براي چه مي خواهيد مهندس شيمي شويد؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
چون با مامانم لج کردم اومدم مهندسی شیمی اما توش خیلی موفق شدم با اینکه دوسش ندارم
درساش قشنگه تخصصیاش شیرینن اما از اول دلم نبود,برا خانما رشته ی خوبی نیس اگه بخان برن سرکار

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط دلم می خواهد وقتی درسم تموم شد بتون توی چند تا پروژه شرکت کنم
برامم مهم نیست چه قدر میتونه این کارا سخت باشه

ماساچوست

اخراجی موقت
من مهندسی شیمی نیستم اما میتوانم هم مقاله بین المللی بدهم و هم تحقیقات روز رشته شما انجام دهم علت ؟ نانو فناوری مادر همه رشته هاست

t.p

عضو جدید
سلام به همه
من به تازگی عضو شدم
من دیونه ی شیمی هستم مخصوصا آلی
البته الان ترم 2 کاربردی هستم
مطمئنا همه خوش شانس بودیم که الان شیمی میخونیم چون بهترینه
امیدوارم همه موفق باشیم;)
فعلا بای.
jirjirak khanom عزیز!!!!
شباهت شیمی با مهندسی شیمی مثل شباهت گنجشک با ماهی قزل الاست!!!!!

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم قبلا به معماری و مکانیک علاقه داشتم.به مهندسی شیمی اصلا فکر هم نمیکردم.حتی تا قبل از اعلام نتایج کنکور فقط به معماری و مکانیک فکر میکردم.
معماریو به خاطر موقعیت شغلی کمش کنار گذاشتم.وقتی در مورد مکانیک تحقیق میکردم بهم گفتن مکانیک یه رشته پسرونست.به دردت نمیخوره و مهندسی شیمی رشته ایه که درسای مشترک زیادی با مکانیک داره.
اول که وارد این رشته شدم چیز زیادی ازش نمیدونستم.و یه جورایی پشیمون بودم که چرا میکانیک نرفتم.ولی بعدا علاقه مند شدم.الان اگه صد دفه هم کنکور بدم باز هم همین رشته رو انتخاب میکنم:smile:

chemblog

عضو جدید
راستش من بر خلاف خواست خونوادم وارد این رشته شدم چون به شیمی علاقه داشتم اول می خواستم رشته شیمی محض رو انتخاب کنم ولی از بازار کار اون ترسیدم چون تو این رشته اغلب باید استاد دانشگاه بشی یا هیئت علمی دانشگاه ولی من از این کار واقعا خوشم نمیاد کلا از کارای تکراری و یکنواخت و پشت میزی بدم میاد واسه همین بر خلاف خواست خانواده اومدم رشته مهندسی شیمی تا لااقل رنگ و بویی از شیمی داشته باشه الان هم واقعا خوشحالم که این رشته رو انتخاب کردم و بهش علاقه دارم گاهی هم که فرصت می کنم کتابای رشته شیمی محض رو هم می خونم خلاصه از انتخابم خیلی راضی هستم

sorna23

عضو جدید
سلام
خب چی بگم من رشته ی تجربی بودم و هیچ وقت فکرش رو هم نمی کردم از مهندسی شیمی سر در بیارم خودم میخواستم برم ژنتیک ولی نشد و بل اجبار اومدم این رشته و حالا میبینم چندان هم بد نیست و رشته ی جذابیه-خدا را شکر خودش خوب می دونه ما رو کجا بفرسته

saatchi

عضو جدید
اگه یکی بگه چون مردا قوین بهترین شغل براشون عملگی چه احساسی بهت دست میده!
پس این کارو با خانوما نکن عزیزجان

