بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

moomidi

عضو جدید
اعتراض كه حتما، ولي شما هم به سوال دقت نكردين!!!!!!!!! نميدونم چي بگم ديگه!!!!!!!!
مثل سوال سقف آيينه اي سال 94 شده ، اين جوري به نتيجه نميرسه.

به چی دقت نکردم
من خودم با آقای ایرانشاهی سر این سوال باهم صحبت کردیم و حتی این شکلم خودم کشیدم
http://s6.picofile.com/file/8251122234/102_dark_95.png
نمیدونم شما منظورتون چیه؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
معدل 20 درصد تاثیر داره.
یه فرمول خاصی داره که بغیر از رئیس سنجش کسی اون فرمولو نداره.
:biggrin:
من کلا متوجه نشدم کجای غار فضای انسان سازه .معماری هنر خلق فضاست....
واقعا جوابش شده غار؟!.....به حق چیزای ندیده! من شک داشتم به این سوال جواب ندادم....ولی اولین جلسه تاریخ معماری غرب، دانشگاه غیر انتفاعی سراج تبریز، کلاس استاد کمال یوسف پور، سال 89 (!!!)، جمله ای که استاد تو کلاس گفتن هنوزم تو گوشمه " غار ساخته دست بشر نیست و حالت طبیعی دارد. تاریخ از جایی شکل می گیرد که بشر از غار بیرون می آید"....!!! الانم برا اینکه مطمعن بشم جزوه رو پیدا کردم و همین جمله تو جزوه هست.
اونم به نظر غير منطقى مياد، اخه پياده تو تونل جاده اى چكار ميكنه؟
:cry:...آخه کدوم تونلی برا عبور عابر پیاده طراحی شده که بخوان چراغونیش کنن؟!.........البته الان که فکرشو می کنم میبینم من و دوستام هر هفته دو سه بار میریم تونل گردی!!! آره، دستشونم درد نکنه چراغا خیلی به دردمون می خورن. راننده هام که از کنارمون رد میشن برامون بوق میزنن و دس تکون میدن میگن این چراغا برا شماسا داداش....!!
واسه سوال تونل ی مقاله طور پیدا کردم از سایت www.irta.ir که ب طور تخصصی مربوط به تونل میشه
ولی نمیدونم قابل استناد هست یا نه:(
مشاهده پیوست 257855
:cool:

آخرین ویرایش:

hamid_gh33

عضو جدید
اعتراض كه حتما، ولي شما هم به سوال دقت نكردين!!!!!!!!! نميدونم چي بگم ديگه!!!!!!!!
مثل سوال سقف آيينه اي سال 94 شده ، اين جوري به نتيجه نميرسه.

فک میکنم منظور ایشون اینه که در گزینه ب مسیر ایجاد شده در مستطیل از راست به چپ میره درحالی که داخل پلان وتو سه گزینه دیگه از چپ به راست میره واین فقط در صورتی ممکنه که پلانو معکوس کنیم و پرسپکتیو بزنیم.

morteza*amini

عضو جدید
بچه ها توی تخمین اکادمی من درصد درک و تاریخم ده درصد کمتر از چیزی شده که حساب کردم ولی مطئنم درست وارد کرده بودم. برای کسی همچین جیزی اتفاق افتاده?

topman85

عضو جدید
بچه ها توی تخمین اکادمی من درصد درک و تاریخم ده درصد کمتر از چیزی شده که حساب کردم ولی مطئنم درست وارد کرده بودم. برای کسی همچین جیزی اتفاق افتاده?

نه همون طور اومد که فکر می‌کردم. فقط منطر چهار پنج درصد زیاد شد!

