بحث پیرامون [ گرایش بیو ]

hilixa

عضو جدید
سلام دوستان
شاید سوالم خیلی کلی باشه ولی از دوستانی که بیو می خونن میخوام بدونم اوضاع بیو تو ایران و خارج از ایران چه جوریه بیشتر منظورم اوضاع کار و ادامه تحصیله و این که اگه کسی بتونه رتبش و درصدهاشو توی ارشد و اینکه کجا قبول شده واینکه راضی هست یا نه برام بگه واقعا شرمندم کرده:redface:ممنون

hilixa

عضو جدید
"بیو" چی هست؟

اسمشو کامل بگو . . .
ببخشید اگه زیادی خودمونی شدم بهاش فکر می کردم معلوم باشه وقتی توی دسته قرار گرفته:D
:redface:ولی خوب منظورم بیوتکنولوژی خصوصا برای بچه های مهندسی شیمیه!

darusazz

عضو جدید
من دوست دارم این بخش فعال باشه.باید بگم بیوتکنولوژی یه علاقه هست.خیلی ها به دید مادی نگاه میکنن.اگه واقعا فقط مادیات واست مهمه سمت این رشته نیا و گول اسمشو نخور.اما من عاشق این رشته هستم.تا 2 سال اینده دنیا مهندسی شیمی و هویتشو با بیوتکنولوژی میشناسه.چون نفت و فراورده هاش دیگه سیاسی شده.البته باید به همه رشته ها احترام گذاشت.من معتقدم هر کی عاشق رشتش باشه تو اون رشته موفق میشه.
اما واسه قبولی کد 1285 باید زبانت قوی باشه.سراسری 48 نفر در کل و ازاد هم علوم و تحقیقات و شاهرود که شاهرود با میانگین درصد 20 هم قبولی.
رتبه 1 بیوتکنولوژی کد 1285 سال 88:
زبان 72 ـ پدیده¬های انتقال 93 ـ میکروبیولوژی 63 ـ راکتور 85 ـ ترمودینامیک 68

darusazz

عضو جدید
من عذر میخوام اون سال 86 بود.اینم رتبه 3 همون سال:
زبان 60 ، راکتور 58 ، ترمودینامیک 45 ، مجموعه پدیده¬های انتقال 74 ، میکروبیولوژی و بیوشیمی 69

hilixa

عضو جدید
با سلام خیلی متشکر از پاسختون حقیقت اینکه من چون دنبال علاقه ام بودم این رشته رو برای به عنوان گزینه برای ارشد انتخاب کردم.بازم منون که توجه کردین چون اطلاعات در این ضمینه کم پیدا کردم.گفته هاتون جالب بود.امیدوارم که سال دیگه من هم بتونم همین کارو برای دوستان علاقه مندم انجام بدم
من دوست دارم این بخش فعال باشه.باید بگم بیوتکنولوژی یه علاقه هست.خیلی ها به دید مادی نگاه میکنن.اگه واقعا فقط مادیات واست مهمه سمت این رشته نیا و گول اسمشو نخور.اما من عاشق این رشته هستم.تا 2 سال اینده دنیا مهندسی شیمی و هویتشو با بیوتکنولوژی میشناسه.چون نفت و فراورده هاش دیگه سیاسی شده.البته باید به همه رشته ها احترام گذاشت.من معتقدم هر کی عاشق رشتش باشه تو اون رشته موفق میشه.
اما واسه قبولی کد 1285 باید زبانت قوی باشه.سراسری 48 نفر در کل و ازاد هم علوم و تحقیقات و شاهرود که شاهرود با میانگین درصد 20 هم قبولی.
رتبه 1 بیوتکنولوژی کد 1285 سال 88:
زبان 72 ـ پدیده¬های انتقال 93 ـ میکروبیولوژی 63 ـ راکتور 85 ـ ترمودینامیک 68

mina_jj

عضو جدید
یکم میشه راجع به خود رشته یکم توضیح بدین؟ دقیقا توی چه زمینه ای هست؟ درس هاش سخته؟

hamidrezachemeng

کاربر فعال
من که سال 85 شرکت کردم و قبول نشدم. خیلی سخته قبول شدنش. چون جزو رشته هایی هست که از چندتارشته میتونن درساشو جواب بدن و واسش باید وقت گذاشت و خوند. در مورد خود رشته هم به نظر من رشته بدی نیست به نظر میاد نسبت به مهندسی شیمی بعد پژوهشی اون پررنگتره.

darusazz

عضو جدید
قبول شدنش سخت بود ولی امسال ظرفیتش 100 نفر بود مطمئنا سال بعد میشه 120 نفر پس دیگه اسونتره.من با این درصدها 141 شدم:
زبان 2
راکتور 85
پدیده های انتقال 20(سخت)
بیوشیمی 30(وحشتناک)
ترمو 60

