بررسی آزمون طراحي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SBARZEGAR

عضو جدید
خب هر دو واحد میتونن ازنورجنوب استفاده کنند .مگه طرح بد شده ؟ ایراد داره اما بنظرم فاحش نیست که از کلیت ایراد بگیرن

نه خب..منظورم اينبود الان معمولا هيچ واحد مسكوني بدون تراس طراحي نميشه....آخه بنده خداها ك ميخان زندگي كنن چطور رختو لباساشونو خشك كنن؟؟خب...اينم يه نكتست....ولي فاحش نيس...اما لازمه..!!!!!
موفق باشين

hamed.robo

عضو جدید
دوست عزیز طرح شما دیدم و بعضی از نظرات دوستان.طرحتون خوب بود. نمایش جهت درب پله (همه رو به داخل و همکف رو به بیرون) و ذکر درب ضد حرق و دودبند و دیوار پله مقاوم در برابر حریق. 3 تا 5 نمره از نمره کل را در بردارد. ذکر عایق حرارتی در دبوار دور ساختمان و عایق رطوبتی در کف و دیوار زیرزمین و کف و دیوار سرویس و حمام وآشپزخانه و بام . عایق صوتی دیوار دور اتاق تاسیسات رو به پارکینگ. درز انقطاع. اینها نمره کمی دارن اما همین ممکنه باعث قبولی یا رد شدن بشه. و در پلان همکف میتونستی رمپ معلول حذف کنی پله هایی که میخواست به لابی بره اونجا میگذاشتی معلول دسترسی مستقیم به آسانسور و طبقات داشت. معلول لازم نیست به لابی دسترسی داشته باشه. درب ورودی پیاده در همکف باید 1.4 از بر ساختمان عقب می نشت(ضابطه معلول) راهروهای طبقاتم باید 1.4-1.5 می بود. ان شاا.. قبول بشوید و احتیاجی به اینها نباشه.

تمامي اينهارو لحاظ كردم اين نقشه كلي رو من كشيدم گذاشتم اينجا تمامي ظوابط حريق و جهت درب ها همه و همه رو تو نقشه كشيده و لحاظ كردم

dar be dar

عضو جدید
عضو http://www.www.www.iran-eng.ir/images/ranks/rating_1.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar688168_5.gif رشتهمهندسی معماریتاريخ عضويت2013/9محل سكونترودسرامتیاز78پست ها93
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
سلام دوستان
خسته نباشید
دوستان جک معلول کاملا درسته
اصلان اگه رامپ بزاری جا واسه درب تجاریت نمیمونه و غیر منطقی به نظرم
اما مطمین نیستم
در ضمن دوستان من شخصا پرسیدم از نماینده نظام گفت معلول باید به انبار دسترسی داشته باشه وقتی سوال مطرح میکنه دسترسی معلول مد نظر هست
باز غلط و درست تایید نمیکنم
من خودم به خاطر سر گیر نشدن انبارم یه رامپ 12 متری و یه 3 متری داخل زیر زمین دادم
بد بختی اینه که هیشکس جرات نداره یه حزف واحد بزنه
من بار 3 بود امتحان میدادم و بار اخرم
اگه قبول نشم قیافه نماینده نظام تو استانمو قهوه ای میکنم چون باعث شد 2 ساعت اول ازمون یه خط نکشم و اخرش شد اینی که گفتم
حتی گفت تاسسیسات باید پنجره به هوای ازاد داشته باشه که با این توصیفات این زمین شاید یه زمین بود اما ازمون تو شیت پارکینگ فقط یه جواب داد
خیلی خیلی هوشمندانه طراحی شده بود
واسه همه ارزوی موفقیت میکنم
اما میترسم عین ازمون قبل سر همه رو ببرن و ....
زور اینه که الان تو نظرات 100 تا ادم متفاوت نظر میدن
اما وقت اعتراض هیشکس نیستو .....
ما معماریا هر چی سرمون بیاد حقمونه دوستان

kaveh5

عضو جدید
سلام دوست خوبم کارت خوب شده ففط رمپ معلول از کجا امده ؟ واضح نیست / ضمنا ورودی زیر زمین هم که رمپ زدی سر گیره !!!

