بررسی آزمون دکتری معماری آزاد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوستان
خيلي خوشحالم كه شماها هم هستيد اينجا.. كلا تاپيك دكترا خلوت هست و نبايد اينجوري باشه
من امسال ازمايشي شركت كردم .. اصلا هم نخوندم و ٢ سال هست با ماژيك هم كار نكردم! تازه روز قبل دنبال ماژيكهام ميگشتم!!
سوالاي تستي خوب بود.. تقريبا مثل ازاد ارشد بود و فقط ١٠-١٥ سوال از كتابهاي ارشد اونده بود مثل روش تحقيق و همون مطالب جان لنگ..
اما اسكيس برام خوب نبود! من واقعا بعد از دوساعت تستي اماده تشريحي نبودم! و اينكه تمرين كم داشتم!
برگه ها ٣ تا كم بود! البته همون هم پر نشد براي من!

من امروز سر مقياسها خيلي وقت هدر دادم و فقط چاره اش يه اشل بود كه يادم رفته بود ببرم!! و موارد زيادي هم ميخواست...
براي دوستاني كه نبودن و سال اينده ميخوان شركت كنن: موضوع:
طراحي باغ- موزه پرندگان و حيوانات
١- سايت پلان
٣- پلان موزه
٣- نما
٤- مقطع
٥- پرسپكتيو داخلي ٢تا
٦- پرسكتيو خارجي
همه اينها رو دو ٣ برگ بايد ميكشيديم!!! كه من نرسيدم!!
دوستان براي سال آينده مياين باهم بخونيم؟ مثل ارشد؟
راستي سراسري هم هست! اون رو هم شركت كردين؟

آخرین ویرایش:

ELAHE-N

عضو جدید
سلام دوستان
خيلي خوشحالم كه شماها هم هستيد اينجا.. كلا تاپيك دكترا خلوت هست و نبايد اينجوري باشه
من امسال ازمايشي شركت كردم .. اصلا هم نخوندم و ٢ سال هست با ماژيك هم كار نكردم! تازه روز قبل دنبال ماژيكهام ميگشتم!!
سوالاي تستي خوب بود.. تقريبا مثل ازاد ارشد بود و فقط ١٠-١٥ سوال از كتابهاي ارشد اونده بود مثل روش تحقيق و همون مطالب جان لنگ..
اما اسكيس برام خوب نبود! من واقعا بعد از دوساعت تستي اماده تشريحي نبودم! و اينكه تمرين كم داشتم!

من امروز سر مقياسها خيلي وقت هدر دادم و فقط چاره اش يه اشل بود كه يادم رفته بود ببرم!! و موارد زيادي هم ميخواست...
١- سايت پلان
٣- پلان موزه
٣- نما
٤- مقطع
٥- پرسپكتيو داخلي ٢تا
٦- پرسكتيو خارجي

من وقت نکردم نما بزنم.:(
کی زبانش رو خوب زده اینجا؟

kaveh5

عضو جدید
منم اصلا حوصله اسکیس نداشتم دو شیت پر کردم و اومدم بیرون/ موافقم بشینیم واسه سال آینده بخونیم دوستان هر کسی که موافقه لینک تشکر رو بزنه.
سلام دوستان

١- سايت پلان
٣- پلان موزه
٣- نما
٤- مقطع
٥- پرسپكتيو داخلي ٢تا
٦- پرسكتيو خارجي

sepideh2727

عضو جدید
من چون ارشدم ازاد هست... اگه فقط واسه دكتراي ازاد وقت بذارم بهتره...
اينجور كه من ديروز از بچه ها شنبدم منبع زبانش كتاب مهدوي نژاد بود... واسه بقيه منابع چيزي ميدونيد؟

1memar

عضو جدید
اسکیسش موضوعش خیلی سنگین بود واسه همین اگه آدم میخواست روی همه آیتم ها وقت بزاره اصلا نمی رسید...من تقریبا سایت رو بی خیال شدم یعنی دیگه تو مبحث باغ ایرونی و اینا نرفتم یه سایت کوچیک بالای پرسپکتیوم زدم...بقیق آیتم هاشم به جز یه پرسپکتیو داخلیش زدم... آخه به نظرم خود طرح بنا از محوطه سازی برای رشته معماری خیلی مهمتره و خودمم تو پرسپکتیو یکم وارد ترم و از لحاط بصری دید بهتری داره برای همین تصمیم گرفتم زیاد به سایت بها ندم...ولی به نظرم موضوعش از ارشد 2 سال پیش خیلی سخت تر بود ولی حسی که الان نسبت به اون موقع دارم از این طرحم خیلی راضی ترم ولی اون موقع خیلی نمره اسکیسمو خوب داده بودن داده بودن 75% خدا کنه الآنم همچین نمره ای بدن....

