بررسی اسکیس 91 | عمارت نظر خلیج فارس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سایت که ۱ به ۵۰ نبود یادم نیست چند بود ولی‌ یه مستطیل میشد تقریبا بالای صفحه ۱سوم یا ۱ دوم بعد زیرش یه ناظر گنده اونم نصف صفحه ... که خیلی‌ راحت دریا سایت رو میشد آسمون ناظر کرد که دیگه این کارا خیلی‌ خزه من که اصلا راندو نکردم هیچیمو
تو پلان طبقهٔ همکف یه کم سایت طراحی‌ کردم اونم خیلی‌ کم ...

نمیدونم شماها چی چی میگویین؟
اگر اسکیس معماری رو میگید که تو سوال 1:500 بود و برای سایت پلانش 1:200 خواسته بود
تقریبا نصف مدرک رو میگرفت

اگر شمال رو هم بالا درنظر میگرفتیم مستطیلی نمیشد، مگر اینکه مستطیل سایت رو میگرفتیم و کنارش علامت شمال رو درست مثل ورقه سوال کنارش ترسیم میکردیم

• Like
واکنش ها: m_ a

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم شماها چی چی میگویین؟
اگر اسکیس معماری رو میگید که تو سوال 1:500 بود و برای سایت پلانش 1:200 خواسته بود
تقریبا نصف مدرک رو میگرفت

اگر شمال رو هم بالا درنظر میگرفتیم مستطیلی نمیشد، مگر اینکه مستطیل سایت رو میگرفتیم و کنارش علامت شمال رو درست مثل ورقه سوال کنارش ترسیم میکردیم
اصلا نمی‌فهمم چی‌ میگی‌.. یه مستطیل بود بالا شمال بود جنوب دریا همین خیلی‌ ساده.... یک به ۵۰۰؟ یک به ۱۰۰۰ بود

شمال هم کاملا رو به بالا بود تا اونجا که یادمه

آخرین ویرایش:

month_2012

عضو جدید
اصلا نمی‌فهمم چی‌ میگی‌.. یه مستطیل بود بالا شمال بود جنوب دریا همین خیلی‌ سادهیک به ۵۰۰؟ یک به ۱۰۰۰ بود

فک کنم مقیاس سایت تو سوال یک به 1000 بود...مقیاسی که باید سایت پلان رو ترسیم میکردیم یک به 200

month_2012

عضو جدید
بچهها تو رو خدا برای مردود شدن کارها اینقدر احتمال و نظرات متفاوت ندین،اگه از مسئله ای صد در صد مطمئن شدین که تو داوری امسال تاثیر گذاشته اینجا مطرحش کنید...اینجوری گذروندن این یه ماه خیلی سختتر میشه...

این درگیری فکری واسه مردود شدن کارها همش بوده و هست و اصلا قابل پیش بینی نیست...یکی از دوستهای خود من هم سالهای قبل همچین شرایطی داشت حتی بعضی از استاداش هم احتمال مردود شدن کارش رو خیلی زیاد میدونستن و رسما نا امیدش کردن،ولی نهایتا درصد اسکیسش فوق العاده خوب شده بود و همه نگرانیش بی مورد بود...

نقد و بررسی اسکیس خوبه ولی اینقدر در مورد مردود شدن کارها اینجا قطعی صحبت نکنید خیلی خیلی انرژی منفی میده به آدم...اگه اون اشتباها هم تو کارت نباشه ولی بازم به کارت اینجوری شک میکنی

آخرین ویرایش:

m_ a

عضو جدید
سایت که ۱ به ۵۰ نبود یادم نیست چند بود ولی‌ یه مستطیل میشد تقریبا بالای صفحه ۱سوم یا ۱ دوم بعد زیرش یه ناظر گنده اونم نصف صفحه ... که خیلی‌ راحت دریا سایت رو میشد آسمون ناظر کرد که دیگه این کارا خیلی‌ خزه من که اصلا راندو نکردم هیچیمو

یه لحظه گفتم دیدی رد شدی:eek: ببخشید منظورم یک به 200 بود گفتم یک به پنجاه.

m_ a

عضو جدید
بچهها تو رو خدا برای مردود شدن کارها اینقدر احتمال و نظرات متفاوت ندین،اگه از مسئله ای صد در صد مطمئن شدین که تو داوری امسال تاثیر گذاشته اینجا مطرحش کنید...اینجوری گذروندن این یه ماه خیلی سختتر میشه...