kaveh5

عضو جدید
سلام /اقا خیلی خوب شده کار منم تقریبا اینجوری شده فقط ماشین وقتی میار داخل از خیابون ارتفاع زیر زمین 1/20 است 30 سانتش سقف میمونه 90 سانت ! بلا فاصله رمپ زدین! من که اونجا 5 متر حیاط زدم /

ramin_archi62

عضو جدید
ارتفاع تجاری

ارتفاع تجاری

بین 3.40 تا 4.50 قابل قبول هست.
بیشتر بشه باید نیم طبقه بدی که مساحت نیم طبقه هم از تراکم حساب میشه.
مصوبات شورایعالی معماری و شهرسازی

ramin_archi62

عضو جدید
پلان شما

پلان شما

زمین ها با عرض کمتر از 12 متر شمالی جنوبی تقسیم بندی فضا میشه
زمین 12 متر عرض و بیشتر شرقی غربی که 2 واحد هم نور شمال جنوب بگیره.
مصوبات شورایعالی معماری

SBARZEGAR

عضو جدید
عضو http://www.www.www.iran-eng.ir/images/ranks/rating_1.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar688168_5.gif رشتهمهندسی معماریتاريخ عضويت2013/9محل سكونترودسرامتیاز78پست ها93
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

سلام دوستان
خسته نباشید
دوستان جک معلول کاملا درسته
اصلان اگه رامپ بزاری جا واسه درب تجاریت نمیمونه و غیر منطقی به نظرم
اما مطمین نیستم
در ضمن دوستان من شخصا پرسیدم از نماینده نظام گفت معلول باید به انبار دسترسی داشته باشه وقتی سوال مطرح میکنه دسترسی معلول مد نظر هست
باز غلط و درست تایید نمیکنم
من خودم به خاطر سر گیر نشدن انبارم یه رامپ 12 متری و یه 3 متری داخل زیر زمین دادم
بد بختی اینه که هیشکس جرات نداره یه حزف واحد بزنه
من بار 3 بود امتحان میدادم و بار اخرم
اگه قبول نشم قیافه نماینده نظام تو استانمو قهوه ای میکنم چون باعث شد 2 ساعت اول ازمون یه خط نکشم و اخرش شد اینی که گفتم
حتی گفت تاسسیسات باید پنجره به هوای ازاد داشته باشه که با این توصیفات این زمین شاید یه زمین بود اما ازمون تو شیت پارکینگ فقط یه جواب داد
خیلی خیلی هوشمندانه طراحی شده بود
واسه همه ارزوی موفقیت میکنم
اما میترسم عین ازمون قبل سر همه رو ببرن و ....
زور اینه که الان تو نظرات 100 تا ادم متفاوت نظر میدن
اما وقت اعتراض هیشکس نیستو .....
ما معماریا هر چی سرمون بیاد حقمونه دوستان

سلام ..من پست هاي قبل شمارو هم خوندم...اما....واقعا چكار بايد ميكرديم...؟؟
من ديگه گيج شدم....!!!
آخه خودم بشخصه پله واس انبارو تاسيسات نزاشتم و مثل شما طول رمپ وارتفاع رو بالا بردم...
بازم واقعا موندم....خيلي جالبه كسي ك قبول ميشه چي طراحي كرده...!!!!
شما طرحاتونو ميشه بزارين واس ما؟؟ممنون ميشم....

