برای شروع کدوم بهتره؟ sql server یا Oracel

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام میخاستم بدونم که من الان میخام پایگاه داده رو شروع کنم به خوندن.
خب اوراکل رو شروع کنم یا اینکه اس کیو ال سرور؟
ازین نظر میگم اوراکل ، چون میگن قدرتمند ترین پایگاه داده جهان هست.
ولی از طرفی هیچ آشناییتی با پایگاه داده ندارم.
ممنون میشم استاد راهنمایی کنن.

amahjouri

عضو جدید
دوست عزیزم شهریار سلام به نظر بنده اگه شما از اوراکل شروع کنید خیلی بهتر است در زمینه اورکل ما کتاب به زبان فارسی زیاد نداریم تنها منبعی که می تواند برای شما آموزنده باش کتاب اورکل آقای اسماعیل مومن است که ابتدا با ساختار اوراکل شما آشنا میشوید سپس با دستورات sql فرا می گیرید این پیشنهاد من به شما است اما در نظر داشته باشید بایستی که به سیستم عامل پیشنهاد اورکل که لینوکس است یه گوشه چشمی هم بسوی اون بروید

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
دوست عزیزم شهریار سلام به نظر بنده اگه شما از اوراکل شروع کنید خیلی بهتر است در زمینه اورکل ما کتاب به زبان فارسی زیاد نداریم تنها منبعی که می تواند برای شما آموزنده باش کتاب اورکل آقای اسماعیل مومن است که ابتدا با ساختار اوراکل شما آشنا میشوید سپس با دستورات sql فرا می گیرید این پیشنهاد من به شما است اما در نظر داشته باشید بایستی که به سیستم عامل پیشنهاد اورکل که لینوکس است یه گوشه چشمی هم بسوی اون بروید

عجب!
پس همراه اوراکل ، sql هم یا میگیرم؟
خیلی خوبه که ! ولی خب اینکه که میگید لینوکس رو هم یه چیزایی سررشته داشته باشم، دلیل خاصی داره؟

amahjouri

عضو جدید
در زمان نصب اوراکل بر روی سیستم عامل لینوکس :
1- حتما" بایستی آشنا به نصب لینوکس باشید
2- طریقه نصب rpm ها و کدامیک را بایستی نصب شود را بدانید
3- گاهی اوقات برای داشتن چند نود یا به عبارت دیگر کلاسترینگ نمودن اوراکل حتما و حتما بایستی با لینوکس آشنا باشید .
و..... دلایل دیگر . اینرا هم بدانید لینوکس کار حرفه ای هم پایه یک اوراکل من درآمد می تواند کسب کند

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
عجب!
پس همراه اوراکل ، sql هم یا میگیرم؟
خیلی خوبه که ! ولی خب اینکه که میگید لینوکس رو هم یه چیزایی سررشته داشته باشم، دلیل خاصی داره؟

زبان SQL البته. Oracle و SQL هردو از ساختار دستوری SQL استفاده می کنند البته کمی متفاوت هستند.

بالا