آخرین ویرایش:

topman85

عضو جدید
سلام بچه ها ... آرزوی موفقیت می کنم برای همتون.
سال پیش بود همچین تاپیک هایی بحث می کردیم...
farhad rewit architectehsan و... الان همکلاسیم.
این اتفاق دوباره خواهد افتاد برای شما... منتظر خبرای خوشتون هستیم...
راستی از دوستان میانگین بدبینانش اینه:
زبان 45
تاریخ 50
درک 34
فن 43
منظر 86 (صد میخاسته بزنه دوتا اشتباه شده)
میانگین معماری 47
میانگین منظر 63

من سوالات امسال رو اشرافیت ندارممممم ... تقریبا چه تخمینی میزنین؟

عذر می خوام ممکنه بگین اسکیس رو چند زدین؟ ممنون

ahmad heidary

عضو جدید

خیلی از دوستان مشکل اختلاف درصد کارنامه و درصدی که خودشون حساب کردن رو دارن.

این اختلاف از سه دلیل اصلی ممکنه به وجود اومده باشه.

اول اینکه ممکنه درصد رو شما با توجه به فرمولش اشتباه حساب کرده باشین.

دوم اینکه تو وارد کردن پاسخبرگ تو سایت ممکنه اشتباهی شده باشه.

سوم اینکه چون کلید باید برای این دفترچه تبدیل میشد ممکنه خطای انسانی در یکی دوتا تست رخ داده باشه.

اما چون رتبه های تخمین حدودی هست کمی (فقط کمی) بالاتر یا پایین تر خودتونو فرض کنید اگر درصدها تفاوت داره.

suki

عضو جدید
سلام دوستان
تو کنکور واقعی چند نفر معمولا شرکت میکنن ؟
الان این رتبه های آکادمی تو واقعیت چند برابر بیشتر میشوند؟!

keyvan2006

عضو جدید
پارسال رتبه آگادمی رو در 5 ضرب میکردی حدودا رتبه نهایی درمیومد( البته نمیدونم تعدد شرکت کننده های پارسال چقدربوده) امسال که میگن از پارسال خیلی بیشتره نمیدونم چجوری باید محاسبه بشه

ترنج

عضو جدید
سلام.
من منبع برای اشتباه بودن سوال 69 رو در قسمت جمع بندی اعتراضات گذاشتم.ممنون میشم کسایی هم که به این سوال جواب ندادن بهش اعتراض کنن تا کلید عوض شه:redface:سپاس:smile:

وحید33

عضو جدید
سلام دوستان لطفا واسه سوال ۹۹ درک عمومی هم اعتراض بزنید. چون طبق کتاب مبانی هنرهای تجسمی مربوط به گروه تحصیلی هنر که کتاب درسی دانش آموزان فنی و حرفه ای هستش ((اگر یک دسته از طیف نور قرمز به یک سطح آبی فیروزه ای برخورد کند به دلیل اینکه در رنگ آبی توانایی انعکاس طیف بلند نوز قرمز وجود ندارد، طیف تور قرمز جذب و هیچ بخشی از آن بازتاب نمی یابد. بنابراین سطح آبی فیروزه ای کاملا تیره دیده می شود)) این دقیقا متن توی کتاب مبانی هنرهای تجسمی دبیرستان رشته های هنر فنی و حرفه ای صفحه۱۱۰ هستش.خواستین میتونین کتاب رو بصورت pdf از اینترنت به راحتی دانلود کنید. لطفا اعتراض بدید. ممنون

وحید33

عضو جدید
سوال ۱۰۶ درک عمومی، پیچA تحت بار ناشی از طناب خیز دار قرار گرفته و چون بار بصورت مایل به انتهای پیچ وارد شده پس میشه گفت بار وارده ترکیب دو بار عمودی و افقی می باشد. با افقی در پیچ کشش و بار عمودی طبق قوانین حاکم بر تیرهای طره، در پیچ ایجاد تنش های خمشی و برشی میکنه. پس میشه گفت سوال ۱۰۶ دوپاسخ صحیح داره. منبع: درک رفتار سازه ها صفحه ۹۸. لطفا اعتراض بدید.ممنون