این درگیری فکری واسه مردود شدن کارها همش بوده و هست و اصلا قابل پیش بینی نیست...یکی از دوستهای خود من هم سالهای قبل همچین شرایطی داشت حتی بعضی از استاداش هم احتمال مردود شدن کارش رو خیلی زیاد میدونستن و رسما نا امیدش کردن،ولی نهایتا درصد اسکیسش فوق العاده خوب شده بود و همه نگرانیش بی مورد بود...

نقد و بررسی اسکیس خوبه ولی اینقدر در مورد مردود شدن کارها اینجا قطعی صحبت نکنید خیلی خیلی انرژی منفی میده به آدم...اگه اون اشتباها هم تو کارت نباشه ولی بازم به کارت اینجوری شک میکنی

من خودم واقعا سال پیش یه اشتباه کردم که گفتم ردی . یکیش این بود که سایتو مقیاسشو تغییر دادم و سه چهار بار فلش شمال شرق کشیدم و تأکیدم رو شمال غرب بود ولی رد نشد دوستمون خوب میگه اصلا نمیشه پیش بینی کرد . اگه خدا بخواد بریم میریم

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
الی جون این پرزانته خز که گفتی من از اونایی هستم که تو کارم دارمش :D
می گم بهتر نیست این تاپیک قفل بشه تا جوابا میاد!؟ اینطوری هر پستی که می ذاریم باعث اضطراب یه عده ممکنه بشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اصلا نمی‌فهمم چی‌ میگی‌.. یه مستطیل بود بالا شمال بود جنوب دریا همین خیلی‌ ساده.... یک به ۵۰۰؟ یک به ۱۰۰۰ بود

آره 1:1000 بود و سایت پلان 1:200 خواسته بود

تو ورقه سوال، شمال رو صاف رو به بالا نشون نداده بود، 23 درجه شمال چرخیده بود، برای همین سایت رو هم باید 23 درجه میچرخوندیم
اولای این تاپیک گفتم و دوستان هم تایید کردن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره 1:1000 بود و سایت پلان 1:200 خواسته بود

تو ورقه سوال، شمال رو صاف رو به بالا نشون نداده بود، 23 درجه شمال چرخیده بود، برای همین سایت رو هم باید 23 درجه میچرخوندیم
اولای این تاپیک گفتم و دوستان هم تایید کردن
من که تأیید نمیکنم....چرخشی وجود نداشت...

memar4

عضو جدید
من خودم واقعا سال پیش یه اشتباه کردم که گفتم ردی . یکیش این بود که سایتو مقیاسشو تغییر دادم و سه چهار بار فلش شمال شرق کشیدم و تأکیدم رو شمال غرب بود ولی رد نشد دوستمون خوب میگه اصلا نمیشه پیش بینی کرد . اگه خدا بخواد بریم میریم

منظورتون از اینکه مقیاس سایت رو تغییر دادید دقیقا چیه؟ مقیاسی که باید ترسیم میکرددید اشتباه بود؟ یا اندازه سایت رو تغییر دادید؟

abdolahi1

عضو جدید
بچه ها اینقد به خودتون استرس ندین همه اسکیسمونو دادیم و تموم شد کارام که داوریشون ظاهرا تموم شده کارامونم اگه قرار بوده رد بشه شده و دیگه کاری هم از دست ما برنمیاد تموم شد رفت.... اینقد منفی فکر نکنید آخر سر هم میبینید تمام این استرس ها بی مورد بوده و اون اتفاقای بدی که خودتونو باهاش عذاب میدادید پیش نیومده،من میگم الان که دیگه کاری از دستمون برنمیاد بادلشوره هم نتایج عوض نمیشه بعد از این همه سختی و فشار کنکور واسکیس بیاید یه ماه رو راحت باشیم و ازش لذت ببریم من که الان دیگه به نتایج ارشد فکر نمیکنم و فعلا پیگیر نتایج المپیک هستم

abdolahi1

عضو جدید
\
to nemifahmi man chi migam?
ishon alan harfe mano tekrar kardaaaa deghat kon ey babaa ey baba

منظورم به شما نبود آخه گفته بودن1:500و1:200گیج شدم گفتم نمیفهمم بچه ها چی میگن!بله درست میگید ولی ایشون هر دوتا مقیاسو ذکر کرده بودن و کاملتر گفته بودن اینه که فقط خواستم حرفشونو تایید کرده باشم همین! شما چرا عصبانی شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مثلا یک به 200 گفته بودن یک به 400 زدم