MashBoy

عضو جدید
سلام خدمت تمام مهندسین گل.
آقایون و خانومای عزیز.
من پیش دانشگاهی هستم و شدیداً بین مهندسی عمران و شیمی گیر دارم.
راجب بازار کار شیمی مشکل دارم. نمیدونم اوضاعم بعدش به چه حدی میرسه؟ از عزیزان کسی میتونه کمکم کنه؟؟ ممنون میشم. اگه اوضاع درآمدی و کاریش توپ باشه حتماً شیمی میخونم چون بهش علاقه شدید دارم. در ضمن این نکته رو هم بگم که به قصد مدرک بالا اگه بشه Ph.D یا نهایاتاً ارشد میخوام بخونم.
اگه لطف کنید راهنماییم کنید که با این مدرک اوضاعع درآمدی و کاری در چه حده؟
بازم ممنون.
برام دعا کنید که 6 ماه دیگه منم عضوی از شما باشم.
مرسی;)

ghaghalili

عضو جدید
سلام خدمت تمام مهندسین گل.
آقایون و خانومای عزیز.
من پیش دانشگاهی هستم و شدیداً بین مهندسی عمران و شیمی گیر دارم.
راجب بازار کار شیمی مشکل دارم. نمیدونم اوضاعم بعدش به چه حدی میرسه؟ از عزیزان کسی میتونه کمکم کنه؟؟ ممنون میشم. اگه اوضاع درآمدی و کاریش توپ باشه حتماً شیمی میخونم چون بهش علاقه شدید دارم. در ضمن این نکته رو هم بگم که به قصد مدرک بالا اگه بشه Ph.D یا نهایاتاً ارشد میخوام بخونم.
اگه لطف کنید راهنماییم کنید که با این مدرک اوضاعع درآمدی و کاری در چه حده؟
بازم ممنون.
برام دعا کنید که 6 ماه دیگه منم عضوی از شما باشم.
مرسی;)
فک کنم شما یه کم اطلاعاتتون نسبت به رشته ما کمه:redface:
آخه کسی این رشته رو "شیمی" صدا نمیکنه:smile:
چون ما نسبت به رشته های مهندسی دیگه فقط 9 واحد بیشتر شیمی پاس کردیم
مثلا من خودم هیچ علاقه ای به شیمی نداشتم و ندارم، ولی رشته م که "مهندسی شیمی" ست رو خیلی دوست دارم
بهتره قبل از انتخاب به خاطر شغل و در آمد ، ببینی به این رشته علاقه داری یا نه
موفق باشید;)

MashBoy

عضو جدید
فک کنم شما یه کم اطلاعاتتون نسبت به رشته ما کمه:redface:
آخه کسی این رشته رو "شیمی" صدا نمیکنه:smile:
چون ما نسبت به رشته های مهندسی دیگه فقط 9 واحد بیشتر شیمی پاس کردیم
مثلا من خودم هیچ علاقه ای به شیمی نداشتم و ندارم، ولی رشته م که "مهندسی شیمی" ست رو خیلی دوست دارم
بهتره قبل از انتخاب به خاطر شغل و در آمد ، ببینی به این رشته علاقه داری یا نه
موفق باشید;)

دوست عزیز من این اطلاعات رو دارم. ای یه اشتباه تایپی بوده. میدونم که 12 واحد شیمی دارید. یکی از دوستام ترم 2 شیمی دانشگاه تهرانه.
اطلاعات کافی راجب به تحصیل دارم.
من درگیر اوضاع بعدشم که متاسفانه دوستم هم چون تازه وارده نمیتونه کمکم کنه. من از شما و سایر مهندسان عزیز شیمی میخام که اگه می تونید راجب به بازار کار و اوضاع درآمدیش اطلاعاتی رو بهم بدید.
باز هم ممنون.

H-Engineer

عضو جدید
دوست عزیز من این اطلاعات رو دارم. ای یه اشتباه تایپی بوده. میدونم که 12 واحد شیمی دارید. یکی از دوستام ترم 2 شیمی دانشگاه تهرانه.
اطلاعات کافی راجب به تحصیل دارم.
من درگیر اوضاع بعدشم که متاسفانه دوستم هم چون تازه وارده نمیتونه کمکم کنه. من از شما و سایر مهندسان عزیز شیمی میخام که اگه می تونید راجب به بازار کار و اوضاع درآمدیش اطلاعاتی رو بهم بدید.
باز هم ممنون.
کار و بار مهندسی شیمی که خوبه. این همه میدان گازی و نفتی تو کشوره،این همه پالایشگاه و ... آخر یجا استخدام میشی.
البته فک کنم جزء معدود رشته هایی باشه که بند پ دخالت کمتری تو استخدام داره.
در ضمن بهتره اگه میخوای بیای این رشته از الان تمرین کنی مهندسی اولشو یادت نره.چون بچه ها حساسن،شیمی نه،مهندسی شیمی!
و دیگه اینکه ایشالله موفق باشی.