m.ronaghi

عضو جدید
این پیام دکتر خرسند تو کانال فن ساختمان:
در مورد سوالات تنظیم و تاسیسات طبق نظر مهندس ایزدی سوال ۵۵ مشکلی نداره بنابراین فقط به سوالات ۵۷ و ۵۸ اعتراض شه
قراره تا شنبه هم برای تاریخ رو بگن.برای فن هم فقط سوال42 و درک هم 104 رو گفتن فعلا

shahkar1

عضو جدید
به چی دقت نکردم
من خودم با آقای ایرانشاهی سر این سوال باهم صحبت کردیم و حتی این شکلم خودم کشیدم
http://s6.picofile.com/file/8251122234/102_dark_95.png
نمیدونم شما منظورتون چیه؟؟؟

شما در مورد پرسپکتیو درست می فرمایید، اما من در مورد پلانی که تو سوال بوده می گم
http://s7.picofile.com/file/8251192334/Drawing1_Model_1_.jpg
پلان شکل ب میرور شده، همین، ممنون از جوابت تحلیل خوبی داشتی.

shahkar1

عضو جدید
سلام بچه ها با چند تا از دوستان با هماهنگی استاد خرسند تصمیم گرفتیم یه جدولی تهیه کنیم و میانگین و درصد هر درس رو برای هرکس به ترتیب میانگین وزنی مرتب کنیم. نتیجه بصورت یه جدول با نام کاربری هرکس و درصدهاش در کانال مرکز اعلام خواهدشد. اگه کسی میخواد شرکت کنه لطفا درصدها و میانگین وزنی رو برام بفرسته. حتما حتما میانگین وزنی رو حساب کنید تا سرعت بیشتر بشه. تعداد پیامها چون زیاده ممکنه یکم طول بکشه. اسمتون رو هم میتونید هرچیزی که مایلید اعلام کنید تا اون اسم رو در جدول قرار بدیم. درضمن این رتبه بندی بدون در نظر گرفتن معدل هست و صرفا بر اساس میانگین وزنی مرتب میشه
اگه بتونید توی تلگرام درصداتونو بهم بگید بهتره
اگه دسترسی دارید به بچه های اکادمی و سروش هم بگید تا جامعه آماری بالاتر بره

@morteza_amini90

ممنون از زحمت شما
زبان 12
فن 50
تاریخ 18
درک 50
منظر 35
میانگین وزنی 35.9
با کلید اولیه و چیزایی که یادم مونده بود به این درصد رسید

qasedak_20

عضو جدید
پارسال رتبه آگادمی رو در 5 ضرب میکردی حدودا رتبه نهایی درمیومد( البته نمیدونم تعدد شرکت کننده های پارسال چقدربوده) امسال که میگن از پارسال خیلی بیشتره نمیدونم چجوری باید محاسبه بشه

ضربدر پنج ؟؟؟ خیلی زیاد میشه که !!!!
الان اقای ایرانشاهی گفتن زیر ۱۵۰ خیلی خوبه
زیر ۷۰۰ خوبه
بالای ۷۰۰ سخت تر میشه
بالای ۱۵۰۰ خیلی سخت !!
با توجه به این تحلیل نباید با رتبه نهایی خیلی فرق کنه

• Like
واکنش ها: suki

suki

عضو جدید
سلام دوستان لطفا واسه سوال ۹۹ درک عمومی هم اعتراض بزنید. چون طبق کتاب مبانی هنرهای تجسمی مربوط به گروه تحصیلی هنر که کتاب درسی دانش آموزان فنی و حرفه ای هستش ((اگر یک دسته از طیف نور قرمز به یک سطح آبی فیروزه ای برخورد کند به دلیل اینکه در رنگ آبی توانایی انعکاس طیف بلند نوز قرمز وجود ندارد، طیف تور قرمز جذب و هیچ بخشی از آن بازتاب نمی یابد. بنابراین سطح آبی فیروزه ای کاملا تیره دیده می شود)) این دقیقا متن توی کتاب مبانی هنرهای تجسمی دبیرستان رشته های هنر فنی و حرفه ای صفحه۱۱۰ هستش.خواستین میتونین کتاب رو بصورت pdf از اینترنت به راحتی دانلود کنید. لطفا اعتراض بدید. ممنون

