" برترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد "

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزی که میخواستم واسه ارشد بخونم ، بخاطر اینکه حدود 3...4 سالی هم از فارغ التحصیلیم میگذشت و حسابی از حال وهوای درس خوندن دور شده بودم ، واسه پیدا کردن منابع خوب توی نت سرچ کردم و همون موقع هم بود که با این سایت آشنا شدم... بهرحال جسته و گریخته، از این طرف وانو طرف ، تونستم یه سری مطالب مفید پیدا کنم.... ولی بازهم بعد از کنکور فهمیدم که منابع خیلی خوبی رو ازدست دادم... مثل کتابای واعظی - محمدی که اون موقع توی بازار بودن و میتونستن به من خیلی کمک کنن...
هدفم از زدن این تاپیک اینه که بتونیم منابع موجود واسه ارشد رو بهم معرفی کنیم و با جمع آوری نظرات همه دوستان بهترین منابع ارشد رو شناسایی کنیم.... مطمئنا اگه کسی تو نت این جمله " برترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد " رو سرچ کنه ، اولین گزینه ای که بهش معرفی میشه این تاپیکه و قطعا میتونه جواب خودش رو اینجا بگیره .
پس با اجازتون یکی یکی درسارو بررسی میکنیم ... لطفا هرکس هر اطلاعات ونظری داره بنویسه تا به یک جمع بندی کامل واسه هر درس برسیم....

خوب ... اول از درس زبان شروع میکنیم.... به نظرتون چه جوری باید واسه این درس اماده شد و چه کتابایی رو پیشنهاد میکنید...

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
قيمت:75000 ريال

مهندسی مواد، کتاب ششم: زبان تخصصی انگلیسی

• نام نويسنده :حامد اخیانی
  • موضوع :مهندسی مواد
  • انتشارات : راهیان ارشد
  • تعداد صفحات :384
  • توضيحات :درس و سوالات کنکور کارشناسی ارشد با پاسخ، به همراه واژه نامه تخصص انگلیسی به فارسی
این کتاب حاوی تعدادی متن کوتاه با موضوعات مختلف مربوط به مهندسی مواد با ترجمه ، به اضافه سوالات سالهای گذشته کنکور ارشده... که به نظرم کتاب در حد متوسطیه... ولی به هرحال میتونه به افزایش دایره لغات کمک کنه..

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان کارشناسی ارشد رشته مهندسی مواد همواره مشتمل بر ۱۵ سؤال عمومی و ۱۵ سؤال تخصّصی بوده است. پرسش های قسمت زبان تخصّصی همیشه به صورت درک مطلب (Reading Comprehension) در رابطه با 1 تا 2 متن تخصّصی طرح می شده اند؛ پرسش های قسمت زبان عمومی شامل دو قسمت می باشد که ۱۰ سؤال نخست به پرسش های لغت (Vocabulary) و ۵ سؤال بعدی به پرسش های دستور زبان (Grammar) اختصاص می یابد. سؤالات لغت از یکدیگر کاملاً مستقل و مجزّا هستند، ولی سؤالات دستور زبان به صورت جای خالی در یک پاراگراف متن مشترک تعبیه می شوند که اصطلاحاً Cloze Test نیز نامیده می شود.
برای کسب آمادگی در بخش زبان تخصّصی، مطالعه کتاب زبان تخصّصی رشته مهندسی مواد و پاسخگویی به سؤالات درک مطلب آن مفید خواهد بود. البتّه این کتاب تنها نمونه هایی از متون تخصّصی رشته مواد را در بر می گیرد و مطالعه آنها صرفاً به عنوان تمرین درک مطالب تخصّصی توصیه می گردد و در آزمون کارشناسی ارشد از متن های این کتاب ها استفاده نخواهد شد. بنابر این خود را محدود به این کتاب نکنید و مسلّم بدانید که هرچه متون تخصّصی بیشتری را به زبان انگلیسی مطالعه کنید، آمادگی بیشتری پیدا خواهید کرد. مهارت پاسخگویی به سؤالات چهارگزینه ای درک مطلب نیز می تواند مکمّل دانش زبان تخصّصی شما باشد، که با تمرین و تکرار فراهم خواهد آمد.
حال، به موضوع اصلی بحث می رسیم : ”چگونه برای زبان عمومی آزمون کارشناسی ارشد آماده شویم“ برای کسب آمادگی مطلوب در پاسخ گویی به سؤالات لغت، باید گنجینه ای غنی از لغات متداول زبان انگلیسی در اختیار داشته باشید. کتاب های متعدّدی برای این منظور موجود است که از بین آنها می توان «۵۰۴ Absolutely Essential Words» را بهترین و مطرح ترین دانست ؛ این کتاب مشتمل بر ۴۲ درس است که در هر یک ۱۲ لغت مهم مطرح و تعریف می شوند، هر یک در سه جمله نمونه استفاده می شوند، و آن گاه با تمرین های مختلف، در ذهن خواننده کتاب تثبیت می گردند. برای صرفه جویی در وقت و کاهش نیاز به مراجعه به Dictionary، می توانید به جای کتاب اصلی، از نسخه هایی که ترجمه های فارسی را نیز در کنار متن اصلی آورده اند و یا فلش کارت های آماده آن استفاده کنید.
بعد از این کتاب، می توان «Barron’s Essential Words for the TOEFL» را یکی از بهترین منابع لغت دانست. این کتاب هم ۳۰ درس دارد که در هر یک ۱۵ لغت مهم مطرح شده اند. مطالعه این منبع هم به غنی تر کردن دانش شما از لغات مهمّ زبان انگیسی کمک شایانی خواهد نمود. البتّه اگر می خواهید تنها از یکی از این دو منبع استفاده کنید، مطالعه کتاب ۵۰۴ را پیشنهاد می کنیم.
در مورد گرامر هم می توانید از کتاب(English Grammar in Use (Cambridgeاستفاده کنید. این کتاب شامل ۱۴۵ درس کوتاه است که در هر کدام، یک یا چند نکته دستور زبان انگلیسی مطرح شده و مثال های متعدّدی برای یادگیری هر چه بهتر آنها ارائه شده است.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز

زبان انگليسي عمومي (جلد دوم لغات و درك مطلب)
نویسنده : مهرداد امیری
انتشارات : پوران پژوهش

زبان انگليسي عمومي (جلد اول گرامر)
نویسنده : مهرداد امیری
انتشارات : پوران پژوهش

این 2 تا کتاب از انتشارات پوران پژوهش واسه زبان خیلی خوبن ( به خصوص جلد دوم) ... اگه کسی میخواد واسه زبان وقت بذاره ، این 2تا کتاب رو نباید از دست بده...

آخرین ویرایش:

mahsa.77

عضو جدید
من کتاب 504وراهیان ارشد زبان تخصصی روتهیه کردم.به علاوه برای زبان عمومی بانظردوستایی که رتبه دورقمی آوردند مدرسان شریف رومیخونم .......:)

mahsa.77

عضو جدید
البته کتاب زبان تخصصی فلاحیان_مقیمی براارشدمهمه .بایدحتما خونده بشه......

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم بیشتر از این منابع منبع دیگ های نیست که بچه ها استفاده کرده باشن
کامل شد زبان:redface:

خوب پس میریم سراغ درس بعدی ... البته سعی میکنیم آخر کار یه جمع بندی کامل داشته باشیم از همه درسا...
درس بعدی ..... ریاضیات شامل ریاضی 1 و2 ، معادلات و ریاضی مهندسی!

بهترین نحوه خوندن و بهترین منابع ؟

فرهنگ

مدیر بازنشسته
خوب پس میریم سراغ درس بعدی ... البته سعی میکنیم آخر کار یه جمع بندی کامل داشته باشیم از همه درسا...
درس بعدی ..... ریاضیات شامل ریاضی 1 و2 ، معادلات و ریاضی مهندسی!

بهترین نحوه خوندن و بهترین منابع ؟

اگه یه نفر واقعا میخواد رو ریاضی وقت بذاره ::
برای معادلات و مهندسی :: پوران پژوهش. خیلی خوب و قشنگ گفته ولی باید وقت بذاری براش
(برای ریاضی 1 و 2 خیلی کتاباش سنگینه .به درد کنکور ما نمیخوره .)
برای ریاضی 1 و 2 هیچ نظری ندارم:)

آخرین ویرایش:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا ریاضیات 1 و2 کتابهای آقای آقاسی رو شنیدم که خوبه... اگه کسی این کتابا رو خونده نظرشو بگه لطفا!

