برای قبولی تو کنکور کاردانی به کارشناسی ساخت وتولید(دولتی) چه کنم؟

shahrokh___007

عضو جدید
با سلام لطفا" منو برای قبولی تو کنکور کاردانی به کارشناسی ساخت وتولید(دولتی)ماشین

ابزار راهنمایی کنید. ;) ;) ;) ;)

ساغر777

عضو جدید
چه جالب !:eek:
منم مثل شما كارداني به كارشناسي, ساخت وتوليد (دولتي) هستم ولي با اين تفاوت كه من طراحي و نقشه كشي صنعتي شركت كردم.:book:
ايشالا هم شما قبول بشيد هم من.:victory:

saza

عضو جدید
من و دوستام کلاسای مدرسان رو رفتیم، البته استادای درس علم موادو ادبیات و زبانش به هیچ دردی نمی خورن کتاباشم خوب بخونی کافیه همگی ما جواب گرفتیم رتبه من 269 تو زیر گروه ماشین ابزار شد که رشته خودم بود و براش خونده بودم
از کتابای درسی فنی و حرفه ای هم غافل نشو که منبع هستن
خوب بخون ،به خدا توکل کن ، کمک درسی هم خواستی،رو من حساب کن
موفق باشی

m.a.m

عضو جدید
سلام دوست خوبم
برای کنکور کاردانی به کارشناسی از الان بهت بگم قبولی چه شما آقا شاهرخ چه ساغر خانم چون تصمیمتون و گرفتین کتابهای مدرسان به قول دوستمون خیلی خوبه ولی اولین نکته که باید بدونید درسهایی رو روشون تمرکز کنین که ضریب بالایی دارن مثلا تخصصی ساخت و تولید که ضریبشون 5 بعد مقاومت مصالح رو خوب بخون از ریاضی هم غافل نشو و این قول رو بهت میدم که همه اونایی که میان به زور باباشون میان و همه سیاهی لشکرن. من خودم این حرف و بهم زدن باور نداشتم من روزی 13 ساعت کار می کردم و وقتی واسه درس خوندن نداشتم ولی رتبم در سال 85 شد 137 که الان شهید رجایی تهران شبانه می خونم مطمئن باش قبولی شک نکن هر امری هم داشتی من در خدمتم
موفق و موید در پناه حق

mehdi.pisode

عضو جدید
1-موقع مطالعه نوت برداری کنید و به طور دوره ای مرور کنید
2-دروس عمومی را بی خیال شوید
3-لازم نیست همه مباحث ریاضی را مطالعه کنید فقط یه بخش مهم که همیشه سوال میاد را انتخاب کرده و درست یادش بگیرید
Good luck to you

mashti

عضو جدید
سلام من رتبه صد و خورده اي ماشين ابزار امسال شدم كتاباي مدرسان خوبه فقط فرمولارو حفظ نكن كه اذيتت مي كنه

y.ghaderi.mpe

عضو جدید
سعی کن ریاضی رو بالا بزنی.سال86 من همه درصدام حدود 20 درصداز دوستم بالاتر بود ولی اون 91 شد و من 287 چون ریاضیشو 90 زذه بود

zarghami1

عضو جدید
اتفاقا عمومی اصل کاره!
سال 86:
رتبه 48 : ریاضی 0% ادبیات و معارف هر دو بالای 50% !

رتبه 105 یا 115 (دقیق یادم نیست) : ریاضی 50% ولی ادبیات معارف رو کم زده بود ( صفر نزده بود.)

جفتشون هم رجائی میخونن!

تو کنکور آزمایشی مدرسان هم نگاه کنی سر عمومی ها همه خوابن! تو کنکور هم همه که اونایی رو که همه نمیزنن تو بزنی! :)

fariba_f

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
حرفاتون خیلی امیدوارکننده بود. ممنون. من کاردانی نقشه کشی می خونم و خیلی دلم می خواد تو رشته مکانیک ادامه تحصیل بدم. و فقط به خاطر علمش می خوام بخونم نه به خاطر پولش. و مثل شما کل روز رو سرکار هستم. همین چند روز پیش با استاد استاتیکم صحبت کردم و در مورد ادامه تحصیل در این رشته ازش پرسیدم و اون هم رشته ساخت و تولید رو بهم پیشنهاد کرد.
به هر حال ممنون می شم اگه راهنماییم کنی که از کجا می تونم شروع کنم واسه کاردانی به کارشناسی بخونم و اینکه چه کتابهایی رو واسه این رشته بخونم بهتره.
موفق و موید باشی

