بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای ابوالفضل من چندین نفر رو میشناسم که فوق العاده به بند بند مبحث تسلط دارند...به خیلی ها هم یاد میدن...و جالبه چند نفر رو هم راهیه قبولی در این آزمون میکنند...ولی به خاطر تسلط بیش از حد خودشون به مبحث در سرجلسه آزمون بهمن چون به این نتیجه رسیدند که سرایداری و جایگاه امداد و فضای بازی میخواد و نمیتونند در بیارند ...از سر جلسه بلند شدند...و یا در نهایت تا آخر جلسه باهاش درگیر بودند...ولی نمونه اش الان خانومی صحبت کرد که اصلا اینها رو نمیدونسته و رعایت نکرده و قبول شده....پس همیشه هم اینکه اگر کسی چندین بار مردود میشه به مباحث تسلط نداره نیست...
خود شما و یا امثال شما نمیدونم بار اول بود رد شدید یا بار چندم مردود شدن شما یعنی عدم تسلط به مباحث؟؟؟خودت داری میگی همه چیو رعایت کرده بودی...

ما از هر دو نوع داریم چ بسا کسانی که از سر سرگرمی هر دوره امتحان میدهند، مطالعه نمیکنند، بدون علم میرند سرجلسه و خوب به طبع از بین اونها یکسری دوستان ممکن قبول بشوند و اکثرا هم مردود

من به صورت جمع بندی دارم میگم ...کسی که از مباحث متوسط بدونه و ریلکس سرجلسه آزمون وارد بشه و استرس نداشته باشه ...نتیجه مثبت میگیره...چون دارم میبینم...شما عزیزان به صورت مجازی این موضوع رو میبینند اما من از همه مدلش دارم میبینم....

ببخشید ریپلای گرفتم چون مشخص بود پاسخ حرف بنده رو دادی.

خانوم مهندس حرف شما زمانی درسته که آزمون بالاتراز سطح پایه 3 باشه.
حرف منم اینه که اونی که به بندبند مباحث تسلط داره دیگه میدونه صلاحیت مهندس طراح پایه 3 تا چه حدهو اگه قرار باشه خواسته هایی بیشتر از اونچیزی که توصورت سوال اومده مدنظر طراح سوال باشه که دیگه از صلاحیت مهندس پایه 3 خارجه.
آیا قبول شده هایی که بیشترشون هیچکدام ازینارو نداشتن دلیل این مدعا نیستن ؟
...........
خیلیم اصرار دارین بگین که من تسلط کافی رو مباحث نداشتم که تونستم اینجوری امتحان بدم،درسته و مشکلی نیست هرجور راحتین، ولی قبول نشدن منو توجیه نمیکنه.چون از قبول شده هایی که بیشترشون این مواردو رعایت نکردنو ایرادای بیشتری داشتن این قضیه ثابت میشه.
من خدای نکرده قصدتوهین به هیچکدوم از دوستای عزیزمو ندارم،امیدوارم دوستان به دل نگیرن، دارم کلی حرف میزنم.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خانوم مهندس حرف شما زمانی درسته که آزمون بالاتراز سطح پایه 3 باشه.
حرف منم اینه که اونی که به بندبند مباحث تسلط داره دیگه میدونه صلاحیت مهندس طراح پایه 3 تا چه حدهو اگه قرار باشه خواسته هایی بیشتر از اونچیزی که توصورت سوال اومده مدنظر طراح سوال باشه که دیگه از صلاحیت مهندس پایه 3 خارجه.
آیا قبول شده هایی که بیشترشون هیچکدام ازینارو نداشتن دلیل این مدعا نیستن ؟
...........
خیلیم اصرار دارین بگین که من تسلط کافی رو مباحث نداشتم که تونستم اینجوری امتحان بدم،درسته و مشکلی نیست هرجور راحتین، ولی قبول نشدن منو توجیه نمیکنه.چون از قبول شده هایی که بیشترشون این مواردو رعایت نکردنو ایرادای بیشتری داشتن این قضیه ثابت میشه.
من خدای نکرده قصدتوهین به هیچکدوم از دوستای عزیزمو ندارم،امیدوارم دوستان به دل نگیرن، دارم کلی حرف میزنم.

