر پیاده تو تونل ؟؟؟
والا سوالای کنکور تا دیروز یه جوری بودن که یکی دو تا کلمه اشتباه تو گزینه باعث میشد اون گزینه رو حذف کنیم، حالا زمونه برعکس شده، تعیین مسیر درسته ولی به قول شما عابر پیاده اون وسط چیکار میکنه الله و اعلم! من نمیدونم چجوری میشه اعتراض کرد، اگه ممکنه لطف کنین بهم بگین منم اعتراض بدم

m.ronaghi

عضو جدید
مهندسmoomidi
میشه بپرسم شما چرا به سوال 57 و 67 اعتراض نکردید واقعا؟با اینکه خود دکتر خرسندم از اساتید پرسیدن سوال57 وو67 جز سوالایی بود که اعتراض میخواست!!!حتما گزینه ای که سنجش به اشتباه گفته رو زدید!!!اینطوری اگه همه بخوان هرسوالی که خودشون فکر میکنن رو اعتراض بکنن شما مطمئن باش اون سوالایی که شما هم میخوای دیگران اعتراض بکنن یه عده ای اعتراض نمیکنن!!!!!من با اینکه خیلی از این سوالات رو خودم نزده بودم ولی همه رو اعتراض کردم که حق بقیه خورده نشه اما اونوقت همین سوال67 رو که خودم بخاطر اشتباه سنجش غلط زدم و اعتراض هم وارده کاملا بهش،اونوقت هیچکس اعتراض نمیکنه!!!!

آخرین ویرایش:

mamadagha1390

عضو جدید
من این سواو اعتراض کردم

سوال 91 درک عمومی معماری

دوست عزیز اینطور نیست بنظرم.لیوان چاق تر آب بیشتری تو مرکز خودش نگه میداره و گرما رو حفظ میکنه و سطح تماس آب داغ با داخل لیوان کمتر از اون سه تا دیگست.

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان واقعا آزمون امسال آزمون ساده بود نسبت به سال پیش من خودم درک عمومی منظر و درک عمومی معماریمو بالای 80 درصد زدم خدا رو شکر می کنم دیگه بسه این چیز ها تلاش و همت خودتون رو بزارید برای اسکیس ارشد .

دوست عزیز ببینید برای این حالت کره ای تر درسته چون سطح بیرونی خیلی کمتری نسبت به بقیه لیوان ها داره برای این که تبادل گرمایی بیشتر بشه بایید سطح تماس بیرونی بیشتر بشه و هر چه قدر سطح بیرونی کمتر بشه تبادل گرمایی کمتری اتفاق می افته برای همین دیرتر گرما یا سرمای خودش رو از دست میده پس جواب صحیح به نظرم همینه

آخرین ویرایش:

yashel

عضو جدید
بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

دوست عزیز ببینید برای این حالت کره ای تر درسته چون سطح بیرونی خیلی کمتری نسبت به بقیه لیوان ها داره برای این که تبادل گرمایی بیشتر بشه بایید سطح تماس بیرونی بیشتر بشه و هر چه قدر سطح بیرونی کمتر بشه تبادل گرمایی کمتری اتفاق می افته برای همین دیرتر گرما یا سرمای خودش رو از دست میده پس جواب صحیح به نظرم همینه

حرف شما درسته ولى وقتى كه در مورد يه جسم جامد صحبت كنيم نه مايع داخل ظرف كه بر اثر همرفت و تبخير سطحى گرما از دست ميده، مخصوصا وقتى كه هيچ اشاره اى به جنس ظرف نشده و اينطور برداشت ميشه كه ظرف شيشه ايه

keyvan2006

عضو جدید
سلام. من که در خصوص لیوان بصورت عملی امتحان کردم لیوان استوانه ای دیر تر سرد میشه حالا دلیل علمی خاص دیگه ای مد نظرتونه من نمیدونم

qasedak_20

عضو جدید
والا سوالای کنکور تا دیروز یه جوری بودن که یکی دو تا کلمه اشتباه تو گزینه باعث میشد اون گزینه رو حذف کنیم، حالا زمونه برعکس شده، تعیین مسیر درسته ولی به قول شما عابر پیاده اون وسط چیکار میکنه الله و اعلم! من نمیدونم چجوری میشه اعتراض کرد، اگه ممکنه لطف کنین بهم بگین منم اعتراض بدم

http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

برید این لینک و اعتراضارو ثبت کنید

qasedak_20

عضو جدید
سوالات قابل اعتراض معماری بر اساس کد دفترچه A
دوستان عزیر در این لیست سوالاتی رو که از نظر دوستان مبهم بود با اساتید مرکز معماری "دکتر فراهانی، مهندس مهرعلی، مرتهب، اصفهانی و ایزدی" مطرح شد و طبق جمع بندی نهایی از نظر ما سوالات زیر در دروس مختلف قابل اعتراض هستند.
اضافه کنم که از نظر ما این اعتراض ها توسط سنجش قابل بررسی است و از همه دوستان تقاضا داریم برای اینکه حقی از کسی ضایع نشه همگی در سایت سنجش به این سوالات اعتراض خودشون رو اعلام کنند.
منابعی که اعلام شده اکثرا توسط خود بچه ها اعلام شده و اگر منبع بهتری رو می شناسید حتما در اعتراض خودتون به اون منابع استناد کنید.

