بررسی خودهمبستگی

atefeht

عضو جدید
با سلام
از مهندسین محترم ، درخواستی داشتم اینکه در مورد بررسی خودهمبستگی در نرم افزار SPSS که با استفاده از آزمون من- کندال انجام میشه اگر اطلاعاتی دارن میشه در اختیار قرار بدن.
اینکه برای استفاده از آزمون من - کندال حتماً باید خود همبستگی انجام داد ؟
در این صورت داده ها باید کامل باشن؟
داده هایی که دارم هیچ کدومشون داده ی کامل ندارن، یعنی هیچ کدوم از ایستگاه ها داده ی کامل نداره و نمیدونم چطوری باید بازسازیشون کرد؟ :(:cry:
ممنون میشم اگر در این مورد مرا راهنمایی کنید.

با تشکر.
:gol::gol::gol:

cplxali

عضو جدید
با سلام
شما با یک سری داده یکسری جواببدست می آورید که باید ببینید با افزایش هر متغیری افزایش یا کاهش دارید یا نه
اگردارید که توی نرم افزار به حساب ی آورید
اگر نه به حساب نمی آورید
بعدشم به همه ی اطلاعات نیاز ندارید
(worde site aslan baraye type khoob nist)

مهری کاکی

عضو جدید
پاسخ کسی سوال در مورد من کندال داشت

پاسخ کسی سوال در مورد من کندال داشت

با سلام
از مهندسین محترم ، درخواستی داشتم اینکه در مورد بررسی خودهمبستگی در نرم افزار SPSS که با استفاده از آزمون من- کندال انجام میشه اگر اطلاعاتی دارن میشه در اختیار قرار بدن.
اینکه برای استفاده از آزمون من - کندال حتماً باید خود همبستگی انجام داد ؟
در این صورت داده ها باید کامل باشن؟
داده هایی که دارم هیچ کدومشون داده ی کامل ندارن، یعنی هیچ کدوم از ایستگاه ها داده ی کامل نداره و نمیدونم چطوری باید بازسازیشون کرد؟ :(:cry:
ممنون میشم اگر در این مورد مرا راهنمایی کنید.

با تشکر.
:gol::gol::gol:
با سلام دوست عزیز
اولا روش من کندال داده هایش باید بیشتر از 10 باشد و برای بازساری کردن از سه روشی که در کتاب هیدرولوژی دکتر مهدوی هست میتونید کمک بگیرید و همچنین داده ها اگر به صورت چند ایستگاهی هستن نباید همبستگیشون کمتر از0.9 باشد در غیر این صورت خطای زیادی را در نتایج ایجاد می کند. در مورد اینکه باید حتما خود همبستگی باشد اگر روش دوم یعنی کلاسیک مان کندال رو بکار میبرید باید حتما استفاده نمایید. موفق باشید.

بالا