فکر کنم کاملا برعکس متوجه شدید...من اصلا چیزی دگ ای گفتم و شما جالبه چیز رو برداشت کردی که خودت خواستی ...
اگر دوست داشتی پیام خصوصی بده تا کامل توضیح بدم
اگر کسی آزمون رو رد شد این دلیل بر عدم تسلط به مبحث نیست ...خیلی ها به خاطر تسلط زیادی به مبحث رد میشوند...چون سعی دارند همه مطالب داخل مبحث رو در طرحشون پیاده کنند(اونم علت داره چون فکر میکنم ممکن هر کدوم از اون موارد نکته قبولی در آزمون بوده باشه)...البته خیلی ها هم هستند که به ضوابط تسلط ندارند و قبول میشن...درکنار اینها خیلی ها هم هستند که هیچ آگاهی به ضوابط ندارند و قبول هم نمی شوند...

اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنند.

حالا نمیدونم کجای حرف من اینو می رسوند که من به شما گفتم هیچ بلد نیستی و اینکه قبول نشدی حق ات بوده....واقعا من چندبار متن قبلی خودم رو خوندم متوجه نشدم....میزارم پای اینکه از سر عصبانیت از چیزهای دگ سر من خالی کردی:D کیسه بوکس نشم صلوات:biggrin:

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم کاملا برعکس متوجه شدید...من اصلا چیزی دگ ای گفتم و شما جالبه چیز رو برداشت کردی که خودت خواستی ...
اگر دوست داشتی پیام خصوصی بده تا کامل توضیح بدم
اگر کسی آزمون رو رد شد این دلیل بر عدم تسلط به مبحث نیست ...خیلی ها به خاطر تسلط زیادی به مبحث رد میشوند...چون سعی دارند همه مطالب داخل مبحث رو در طرحشون پیاده کنند(اونم علت داره چون فکر میکنم ممکن هر کدوم از اون موارد نکته قبولی در آزمون بوده باشه)...البته خیلی ها هم هستند که به ضوابط تسلط ندارند و قبول میشن...درکنار اینها خیلی ها هم هستند که هیچ آگاهی به ضوابط ندارند و قبول هم نمی شوند...

اگر اشتباه میگم دوستان اصلاح کنند.

حالا نمیدونم کجای حرف من اینو می رسوند که من به شما گفتم هیچ بلد نیستی و اینکه قبول نشدی حق ات بوده....واقعا من چندبار متن قبلی خودم رو خوندم متوجه نشدم....میزارم پای اینکه از سر عصبانیت از چیزهای دگ سر من خالی کردی:D کیسه بوکس نشم صلوات:biggrin:

منم اینقد ناراحت نیستم که شما برداشت کردین.
استغفرولله، خودتونو کیسه بوکس فرض کردین؟!!خانوم مهندس، حرفای دیگران درخصوص میزان اطلاعات من اهمیتی برای من نداره،روچه حسابی فکر کردین من بخاطر افکاروحرفای دیگران خودمو اذیت میکنم و ناراحت؟!من یه عملکردی تو این امتحان داشتم، متاسفانه عملکردهایی بدتر از عملکرد من قبول شدن اما من نه.اتفاقا وقتی همه حرف از بیقاعده بودن تصحیح میزنن و نتایجی که مشخصا این بیقاعدگی رو نشون میده باعث شده باخودم کنار بیام.
حرف از تسلط زدن هم تو این سطح بی معنیه چون هیچکس تو این سطح نمیتونه به دونه دونه جزییات مباحث22گانه تسلط داشته باشه،اما اگه هیمنقد هم بدونه که صلاحیت پایه3 در چه حده، تو امتحان باخودش به این نتیجه میرسه که صلاحیت پایه 3 دراین حد نیست که بخواد ساختمان گروه6رو با تمام جزییاتی که تو م4 اومده و تو صورت سوال نیومده رو ترسیم کنه.پس خیلی راحت طرحشو ترسیم میکنه.;)

arefeh

کاربر ممتاز
منم اینقد ناراحت نیستم که شما برداشت کردین.
استغفرولله، خودتونو کیسه بوکس فرض کردین؟!!خانوم مهندس، حرفای دیگران درخصوص میزان اطلاعات من اهمیتی برای من نداره،روچه حسابی فکر کردین من بخاطر افکاروحرفای دیگران خودمو اذیت میکنم و ناراحت؟!من یه عملکردی تو این امتحان داشتم، متاسفانه عملکردهایی بدتر از عملکرد من قبول شدن اما من نه.اتفاقا وقتی همه حرف از بیقاعده بودن تصحیح میزنن و نتایجی که مشخصا این بیقاعدگی رو نشون میده باعث شده باخودم کنار بیام.
حرف از تسلط زدن هم تو این سطح بی معنیه چون هیچکس تو این سطح نمیتونه به دونه دونه جزییات مباحث22گانه تسلط داشته باشه،اما اگه هیمنقد هم بدونه که صلاحیت پایه3 در چه حده، تو امتحان باخودش به این نتیجه میرسه که صلاحیت پایه 3 دراین حد نیست که بخواد ساختمان گروه6رو با تمام جزییاتی که تو م4 اومده و تو صورت سوال نیومده رو ترسیم کنه.پس خیلی راحت طرحشو ترسیم میکنه.;)