billowsea

عضو جدید
سلام من ترک 3 کاردانی ماشین ابزارم می خوامامسال کنکورشرکت کنم کارشناسی ترو خدا رانماییمکنید چه جوری بخونم اصلا درس خون نیستم
4 ترم میتونم تمام کنم الان معدلم تقریبا 16
کلاس های کنکورم میرم ام طرز درست درس خوندنو نمیدونم

amir headary

عضو جدید
سلام من ترک 3 کاردانی ماشین ابزارم می خوامامسال کنکورشرکت کنم کارشناسی ترو خدا رانماییمکنید چه جوری بخونم اصلا درس خون نیستم
4 ترم میتونم تمام کنم الان معدلم تقریبا 16
کلاس های کنکورم میرم ام طرز درست درس خوندنو نمیدونم

سلام:
من هم مثل شما ترم 3 ساخت هستم و تقریبا شرایطی مثل شما دارم.
این یک باشگاه مفیده که بچه های گل زیادی هم داره:gol:
به شما توصیه میکنم که ارتباط خودتون را با بچه ها ادامه بدین.
من هم هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.....:)
در ضمن میتونم مثل یک دوست با شما رقابت کنم...:cry:
امیدوارم موفق باشید.

1767

عضو جدید
سلام .به نظرتون واسه من که ترم آخرم ومشغول به تحصیل و شاغلم هستم برا روزانه آوردن به اندازه کافی زمان هست؟روزی چند ساعت و چطوری درس بخونم؟ممنون میشم اگه کمکم کنید;):gol:

pooooooya

کاربر فعال
ببخشيد اگه ميشه منم راهنمايي كنييد كه كنكور ازمايشي هاي كدوم موسسه بهتره پارسه يا قلم چي يامدرسان واينكه چه كتابايي بگيرم تو رو خدا جواب بديد خيلي ضروريه ضمنا من ترم 3 ساخت هستم

alireza_f_kh

عضو جدید
سلام برو بچ مهندسان.خسته نباشید.انگاری همه لطف می کنن سوال می کنن اما یه با تجربه نیست درست حسابی جواب بده.آقایون خانما من ترم 2نقشه کشی و تموم کردم.دفترچه آزاد کی میاد؟کی آزمونشه؟چی بخونم؟واسه ساخت و تولید

wisdom steering

عضو جدید
من فارغ التحصیل کارشناسی نقشه م و روزانه هم قبول شده م. اصلا به این نیس که تو آزمون آزمایشی شرکت کنین یا کلاس برین، یا خیلی بخونین. من هیچ کدوم از این کارا رو نکردم، فقط کتابای تخصصی مدرسانو خوندم و جزوه های عمومی پارسه، البته اقرار میکنم مدرسان بهتره چون تست داره و این مهمتره. تست سالهای گذشته هم خیلی میتونه کمکتون کنه. البته بعد خوندن درس نزنین بذارین واسه دو ماه آخر. من حداکثر روزی 3 ساعت درس میخوندم.

اصل اینه که رو دروس مهم تاکید کنین. اگه زبانتون خوبه چه بهتر ولی اگه نیس اصلا رو این درس تمرکز نکنین.
بین دروس تخصصی اونایی که منبع واضح داره و ازشون بیشتر سوال میدن رو بخونین. مثلا رو قید و بند تاکید نکنین چون خیلی بیاد دو تا سواله.
استاتیک مقاومت هم خیلی کمک میکنه. اگرم تو مقاومت ضعف دارین استاتیکتونو تقویت کنین چونسوالاش 50،50 اه.
اگه بازم سوالی دارین بگین. خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

Alireza_P

عضو جدید
لطفا راهنمائی کنید

لطفا راهنمائی کنید

من فارغ التحصیل کارشناسی نقشه م و روزانه هم قبول شده م. اصلا به این نیس که تو آزمون آزمایشی شرکت کنین یا کلاس برین، یا خیلی بخونین. من هیچ کدوم از این کارا رو نکردم، فقط کتابای تخصصی مدرسانو خوندم و جزوه های عمومی پارسه، البته اقرار میکنم مدرسان بهتره چون تست داره و این مهمتره. تست سالهای گذشته هم خیلی میتونه کمکتون کنه. البته بعد خوندن درس نزنین بذارین واسه دو ماه آخر. من حداکثر روزی 3 ساعت درس میخوندم.