نام كتاب: رياضي عمومي 1 - جلد 1
مولف : مسعود آقاسي
انتشارات: نگاه دانش
نوبت چاپ: ششم (ويرايش اول)
قيمت: 8800 تومان
تعداد صفحات: 597
تعداد مثالها: 220
تعداد تستهاي حل شده: 1450
تعداد تستهاي با پاسخ كليدي(خودآزمايي) : 590

نام كتاب: رياضي عمومي 2 - جلد 1
مولف : مسعود آقاسي
نوبت چاپ: پنجم (ويرايش اول)
قيمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 454
تعداد مثالها: 97
تعداد تستهاي حل شده: 901
تعداد تستهاي با پاسخ كليدي(خودآزمايي) : 305

جلدهای دوم این 2کتاب شامل تستهای سالهای گذشته رشته های مختلفه که واسه تمرین زیادتر میتونن مفید باشن....

ayhann

اخراجی موقت
من برای ریاضی 1و2 و مهندسی کتابای پارسه..نوشته صادق معتقدی رو پیشنهاد می کنم.
خیلی خلاصه و کامل گفته.
من خوندم راضی بودم.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضیات مهندسی
نویسنده : محمود کریمی
انتشارات نصیر

هرفصل این کتاب شامل مطالب زیر است:
1-توضیح درس در راستای آموزش روشهای سریع
در پاسخگویی به تستها.

2-مثالها وتستهای منتخب حل شده در ضمن درس.

3-کلیه تستهای کنکور کارشناسی ارشد گرایشهای
برق-مکانیک-کامپیوتر-هوا فضا-مواد-ابزار دقیق-
هسته ای-ریاضی محض و...از سال 67 به بعد.

4-سه آزمون تستی در هر فصل قرار داده شده است
که آزمون اول بر اساس فهم مطالب و در ذهن داشتن
فرمولها و روابط مورد نیاز طراحی شده است.
آز مون دوم بر اساس بیشترین سوالات تکرار شده در
آزمونهای کارشناسی ارشد شبیه سازی و طراحی شده است.

5-در انتهای هر فصل مسایل تکمیلی همراه با حل
تشریحی آورده شده است که عموما نسبت به تستهای کنکور
سخت تر می باشند وجهت تمرین ومشاهده نمونه های بیشتر مسایل آورده شده است.

6-در انتهای کتاب علاوه بر جدول خواص تبدیل فوریه ،
سری فوریه وتبدیل لاپلاس روش حل تعدادی از انتگرالهای مهم
نیز آورده شده است و یک آزمون سوالات ترکیبی نیز طراحی شده است.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه درس معادلات....

1) نام كتاب: مجموعه كامل و طبقه بندي شده معادلات ديفرانسل - جلد اول
مولف :
مسعود آقاسي
نوبت چاپ: سوم
قيمت:5500 تومان
تعداد صفحات:
440
تعداد مثالها: 101
تعداد تستهاي حل شده:
803
تعداد تستهاي با پاسخ كليدي(خودآزمايي) :
240
مخاطبان كتاب: دانشجويان دوره كارشناسي و داوطلبان كنكور ارشد و دكترا در رشته هاي مختلف علوم پايه و فني مهندسي

2)نام كتاب: مجموعه كامل و طبقه بندي شده معادلات ديفرانسل - جلد دوم
مولف :
مسعود آقاسي
انتشارات:
نگاه دانش
نوبت چاپ: سوم

قيمت : 7500
تعداد صفحات: 584
تعداد مثالها:
65
تعداد تستهاي حل شده: حدود 1700 تست

تعداد تستهاي با پاسخ كليدي(خودآزمايي) : 80
مخاطبان كتاب: دانشجويان دوره كارشناسي و داوطلبان كنكور ارشد و دكترا در رشته هاي مختلف علوم پايه و فني مهندسي

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز

مروری سریع بر معادلات دیفرانسیل

• نام نويسنده :بهزاد خداکرمی
  • تعداد صفحات :76
  • توضيحات :چکیده مهم ترین فرمول ها و نکات ویژه کنکوری- مناسب برای هفته آخر قبل از کنکور

mahsa.77

عضو جدید
کنکور

کنکور

برا ریاضیات 1 و2 کتابهای آقای آقاسی رو شنیدم که خوبه... اگه کسی این کتابا رو خونده نظرشو بگه لطفا!
من خودم این کتابارو نخوندم ولی دوستایی که خوندن از این کتابا خیلی راضی بودن .........

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین منابع درسی و کنکوری برای درس
خواص فیزیکی شامل کریستالوگرافی ، خواص فیزیکی ، عملیات حرارتی و استحاله فازها ؟؟؟؟

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندسی مواد جلد اول:

استحاله فازها، خواص فیزیکی ، ترمودینامیک، شیمی فیزیک

• نام نويسندگان :رضا جلاليان - رضا خوش منش
  • شامل خلاصه نکات دروس و تست های سالهای گذشته کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مواد
  • قیمت : 14000 تومان

870913205

عضو جدید
منابع

منابع

بهترین منابع درسی و کنکوری برای درس
خواص فیزیکی شامل کریستالوگرافی ، خواص فیزیکی ، عملیات حرارتی و استحاله فازها ؟؟؟؟