نه آخه من خودم ناراحت شدم که اینطور برداشت کردید ...چون خدایی منظورم این نبود و فکر کنم شما تصور کردی دارم مسخره ات میکنم و یا توهین میکنم...چون نه من شما رو کامل میشناسم و نه شما بنده و ...و دوست هم ندارم به خاطر ی مسئله اونم چی؟؟...این آزمون که به قول شما بی قاعده است الکی کسی رو ناراحت کرده باشم...

ولی من از اولم گفتم این آزمون بی سر و ته است...کسی که واحدهای سمت شمالش در دوره بهمن از حیاط همسایه نور بگیره و قبول بشه ...باید به حال خودمون زار بزنیم...از گریه هم گذشته

mahrooz

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال من هنوز موفق به ثبت نام نشدم به نظرتون می تونم تالان ثبت نام کنم.چون خودشون گفتن تا پایان وقت اداری فقط میشه ثبت نام کرد.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال من هنوز موفق به ثبت نام نشدم به نظرتون می تونم تالان ثبت نام کنم.چون خودشون گفتن تا پایان وقت اداری فقط میشه ثبت نام کرد.
سلام میشه
فک کنم تا آخر وقت امشب مهلت دارین ثبت نام کنین.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بمن که نگفتی خدا بگم چیکارت نکنه.:mad:
الان که یادم میاد تو امتحان رو هرخطی دوبار خط کشیدم ،که مثلا تمیزو عالی بنظر بیاد، این یعنی اینکه دوبرابر اون کسایی که فقط یبار خط کشیدن وقت صرف کردم.تجربهء خوبی شد.
گفتم. خاطرت هست گفتم خوانا باشه تو یه نگاه دیده بشه؟
من بالای دو بار کشدم. پیش نویس پاکنویس کردم. نگران نباش تنها نیستی:)

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابوالفضل جان مطمئن باش اگر پلان حیاط داشتی قبول میشدی.. طرحت خوب بود..نمیگم عالی بود ولی در حد و اندازه وقتی که آزمون داشت خیلی خوب حل کرده بودی مواردو.. اگر پلان حیاط داشتی حتما بین 25 تا 27 بود نمره ت..
از الانم مطمئنم جزء قبولیای شهریور هستی شما..ناراحت نباش اصلا

500x499_1466189158924078.jpg

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم. خاطرت هست گفتم خوانا باشه تو یه نگاه دیده بشه؟
من بالای دو بار کشدم. پیش نویس پاکنویس کردم. نگران نباش تنها نیستی:)
وقتی تموم کرده بودی اینکارو انجام دادی؟
من از همون اول وسواس الکی بخرج دادم که وقت کم آوردم،خدا بگم چیکارت نکنه پس تقصیر تو بود که گفتی خوانا باشه و منو وسواسی کردی.
:D

.مهسا.

عضو جدید
کسی ک خیلی مسلطف خیلی سختگیرانه تر نگاه میکنه. چرا؟ چون فهمیده امداد میخواد و مسیر مستقل و تو اون زمین در نمیومد همچین چیزی. الان اگه بگیم طراح ساختمان گروه 6 داده ولی رعایت مواردش رو از ما نخواسته، منظور دو چیزه: 1- طراح سوال اون دو حرفی معروفه، 2- طراح سوال خودشم مصوبات م4 رو قبول نداره. و بعد این. من مگه علم غیب دارم ک تو اون لحظه به مغز طراح تلپاتی کنم ک ایا اینو میخای یا خیر؟
کسانی ک اسون گرفتن اونایی بودن ک در جریان امداد و این حرفا نبودن، حتی الانشم باور ندارن زیاد.اه همه ی اوناییی ک امداد نداشتن می افتادن به باور میرسیدن.
اما چیزی ک هست من دیدم ک مدرسا بحث جایگاه امداد رو ب جزوشون و اموزششون اضافه کدن، این معنیش اینه که بالاخره پذیرفتن اینو
:gol:
!:gol:

