بررسی آزمون ارشد هوافضا 92

muhamedro

عضو جدید

آره
منم دو دلم.
ولی فکر کنم گزینه 3 بازم درست باشه. آخه این شد سوال؟
چی میشه مثل آدم سوال بذارن؟
سوال 118 چند زدی؟
اونی که نوشته بود در فرآیند ساخت هواپیما تویست و یه چیزای دیگه بود، کدوم میشد؟
من اولی زدم.
جواباش سه قسمت داشته که به لاتین بود.
اولیه - جزئیات - کانسپچوال
این سوال در واقع خراب بود. چون گزینه 2 و 3 کاملا کپی بود.
من زدم یک

از طراحی فقط دو سوال رو زدم،یکی همین اون یکی هم سوالش یادم نمیاد ولی یه سوالی بود که گفته بود کدوم گزینه نادرست است منم 2 رو زدم که سرعت استال توش بود...!
هیچی دیگه منفی نشه خوبه...:confused:

marsel2010

عضو جدید
از طراحی فقط دو سوال رو زدم،یکی همین اون یکی هم سوالش یادم نمیاد ولی یه سوالی بود که گفته بود کدوم گزینه نادرست است منم 2 رو زدم که سرعت استال توش بود...!
هیچی دیگه منفی نشه خوبه...:confused:

تعجب میکنم! چقد بچه ها طراحی بد زدن!

muhamedro

عضو جدید
چرا چرخش یک شد؟

راستی اون سرعت برخورد به توربین چی زدی؟

اصن گفته بود چرخش یا گردش؟؟!:w20:
اگه چرخش رو میخواست که باید صفر میشد، چون جریان گردابه بود، ولی اگه گردش رو میخواس 1 میشد،(بر اساس تابع جریان گردابه)
اگه چرخش گفته بود پس من اشتباه زدم...!!

اون سوال رو هم نزدم،در کل آیرو 5 تا زدم.

آخرین ویرایش:

muhamedro

عضو جدید
اصن گفته بود چرخش یا گردش؟؟!:w20:
اگه چرخش رو میخواست که باید صفر میشد، چون جریان گردابه بود، ولی اگه گردش رو میخواس 1 میشد،(بر اساس تابع جریان گردابه)
اگه چرخش گفته بود پس من اشتباه زدم...!!

اون سوال رو هم نزدم،در کل آیرو 5 تا زدم.

نه همون گردشه...:)

muhamedro

عضو جدید
در مورد سوال 58 هنوز هم شک دارم چون لوله پیتو همیشه فشار سکون رو میخونه..
و این مسئله عجیبه که ما هر سرعتی داشته باشیم لوله پیتو یه عدد رو نشون بده...!!!

bardiaxavi

عضو جدید
سوال های 63 و 66 تکراری بودن،ای کاش میزدی...

راستش من اصلا برای هوافضا نخونده بودم، من واسه مکانیک خوندم، فکر نمی کردم کنکور مکانیک رو خراب کنم همونطور که فکر نمی کردم کنکور هوافضا رو خوب بدم، تا حالا هم توربین گاز نداشتم که به اون سوال ها جواب بدم اصلا نمی دونم چی هستن :( کنکورهای سال پیش هوافضا رو اصلا ندیده بودم فقط قبل امتحان یه نگاه انداختم ببینم چندتا سوال باید حل کنم!!!
زبان هم 11 تا زدم خدا کنه غلط نزده باشم

muhamedro

عضو جدید
راستش من اصلا برای هوافضا نخونده بودم، من واسه مکانیک خوندم، فکر نمی کردم کنکور مکانیک رو خراب کنم همونطور که فکر نمی کردم کنکور هوافضا رو خوب بدم، تا حالا هم توربین گاز نداشتم که به اون سوال ها جواب بدم اصلا نمی دونم چی هستن :( کنکورهای سال پیش هوافضا رو اصلا ندیده بودم فقط قبل امتحان یه نگاه انداختم ببینم چندتا سوال باید حل کنم!!!
زبان هم 11 تا زدم خدا کنه غلط نزده باشم