1159528012

عضو جدید
امتحان طراحی 92

امتحان طراحی 92

تو این تاپیک نظرتونو در مورد آزمون نظارت 92 بگيد ، اگه ميتونيد طرحتونو ارسال كنيد
سلام دوستان دوستانی که میگویند پشت کاغذ را کاملا سیاه کنید و بعد ترسیم انجام بدید مگه تمیزی کار نمره نداره ؟ بعد با چی و چه جوری میشه بیشتر توضیح بدید من با یک زغال طراحی الان امتحان کردم خیلی سیاه میشه همه جا راسیاه میکنه متشکر

amir architect77

عضو جدید
زمین ها با عرض کمتر از 12 متر شمالی جنوبی تقسیم بندی فضا میشه
زمین 12 متر عرض و بیشتر شرقی غربی که 2 واحد هم نور شمال جنوب بگیره.
مصوبات شورایعالی معماری

دوست گلم من مصوبات شورایعالی معماری شهرسازی(همون کتاب سرمه ایه) رو خوندم همچین مواردی توش ندیدم برام عجیبه.
اگه ممکنه شماره صفحه این مطلب و بحث ارتفاع تجاری رو بنویس.لطف میکنی

safoora

عضو جدید
سلام دوستان دوستانی که میگویند پشت کاغذ را کاملا سیاه کنید و بعد ترسیم انجام بدید مگه تمیزی کار نمره نداره ؟ بعد با چی و چه جوری میشه بیشتر توضیح بدید من با یک زغال طراحی الان امتحان کردم خیلی سیاه میشه همه جا راسیاه میکنه متشکر
این کاریه که خیلیا انجام می دن اما من با تجربه ای که از دوره قبل داشتم تصمیم گرفتم از همون اول طرحمو رو کاغذ اصلی پیاده کنم خیلی تو وقتم صرفه جویی شد... اگه از اول طرحتو کمرنگ بکشی و خطوطی که بهشون رسیدی رو با زخامت مناسب پررنگ کنی و با یه پاک کن خوب اضافه هاشو پاک کنی هم کارت تمیز میشه هم دقیق هم وقت کم نمیاری (من دوتا پاک کن داشتم یکی پاک کن طراحی بود که از خودش آشغال نمیزاره که کارتو سیاه کنه یکی پاک کن مدادی بود که خطوط نزدیک به همو می شد با دقت و بدون پاک کردن خطوط اصلی پاک کرد.)

kaveh5

عضو جدید
اره واقعا ! به نظر منم بیشتر معما بود تا سوال طراحی
سلام دوستان به نظر من که سخت بود
رمپ معلول 15 متر می شد
آخه با عرض 11 متر که هم تجاری داشت هم ورودی پارکینگ چطوری میشه یه رمپ درست و حسابی در آورد...

alikermani

عضو جدید
رمپ

رمپ

مگه محل واردش شدن رمپ به خیابان حداقل 3.20فضای مکث برای ماشین لازم نیست؟

برقيان

عضو جدید
مشاهده پیوست 185602تمام شیت هارو کامل ترسیم و بسیار ظریف راپیدی کردم بنظرتون قبول میشم
شما دوست عزیز تمام نکته سوال در این بود که شما باید 3 متر ابتدای رمپ رو در نظر میگرفتید و الا که بقیه سوال کاری نداشت .. نکته اینه شما بایستی 3 متر ابتدای رمپ رو در نظر میگرفتید و سپس جانمایی پارکینگ رو در می آوردید که در این صورت کار بسیار مشکل میشد.

alikermani

عضو جدید
ما معماریا

ما معماریا

ما معماریا هر چی سرمون بیاد حقمونه . چون وقتی پای اعتراض میشه همه خوابن مخصوصا خانما که هیچ وقت جرات اعتراض نداشتن. تن به ذلت دادن یعنی همان مرده متحرک بودن

alikermani

عضو جدید
سلام.درمحلی که رمپ به معبر میرسه 5 متر فضای ایست میخواد درنهایت اکه واقعا جانبود 3.2

samar

عضو جدید
سلام.درمحلی که رمپ به معبر میرسه 5 متر فضای ایست میخواد درنهایت اکه واقعا جانبود 3.2