من جایگاه امداد نداشتم و 30 شدم. سر جلسه من این برداشتو از سوال کردم که نکته سوال پارکینگ خوب و یه ورودی درنظر گرفتن با استپ و رمپ ها هست. حتی یه لحظه هم به جایگاه فکر نکردم. چون بنظرم اومد توی این سوال نمیشه همه ضوابط رو باهم رعایت کرد و به طرح خوبی رسید. و با حرفتون موافقم که تمیزی کار و کامل بودن از نظر روانی خیلی تاثیر گذاره.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
: )))))
از دست شما و تیک آف باید سر به بیابون بزارم من: )))
ولی چه قیافت اونجوری که توو عکس بشه چه نشه امیدوارم موفق باشی: )))) از نوع موفق باشی های آخر برگه امتحان: d

بیابون هم بری من هستم، همینجا بمون بقیه هم لازمت دارن.
خخخخخخخخخ قیافش خیلی باحاله ...مثله تصویر واقعیه این شکلکه هس :razz:
قربونت برم مرسی.انشالله به امید خدا.البته امیدوارم اعتراضه به مقصد برسه و نتیجه بده ولی اگه نداد بازم خدابزرگه، ایندفه منفجرش میکنم.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جایگاه امداد نداشتم و 30 شدم. سر جلسه من این برداشتو از سوال کردم که نکته سوال پارکینگ خوب و یه ورودی درنظر گرفتن با استپ و رمپ ها هست. حتی یه لحظه هم به جایگاه فکر نکردم. چون بنظرم اومد توی این سوال نمیشه همه ضوابط رو باهم رعایت کرد و به طرح خوبی رسید. و با حرفتون موافقم که تمیزی کار و کامل بودن از نظر روانی خیلی تاثیر گذاره.

بهتون تبریک میگم،امیدوارم تو مراحل بعدی هم موفق باشین.
دقیقا همینطوره
و خود طراح سوال میدونه که اگه کسیم تسلط کامل داشته باشه و بخواد طرحو دربیاره تو اون زمان نمیشه و خیلی زمان میبره، نشون به اون نشون که اساتید گرامی و موسسات گرامیتر بعداز دوهفته جرات کردن یه جوابی بدن بیرون.که بعضیاش هم درحد فوش بود،ایناکه دیگه کاملا تسلط داشتن اینجوری کردن، دیگه مطمئنا این قضایا نشون میده که فقط باید خواسته های سوال رو برآورد.
هرکی هم ادعا میکنه، میتونیم به یه چالش دعوتش کنیم که روز بعد از امتحان شهریور (البته اگه امتحان زپرتی نباشه) یه جوابی بده بیرون، تا ببینیم دوباره اینجوری حرف از رعایت همهء چیزایی میزنن که توی صورت سوال نیومده و تو م4 هست؟؟؟

hamedzjg

عضو جدید
بهتون تبریک میگم،امیدوارم تو مراحل بعدی هم موفق باشین.
دقیقا همینطوره
و خود طراح سوال میدونه که اگه کسیم تسلط کامل داشته باشه و بخواد طرحو دربیاره تو اون زمان نمیشه و خیلی زمان میبره، نشون به اون نشون که اساتید گرامی و موسسات گرامیتر بعداز دوهفته جرات کردن یه جوابی بدن بیرون.که بعضیاش هم درحد فوش بود،ایناکه دیگه کاملا تسلط داشتن اینجوری کردن، دیگه مطمئنا این قضایا نشون میده که فقط باید خواسته های سوال رو برآورد.
هرکی هم ادعا میکنه، میتونیم به یه چالش دعوتش کنیم که روز بعد از امتحان شهریور (البته اگه امتحان زپرتی نباشه) یه جوابی بده بیرون، تا ببینیم دوباره اینجوری حرف از رعایت همهء چیزایی میزنن که توی صورت سوال نیومده و تو م4 هست؟؟؟

چالش خوبی میشه حتما..موافقم با چالشت..
ولی یه حسی میگه شهریور آزمون نرمال و منطقی میدن

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره حتما.
منکه تلگرامو اینچیزا نیستم، از دوستان میخوام اینکارو بکنن و اساتید رو به این چالش دعوت کنن.
انشالله که اینطور باشه.دعا کن داداش.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وقتی تموم کرده بودی اینکارو انجام دادی؟
من از همون اول وسواس الکی بخرج دادم که وقت کم آوردم،خدا بگم چیکارت نکنه پس تقصیر تو بود که گفتی خوانا باشه و منو وسواسی کردی.
:D
یه بحثی هست اینجا بین این که اصلا برای ترسیم روش ادم چی بوده؟
ابنو تو یه پست تجربیات و برخوردای خودم رو از ادمای مختلف میگم.

