" برترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد "

کیوی

عضو جدید
باسلام.اگه میشه دراختیارمنم قراربدید.جزواتی که گفتید.ایمیلمم اینه:parisarezaei19@yahoo.com

رشته مهندسی موادمتالورژی
باتشکر

آخرین ویرایش:

کیوی

عضو جدید
سلام.منم گیج شدم.البته دارم سعی میکنم تابستون همه جزوات خودموتمام کنم.ان شالله ازاول مهرباتست.ولی اصلانمیدونم چ کتابی تهیه کنم که نکاتو وتستاخوب باشن.هرکی یه چیزی میگه کلا گیج شدم.لطفاکمک کنید.اگه دادن ایمیل هم مجازه به این ایمیل کنید:parisarezaei19@yahoo.com
باتشکر

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
آشنایی با کنکور ارشد مواد و راهکارهای موفقیت در آن

شرح :

موفقیت در کنکور علاوه بر تسلط بر مبحاث درسی و کنکوری ، طالب مهارت هایی ست ، مهارت هایی که سبب تمایز رتبه های تک رقمی و برتر با سایرین است . کسب اطلاعات در رابطه با میزان پذیرش دانشگاه های کشور در مقاطع روزانه و شبانه و همچنین نمونه کارنامه های سال های قبل رتبه های تک رقمی می تواند برای یک متقاضی بسیار مفید واقع گردد قابل توجه که تعداد پذیرش دانشجو دانشگاه ها از آنچه در این کتابچه گفته شده است حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است .

ali201022

عضو جدید
جزوات ترمو دینامیک وخواص فیزیکی و خواص مکانیکی دکتر نوری با قیمت بسیار مناسب به فروش میرسد.
ahmad_bm201022@yahoo.com​

آخرین ویرایش:

zahra mohammadi

عضو جدید
سلام دوستان میشه راهنمایی کنید کدوم بخش های کتاب پورتر رو باید خوند برای ارشد؟
همش که خیلی زیاده

شما سعی کنید مطالب مشترک با دروس کارشناسی که گذروندید رو از روی کتاب پورتر بخونید، دراینصورت مطالب در ذهنتون تثبیت میشه و تسلط پیدا می کنید. در صورت داشتن وقت می تونید مطالب بیشتری از این کتاب بیاموزید که قطعا در موفقیت کنکور ارشد شما تاثیر مثبتی حواهد داشت. اما تصمیم عاقلانه در آماده سازی کنکور، تثبیت مطالب قبلی است و بهتره قبل از تسلط بر مطالبی که از قبل فراگرفتید، مطالب جدیدی به دانسته هاتون اضافه نکنید که باعث سردرگمی شما خواهد شد. امیدوارم موفق باشید

emadf

عضو جدید
با تشکر از شما
ولی من رشته لیسانسم مواد نبوده میشه بیشتر راهنمایی کنید که کدوم بخش ها رو بخونم

شما سعی کنید مطالب مشترک با دروس کارشناسی که گذروندید رو از روی کتاب پورتر بخونید، دراینصورت مطالب در ذهنتون تثبیت میشه و تسلط پیدا می کنید. در صورت داشتن وقت می تونید مطالب بیشتری از این کتاب بیاموزید که قطعا در موفقیت کنکور ارشد شما تاثیر مثبتی حواهد داشت. اما تصمیم عاقلانه در آماده سازی کنکور، تثبیت مطالب قبلی است و بهتره قبل از تسلط بر مطالبی که از قبل فراگرفتید، مطالب جدیدی به دانسته هاتون اضافه نکنید که باعث سردرگمی شما خواهد شد. امیدوارم موفق باشید

sahba fb

عضو جدید
ای بابا!! حالا کدوم کتابو بخونیم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر کی یه کتابی رو معرفی کرده!
یکی به من بگه من کدومو بخونم؟؟؟؟