میشه لطفا منبع دقیق این جمله رو در کتابهای مقررات ملی بگید؟ منظورم دقیقا در حالتی مثل امتحان امساله..چون تا جاییکه من میدونم در صورت نیاز به فضای گردش ماشین اون فضای ایست قیل رمپ مورد نیازه، در حالتی که ماشین مستقیم از معبر با رمپ وارد زیر زمین میشه فضای ایست نیاز نیست..موارد اجرا شده ی زیادی هم در همین تهران اینجوری مشاهده میشه..مشکل خاصی هم نداره در واقعیت...

kaveh5

عضو جدید
سلام داشی خوش اومدی یه عکس مهربون تر میذاشتی معمار باید خشن نباشه
ما معماریا هر چی سرمون بیاد حقمونه . چون وقتی پای اعتراض میشه همه خوابن مخصوصا خانما که هیچ وقت جرات اعتراض نداشتن. تن به ذلت دادن یعنی همان مرده متحرک بودن

azadehka

عضو جدید
مگه محل واردش شدن رمپ به خیابان حداقل 3.20فضای مکث برای ماشین لازم نیست؟

شما دوست عزیز تمام نکته سوال در این بود که شما باید 3 متر ابتدای رمپ رو در نظر میگرفتید و الا که بقیه سوال کاری نداشت .. نکته اینه شما بایستی 3 متر ابتدای رمپ رو در نظر میگرفتید و سپس جانمایی پارکینگ رو در می آوردید که در این صورت کار بسیار مشکل میشد.

در شیراز (سر جلسه آزمون البته ساعت 12:30 ) در چند حوزه اعلام کردند ،که ایست قبل از شروع رمپ پارکینگ را نگیرید، ولی در حوزه آزمون من که در غرب تهران بود ،این موضوع به این مهمی را اعلام نکردند

mariiana

عضو جدید
سلام کارت خوبه / در طبقه همکف رمپ رو ازحیاط گرفتین؟

ممنونم از نظرتون.نه..حیا که می افته سمت جنوب زمین.رمپ رو از خیابون گرفتم تا زیرزمین.تو هم کفم 6 متر اول رمپ رو بالاشو چیزی نذاشتم تا سر گیر نشه

mariiana

عضو جدید
ایراد طراحی زیاد داره:اشپزخانه واحد پایین رده
سرویس ها به پذیرایی باز میشه
فضای جلو اسانسور پرته
عمق نورگیری حداکثر 8 متره
ستون وسط اسانسور نمی تونه باشه:تیر از وسط رد میشه؟؟؟
جای حمام وسرویس واحد بالا جابجا شه
کلا فضای عمومی خصوصی تعریف نشده تو واحدها
شرمنده ها فقط نظرم رو گفتم...

ممنونم که نظرتون گفتین..طبقه اولم رو چون مستقیما تو برگه امتحان کشیدم اصلا یادم نمیاد.ولی واحد پایینی سرویساش اینجوری نبوده.ستون وسط آسانسورمو همون جا گذاشته بودم متاسفانه.آشپزخونه پایینیم کوچیکه..

mariiana

عضو جدید
واسه رمپ پارکینگت باید حداقل 5 متر ایست رمپ میدادی!!
ایست رمپ نمی خواد.من پیش یکی از مصحح های این امتحان چند جلسه قبل امتحان کلاس رفتم..گفته بود اگه گذر از شمال بود رمپ رو از خیابون بلافاصله شروع میکنیم و تو هم کف واسه اینکه سرگیر نشه 6 متر اولو نمیسازیم.البته به شرطی که مثل اینجا تراز همکف 1.20 باشه.که با اون 90 سانت میشه 2.10..برای ارتفاع ماشین 1.80 هم کافیه

mariiana

عضو جدید
با شیب 15درصد تو 6متر فقط 90سانت میاد پایین پس پوتری که تو 6 متری قطع شده زیرش سرگیره دیگه عزیزم!
ارتفاع هم کف 120 سانته.پس میشه 210.اینو خود استاد قبل امتحان بهمون گفته بود.من دقیقا به حرف اون عمل کردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.