parvin24

کاربر فعال
سلام دوستان

١- سايت پلان
٣- پلان موزه
٣- نما
٤- مقطع
٥- پرسپكتيو داخلي ٢تا
٦- پرسكتيو خارجي

maanam hamin sharayete shomaro dashtam o asan hosele skiso nadashtammmmmmmmmmm. sarasari sherkat kardam vali hichi nakhundam

1memar

عضو جدید
اون سوالی که گفته بود مساجد معاصر از چه دوره ای یا سبکی تاثیر گرفتند رو چی زدید؟

golden_architect

عضو جدید
آزمون امسال مثل پارسال آسون بود
فقط مبانی نظریشو سخت داده بودن
اسکیسش هم موضوع خوبی بود و ربط داشت به باغ ایرانی و من ایده چهار باغ و باغ هشت بهشت رو پیاده کردم
به نظرم که خوب دادم

omidtabrizi

عضو جدید
بچه ها چرا موضوع اسکیس سخت بود به نظرتون ؟ من راستش تعجب کردم که گفتین سخته یا شاید من دارم اشتباه میکنم . من توی زمین مستطیلی یه سری باغ مستطیلی با کرت بندی و به صورت کانملا هندسی کشیدم و یه محور آب که از یه استخر از بالا تا پایین از وسط میگدشت قرار دادم ساختمونم هم در یک سوم پایینی زمین گذاشتم . طرح ساختمونم هم متقارن بود .این توی سایت پلان بقیه مدارک رو هم کشیدم . فکر میکردم همه شبیه به من کار کردن چون باغ ایرانی بوده اما سر جلسه که اخر سر نگاه کردم تقریبا کسی اینجوری نکشیده بود .راستش یکم نگران شدم. از اونجا که لیسانسم عمران بوده و طرح زیاد پاس نکردم میخواستم بدونم اسکیسم خیلی ساده بوده و جواب نمیده یا کلا بدونم چرا سخت بود از نظر دوستان ؟.

kaveh5

عضو جدید
اسکیسش که سنگین بود به نظر من مخصوصا سایت پلانش چون باغ بر اساس هندسه باغ ایرانی میخواست و باغ ایرانی هم واسه خودش داستان داره/
آزمون امسال مثل پارسال آسون بود
فقط مبانی نظریشو سخت داده بودن
اسکیسش هم موضوع خوبی بود و ربط داشت به باغ ایرانی و من ایده چهار باغ و باغ هشت بهشت رو پیاده کردم
به نظرم که خوب دادم

kaveh5

عضو جدید
دوستان کسی هست کلاس اسکیس رفته باشه و نتیجه مطلوب رو گرفته باشه ؟

1memar

عضو جدید
فکر کنم اون گزینه ای بود که اصول معماری قدیم را با مصالح جدید و نو آورری میسازن جواب بود

من زدم اون گزینه ای که گفته بود معماری مدرن و تقلید از تزیینات سبک اصفهانی....چون به نظرم الان فرم شده مدرن و تزیینات مقرنس و کاشی کاری همون سبک اصفهانیه

1memar

عضو جدید
دوستان کسی هست کلاس اسکیس رفته باشه و نتیجه مطلوب رو گرفته باشه ؟

والا من 2 سال پیش واسه ارشد رفتم کلاس اسکیس و اون زمان اسکیسم خیلی ضعیف بود یعنی نمیتونستم یه پرسپکتیو ساده بکشم ولی بعد 4 جلسه حدودا یک ماه اسکیس ارشد آزادم رو 75% زدم البته به نطرم بعد کلاس تمرین خیلی مهمه... من رفتم پیش آرتور امید آذری...

sama_gol

عضو جدید
والا من 2 سال پیش واسه ارشد رفتم کلاس اسکیس و اون زمان اسکیسم خیلی ضعیف بود یعنی نمیتونستم یه پرسپکتیو ساده بکشم ولی بعد 4 جلسه حدودا یک ماه اسکیس ارشد آزادم رو 75% زدم البته به نطرم بعد کلاس تمرین خیلی مهمه... من رفتم پیش آرتور امید آذری...