H128

عضو جدید
بستگی به گرایشی داشت که علاقه مندی.چه گرایشی دوست داشتی؟

masoudino

عضو جدید
من یه سال میخواستم مواد کنکور بدم جزوات ماهان رو گرفتم خوب بودن .پارسه رو هم داشتم ولی دستنویس ماهان کاملتر بود

ali201022

عضو جدید
ای بابا!! حالا کدوم کتابو بخونیم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هر کی یه کتابی رو معرفی کرده!
یکی به من بگه من کدومو بخونم؟؟؟؟

رفتار مکانیکی دکتر سجادی رو بخون فصل هایی که لازمه رو از سایت ماهان مشخص کن فقط همون ها رو بخون
ترمودینامیک هم جلد 1و2 گسکل رو بخون فصل هاییکه لازمه رو از سایت ماهان مشخص کن فقط همون ها رو بخون
خواص فیزیکی (کریستالوگرافی رو از روی اصول علم مواد :تویسرکانی بخون) و عملیات حرارتی شو از ریدهیل
برای زبان هم 504 و tofel به نطر من اصلا کنار نزارین چون تاثیرگذارترین درس می تونه باشه +ریاضی(اگه از همین حالا شروع کنی بهترین کار رو برای کنکور کردی اگر نمی خوای کله شو بخونی حداقل معادلات دیفرانسیل 100% بخون چون خیلی راحته
موفق باشی

[

آخرین ویرایش:

yaqob

عضو جدید
سلام . من امسال کنکور دادم . برای ترمودینامیک کتاب ترمودینامیک مدرسان شریف وااااااقعا بهترینه . شک نکنید واسه خوندنش . از خوندنش لذت می بردم
مکانیکی هم با هر جزوه ای که می خواید شروع کنید که یه چیزی دستتون بیاد . بعدش کتاب دیتر ترجمه شهره شهیدی رو بخونید فصل های تست های مکانیکی و اون آخراش که مربوط یه شکل دهیه و دو یا سه فصل اول رو نمی خواد بخونید. ولی بقیه ش وااااااقعا بدرد بخوره . از حجمش نترسید اگه قبلش یه جزوه خونده باشید خیلی راحت پیش میرید و با یه مقایسه با تست های کنکور می فهمید که بالای 90 درصد تست ها از همین دیتره .
برای خواص فیزیکی هم من رزاقیان رو خوندم . همه فصل هاش بدون حذفی راضی بودم . ولی اگه وقتم بیشتر بود یه کتاب منبع هم نگاه می کردم . چاپ جدید خواص فیزیکی جهش هم دوستام خوندن همه راااضی بودن من دیدمش کتااب خیلی خوب و کاملی بود.خواص فیزیکی مدرسان هم نباید به عنوان کتاب اصلی ازش استفاده کرد خیلی مختصره ولی کتاب خوبیه . یه جزوه هم هست مربوط به آموزشگاه ماهانه فکر کنم مال دکتر کوکبی باشه که جزوه کاملیه و نکات کنکوری خوبی داره .
عملیات حرارتی هم که گلعذار معروف . بجز اون اگه حال ندارید یا نمی خواید زیاد وقت بزارید اکثر نکات گلعذار به طور خلاصه تو کتاب جهش هست .
زبان هم حداقل 504 و تافل و تافل هم شدیدا توصیه می کنم که متن هاش رو بخونید . خیلی کمک می کنه واسه درک متن و خیلی زبانتون رو راه می ندازه .
ریاضی من نخوندم نمی دونم ولی معاادلات محمود کریمی بی نظیییییییره واقعا عااالیه . با خوندن 2 فصل اولش راححت 2 یا 3 تا معادلاتو می زنید .