زبان:
سوال 8 : در گزینه 2 باید به جای واژه surreptitiously قرار میگرفت که با توجه به اشتباه تایپی هیچ کدام از گزینه ها صحیح نمی باشد.
سوال 14 : در متن اصلی که این متن از آن برگرفته شده، از ترکیب and produces استفاده شده است که گزینه ای درست می باشد.
فن
سوال 42 : جواب کدaسنجش گزینه1اما گزینه 2هم صحیح است منبع : عناصر سازه ای برای معماران تالیف دکتر گلابچی و مهندس مجتبی امیری انتشارات دانشگاه تهران صفحه ۵۱۴ تصویر ۱۲-۹۴
سوال 57:کتاب فیزی ساختمان 3 قیابکلو/ص 42 /جواب کدaسنجش گزینه3اما هیچکدام از گزینه ها صحیح نیست.
سوال 58: فیزیک ساختمان 3/قیابکلو/ص 328 تا 330/جواب کدaسنجش گزینه4اما گزینه 2درست تر میباشد.

تاریخ
سوال 67: جواب کدaسنجش گزینه 4اما جواب درست گزینه 3است.چون عناصر و بناهای معابد بودایی واجد محوری طولی هستند که بناها در مسیری طولی و جهت دار سازماندهی شده اند. فرانسیس چینگ و سایرین در کتاب معماری جهان، معابد بودایی را اینطور معرفی می کند: " ابتدایی ترین معابد بودایی، همانند صومعه در شینتوجی، [...] که دترای پاگودا و محور اصلی هستند در راستای محوری اشتقاق یافت، یک ورودی و دروازه میانی روی این محور واقع بود". از طرفی در کتاب آشنایی با معماری جهان نوشته آقای زارعی تصاویر منتخب معابد بودایی، استدلال چینگ را تایید می کند.
چینگ و دیگران، تاریخ معماری جهان. ص 231.
پ ن: معابد بودایی ژاپن تحت تاثیر معابد بودایی چینی طراحی و ساخته می شد.

درک معماری
سوال 104/جواب کد aسنجش گزینه1 اما سوال ابهام دارد

اینم سوالایی که اساتید نظر دادن واس اعتراض
من اینارو اعتراض کردم + سوال ۱۰۲ درک

وحید33

عضو جدید
دوستان واقعا طبق منابع موثق سوال ۹۹ درک عمومی هم جای اعتراض داره. حداقلش اینه که دو گزینه درسته. هم سبز هم آبی. هرچند آبی درست تره. منبع: کتاب مبانی هنرهای تجسمی هنرستان صفحه ۱۱۰

m.ronaghi

عضو جدید
مهندسmoomidi
سوال 57 اصلا درمورد تعریف شمع یا کندلا بود که هیچ کدوم از گزینه ها درست نبود.اون سوال 42 هست که شما میگید مهندس.من خودمم اون رو درست زدم.

moomidi

عضو جدید
مهندسmoomidi
سوال 57 اصلا درمورد تعریف شمع یا کندلا بود که هیچ کدوم از گزینه ها درست نبود.اون سوال 42 هست که شما میگید مهندس.من خودمم اون رو درست زدم.

بله درسته.
سوال کاندلا هم اعتراض میطلبه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها کسی اطلاعی داره قبولی برا شبانه هنر تبریز یا شبانه محقق اردبیل تا چه رتبه ای لازمه (هم برا معماری و هم هنر ساخت) و اینکه این دوتا دانشگاه هنر ساخت قبول می کنن؟

حرف شما درسته ولى وقتى كه در مورد يه جسم جامد صحبت كنيم نه مايع داخل ظرف كه بر اثر همرفت و تبخير سطحى گرما از دست ميده، مخصوصا وقتى كه هيچ اشاره اى به جنس ظرف نشده و اينطور برداشت ميشه كه ظرف شيشه ايه
حرف شما هم درست شرایط میتونه گزینه رو عوض کنه اندازه دهنه هم با توجه به شرایط میتونه گزینه رو عوض کنه چون در ندارن لیوانها ،اگه در برابر باد قرار بگیرن لیوانی که دهنه کوچیکتری داره میتونه بیشتر نگه داره و اونی که دهنه بزرگتری داره کمتترین توان نگهداریو داره;)

jeny02

عضو جدید
سلام بچه ها.بالاخره کار جمع آوری اطلاعات و دسته بندی تموم شد. درسته جامعه آماریش خیلی کمه ولی مقایسه درصدها و نمودارهاش فکرکنم به درد بخور باشه

رتبه بندی و درصدهای کامل تعدای از داوطلبان
مشاهده پیوست 257936

با میانگین 31 ف کنم امسال رتبه خوبی نمیشه بدست آورد نه؟

پارسال با میانگین 31 رتبه 800 آوردن

lucky70

عضو جدید
ببخشید دوستان واسه تخمین رتبه یه راهنمایی میکنید کجا باید برم ؟

morteza*amini

عضو جدید
سلام.یه گروه اقای ایرانشاهی و اقای خرسند ساختن واسه اعتراض به حذف گرایش معماری داخلی دانشگاه تهران.لطفا متن رو بخونید و اقدام کنید:

دوستان لطفآٓ حذف گرايش معماري داخلي از دانشگاه تهران رو جدي بگيريد
حذف اين گرايش يعني شانس قبولي كمتر براي همه!!!!!
چون كسايي كه خواستار اين رشته بودن ، معماري-معماري تهران رو انتخاب ميكنن و عملآٓ تمامي افراد به طور پله اي به پايين شيفت پيدا ميكنن
از افراد با شانس قبولي در دانشگاه تهران تا غير انتفاعي ها تحت تأثير اين اقدام قرار ميگيرن
در كل اين حذف يعني كاهش ظرفيت در رشته ي معماري

لينك گروه براي هماهنگي و رسیدگی به موضوع حذف گرایش داخلی :

https://************/joinchat/BzaJDz8kp-OMG-zfMjVtEg

وضعیت
موضوع بسته شده است.