باشه پس موفق نباشی
و عمرا دوره بعد هم قبول بشی
الان خوبه اینجوری؟ : )))))

شووووخی دیگه :w25:
:lol:حمییییییییییییییید (با صدای استاد اردشیری)
اقایون داداشا اینجا ماس ماس.:)

من هم این حس رو در مورد طراحی و اجرا دارم برای شهریور

آره حتما.
منکه تلگرامو اینچیزا نیستم، از دوستان میخوام اینکارو بکنن و اساتید رو به این چالش دعوت کنن.
انشالله که اینطور باشه.دعا کن داداش.
خوبه ک ادم خودش رو ب چالش دعوت کنه. رقابت با خودمون بزرگترین رقابته و ما حَصَلش بزرگترین موفقیت

arefeh

کاربر ممتاز
اع اع :) کی کی ...
پس که اینطووووررر

بین خودمون بمونه من بودم:biggrin::biggrin::D دروغ 12+1
نیست شب و روز باهم درارتباطیم....:smile:
یکی از بهترین دوستای بنده هستی....به هزار و یک دلیل..:w40::w40::w40::w36:
از سال 92 تا الان...و همیشه هم قطعا پایدار میمونه
همیشه باشم و موفقیت هاتو ببینم و لذت ببرم:gol::gol::gol::gol:

holooooooo

کاربر ممتاز
بین خودمون بمونه من بودم:biggrin::biggrin::D دروغ 12+1
نیست شب و روز باهم درارتباطیم....:smile:
یکی از بهترین دوستای بنده هستی....به هزار و یک دلیل..:w40::w40::w40::w36:
از سال 92 تا الان...و همیشه هم قطعا پایدار میمونه
همیشه باشم و موفقیت هاتو ببینم و لذت ببرم:gol::gol::gol::gol:

:redface::redface: خجالت زده نکنید بابا :king::love::love::love::w27:
انشالله که همیشه در کنار هم خوشحالو شادو خندون باشیمو به موفقیت های زیادی برسیم عززززززززززززززیزززززززززززززمممممممممممم

ParSay

عضو جدید
خب دوباره اصلاحش کردم و دوباره گذاشتمش.یسری ایراد ترسیمی دیگه داشت اونارو هم درست کردم.فونت رو هم درست کردم.
خوشحالم ازینکه دوستان باتجربه تر این حل رو تایید کردن.
http://persiandrive.com/245554

سلام ابوالفضل جان...
داداش میتونی فایل رو یه بار بار دیگه بزاری؟ مث اینکه حذف شده...
قوربون دستت...

maryam zarghami

عضو جدید
من چند وقت تو شوک نتایج ازمون بودم اخه با وجود رعایت همه موارد و همه نکات 22 شدم :cry::cry::cry:!!!!
خلاصه فرصت نشده بود بیام اینجا ...

تبریک میگم به همه قبول شده ها مبارکتون باشه ;)... مخصوصا به دوستای خوبم:gol::gol::gol: take off و :gol: :gol::gol:.holooooo

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ابوالفضل جان...
داداش میتونی فایل رو یه بار بار دیگه بزاری؟ مث اینکه حذف شده...
قوربون دستت...
سلام.چراکه نه ،
دوستان باتجربهء عزیزم تو این سایت تاییدش کردن.شاید یسری ایردای ریز ترسیمی داشته باشه که خودتون میتونین حلش کنین، مثلا تو زیرزمین درب لابی آسانسور رو به داخل لابی باز بشه بهتره و ... .
امیدوارم بکارتون بیاد.
http://s6.picofile.com/file/8259443876/halll_azmon_bahman94_Model.pdf.html

.

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوستانی که قبول شده اند اسمشون واسه نظام استانشون رفته؟؟؟ اعلام نتایج طراحی به سازمان استانشون ابلاغ شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرمزگان فقظ نظارت و اجرا اومده
طراحی هنوز از راه و شهرسازی ابلاغ نشده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستانی که قبول شده اند اسمشون واسه نظام استانشون رفته؟؟؟ اعلام نتایج طراحی به سازمان استانشون ابلاغ شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هرمزگان فقظ نظارت و اجرا اومده
طراحی هنوز از راه و شهرسازی ابلاغ نشده
طراحی ابلاغ نشده هنوز

rap_w2w

عضو جدید
دوستان جواب طراحی ابلاغ شده به نظام مهندسی استان ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.