باز هم تاکید می کنم از حجم دیتر نترسید و حتما بخونیدش و توی کنکور مواد راز موفقیت تکرار خوندن مباحثه چون مباحث زیاد نیستن و باید با تکرار تسلط رو ببرین بالا و توی مطالب حفظی کم نیارید .

arash_alizadeh

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
دوستان عزیز یکی از دوستانم این همایش و برام ایمیل کرد به نظرم جالب اومد و گفتم شما رو هم در جریان بذارم.
apply04.jpg

farshad.titan22

عضو جدید
بچه ها من کتاب خواص فیزیکی جهش رو خوندم خیلی راضی بودم. یه مزیت داشت که تو درسنامه اش تست های کنکور رو هم به عنوان مثال گذاشته بود. من راضی بودم خواستم به شما هم بگم. البته من قبلش ماهان داشتم نسبت به ماهان خیلی خوب بود دیگه کتاب های دیگه رو نخوندم :smile:

power4ever

عضو جدید
تمام دوستان بدون شک از اهمیت درس ریاضی مهندسی
آگاه هستن توی این پست فیلم تدریس مهندس کریمی رو واسه شما عزیزان
تهیه کردیم امیدوارم لذت ببرید
فایل ها برای دانلود راحتتر به در خواست کاربران به 6 فایل 50 مگابایتی تقسیم شده اند

جهت دانلود این فیلم به ادامه مطلب مراجعه کنید

arashk820

عضو جدید
سلام
من رشته لیسانسم مکانیک بوده ولی میخوام نانو مواد ارشد بخونم لطفا یکی راهنمایی کنه و لیستی از منابعی که باید بخونم برای هر 5 درسی که تو کنکور میاد معرفی کنه .

siu

عضو جدید
دوست عزیز این جزوه دکتر عباسی که گفتید رو چجوری واز کجا میشه تهیه کرد؟ ضمنا اگه ممکنه جزوات برتر توی سایر مواد آزمونی رشته مواد و روش تهیه اونا رو بمن معرفی کنید چون شدیدا بهشون نیاز دارم.با تشکر.

siu

عضو جدید
جزوه دکتر عباسی (صنعتی اصفهان) با جزوه ماهان
من خودم فرصت گسکل خوندن نداشتم اینارو خوندم . ترمو رو هم بالای 70 زدم
دوست عزیز این جزوه دکتر عباسی که گفتید رو چجوری واز کجا میشه تهیه کرد؟ ضمنا اگه ممکنه جزوات برتر توی سایر مواد آزمونی رشته مواد و روش تهیه اونا رو بمن معرفی کنید چون شدیدا بهشون نیاز دارم.با تشکر.

minoo.

عضو جدید
کسی میتونه واسه منابع وسرفصل ارشد بیو مواد کمک کنه .که واسه شیمی آلی وبیوشیمی چه جزوه یا کتابی خونده بشه

102698

عضو جدید
سلام
کتاب های زبان عمومی و تخصصی مدرسان شریف رو بخون خیلی خوبه

capra1

عضو جدید
درود
یه سوال دارم:
در چدن خاکستری با 5درصد کربن چند درصد فریت وجود دارد؟
با نمودار آهن کربن باید جواب داد دیگه؟
میشه حل کنید و پاسخ رو بگید
ممنون

fateme.h.b

عضو جدید
به نظرتون ریاضی مهندسی ماهان خوبه؟
و اینکه میشه ریاضی 1و2 رو نخوند؟

capra1

عضو جدید
درود
یه سوال دارم:
در چدن خاکستری با 5درصد کربن چند درصد فریت وجود دارد؟
با نمودار آهن کربن باید جواب داد دیگه؟
میشه حل کنید و پاسخ رو بگید
ممنون

سلام
کسی نمیتونه کمک کنه؟برا کنکور دکتری میخوام.جمعه کنکور دارم.فقط بگید کدوم یکی از اینا درسته:
6.67-5/6.67-0.021
یا
100-5/100-0.021
با توجه به نمودار آهن کربن:

Msm-Iron-carbide-diag.jpg

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام
کسی نمیتونه کمک کنه؟برا کنکور دکتری میخوام.جمعه کنکور دارم.فقط بگید کدوم یکی از اینا درسته:
6.67-5/6.67-0.021
یا
100-5/100-0.021
با توجه به نمودار آهن کربن:

مشاهده پیوست 233913

هیجکدام

روش حل بشکل دیگه ایه

ببخشید فرصت حل کردن ندارم الان ، شماره تماس رو پی ام کردم می تونید تماس بگیرید