خوش به حالتون که مکانیک درسای مشترک زیادی با هوافضا داره،من که ریاضی خوندم اونم محض...!

bardiaxavi

عضو جدید
خوش به حالتون که مکانیک درسای مشترک زیادی با هوافضا داره،من که ریاضی خوندم اونم محض...!
اتفاقا منم لیسانس فردوسی مشهد ریاضی محض قبول شدم ( واقعا هم ریاضی دوست دارم و داشتم ) اما دیگه خانواده گفتن نرو و منم آزاد کرج مکانیک رفتم .. حتی اگه عمری باقی موند و پیر نشدیم خیلی دوست دارم بعد از ارشد برم از پایه ریاضی بخونم بقیه درس ها رو چطور زدین ؟

siavosh

عضو جدید
امروز که سوال ها رو چک کردم کلی به خودم افتخار کردم
نه از اون جهت که درست زدم از این جهت که عجب دلی داشتم چه سوال هایی رو زدم :biggrin: هر چی رو که به نظرم اومد درست بوده رو زدم.حوصله چک کردن با کتاب هم ندارم .بعضی از دوستان تو این تایپیک , خیلی استرس دارن .کنکور همه زندگی نیست زیاد به خودتون سخت نگیرید
این چند تا سوال ریاضی رو کسی اگه وقت کرد چک کنه لطفا بگه درست زدم 31-2 32-3 33-1 35-2 36-3

muhamedro

عضو جدید
اتفاقا منم لیسانس فردوسی مشهد ریاضی محض قبول شدم ( واقعا هم ریاضی دوست دارم و داشتم ) اما دیگه خانواده گفتن نرو و منم آزاد کرج مکانیک رفتم .. حتی اگه عمری باقی موند و پیر نشدیم خیلی دوست دارم بعد از ارشد برم از پایه ریاضی بخونم بقیه درس ها رو چطور زدین ؟

از وقتی که شروع کردم به خوندن درسای هوافضا تازه یه خرده فهمیدم ریاضی چیه...!
بگذریم،بقیه درسا رو هم "توکلت علی الله" زدم...!

muhamedro

عضو جدید
امروز که سوال ها رو چک کردم کلی به خودم افتخار کردم
نه از اون جهت که درست زدم از این جهت که عجب دلی داشتم چه سوال هایی رو زدم :biggrin: هر چی رو که به نظرم اومد درست بوده رو زدم.حوصله چک کردن با کتاب هم ندارم .بعضی از دوستان تو این تایپیک , خیلی استرس دارن .کنکور همه زندگی نیست زیاد به خودتون سخت نگیرید
این چند تا سوال ریاضی رو کسی اگه وقت کرد چک کنه لطفا بگه درست زدم 31-2 32-3 33-1 35-2 36-3

منم ریاضی رو اینجوری زدم:

31-2
32-3
33-1
35-4
37-3
38-4
40-1
41-2
43-3
48-3

بعضی از سوالات ریاضی که در حد دبیرستان بودن...! مثل 40 و 41 :razz:
حداقل من اینجوری فکر میکنم،البته نمیدونم شایدم از این قانون توی ریاضی پیروی میکردن: "اگه دیدی سوالت داره راحت حل میشه بدون راه حلت اشتباهه"...!! :question:

آخرین ویرایش:

muhamedro

عضو جدید
آخرین ویرایش:

arjangadib

عضو جدید
سلام
من سوالا رو دیدم از کتابا که نگاه کردم فک کنم درصدام تو این مایه ها بشه امید قبولی هست تهران ؟ البته 100 درصد صحیح کنم از اینم میاد پایین تر:confused:
زبان 0
ریاضی 50
سازه 16
مکانیک پرواز 20
طراحی هواپیما 20
آیرودینامیک 23

بالا