اصل اینه که رو دروس مهم تاکید کنین. اگه زبانتون خوبه چه بهتر ولی اگه نیس اصلا رو این درس تمرکز نکنین.
بین دروس تخصصی اونایی که منبع واضح داره و ازشون بیشتر سوال میدن رو بخونین. مثلا رو قید و بند تاکید نکنین چون خیلی بیاد دو تا سواله.
استاتیک مقاومت هم خیلی کمک میکنه. اگرم تو مقاومت ضعف دارین استاتیکتونو تقویت کنین چونسوالاش 50،50 اه.
اگه بازم سوالی دارین بگین. خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

سلام خدمت تمام دوستان
فرغ التحصیل ساخت و تولید مقطع کاردانی سال 76 هستم .از اون زمان تا الان تو شرکت نفت مشغول بکار میباشم(سرپرست واحد ماشین ابزار)الان از طریق دانشگاه علمی کاربردی ویخواهم ادامه بدهم.متاسفانه بدلیل فاصله بسیلر از درس با ریاضی حسابس مشکل دارم
ممنون میشم راهنمائی کنید که چه کتاب یا هر وسیله آموزشی دیگه رو استفاده کنم؟

wisdom steering

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان
فرغ التحصیل ساخت و تولید مقطع کاردانی سال 76 هستم .از اون زمان تا الان تو شرکت نفت مشغول بکار میباشم(سرپرست واحد ماشین ابزار)الان از طریق دانشگاه علمی کاربردی ویخواهم ادامه بدهم.متاسفانه بدلیل فاصله بسیلر از درس با ریاضی حسابس مشکل دارم
ممنون میشم راهنمائی کنید که چه کتاب یا هر وسیله آموزشی دیگه رو استفاده کنم؟
من خودم کتاب مدرسان رو خوندم. به نظر من نیروت رو بذار رو درسی که فک میکنی میتونی بالای 50 بزنی. دو سه تا رو بالا بزنی قبولی. البته اگه ریاضی باشه که چه بهتر.
موفق باشی;)

tarah64

عضو جدید
سلام:
من سال گذشته در آزمون سراسری رشته ساخت و تولید شرکت کردم و در دانشگاه رجائی تهران پذیرفته شدم.
میانگین درصد دروس من 50 بود.
اگر بتوانی درسهایی چون استاتیک و ریاضی را با میانگین 35 الی45 بزنی و تخصصی را بالای 55 مطمئنا رتبه خوبی میاری حتی باقی دروس را نزنی.:)

alireza.sobiani

عضو جدید
با سلام به کلیه عزیزان مکانیک.
من یه سری راهنمایی می کنم شایدبه دردکسی بخوره،
من هم امسال تو کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کردم ورتبه 250 آوردم،و حدود 3 ماه خوندم(روزی 6 ساعت مفید).من یه مدت ازدرس دور بودم واسه همین رتبه تک رقمی نیاوردم ولی اگه شما بخونید حتما با رتبه خوب قبول می شید.
مهمترین درسها درکاردانی به کارشناسی مکانیک:
1-علم مواد_کتاب حسین تویسیرکانی_خیلی سخته:)eek:) ولی چارهای نیست،ازاین گذشت مدرسان وکتاب گسترش علوم پایه هم بد نیست.اگه میخاید قبول شید همشو بخونید حالا ببین من چی گفتم.;)
2_ریاضی:cry:خداییش اگه بخوای بزنی حداقل 3ماه وقت می خواد._مدرسان،دیباگران
3_استاتیک مقاومت_کتاب های استاتیک ومقاومت دیباگران.حتما بخونید حتما.
کتاب استاتیک مقاومت عمو بیر جانسون ومدرسان شریف هم هست.
4_دروس تخصصی رو هم 40یا50بزنی توپه.

هرچه دلم خواست نه آن شد هر چه خداخواست همان شد.

ارادتمند همه علیرضا،

hamid3688

عضو جدید
باسلام من حمید رضا اقابیگی فارق التحصیل کارشناسی مهندسی ساخت و تولید از دانشگاه صنعتی بیرجند گرایش ماشین ابزار هستم توصیه می کنم برای دروس عمومی حتما،حتما، از کتاب مجموعه دروس عمومی انتشارات بیگی که بسیار عالیه استفاده کنید،با این کتاب من معارف رو از 25سوال به 23 تا پاسخ درست رو دادم،ادبیات هم از25 تا 21 رو صحیح زدم،برای دروس تخصصی کتاب نقشه کشی دیباگرن که عالی و حجم کمی داره بخونید،ریاضیات1و2 هم اگه می خای بزنی مدرسان رو بخون،برای علم و مواد کتاب مدرسان و خواص مواد هنرستان رو بخون، بقیه کتاب هاش رو از مدرسان شریف بخونید قبولیتون رو تضمین می کنم .اگه سوال بیشتری داری می تونید با شمارم تماس بگیرید خوشحال میشم کمکتون کنم.09166206247