كتاب خواص فيزيكي دكتر رزاقيان كتاب خوبيه
براي استحاله چون سوالارو اكثرا مفهومي ميدن بايد كاملا تسلط داشت كتاب پورتر در اين زمينه بهتره خونده بشه
واسه كريستال كتاب بلورشناسي آشوري
و عمليات حرارتي هم كه كتاب دكتر گلعذار

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب خواص فيزيكي دكتر رزاقيان كتاب خوبيه
براي استحاله چون سوالارو اكثرا مفهومي ميدن بايد كاملا تسلط داشت كتاب پورتر در اين زمينه بهتره خونده بشه
واسه كريستال كتاب بلورشناسي آشوري
و عمليات حرارتي هم كه كتاب دكتر گلعذار

ممنون از شرکتتون در بحث....

اصول و كاربرد عمليات حرارتي فولادها
نویسنده : محمدعلي گلعذار
انتشارات : دانشگاه صنعتی اصفهان
قیمت : 7000 تومان

خوندن کامل و دقیق 10 فصل اول این کتاب برای داوطلبین کنکور توصیه می گردد.

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که تست و این حرفا رو بی خیال شین! فقط رفرنس! فقط رفرنس! فقط رفرنس!
که حتماً میشناسین دیگه!
فیزیکی: ریدهیل
مکانیکی: دیتر
ترمو: گسکل

ریاضی 1و2: آقاسی
مهندسی : من که نه از حاجی جمشیدی متوجه شدم نه از معتقدی :) (من کلن ریاضیم ضعیفه)
دو ماه آخرم واسه جمع بندی کتابای راهیان خیلی مفیده! ولی واسه مرور فقط نه به عنوان منبع اصلی
زبانم که... هر چه دانی کم است:confused:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر دوستان در خصوص جزوات موسسات کنکوری چیه ؟
پارسه... سنجش تکمیلی .. سنجش و دانش... ماهان و مدرسان شریف.... ؟؟!!!

آخرین ویرایش:

sosmar

کاربر بیش فعال
سلام.
میگن جزوه ریاضی پارسه خوبه ولی بقیه درسا ماهان.

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز

من جزوه های ماهان و سنجش تکمیلی رو خوندم
مال ماهان که یه چکیده است
سنجش تکمیلی هم خلاصه شده رفرنساهست

منم با مرضیه موافقم اول رفرنس بخونین بخورین ... نمی دونم همه جاشو در بیارید بعد برا اون آخرا برید سراغ جزوه موسسه ها ....

جزوه پارسه هم من ریاضیاشو داشتم .... ریاضی عمومی که تا کلاس نرفتم نفهمیدم ...
مهندسی و معادلات هم خیلی تلاش کردم ... نشد !!!:cry:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من همیشه با این عادت باحال شما درگیرم که QUOTE نمیکنید الان نمیدونم منظورتون کدوم پست که مختصر و مفید بوده ولی از اونجایی که من همه ی تعریف ها و تمجید ها رو به نفع خودم برداشت میکنم باید بگم اونر فقط چند تا شکل ونمودار داره که توی ریدهیل نیست وگرنه متنش هست، پورتر هم همینطور ،خیلی جای مانور نداره! ریدهیل کاملاً ساپورت میکنه همه ی بحث ها رو:)، البته سر اگر طبیب بودی سر خویش دوا نمودی!
من اگه حماقت نمیکردم و دست از رفرنس نمیکشیدم الان وضعیتم این نبود که دوباره بشینم بخونم!:cry:

ولی به نظر من رید هیل خیلی بد فهمه. اصلا ترجمه اش ضعیفههههههههههههههههههههه:cry:
خیلی هم پراکنده خونده. اعصاب خورده:)

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز

ما ریاضی پارسه رو داشتیم اسلن به درد نمیخوره! بیش از حد خلاصه گفته! من که تا کلاس نرفتم تعطیل بودم!
همش واسه پوله! وقت اضافی دارید بشینید همشونو بخونید! من سنجش تکمیلی رو داشتم! مطالبی که همه جا هست توی اینا هم هست کپی پیست رفرنس ها و راهیانه! ولی مطالب مفهومی رو ندارن! خیلی نکته ای و کنکوری اند! الانم که کنکور مفهومیه رسمن! وقتتونو با کیلو کیلو جزوه تهیه کردن حروم نکنید! فقط رفرنس! that`s all!

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون بهترین منبع و بهترین روش یادگیری واسه درس کریستالوگرافی چیه؟ بعضی وقتا بدست اووردن اندیس صفحات یه مقدار پیچیده است ... هر سال هم که یه سوال از این مبحث میاد... کسی میدونه چه جوی میشه از پس این نمونه سوالات براومد؟