من خودم این سوالو غلط زدم ولی سرچی که کردم فهمیدم رنگ سبز جواب درست هست
تو این سوال همه ی گزینه ها دیگه هم رنگ خاکستری و تیره به ما میدهد ولی سوال از ما رنگ تیره و سیاه رو خواسته که رنگ سبز تیره ترین رنگ رو به ما میدهد

آخرین ویرایش:

وحید33

عضو جدید
کتاب هنرهای تجسمی یه کتاب درسی و کاملا معتبر هستش و بطور واضح هم ذکر کرده که طیف نور قرمز اگر بر سطحی بارنگ آبی فیروزه ای بتابه، سطح مورد نظر« کاملا تیره» دیده میشه!!! از این مستندتر و واضح تر دیگه کجا باید دلیل آورد. من قبلا چند جا دیگه هم خونده بودم، بعنوان مثال تو کتاب راهیان ارشد و یکی دو جا دیگه. حتی اگه بخوایم از روی نوار رنگی طیف های نور سفید هم براحتی میشه ثابت کرد که بیشترین تفاوت طول موج بین رنگ آبی و قرمز هستش. درابتدای نوار بلندترین طول موج نور مربوط به رنگ قرمز و در انتهای نوار کوتاهترین طول موج نور مربوط به رنگ آبی هست!

m.ronaghi

عضو جدید
سلام.طبق گفته ی استاد مهرعلی در تاریخ فقط سوال67 غلط می باشد.و گزینه درست محور طولی یعنی گزینه 3دفترچه aصحیح است.اینم پیام خودشون با تصاویر پیوست:
توضیح برای سوال 67:
در این سوال بر انتظام شکلی آحاد فضایی معابد چینی و ژاپنی اشاره دارد. با توجه به گزینه های طرح شده، آنچه مورد تاکید است سازماندهی طولی و عرضی اجزا و جانمایی آنها است.
پاسخ اولیه سازمان سنجش، انتظام آحاد فضایی در محور عرضی را پذیرفته است (گزینه 4). به نظر می رسد که پاسخ درست نیست. عناصر و بناهای معابد بودایی واجد محوری طولی هستند که بناها در مسیری طولی و جهت دار سازماندهی شده اند. فرانسیس چینگ و سایرین در کتاب معماری جهان، معابد بودایی را اینطور معرفی می کند: " ابتدایی ترین معابد بودایی، همانند صومعه در شینتوجی، [...] که دترای پاگودا و محور اصلی هستند در راستای محوری اشتقاق یافت، یک ورودی و دروازه میانی روی این محور واقع بود". از طرفی در کتاب آشنایی با معماری جهان نوشته آقای زارعی تصاویر منتخب معابد بودایی، استدلال چینگ را تایید می کند.
چینگ و دیگران، تاریخ معماری جهان. ص 231.
تصاویر معبد هوانگ نیونگ سای از کتاب چینگ و تصویر معبد هوریوجی از کتاب آقای زارعی پیوست است.
پ ن: معابد بودایی ژاپن تحت تاثیر معابد بودایی چینی طراحی و ساخته می شد.
photo_2016-05-13_18-00-45.jpgphoto_2016-05-13_18-00-50.jpg