hashem38

عضو جدید
باسلام من حمید رضا اقابیگی فارق التحصیل کارشناسی مهندسی ساخت و تولید از دانشگاه صنعتی بیرجند گرایش ماشین ابزار هستم توصیه می کنم برای دروس عمومی حتما،حتما، از کتاب مجموعه دروس عمومی انتشارات بیگی که بسیار عالیه استفاده کنید،با این کتاب من معارف رو از 25سوال به 23 تا پاسخ درست رو دادم،ادبیات هم از25 تا 21 رو صحیح زدم،برای دروس تخصصی کتاب نقشه کشی دیباگرن که عالی و حجم کمی داره بخونید،ریاضیات1و2 هم اگه می خای بزنی مدرسان رو بخون،برای علم و مواد کتاب مدرسان و خواص مواد هنرستان رو بخون، بقیه کتاب هاش رو از مدرسان شریف بخونید قبولیتون رو تضمین می کنم .اگه سوال بیشتری داری می تونید با شمارم تماس بگیرید خوشحال میشم کمکتون کنم.09166206247

با سلام
اين كتابها رو كه گفتي همه شو داري
اگه داري يكجا خريدارم

mari.m

عضو جدید
با سلام.
من سال 87در کنکور کاردانی به کارشناسی رتبه 154 اوردم.
شرایط زندگی من: اولاً متاهل بودم.
دوما شهر خودم زندگی نمیکردم(دور از خانواده)
سوما از 8 صبح تا 5 عصر کار میکردم.
چهارماً رشته کاردانی ام نقشه کشی صنعتی بود.
پنجماً سال 82 فارغ التحصیل شدم و سال 87 کنکور دادم.
رمز قبولی: مهمترینش اینکه هدف داشتم و برای رسیدن به هدفم هر کاری میکردم. بعدش برای سری اول خواندن، دوره کردن و تست زدن کاملاً برنامه و زمانبندی داشتم.
کنکورهای آزمایشی مسیر حرکتم را روشنتر کرد و خیلی کمک کرد. منبع درس خواندنم هم کتابهای درس فنی هنرستان (نظام قدیم) برای ماشین ابزار و علم مواد و اندازه گیری بود. 80% سوالها از این کتابهاست. بعد از اینکه سری اول خوندم و سری دوم مرور کردم و در کنکورهای آزمایشی شرکت کردم، سه هفته آخر فقط و فقط تست زدم. تست کنکور سالهای قبل.
الان هم در دانشگاه شهید رجایی، ساخت و تولید میخونم.:D

785

عضو جدید
javab be dooste aziz

javab be dooste aziz

.salam man 2 sal pish in konkuro dadam va az ketabhaye modaresane sharif baraye darsaye takhasosi estefade kardam maaref ham ketab maaref 1 ba jelde surati bud ke nevisandasho faramush kardam ke manbae asli ham hamune adabiatesh ham ba etelaat omumi khodet mituni bezani man kolan 2 mah khundamo ;)ghabulshodam.omidvaram movafagh bash​

pooooooya

کاربر فعال
سلام

سلام

باسلام خدمت برو بچه های ساخت و تولید امیدوارم که حالتون خوب باشه من ترم اخر کاردانی هستم چند تا سوال ازبرو بچه هایی که رجایی قبول شدن داشتم یکی اینکه اولا روش درسخوندنشون چطوری بوده واگر زحمتی نیست روش خوندن درسهایی مثل استاتیک رو یکم توضیح بدن اینم ایدی منه از بچه هایی که رجایی قبول شدن خواهش میکنم اد کنن تا بتونم بیشتر باهاشون صحبت کنم:):cry::book: p_b72@YAHOO.COM

ترجیح می دهم در خیابان با کفشا یم راه بروم و به خدا فکر کنم نه اینکه در مسجد بنشینم وبه کفشهایم فکر کنم(دکتر شریعتی)

vahid dehghan

عضو جدید
دزس بخون

دزس بخون

من سال 87 کنکور دادم،تاکید میکنم روی مطالب ساخت خیلی دقت کن ضریبش 5 و ریسکش بالا .. ! اما زیاد نگران نباش به نظر من خیلی سخت نبود( البته بجز ریاضیش):mad:
درصدهای من:
معارف: 87%
زبان: 33%
ادبیات: 50%
مقاومت استاتیک: 35%
ساخت: 29%
ریاضی: متاسفانه 00%شد.:redface:
از کتابهای مدرسان استفاده کن ولی مراقب اشتباهات چاپیش هم باش.!!
موفق باشی.;)

بالا