منم کلاس شقاقی رو رفتم

1memar

عضو جدید
منم کلاس شقاقی رو رفتم

مقاله ما تایید شده فقط باید بریم اونجا اگه شما بتونید برین با دبیر خانه صحبت میکنیم و اسم شما رو نفر سوم میزنیم ...8 اسفند همایش هست تو اصفهان

آخرین ویرایش:

yasfar

عضو جدید
اعلام نتايج مرحله اول آزمون دكتري تخصصي (PHD) تا هفته آينده​
نتايج مرحله اول آزمون دكتري تخصصي (PHD) تا اواسط هفته آينده اعلام خواهد شد . دکتر ناصر اقبالی در گفتگو با روابط عمومی مرکز آزمون گفت : نتایج این آزمون که در روز های 24 و 25 بهمن ماه سال گذشته برگزار شده بود ، تا اواسط هفته آینده در 196 رشته اعلام خواهد شد . وی در ادامه افزود : در این آزمون در مجموع 71271 نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد 26821 زن و 44450 مرد بودند که نتایج اولیه آن ها از طریق سایت www.azmoon.com اعلام خواهد شد . وی در مورد افزایش تعداد رشته های جدید نسبت به سال گذشته گفت : در سال 92 در مقطع دکتری در 176 رشته پذیرش داشتیم که در سال 93 این تعداد به 196 رشته افزایش یافته است . رئیس مرکز آزمون در خصوص زمان دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان این مرحله گفت : مصاحبه پذیرفته شدگان این مرحله از اواسط خرداد ماه سال جاری خواهد بود که تاریخ و محل دقیق آن متعاقباً از طریق مرکز آزمون اعلام خواهد شد . اقبالی در پایان گفت : داوطلبان می توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی ، سؤال خود را از طریق آدرس الکترونیکی www.pubr-azmoon.com ارسال نمایند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گویند .

yasfar

عضو جدید
نتايج مرحله اول دوره دكتري تخصصي (PHD) دانشگاه آزاد اسلامي فردا دوشنبه 29/02/93 از ساعت 14:00 اعلام خواهد شد. دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مركز آزمون گفت: نتايج مرحله اول دوره هاي با آزمون و بدون آزمون دكتري (PHD) فردا دوشنبه مورخ 29/02/93 از ساعت 14:00 اعلام خواهد شد، كه داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.com از وضعيت خود مطلع شوند. وي در خصوص زمان دعوت به مصاحبه پذيرفته شدگان گفت: مصاحبه هاي دوره دكتري از اواسط خرداد ماه آغاز خواهد شد كه جدول زمان بندي آن از طريق سايت www.azmoon.net اعلام خواهد شد. رييس مركز آزمون درخصوص افزايش تعداد رشته ها نسبت به سال قبل گفت: سياستگذاري در دانشگاه بر ايجاد رشته هايي است كه مورد نياز كشور مي باشد. بر اين اساس در سال 92 در مقطع دكتري در 176 رشته پذيرش داشتيم و امسال رشته ها به 196 رشته افزايش يافته است. اقبالي در اين خصوص كه اگر داوطلبان در مورد جزييات نتايج دكتري با سوالي مواجه شدند، چه اقدامي انجام دهند، تأكيد كرد: با توجه به تقويت بخش پاسخگويي مجازي، داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت www.pubr-azmoon.com و ورود به بخش پرسش و پاسخ، سوالات خود را مطرح نموده تا كارشناسان در اسرع وقت آنها را پاسخ گويند. وي افزود: هيچ محدوديتي براي سوالات داوطلبان وجود ندارد و فرد هر تعداد سوالي هم كه داشته باشد، بخش مجازي مركز آزمون پاسخگوي آنها خواهد بود. اقبالي در مورد نسبت جنسي نتايج مرحله اول گفت: در آزمون دكتري امسال 71271 نفر شركت كردند كه از اين تعداد 26821 زن و 44450 مرد بودند، كه در نتايج اوليه نسبت جنسي دعوت شدگان به مصاحبه 38% را خانم ها و 62% را آقايان تشكيل مي دهند. اقبالي در مورد سهميه اعضاي هيأت علمي گفت: نتايج قطعي متقاضيان استفاده از سهميه اعضاي هيأت علمي براي داوطلباني كه حائز شرايط بوده و سوابق آنها به تأييد مركز امور هيأت علمي سازمان مركزي برسد، در شهريورماه اعلام خواهد شد. وي در پايان گفت: زمان اعلام نتايج قطعي آزمون دكتري تخصصي شهريور ماه سال جاري خواهد بود.

• Like
واکنش ها: zh.m

zh.m

عضو جدید
من تازه امسال میخوام ازمون دکتری بدم .. میشه راهنماییم کنین راجبه امتحان اسکیسش

وضعیت
موضوع بسته شده است.