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
دوستان قصه ی من شاید یک کم جالب باشه از بین 4 رشته تو دو سال شدم شیمی ! سال اول که کنکور دادم مهندسی الکترونیک قبول شدم به اضافه یک رشته دیگه که از بچگی دوستش داشتم خلبانی! قید الکترونیک رو که زدم رفتم دانشگاه هوایی تو دوره های اموزشی توی یک پادگان اینقدر سخت گرفتن که همون شب اول نصف فرار کردن البته این رو بگم که من شب چهارم قیدش رو زدم بعد تو کنکور ازاد و سراسری امسال مهندسی کامپیوتر با مهندسی شیمی قبول شدم که به هر حال اومدم مهندسی شیمی و خدا رو شکر هم راضی ام هم معدلم الف (بالای 17) شد;)

آخرین ویرایش:

nazanin1811

کاربر فعال
اتفاقا این رشته ای که خیلی هم بند پ تو استخدامش دخالت داره الان همه میدونیم که چند سالیه که جنوب دختر نمیگیره البته از طریق استخدامهای عمومی ولی من میشناسم دخترایی که با پارتی تو همین سال اخیر اونجاها استخدام شدند.
بیاین صادقانه قضاوت کنیم این رشته خیلی قشنگه منم قبول دارم ولی تو ایران به خصوص این چند ساله اخیر بازارکار نداره وقتی هم که شما نتونی از علمت استفاده کنی و یه جا بکار بگیریش بدرد نمیخوره خسسته میشی وقتی بزرگ شدی و دستت تو جیب خودت نباشه یا باید از این مملکت بری کاری که من میخوام بکنم یا باید یادت بره که این همه درس قشنگ رو واسه چی خوندی .من چند وقت پیش یکی از همکلاسیهای سابقمو دیدم که ایکاش نمیدیدم از خجالت مردم نگهبان یه اداره ای شده بود فکرشو بکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! تازه ما فارغ التحصیل مثلا یک دانشگاه دولتی بودیم. بگذریم در مورد این رشته باید زمانی قضاوت کرد که فارغ التحصیل باشی و جویای کار
ممنون از همه

t.p

عضو جدید
دوستان قصه ی من شاید یک کم جالب باشه از بین 4 رشته تو دو سال شدم شیمی ! سال اول که کنکور دادم مهندسی الکترونیک قبول شدم به اضافه یک رشته دیگه که از بچگی دوستش داشتم خلبانی! قید الکترونیک رو که زدم رفتم دانشگاه هوایی تو دوره های اموزشی توی یک پادگان اینقدر سخت گرفتن که همون شب اول نصف فرار کردن البته این رو بگم که من شب چهارم قیدش رو زدم بعد تو کنکور ازاد و سراسری امسال مهندسی کامپیوتر با مهندسی شیمی قبول شدم که به هر حال اومدم مهندسی شیمی و خدا رو شکر هم راضی ام هم معدلم الف (بالای 17) شد;)
تبریک دوست عزیز
اما سوال تاپیکو توجه نفرمودید:
براي چه مي خواهيد مهندس شيمي شويد؟http://www.iran-eng.com/showthread.php/162068-براي-چه-مي-خواهيد-مهندس-شيمي-شويد؟/page8

H-Engineer

عضو جدید
اتفاقا این رشته ای که خیلی هم بند پ تو استخدامش دخالت داره الان همه میدونیم که چند سالیه که جنوب دختر نمیگیره البته از طریق استخدامهای عمومی ولی من میشناسم دخترایی که با پارتی تو همین سال اخیر اونجاها استخدام شدند.
بیاین صادقانه قضاوت کنیم این رشته خیلی قشنگه منم قبول دارم ولی تو ایران به خصوص این چند ساله اخیر بازارکار نداره وقتی هم که شما نتونی از علمت استفاده کنی و یه جا بکار بگیریش بدرد نمیخوره خسسته میشی وقتی بزرگ شدی و دستت تو جیب خودت نباشه یا باید از این مملکت بری کاری که من میخوام بکنم یا باید یادت بره که این همه درس قشنگ رو واسه چی خوندی .من چند وقت پیش یکی از همکلاسیهای سابقمو دیدم که ایکاش نمیدیدم از خجالت مردم نگهبان یه اداره ای شده بود فکرشو بکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! تازه ما فارغ التحصیل مثلا یک دانشگاه دولتی بودیم. بگذریم در مورد این رشته باید زمانی قضاوت کرد که فارغ التحصیل باشی و جویای کار
ممنون از همه
اینقدم نا امیدانه فکر نکنید. منم میشناسم دوستاییو که بدن کوچکترین پارتی الان دارن عسلویه کار میکنن،اتفاقا از علمشونم استفاده میکنن.
البته بستگی داره چه علمی رو به ادم یاد داده باشن،دانشگاه دولتی باشه که کافی نیست، حتی ممکنه اسمشم بزرگ باشه اما دانشجواش تئوری زده!
ولی یه سری دانشگاه هام هستن که اسم و رسم ندارن ولی انقد خوب آموزش میدن که الان 60% فارغ التحصیلای ما ظرف 6 ماه استخدام شدن!
پس نا امید نباشید.

nazanin1811

کاربر فعال
اصلا بحث ناامیدی نیست واقع نگریه اتفاقا دانشگاه ما با توجه به نزدیکی به جنوب خیلی بازدید از اونجاها هم داشتیم خیلی هم سعی میکردند علم همراه عمل یادمون بدند یاد دادن نرم افزارهای hysys , matlab که اصلا جزء واحدهای درسی بودند حالا work shop های fluent , iso . چیزهایی از این دست که بماند منم تو همون دانشگاه خیلی ها رو میشناسم که الان دارند جاهای خوبی کار میکنند ولی اکثرا با رابطه . بستگی به سال فارغ التحصیلی هم داره این رکود بازار کار از یه سالی به بعد خودشو نشون داد به خصوص تو این رشته.

H-Engineer

عضو جدید
اصلا بحث ناامیدی نیست واقع نگریه اتفاقا دانشگاه ما با توجه به نزدیکی به جنوب خیلی بازدید از اونجاها هم داشتیم خیلی هم سعی میکردند علم همراه عمل یادمون بدند یاد دادن نرم افزارهای hysys , matlab که اصلا جزء واحدهای درسی بودند حالا work shop های fluent , iso . چیزهایی از این دست که بماند منم تو همون دانشگاه خیلی ها رو میشناسم که الان دارند جاهای خوبی کار میکنند ولی اکثرا با رابطه . بستگی به سال فارغ التحصیلی هم داره این رکود بازار کار از یه سالی به بعد خودشو نشون داد به خصوص تو این رشته.
خداکنه که واقعیت نداشته باشه!چون ماهایی که پارتی نداریم فقط امیدمون به رزومه هستش!راستی 11تا از دوستای من همین امسال استخدام شدنا!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خییییییییلی امیدوارم شدم اصلا نمی دونستم مهندسی شیمی این قدر رشته ی پرطرفدار و خوبیه می دونید من هنوز 15 سالمه و از همین الان این رشته رو انتخاب کردم از کلاس اول راهنمایی به شیمی علاقه مند شدم.راستش آتیش زدن اتاق هود دار آزمایشگاه این علاقه رو تو من ایجاد کرد.کلاس اول راهنمایی که بودیم یه آزمایشی بود که با یه ماده ای که نمیدونم اسمش چیه یه آتش فشان مصنوعی درست کنیم ما هم کلی التماس کردیم که اجازه بدن خودمون این کار رو بکنیم.توگروه ما من سرگروه بودم و طبق دستور بنده ماده ی اولیه مون رو حدود سه برابر کردیم!اولش خوب بودها ولی نمی دونم چی شد واکنش که پا گرفت همه ی میز چوبی و بشر و ارلن و بقیه مواد آزمایشمون دود شد رفت هوا!دست خودمم سوخت و تا یه ماه هی این دکتر و اون دکتر می رفتیم!البته پاش رسیده بود که اخراجم کنن ولی با پا درمیونی معلم شیمی مون که خوب استعداد منو کشف کرده بود با تعهد تموم شد!از اون به بعد هر وقت درس آزمایشگاهی داریم مسئول بیچاره چهار چشمی منو می پاد!

plan1371

عضو جدید
رشته ی قبولی من تو دانشگاه متالوژی بود ولی علاقه ی به این رشته نداشتم،ولی تونستم تغییر رشته بدم و بیام مهندسی شیمی الانم خیلی از این بابت خوشحالم.واقعا رشته ی توپیه

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی یک وقت ها گاهی پیش میاد یک اشتباهی!.واسه منم شد خواندم معدلم هم 16 شد درس هامم سعی میکردم یاد بگیرم و کلا ادم این رشته نبودم و نیستم ولی جبر دیگه...