سلام
بهش فکر نکن، هرچی خدا بخواد همون میشه، سعی کن این روزا یا استراحت کنی، یا برو دنبال کار، شایدم کار داری، خب سعی کن کتاب بخونی، مشکلاتت رو تو معماری شناسایی کنی و سعی کنی حل کنی

• Like
واکنش ها: m_ a

m_ a

عضو جدید
سلام
بهش فکر نکن، هرچی خدا بخواد همون میشه، سعی کن این روزا یا استراحت کنی، یا برو دنبال کار، شایدم کار داری، خب سعی کن کتاب بخونی، مشکلاتت رو تو معماری شناسایی کنی و سعی کنی حل کنی

پارسال این کارو کردم که اشتباه مقیاس زدم امسال اینطوری نبود اینو مثال زدم که بچه ها نگران نباشن با این حدسهایی ما می زنیم کارا که حذف نمیشه بلکه شاید نمره های خوبی هم بیارن

iman_6999

عضو جدید
بچه ها من اشتباها ورودی رو از سمت دریا گرفتم!! به نظرتون همون اول رد میشم؟؟؟؟!!:(:( میخوام سرمو بزنم تو دیوار:(:(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها من اشتباها ورودی رو از سمت دریا گرفتم!! به نظرتون همون اول رد میشم؟؟؟؟!!:(:( میخوام سرمو بزنم تو دیوار:(:(

سلام دوست خوبم
به نظر من هم ورودی از سمت رو به دریا مناسب تر بود، خودم هم همینکار رو کردم
خواستم بیننده رو یکم تو محوطه سایت بچرخونم تا یکم با محیط و بنا آشنا شه و بعد وارد شه
سرتو نکوب به دیوار، جونت مهم تره :smile:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزیزم تو معماری همه چی‌ امکان داره تو از آسمون ورودی بده ولی‌ باید تونسته باشی‌ حلش کنی‌...

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
به نظر من هم ورودی از سمت رو به دریا مناسب تر بود، خودم هم همینکار رو کردم
خواستم بیننده رو یکم تو محوطه سایت بچرخونم تا یکم با محیط و بنا آشنا شه و بعد وارد شه
سرتو نکوب به دیوار، جونت مهم تره :smile:

ولی‌ من به همهٔ دوستان پیشنهاد می‌کنم بیشتر وقتشونو سر آزمون بذارن مسائل اصلی‌ و فضاهای اصلی‌ موضوع رو خلاقانه طراحی کنن و اونارو حل بکنن و بقیرو تو آزمون منطقی‌ کار کنن که زیاد به حاشیه نرن... مثلا به نظر من "نظرگاه" موزه یا یه ساختمون هنری فلسفی‌ نیست که شما مردمو دورش بخوای بچرخونی مگه اینکه مفهوم خاصی‌ رو با این کار بخوای برسونی که ارزششو داشته باشه... ما نباید الکی‌ مردمو اینور انور ببریم با این توجیه که می‌خوام مردمو با محیط آشنا کنم مساله دسترسی‌ تو معماری واسه همین درس داده می‌شه که افراد رو با راه‌های طولانی و بی‌فایده خسته نکنیم...

البته باز من نمیدونم شما چی‌ کار کردی شایدم کاری کردی که لازم بوده مردم رو اول با محیط آشنا کنی‌ ولی‌ اونطور که توصیه می‌شه اینکه مخاطب رو هر چه مستقیمتر و سریعتر به عملکرد اصلی‌ منتقل کنی‌ و اونجارو طوری طراحی کنی‌ لذت بیشتری از فضا ببرن و در حالت ایده‌آل تجربهٔ جالبتر جدیدتر و شاید هیجان انگیزتری از دیدن دریارو تجربه کنن،که فقط ساختمان شما این امکانو فراهم می‌کنه

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
بچه ها موضوع آزمون سال 89 واسه همه یکی بود؟ میشه موضوعشو کسی بزاره؟

hasood

کاربر فعال
آآآآآآآآآآآآیییییییییییی هوار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w06::w06::w06::w06::w06::w06:
:w06:من خیلی حالم خرابه کی نتیجه میاد ؟!؟؟!؟ :w00::w00::w00:خفه شدم !!! یه خواب خوش ندارم!!!!!!!!!!:w47::w47::w47::w47: کی این کوفتیا راحتمون می کنننننننننننننننننننننننننننن!!!!!!!!!!!!:w00::w00::w00::w00:

abdolahi1

عضو جدید
نگران نباشید نهایتش تا15 ام دیگه اعلام میشه، من که دلم نمیخواد حالا حالاها نتیجه ها بیاد،کاش 20 ام به بعد اعلام میشد کاش...............

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا