بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

NIMA.AA

عضو جدید
کسی میدونه چجوری باید اعتراض کرد اصن مونده فرصت اعتراض؟؟ کسی خبر داره لطف کنه بگه خواهشاا:(

khazaei1

عضو جدید
کسی میدونه چجوری باید اعتراض کرد اصن مونده فرصت اعتراض؟؟ کسی خبر داره لطف کنه بگه خواهشاا:(

برای اعتراض تا نوزدهم فرصت دارین. ی نامه بنویسین و پستش کنین واسه آدرسی که تو سایت مقررات ملی نوشته. سایت مقررات ملی قسمت اعلام نتایج نحوه اعتراضو نوشته.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بالاخره نتایج اومد
کشتن ما رو از اضطراب و استرس
اخرش اومد

من میخوام تشکر بکنم از عارفه ی نجاتی عزیز که منو تشویق کرد به مطالعه، راهنمایی کرد. اوراق قبولیش رو گذاشت. و به من کمک کرد.:gol:

بیشتر از ایشون تشکر میکنم از حامد ابراهیمی عزیز برای راهنمایی هاش.همکاری و همگامی و همراهیش. به من آموزش دادن. نه به من به خیلی ها. بینهایت ممنونم ازشون. حضورشون از سر قسمت، تصادف یا هر چیزی که اسمش رو بشه گذاشت، بی نظیر بود و هست. اطلاعات دقیق و موشکافانه. نگاه تیز و البته پر محبت و صبور. همه ی دوستانی ک شرایط من رو دارن متوجه هستن ک انتقال مفاهیم توی مجاز واقعا سخته و زمان و حوصله یم طلبه. خیلی ممنونم ازشون:gol:

تشکر میکنم از مجتبی تاجی عزیز برای مشاوره. کمک بی دریغشون از من.:gol:
تشکر میکنم از جناب مهندس رحمتی عزیز. با صبوری به من کمک کردن. واقعا کرکسیون مجازی سخت هست:gol:

تشکر میکنم از دوستان عزیزی که با هم کار کردیم. کرکسیون کردیم. یاد دادیم ویاد گرفتیم. مریم ضرغامی عزیز. لیلی خزایی عزیز.ابوالفضل عزیز. ازاده عربی عزیز.مهدی لطفی عزیز. و البته حامد (حمید) میلادی عزیز:biggrin:
عدر خواهی میکنم اگر اسم دوست عزیزی از قلم افتاده.
ممنونم از همگی و دعا میکنم در حق همه
امروز یکی از بهترین روزهای زندگی منه:gol:
از منم سوال کردیا از همه تشکر کردین آخرین خط منو مینوشتی لا اقل :))))
تبریک میگم موفق باشی

holooooooo

کاربر ممتاز
منم بالاخره با 26 قبول شدم بعد از چندین دوره
به دوستایی که قبول نشدن میگم که صبور و امیدوار باشید و سعی کنید از مسیر این امتحان لذت ببرید..آموختن و یاد گرفتن مباحث برای شخص من جالب و خوب بود..ناامید نشید هرگز و هرگز..بالاخره شما هم سوار قطار قبولیا میشید..امیدوارم اول سلامت باشید و بعد هم هرچه زودتر قبول بشید

از مجتبی تاجی عزیزم ویژه تشکر میکنم..صداقتی توی کلام و راهنماییهاش هست که هیچ حاشیه ای نمیتونه خدشه ای به این صداقت وارد کنه..خیلی ممنونم مجتبا جانم

از م عارفه خیلی خیلی ممنونم.. حرفها و راهنماییهاشون کاملا حساب شده و درست بود..همیشه قابل تحسین هستی شما

از تیک آف بخاطر همراهیش خیلی خیلی ممنونم و خیلی خوشالم قبول شدی..خیلی

از ابوالفضل جان و بقیه اعضای باشگاه هم که در دوره های قبل و این دوره همراه بودن هم بینهایت تشکر میکنم

به عنوان حرف آخر..از باشگاه مهندسان خیلی خیلی ممنونم..واقعا محیط خوب و بی نظیریه.. و افرادی که میخوان برای دوره های بعد مطالعه کنن هرگز فراموش نکنن که باشگاه قابل جایگزین شدن با گروهای تلگرامی هرگز نبوده و نیست

کارمو با همه نقص هایی که داره خیلی زود میکشم و در آرشیو قرار میدم
تبریک میگم خوشحالم که قبول شدین:smile:

hamedzjg

عضو جدید
فقط نما نبوده نذا برم اسکرین شات بگیرما :)))))
هم تو گروه جواب دادم بهت هم بیشتر پی وی
حالا لا اقل یه تشکر میکردی

من به جاش تشکر میکنم: ))))

منم تبریک میگم و خیلی خیلی خوشال شدم از خبر قبولیتون
مرسی از تمام راهنماییهاتون..نمیدونستم میخونید اینجارو که اگه میدونستم حتمااا و حتمااااا تشکر میکردم از قبل: ))

nosh

عضو جدید
نمره 20 مردود
امیدوارم دوستان نظراتشونو نسبت به کار من بگن.
هرچی فکر میکنم بازم نسبت به یسری از طرح های قبول شده سرتر بوده کارم

سلام خدا قوت
اشکال نداره..انشاالله شهریور حتما قبول میشی..
جالبه بیشتر از همه انتظار داشتم شما قبول شید.
موفق باشی:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فقط نما نبوده نذا برم اسکرین شات بگیرما :)))))
هم تو گروه جواب دادم بهت هم بیشتر پی وی
حالا لا اقل یه تشکر میکردی
استغفرالله. حالا هی میخام چیزی نگم هی نمیشه ها
از راه دور ابراز احساسات لطیف میفرستیم بهتون. راس میگه یکم شیب بندی هم یادم داد. ولی هی میرفت و می اومد. هلاکم کرد.:biggrin:

j4deh

عضو جدید
aaaa.jpgسلام دوستان یه جا دیدم این کار زده بود 36 شده :surprised::eek:
در حد 36 هست این کار؟
نه سرایداری داره نه فضای بازی کودکان و نه جایگاه امداد چطور ممکنه اینقد نمره بالا باشه؟
پلانا هم ایراداتی داره

holooooooo

کاربر ممتاز
من به جاش تشکر میکنم: ))))

منم تبریک میگم و خیلی خیلی خوشال شدم از خبر قبولیتون
مرسی از تمام راهنماییهاتون..نمیدونستم میخونید اینجارو که اگه میدونستم حتمااا و حتمااااا تشکر میکردم از قبل: ))
شما از کجا فهمیدین :) من نگفتم که قبول شدم
ممنون از شما... کاری نکردم..موفق باشید

معمار111

عضو جدید
نمره 20 مردود
امیدوارم دوستان نظراتشونو نسبت به کار من بگن.
هرچی فکر میکنم بازم نسبت به یسری از طرح های قبول شده سرتر بوده کارم

چرااااااااااااااااااا؟
خیلی ناراحت شدم ...
وقتی مصحح ها متفاوت هست یکی سخت گیره یکی هم نه ... از شانس ما سخت گیراش به پست ما خوردن:redface::redface:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرااااااااااااااااااا؟
خیلی ناراحت شدم ...
وقتی مصحح ها متفاوت هست یکی سخت گیره یکی هم نه ... از شانس ما سخت گیراش به پست ما خوردن:redface::redface:
واقعا نمیدونم چرا اینقد سخت گرفتن ،به ایرادات کارم واقفم، کارم دوسه تا ایراد داشت، اما فک نمیکردم باعث افتادنم بشه.چون طرح تاحدود زیادی خوب دراومده بود.دیگه خودتون هم شاهد بودین.دیگه تو این امتحانی که کلی جزییاتو کلیات داره، هرکاری یه ایراداتی داره، نشون به اون نشون که قبول شده ها هم ایرادای ریزودرشت دارن.
طرحه رو خوب درآورده بودم.
تک ورودیو چیدمان واحدها ، پارکهای درست و ... ترسیماتمم خیلی تمیز بود(اصلا همون ترسیمات هم کلی وقت گرفت ازم. که کارم ناقص موند.این اتودایی که گذاشته شده اتود اولیه کارمه تو امتحان ابعاد فضاها خیلی بهتراز این اتوده و استانداردها اونجا رعایت شده همینطور با جزییاتو داکت ها و ...
ایرادای کارم
یکی اینکه ناقص بود، حیاطو با اینکه اولین چیزی که توذهنم ترسیم کردم حیاط بود و نرسیدم تو برگه ترسیمش کنم. و برش هم نداشتم.
ایراد دوم
تو همکف یکی از ستونا مسیر حرکت ماشینی که پشت آسانسور پارک میشدو محدود کرده بود، که اینم با یه جابجایی ساده از آکسش میشد حلش کرد که بخاطر وقت کم نرسیدم
و تو طبقات هم نورگیر 4در4 بزرگ بود که بهتر بود جایگاه 3در5 میشد .
یکی از ایراداهم این بود که تو واحد90 متری حموم ازتو اتاق خواب رفته بود.
.................................
من فکر میکنم علاوه بر ناقص بودن طرح اون ستونه تو همکف باعث افتادنم شده با اینکه خیلی راحت قابل حل شدن بوده و مصحح اگه بخاطر اون منو انداخته واقعا سختگیرانه عمل کرده.
همونطور که میدونیم طرحهایی ناقص و البته ایراددار بودن که قبول شدن .دیگه هممون دیدیمو شنیدیم.
الان یسری دوستان میان میگن که وقت نشدهو این حرفا دیگه معنی نداره و یه بهانه هست .

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 258931سلام دوستان یه جا دیدم این کار زده بود 36 شده :surprised::eek:
در حد 36 هست این کار؟
نه سرایداری داره نه فضای بازی کودکان و نه جایگاه امداد چطور ممکنه اینقد نمره بالا باشه؟
پلانا هم ایراداتی داره

از اونجایی که بیشتر طرحهای قبول شده هیچکدوم از اینارو نداشته به این نتیجه میرسیم که طراح سوال فقط اونچیزاییکه تو صورت سوال خواسته شده مدنظرشه، امتحان پایه 3یِ دیگه، اینم که گاهی اوقات سوال میدن از 3 طبقه بیشتر، خودش یه ایراده از طراح سوال.

arefeh

کاربر ممتاز
سلام مجدد به دوستان قبول شده مخصوصا دوست خیلی خیلی خیلی گلم مهدیه جان تبریک میگم...چون پیش تر از این حق اش قبولی بوده

حقیقتا من از همون اول هم همه جا گفتم که عمرا مصحح هدفش سرایداری و جایگاه امداد و ....باشه...
جایگاه امداد رو که به واضح دلیل اوردم که اصلا نمیتونستید جایگاه در نظر بگیرید (گفته هام هم طبق مبحث 4 بود)
حالا سرایداری هم مشخص بود جواب نمی گرفتید....

ساده بگم که آزمون طراحی به قول یک عزیزی نباید اینقدر سخت گرفت....کسی که سخت نگرفته الان قبول شده...ولی دوستانی که به مباحث تسلط دارند چون ذهنشون درگیر ضوابط میشه (البته کار درست رو این عزیزان می کنند) متاسفانه چندبار مردود می شوند...
اما در همین گروه هم دیدیم که دوستان میگن ما اولین بار بود که امتحان میدادیم و قبول شدیم...این به این علت نیست که به ضوابط تسلط داشتند و طرخ و شیت قوی را به مصحح دادند...نه اتفاقا اون به خاظر ساده گرفتن نتجه گرفتن

خیلی این آزمون رو برای خودتون پیجیده نکنید...
آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

holooooooo

کاربر ممتاز
:heart::gol::heart::heart::redface:
سلام مجدد به دوستان قبول شده مخصوصا دوست خیلی خیلی خیلی گلم مهدیه جان تبریک میگم...چون پیش تر از این حق اش قبولی بوده

حقیقتا من از همون اول هم همه جا گفتم که عمرا مصحح هدفش سرایداری و جایگاه امداد و ....باشه...
جایگاه امداد رو که به واضح دلیل اوردم که اصلا نمیتونستید جایگاه در نظر بگیرید (گفته هام هم طبق مبحث 4 بود)

ساده بگم که آزمون طراحی به قول یک عزیزی نباید اینقدر سخت گرفت....کسی که سخت نگرفته الان قبول شده...ولی دوستانی که به مباحث تسلط دارند چون ذهنشون درگیر ضوابط میشه (البته کار درست رو این عزیزان می کنند) متاسفانه چندبار مردود می شوند...
اما در همین گروه هم دیدیم که دوستان میگن ما اولین بار بود که امتحان میدادیم و قبول شدیم...این به این علت نیست که به ضوابط تسلط داشتند و طرخ و شیت قوی را به مصحح دادند...نه اتفاقا اون به خاظر ساده گرفتن نتجه گرفتن

مررررررررررسیییییی عززززیزم
:heart: :gol: :heart:
این حرفتم خیلی درسته٬ ضوابط خیلی مهمه اما نباید اونقدر درگیرش بشیم ک از اصل موضوع غافل بشیم

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم اونی که تسلط داره آزمونو برا خودش سخت نمیگیره.چون به تسلط رسیده.
و اینا همش حرفه که ... .
علت قبولیه یسری از آزمون اولیها هم اینه که مسئولین این امتحان علاقه ء خاصی به "پیش بینی نشده" ماندن دارن،و هرسال یه درصدی رو برای قبولیه آزمون اولیها در نظر میگیرن که این قضیه اتفاق بیوفته.اگه اینجوری نبود اینهمه ابهامات تو همه این سالهارو برطرف میکردن که اینقدر اعتراضات بالا نره که بخوان تو یه دوره ای مثله این دوره تدابیری اینشکلی که امتحان بعدی رو بندازن زودتر و ... بیندیشن.!
زیاد قضیه رو واسه خودتون سخت نکنین، قضیه انچه که عیان است چه حاجت به بیانسته...!

آخرین ویرایش:

hamedzjg

عضو جدید
و اینا همش حرفه که ... .
علت قبولیه یسری از آزمون اولیها هم اینه که مسئولین این امتحان علاقه ء خاصی به "پیش بینی نشده" ماندن دارن،و هرسال یه درصدی رو برای قبولیه آزمون اولیها در نظر میگیرن که این قضیه اتفاق بیوفته.اگه اینجوری نبود اینهمه ابهامات تو همه این سالهارو برطرف میکردن که اینقدر اعتراضات بالا نره که بخوان تو یه دوره ای مثله این دوره تدابیری اینشکلی که امتحان بعدی رو بندازن زودتر و ... بیندیشن.!
زیاد قضیه رو واسه خودتون سخت نکنین، قضیه انچه که عیان است چه حاجت به بیانسته...!

ابوالفضل جان مطمئن باش اگر پلان حیاط داشتی قبول میشدی.. طرحت خوب بود..نمیگم عالی بود ولی در حد و اندازه وقتی که آزمون داشت خیلی خوب حل کرده بودی مواردو.. اگر پلان حیاط داشتی حتما بین 25 تا 27 بود نمره ت..
از الانم مطمئنم جزء قبولیای شهریور هستی شما..ناراحت نباش اصلا

hamedzjg

عضو جدید
نه والا نه تقلب کردم نه تخلف، فقط برشو فرصت نکردم نصفه نیمه کشیدم، تنها مشکل بزرگ طراحیمم یکی تو دسترسی معلول بود یکیم تو نورگیری دوتا از واحدها، پلان پارکینگام همشو درآوردم...الانم جواب اومده نمره گرد شده داوطلب 0!! این چه گردیه شده صفر موندم توش.. تو شوک بزرگیم اصن مگه میشه:surprised::cry::(

اگر تقلب نکردین حتما و حتما خیلی جدی پیگیر باشید.. بخاطر مشکل طراحی هرگز 0 نمیشید.. حتما برگه گم شده..یا اشتباه دیگه ای رخ داده.. پیگیر باشید ولی خودتونم آماده کنید برای آزمون شهریور..امیدوارم نتیجه بگیره پیگیریتون

مبینا.

عضو جدید
از اونجایی که بیشتر طرحهای قبول شده هیچکدوم از اینارو نداشته به این نتیجه میرسیم که طراح سوال فقط اونچیزاییکه تو صورت سوال خواسته شده مدنظرشه، امتحان پایه 3یِ دیگه، اینم که گاهی اوقات سوال میدن از 3 طبقه بیشتر، خودش یه ایراده از طراح سوال.

بنظر حرف شمادرسته..چون من هم قبول شدم اینارو طراحی نکردم واصلا به این موارد توجهی نکردم..

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 258931سلام دوستان یه جا دیدم این کار زده بود 36 شده :surprised::eek:
در حد 36 هست این کار؟
پلانا هم ایراداتی داره
جایگاه امداد و همه این حرفا به کنار.
شما به من بگو از کجا معلوم که 36 شده؟ ادم هست به من گفت 38 شده بعدا فهمیدم با 19 افتاده! پس حرف کسی رو ک نمیشناسین باور نکنین لطفا. چون اینا قصد تخریب روان ادم رو دارن.
:gol:

شما از کجا فهمیدین :) من نگفتم که قبول شدم
ممنون از شما... کاری نکردم..موفق باشید
دنیا کوچیکه. ادما زودتر از قبل میرسن به هم:gol:

یکی از ایراداهم این بود که تو واحد90 متری حموم ازتو اتاق خواب رفته بود.
.................................
من فکر میکنم علاوه بر ناقص بودن طرح اون ستونه تو همکف باعث افتادنم شده با اینکه خیلی راحت قابل حل شدن بوده و مصحح اگه بخاطر اون منو انداخته واقعا سختگیرانه عمل کرده.
همونطور که میدونیم طرحهایی ناقص و البته ایراددار بودن که قبول شدن .دیگه هممون دیدیمو شنیدیم.
الان یسری دوستان میان میگن که وقت نشدهو این حرفا دیگه معنی نداره و یه بهانه هست .
اگر یک نفر تو این کشور وجود داره ک دلیل محکمی برای مردودی تو داشته باشه اونو نشون بده به من! هیچکدوم از مشکلات دلیل افتادن نیست. کاری رو دیدم ک با 25 قبول شده. همه خطاهاش ب کنار، اصلا پلان پیلوت جا برای ورود نداشت! جا واسه ورود ب ساختمون نداشت. تو عرض 13.70 5 مترش شده بود جای پارک، 2.9 شده بودلکان. بقیشم دو تا رمپ. فقط فک کنم یه عرض 60 سانتی جا بود شایدم نه. !!!

امار من نشون میده همه نوع قبولی داشتیم. هیچ معیاریم وجود نداره

البته هیچکسی بالای دست یکی از کسانی ک ازمون رو قبول شده نبوده که بگه دلیلش تسلطه یا عدم تسلط. واقعا معیاری برای این نیست. ممکنه کسی 4 دوره بدون مطالعه و یا با مطالعه کم ازمون بده و مردود بشه، شایدم کسی یه تایم فشرده وقت بزاره و مسلط بشه. بالاخره یه ازمونه. درسته بی اصول ولی کتاباش موجوده دیگ.
بعدم از کجا ک اون ک بارها ازمون میده، اون مسلط باشه؟
الان استاد دانشگاه داره از دانشجو یاد میگیره، مدرس داره از دانشجو یاد میگیره، نه ک بگم خودش در جریان نیست. ازش سوال پرسیده میشه، مجبوره بره دنبال جواب و یادگیری پیش میاد.
هیچ فرقیم بین قبول شده و نشده نیست. الان مثلا کی میتونه بگه ابوالفضل کمتر از یکی دیگه میدونه؟
من فقط میدونم ادم موفق کسیه ک خیالش به یه ازمون و قبول شدن تو اون خوش نباشه، جو نگیرتش و واقعا یادگیری رو ادامه بده، بخاطر خودش و در واقع حرفه اش.
حرف عارف جان در مورد خیلیا هم صدق میکنه ولی من میخام بگم که هیچوقت در مورد ادما با قاطعیت حرف زدن پاسخگو نبوده و نیست. هیچوقت نمیشه گفت چون اون اینکارو کرد قبول شدم، منم کنم قبولم. آدمیزاده، آدمیزاد.

:heart::gol::heart::heart::redface:
مررررررررررسیییییی عززززیزم
:heart: :gol: :heart:
این حرفتم خیلی درسته٬ ضوابط خیلی مهمه اما نباید اونقدر درگیرش بشیم ک از اصل موضوع غافل بشیم
یه بحثی رو من چندبار خاستم بگم فک کنم موقعش الانه. من خودم معتقدم سر تمرین خونگی تا نهایتی ک میشه سخت بیریم ب خودمون برای ترسیم طبق ضوابط، ولی سر ازمون وقت واسه به چالش کشیدنه خودمون نیست. سر اسکیسم همین بود. اولین طرحی ک ب نظر منطقیه رو باید ادامه داد. مسئله ی مهم اینه ک خودمون و تواناییامونو باور داشته باشیم.:gol:

و اینا همش حرفه که ... .
کسی ک خیلی مسلطف خیلی سختگیرانه تر نگاه میکنه. چرا؟ چون فهمیده امداد میخواد و مسیر مستقل و تو اون زمین در نمیومد همچین چیزی. الان اگه بگیم طراح ساختمان گروه 6 داده ولی رعایت مواردش رو از ما نخواسته، منظور دو چیزه: 1- طراح سوال اون دو حرفی معروفه، 2- طراح سوال خودشم مصوبات م4 رو قبول نداره. و بعد این. من مگه علم غیب دارم ک تو اون لحظه به مغز طراح تلپاتی کنم ک ایا اینو میخای یا خیر؟
کسانی ک اسون گرفتن اونایی بودن ک در جریان امداد و این حرفا نبودن، حتی الانشم باور ندارن زیاد.اه همه ی اوناییی ک امداد نداشتن می افتادن به باور میرسیدن.
اما چیزی ک هست من دیدم ک مدرسا بحث جایگاه امداد رو ب جزوشون و اموزششون اضافه کدن، این معنیش اینه که بالاخره پذیرفتن اینو

بچه ها گفتن..
حالا این "بچه ها" کی هستن بماند: ))))
یعنی کی گفته؟ من گفتم؟:gol::biggrin:

ابوالفضل جان مطمئن باش اگر پلان حیاط داشتی قبول میشدی.. طرحت خوب بود..نمیگم عالی بود ولی در حد و اندازه وقتی که آزمون داشت خیلی خوب حل کرده بودی مواردو.. اگر پلان حیاط داشتی حتما بین 25 تا 27 بود نمره ت..
از الانم مطمئنم جزء قبولیای شهریور هستی شما..ناراحت نباش اصلا
من از دو چیز مطمئنم و تو حرف زدنا به همه گفتم.
1- ترسیم تمیز و زیبا.
2- شیت کامل
من مطمئن ام این دو تا اگر باشه تا حد زیادی موفقیت کسب شده
دلیل هم دارم
اینکه همیشه کار تموم شده بهتر از کار ناقصه، از لحاظ روانی هم همینه.
دوم اینکه مصحح ادمه و تاثیر کار تمیز به هیچکی پوشیده نیست. تمیزی خوانایی میاره، تمایل برای تصحیح میاره، نشون میده تو مدیریت زمان داشتی ک تمیز کشیدی.همینا خودش کلی هست!

اگر تقلب نکردین حتما و حتما خیلی جدی پیگیر باشید.. بخاطر مشکل طراحی هرگز 0 نمیشید.. حتما برگه گم شده..یا اشتباه دیگه ای رخ داده.. پیگیر باشید ولی خودتونم آماده کنید برای آزمون شهریور..امیدوارم نتیجه بگیره پیگیریتون
منم شنیدم یه نفر دو شیت کشیده و 1 گرفته!:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راستی یه جوابیم دارم به اونایی ک میگن اگه فلان کار رو کرده باشید دیگه مردودید!

این حرف شاید درست باشه، ولی نه برای شرایط ازمون. تو ازمون هر شیت یه نمره جدا داره، بدیهیه فلان کار کسر نمره شدیدی داره اما اگر بخاطر یک اشتباه هر چند بزرگ قراره کاری مردود بشه، حساب کردن نمره جدا برای هر شیت بی معنیه

راسی هر چند ک سوال این دوره همه رو عصبی کرد. ولی یه چیزیشو خعلی حال کردم. برش 1/200 توی این ازمون و برش 1-50 توی ازمون اسکیس 92 سورپرایزم کرد.
دلم خنک شد از رسم پله. بابا 1 به 100 هم سخت بود پله بزاری چه برسه به 1 به 200.
روز بعد امتحان گفتم هر چند ازمون نظام چرته و با وجود سختیش بازم ملاک نیست اما جو امتحان عالی بودددد. عالی. اصلا با اسکیس قابل قیاسم نیست. شاید چون تو شهر خودم بود و کنار ادمای اشنا احساسم اینه.
گندترین ازمون این کشور به نظرم ازمون ایین نامه ی رانندگیه.

arefeh

کاربر ممتاز
و اینا همش حرفه که ... .

آقای ابوالفضل من چندین نفر رو میشناسم که فوق العاده به بند بند مبحث تسلط دارند...به خیلی ها هم یاد میدن...و جالبه چند نفر رو هم راهیه قبولی در این آزمون میکنند...ولی به خاطر تسلط بیش از حد خودشون به مبحث در سرجلسه آزمون بهمن چون به این نتیجه رسیدند که سرایداری و جایگاه امداد و فضای بازی میخواد و نمیتونند در بیارند ...از سر جلسه بلند شدند...و یا در نهایت تا آخر جلسه باهاش درگیر بودند...ولی نمونه اش الان خانومی صحبت کرد که اصلا اینها رو نمیدونسته و رعایت نکرده و قبول شده....پس همیشه هم اینکه اگر کسی چندین بار مردود میشه به مباحث تسلط نداره نیست...
خود شما و یا امثال شما نمیدونم بار اول بود رد شدید یا بار چندم مردود شدن شما یعنی عدم تسلط به مباحث؟؟؟خودت داری میگی همه چیو رعایت کرده بودی...

ما از هر دو نوع داریم چ بسا کسانی که از سر سرگرمی هر دوره امتحان میدهند، مطالعه نمیکنند، بدون علم میرند سرجلسه و خوب به طبع از بین اونها یکسری دوستان ممکن قبول بشوند و اکثرا هم مردود

من به صورت جمع بندی دارم میگم ...کسی که از مباحث متوسط بدونه و ریلکس سرجلسه آزمون وارد بشه و استرس نداشته باشه ...نتیجه مثبت میگیره...چون دارم میبینم...شما عزیزان به صورت مجازی این موضوع رو میبینند اما من از همه مدلش دارم میبینم....

ببخشید ریپلای گرفتم چون مشخص بود پاسخ حرف بنده رو دادی.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر یک نفر تو این کشور وجود داره ک دلیل محکمی برای مردودی تو داشته باشه اونو نشون بده به من! هیچکدوم از مشکلات دلیل افتادن نیست. کاری رو دیدم ک با 25 قبول شده. همه خطاهاش ب کنار، اصلا پلان پیلوت جا برای ورود نداشت! جا واسه ورود ب ساختمون نداشت. تو عرض 13.70 5 مترش شده بود جای پارک، 2.9 شده بودلکان. بقیشم دو تا رمپ. فقط فک کنم یه عرض 60 سانتی جا بود شایدم نه. !!!

موارد ازین دست زیاده خانم مهندس.

امار من نشون میده همه نوع قبولی داشتیم. هیچ معیاریم وجود نداره.
مشکل سر همینه که هیچ معیاریم وجود نداره هست، اما تو این امتحان به این نتیجه رسیدیم که فقط صورت سوال مهمه و
اینکه همه نوع قبولی داشتیمو هیچوقت راجع بش پاسخگو نیستنو سرهمون قضیهء پیش بینی نشده ماندنشونه.

کسی ک خیلی مسلطف خیلی سختگیرانه تر نگاه میکنه. چرا؟ چون فهمیده امداد میخواد و مسیر مستقل و تو اون زمین در نمیومد همچین چیزی. الان اگه بگیم طراح ساختمان گروه 6 داده ولی رعایت مواردش رو از ما نخواسته، منظور دو چیزه: 1- طراح سوال اون دو حرفی معروفه، 2- طراح سوال خودشم مصوبات م4 رو قبول نداره. و بعد این. من مگه علم غیب دارم ک تو اون لحظه به مغز طراح تلپاتی کنم ک ایا اینو میخای یا خیر؟
کسانی ک اسون گرفتن اونایی بودن ک در جریان امداد و این حرفا نبودن، حتی الانشم باور ندارن زیاد.اه همه ی اوناییی ک امداد نداشتن می افتادن به باور میرسیدن.
اما چیزی ک هست من دیدم ک مدرسا بحث جایگاه امداد رو ب جزوشون و اموزششون اضافه کدن، این معنیش اینه که بالاخره پذیرفتن اینو

آزمون پایه 3یِ . ماشالله توکه ضوابطو قورت دادی دیگه ساختمان گروه 6 و اجرای تموم خواسته هاش برای این امتحان خیلی سنگین میشه.اگه مسلط بودی واقعا اینو میدونستی و فقط به خواسته های صورت سوال توجه میکردی نه چیز دیگه.

واقعا آیا قبولیه اون عزیزانی که اینارو نداشتن دلیل براین حرف نیست؟؟؟

من از دو چیز مطمئنم و تو حرف زدنا به همه گفتم.
1- ترسیم تمیز و زیبا.
2- شیت کامل
من مطمئن ام این دو تا اگر باشه تا حد زیادی موفقیت کسب شده
دلیل هم دارم
اینکه همیشه کار تموم شده بهتر از کار ناقصه، از لحاظ روانی هم همینه.
دوم اینکه مصحح ادمه و تاثیر کار تمیز به هیچکی پوشیده نیست. تمیزی خوانایی میاره، تمایل برای تصحیح میاره، نشون میده تو مدیریت زمان داشتی ک تمیز کشیدی.همینا خودش کلی هست!
بمن که نگفتی خدا بگم چیکارت نکنه.:mad:
الان که یادم میاد تو امتحان رو هرخطی دوبار خط کشیدم ،که مثلا تمیزو عالی بنظر بیاد، این یعنی اینکه دوبرابر اون کسایی که فقط یبار خط کشیدن وقت صرف کردم.تجربهء خوبی شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.