yashel

عضو جدید
بررسی | سوالات آزمون ارشد معمــــــاری 95

کتاب هنرهای تجسمی یه کتاب درسی و کاملا معتبر هستش و بطور واضح هم ذکر کرده که طیف نور قرمز اگر بر سطحی بارنگ آبی فیروزه ای بتابه، سطح مورد نظر« کاملا تیره» دیده میشه!!! از این مستندتر و واضح تر دیگه کجا باید دلیل آورد. من قبلا چند جا دیگه هم خونده بودم، بعنوان مثال تو کتاب راهیان ارشد و یکی دو جا دیگه. حتی اگه بخوایم از روی نوار رنگی طیف های نور سفید هم براحتی میشه ثابت کرد که بیشترین تفاوت طول موج بین رنگ آبی و قرمز هستش. درابتدای نوار بلندترین طول موج نور مربوط به رنگ قرمز و در انتهای نوار کوتاهترین طول موج نور مربوط به رنگ آبی هست!

دوست عزيز شما خودتون داريد ميگيد ابى فيروزه اى!
"آبى" يك رنگ خالص و يكى از سه رنگ اصليه، "آبى فيروزه اى" يك رنگ تركيبيه، رنگ آبيه كه زرد هم داره.
وقتى سه رنگ اصلى باهم تركيب بشن رنگ تيره ايجاد ميشه.
قرمز+آبى+ زرد

حالا ما رنگ قرمز كه داريم بايد تركيبى از دو رنگ ديگه داشته باشيم يعنى آبى و زرد كه به صورت مساوى و خالص يعنى سبز.
آبى به تنهايى اين كارو نميكنه.
حالا اگه تو گزينه ها به جز رنگ سبز گزينه هاى آبى فيروزه اى، كله غازى و هزار چيز ديگه بود حرف شما درست بود.

وحید33

عضو جدید
آیا واقعا بین سبز و آبی فیروزه ای تفاوتی نیست!! هرکی دوست داشت اعتراض بزنه هرکی هم نخواست نزنه!!قرار نیست حتما نظر خودمون رو به دیگران بقبولونیم. طبق دلایل و منابعی که ذکر کردم نظر من اینه. ومعتقدم میشه حتی دوگزینه صحیح باشه. حالا دوستان دیگرم نظرشون برام قابل احترامه.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میانگین وزنی رو چجوری میشه حساب کرد؟ همه درصدا رو جمع کنیم تقسیم بر تعداد کنیم؟

atp2

عضو جدید
بچه ها میانگین وزنی رو چجوری میشه حساب کرد؟ همه درصدا رو جمع کنیم تقسیم بر تعداد کنیم؟
سلام ارزو جونم خوبی ؟ خوشی؟ خسته نباشی .
درصد زبان * 2
درصد فن * 3
تاریخ * 2
درک * 3
منظر * 1
اینارو که انجام دادی ضربارو ، نتیجه همشونو باهم جمع کن . بر 11 تقسیم کن . :gol::heart:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ارزو جونم خوبی ؟ خوشی؟ خسته نباشی .
درصد زبان * 2
درصد فن * 3
تاریخ * 2
درک * 3
منظر * 1
اینارو که انجام دادی ضربارو ، نتیجه همشونو باهم جمع کن . بر 11 تقسیم کن . :gol::heart:
قربونت برم عزیزم. خوبم گلم. تو چطوری؟:gol:.....دستت درد نکنه گلم:w27:

moomidi

عضو جدید
شما در مورد پرسپکتیو درست می فرمایید، اما من در مورد پلانی که تو سوال بوده می گم
http://s7.picofile.com/file/8251192334/Drawing1_Model_1_.jpg
پلان شکل ب میرور شده، همین، ممنون از جوابت تحلیل خوبی داشتی.

من این مورد ی که شما گفتید رو متوجه نشده بودم
حالا دیگه واویلا شده این سوال
سرتا پا غلط شده....
این موردم حتمن به متن اعتراض اضافه میکنم
ممنونم ازت

m.ronaghi

عضو جدید
بچه ها سوال104درک ابهامش چیه؟یعنی به چی باید اعتراض کنیم؟واینکه سوال14زبان کلا غلط هست یا اینکه گزینه درست یه گزینه دیگست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.