بررسی آزمون دکترای معماری ۹۵

وضعیت
موضوع بسته شده است.

barcelona96

عضو جدید
اختصاصی از پارسال ساده تر بود
استعداد فقط بخشهای متن و منطقی رو زدم که از پارسال ساده تر بودند
زبان خیلی سخت بود. مخصاصا گرامرش از مارسال سخت تر بود

a young Architect

عضو جدید
اختصاصی از پارسال ساده تر بود
استعداد فقط بخشهای متن و منطقی رو زدم که از پارسال ساده تر بودند
زبان خیلی سخت بود. مخصاصا گرامرش از مارسال سخت تر بود

موافقم زبان امسال سخت‌تر بود.
به نظرم سطح سوالات تخصصی پیشرفت کرده بود. تا پیش از این به نظر می‌رسید هر سال کسانی سوالات را طرح می‌کنند که یگانه هدفشان به فروش رساندن کتاب‌های کم‌محتوایشان با گنجاندن جواب‌های کنکور دکترا در آن است.

امسال تنوع منابع تخصصی که سوال از آنها طرح شده هم بیشتر بود.
با این حال خیلی جای کار بیشتری هست تا کنکوری که محک سنجش پدیرفته‌شدگان دکترای یک مملکت است از این وضعیت (متکی به منابع کم‌محتوا و مختص چند گرایش خاص) رها شود و به طرح سوالاتی با عمق و معنا برسد.

kaveh5

عضو جدید
دوستان درسته که آزمون دکتری سراسری الان در سال دوبار برگزار میشه ؟؟اینجوری خیلی بهتره والا

kaveh5

عضو جدید
دوستان منابع گویا تغییر کرده
من امروز کتابهای مدرسان را سفارش دارم میخوام رتبه خوبی بیارم و از همین الان شر و کنم اگه این سری قبول نشدم خدایی نکرده

milad-karimi

عضو جدید
سلام به نظرم زود قضاوت نکنید سوالات به نظر ساده می یومدن ولی اکثرا نکته داشتند و به جوری طراحی شده بودند که گزینه ای صحیح بود گزینه ی دیگه صحیح تر و این باعث میشه تو سوالات به اشتباه فکر کنیم که صحیح رو زدیم ..من خودم تو چند تاش این جوری شدم.
بیشتر سوالا تحلیلی بود که تنها خوندن منابع کافی نبود و باید تحلیل شخصی رو هم کنارش آورد.
برخلاف پارسال تاریخ معماری ایرانی اسلامی کم بود و این مطلب تراز رو می بره بالا.
سوالات استعداد هم دقیقا در قسمت درک مطلب 2 الی سه جواب نزدیک به هم داشت.
کلید کی میاد کی خبر داره؟

اشکانم

عضو جدید
سلام به نظرم زود قضاوت نکنید سوالات به نظر ساده می یومدن ولی اکثرا نکته داشتند و به جوری طراحی شده بودند که گزینه ای صحیح بود گزینه ی دیگه صحیح تر و این باعث میشه تو سوالات به اشتباه فکر کنیم که صحیح رو زدیم ..من خودم تو چند تاش این جوری شدم.
بیشتر سوالا تحلیلی بود که تنها خوندن منابع کافی نبود و باید تحلیل شخصی رو هم کنارش آورد.
برخلاف پارسال تاریخ معماری ایرانی اسلامی کم بود و این مطلب تراز رو می بره بالا.
سوالات استعداد هم دقیقا در قسمت درک مطلب 2 الی سه جواب نزدیک به هم داشت.
کلید کی میاد کی خبر داره؟

کاملا" درسته;););) ، معمولا" دو سه روز بعد از امتحان سنجش سوال و جواب رو میگذاره، تا اون موقع هیچ چیز مشخص نیست:eek::eek:

.مهسا.

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید اینجا مطرح میکنم.
تاپیک مربوط به دکتری مدیریت پروژه و ساخت (سراسری) نداریم؟

darab1360

عضو جدید
سلام دوستان.
سئوالها امد روی سایت سازمان سنجش. اما کلید سئوالات برای من باز نمی شه. برای شما چی؟

milad-karimi

عضو جدید
کلید ها اومد
درصدای من تقریبا:
تخصصی: 52.88
استعداد: 36.66
زبان: سفید 😂
چه جوریاست

milad-karimi

عضو جدید
میانگینت که 42 هستش مگه تحصص 4 ، زیان 1، استعداد 1، نیست؟

بله. اینجوری حساب کردم:
سوالات صحیح با کسر سوالات غلط از هر درس به عنوان مثال من 58 صحیح داشتم تو تخصصی که با 30 تا غلط شده 48.6 صحیح خالص و ضرب در 4 شده و با 11 سوال صحبح استعداد جمعش کردم شده 203 امتیاز از 420 امتیاز کل آزمون و تو جدول تناسب زدم 48 شده.

milad-karimi

عضو جدید
بله. اینجوری حساب کردم:
سوالات صحیح با کسر سوالات غلط از هر درس به عنوان مثال من 58 صحیح داشتم تو تخصصی که با 30 تا غلط شده 48.6 صحیح خالص و ضرب در 4 شده و با 11 سوال صحبح استعداد جمعش کردم شده 203 امتیاز از 420 امتیاز کل آزمون و تو جدول تناسب زدم 48 شده.

اینجوری درست حساب کردم یا نه.

milad-karimi

عضو جدید
بچه ها توجه کردین که 5 سوال تخصصی امتیازی برابر با 20 سوال زبان یا ستعداد داره که یعنی 6 درصد تخصصی برابر با 66.66 درصد زبان یا استعداده

farhadarch

عضو جدید
درصدای من تو آزمون امسال:
دروس تخصصی: %58.88
استعداد تحصیلی: %38.88
زبان انگلیسی: :confused:%3

asem

عضو جدید
تخصصی: 52
استعداد: 48.88
زبان: 13.33

به نظرتون تخصصی رو همه بالا زدن!!!!!!!!!!!!!!!!!

milad-karimi

عضو جدید
اگه عده محدودی تخصصی رو بالای 50 زده باشن رتبه ها زیر 90 میشه ولی اگه همه بالای 50 زده باشن به عنوان مثال من مجاز نشم

darab1360

عضو جدید
بچه ها می دونید تا چه رتبه ای مجاز می شن؟
تعداد شرکت کننده های معماری چند نفره؟

asem

عضو جدید
مال پازسال این طوری بود

آخرين رتبه مجاز روزانه: 94
آخرين رتبه مجاز شبانه: 356

با توجه به درصد های پارسال بعید می دونم با میانگین زیر 45 - 46 مجاز روزانه شد !!!!!!

darab1360

عضو جدید
مال پازسال این طوری بود

آخرين رتبه مجاز روزانه: 94
آخرين رتبه مجاز شبانه: 356

با توجه به درصد های پارسال بعید می دونم با میانگین زیر 45 - 46 مجاز روزانه شد !!!!!!

مرسی. ;)
احتمالا میانگین درصدهای امسال یه مقدار بالاتر هم رفته باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.