من از وقتی وارد رشته ریاضی شدم از همون جا همش فکرم به نفتو گازو....بود اما دانشگاه رشته فیزیک قبول شدم اصلا فیزیکو دوست نداشتم و بازهم فکرم دنبال نفتو گاز بود 2ترم فیزیک خوندم و2باره کنکور دادم ومهندسی شیمی -پتروشیمی قبول شدم
مثله چی این رشته رو میپرستم
عضی وقتا درسا که سخت میشه پشیمون میشم اما یکم که بهش فک میکنم 2باره جون میگیرم خیلی دوسش دارم
فقط خیلی متاسفم که بعضیا اونا با شیمی اشتباه میگرند
اخه چرا ؟ما توییه کشور نفتخیز داریم زندگی میکنیم
تازه خیلیا میگند پتروشیمی چیه؟اون موقع خودمو میخوام بکشم
الان ترم اخرم
ودوست دارم این رشتهرو ادامه بدم
هرچند که کار برای خنمای مهندسی شیمی خیلی کمه اما خداکنه کار گیرم بیاد

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خب من خيلي دلم ميخواست مهندسي شيمي قبول بشم
ولي قسمت نشد
البته مهندسي اي تي هم دوست دارم...فك كنم بيشتر بدردم بخوره...:smile:

بهر حال براي تمامي مهندسان شيمي ارزوي خوشبختي...سعادت و پيشرفت در درس و زندگي رو دارم

mahshid-a

عضو جدید
سلام.
من با یه آشنایی مختصر اومدم این رشته. تا الآن خوب بوده.
دوست دارم بیشتر ازش بدونم.

educater

عضو جدید
آخرش سر در نیاوردیم...

آخرش سر در نیاوردیم...

از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود       به کجا میروم آخر, ننمایی وطنم

راستش بعد یک مدت مدید که این تاپیکو دارم میخونم, تنها نتیجه ای که گرفتم این بود که بچه ها اکثرا از روی عشق به این رشته انتخابش کردن.امیدوارم که تک تک مهندسای شیمی به اون جایگاهی که شایستشونه برسن.:gol:

بنظر من یکی از شرایطی که محیط کار های عملی رو تو پالایشگاه ها برای خانوم ها سخت کرده و نامطمئن، استخدام آدم های بی تحصیلات و کارگره اگه فردی با فکر روشن بیاد کار کنه وبفهمه اینکه یه خانوم داره کنارش کار میکنه یه آدم با تواناییه نه جنس مونثه خیلی کار ها حل میشه،امیدوارم منظورم و فهمیده باشید
اگه همین مهندسای شیمی که توی محیط دانشگاها با هم درس میخونن سره کار تخصصیشون باشن خیلی از مشکلات حل میشه(چون مطمئنن تو دید افراد تحصیل کرده دیگه خیلی از تفکرات نسبت به خانوم ها و کار کردنشون تو محیط مردونه ،حل شده تره تا کسی که فقط تا دبیرستان درس خونده)و سطح فکرش تو همون ابتدا مونده،الان محیط کار شده پر از کارگر های بی تحصیلات تخصصی که با پارتی اومدن رو کار:wallbash:
درهر صورت وقتی عده ای بی تجربه میان تو محیط کار که فقط خانوم ها رو چیزی برای خوشگذرونی میدونن ،محیط کار نا امن و مسئولین ترجیح میدن دردسر نخرن برا خودشون وخانواده ها هم کمتر اطمینان کنن:mad:

zahra98

عضو جدید
منکه از همون اول عشق شیمی و ریاضی بودم خیلیم خوشحالم که تو این رشته درس میخونم.
امیدوارم با پیدا کردن کار مشکل اصلیم حل شه.

بالا