Elham.ghn

عضو جدید
سلام .
شما اطلاعاتی از گرایش دارو ساری هم دارید؟
کتاب منبع برای میکروبیولوژی چی هست؟

r.rezaee

عضو جدید
سلام دوست عزیز منم دانشجوی ارشد مهندسی شیمی گرایش بیوهستم اینجوری که پیداس این رشته خارج از کشورتوبورسه ولی متاسفانه اینجا هنوزجانیفتاده

javid.che.eng

عضو جدید
پاسخ به شما

پاسخ به شما

سلام دوستان
شاید سوالم خیلی کلی باشه ولی از دوستانی که بیو می خونن میخوام بدونم اوضاع بیو تو ایران و خارج از ایران چه جوریه بیشتر منظورم اوضاع کار و ادامه تحصیله و این که اگه کسی بتونه رتبش و درصدهاشو توی ارشد و اینکه کجا قبول شده واینکه راضی هست یا نه برام بگه واقعا شرمندم کرده:redface:ممنون

سلام دوست عزیز
من در رشته مهندسی شیمی گرایش بیو در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم.ببین در کل بیو فوق العادس اما یه چیز بت بگم.....اگه قصدت موندن تو ایرانه،بیو در صورتی خوبه که تا دکترا بخونی.اما اگه قصدت رفتن از ایرانه،حتی اگه دکترا هم نخونی،همون ارشد بیو هم کلیه......
تو دنیا،الان تو مهندسی شیمی،بیو حرف اول رو میزنه بعدشم نانو.
من رتبم 57 شد....این هم درصدهام:
زبان 13%
ترمو:95%
پدیده های انتقال:65%
راکتور:66%
میکروبیولوژی:3%
;)

مولايي نسب

عضو جدید
اگر منظور شما گرايش بيو تكنولوژي است كه بايد بگويم جز لوكس ترين رشته هاي مهندسي در دنياست و كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاري زيادي در اين شاخه از مهندسي كرده اند و از همه مهمتر در آينده زمينه اشتغال وسيعي دارد. موفق باشيد

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظور شما گرايش بيو تكنولوژي است كه بايد بگويم جز لوكس ترين رشته هاي مهندسي در دنياست و كشورهاي پيشرفته سرمايه گذاري زيادي در اين شاخه از مهندسي كرده اند و از همه مهمتر در آينده زمينه اشتغال وسيعي دارد. موفق باشيد

مطمئنی تو ایران هم همینطوره؟:D

hooman67

عضو جدید
سوال

سوال

سلام.شما با رتبه 141 در بیوتکنولوژی جایی قبول شدین؟ آخرین رتبه ای که قبول میشه چنده معمولا؟

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از سال 2008 که پیک نفتی شروع شده صنعت نفت در جهان زوال خودش را آغاز کرده و مخازن نفتی جهان و تولیدات نفتی روز به روز در حال کاهش هستند
از طرف دیگه نیاز بازارهای جهانی و مصرف مواد نفتی روز به روز رو به افزایش هست
به طوری که هم اکنون مصرف روزانه 86 میلیون بشکه نفت در جهان داریم که تا سال 2035 روزانه 109 میلیون بشکه نفت نیاز خواهد بود (کنفرانس انرژی قطر 2011)

تا نه سال دیگر ذخایر نفتی آمریکا به پایان خواهد رسید
و بسیاری کشورهای اروپائی نه تنها نفتشان پایان خواهد شد بلکه به دلیل آلودگی هوا و حفاظت محیط زیست نفت و محصولات نفتی را به جامعه شان راه نخواهند داد

بنابر این مهندسی شیمی گرایش بیو تکنولوژی با انواع محصولات بیو پلاستیک، بیودیزل و غیره...
محصولاتی جایگزین محصولات نفتی ارائه خواهد داد که از یک دهه پیش این صنعت رشد کرده و روز به روز سرعت رشد ان افزایش مییابد.

دو سال پیش نیوزیلند از پسماند لبنیات بیودیزل تولید کرد.

و انواع بیو پلاستیکها در امریکا و اروپا اجبارا جایگزین پلاستیکهای حاصل از نفت شده است.

بنابر این طبیعی است که رشته بیو لوکس ترین رشته مهندسی در دنیا باشد

در ایران هم نیاز زیاد است ولی چون ایران روی نفت نشسته بنابر این تا چند صد سال اینده که نفتش تمام بشه به نظر نمیاد در زمینه بیو احساس نیاز بکنه

اما نفت امریکا که تا ده سال دیگه تمام میشه شب و روز در حال تلاش برای توسعه بیوتکنولوژی و تولید انواع بیو پلاستیک و بیو دیزل و غیره است.

قدرت اینده دنیا در دست کسی خواهد بود که در زمینه بیو تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشد.

و نفت از دو سال پیش شروع به زوال کرده است.

و احتمالا تا سی سال دیگر به طور کلی نفت منسوخ شده و بیو تکنولوژی جای صنعت نفت جهان را خواهد گرفت.

یاد آوری میکنم که یکی از کارشناسان سابق سیای امریکا گفته است:

فقط احمق ها نمیدانند که نفت در جهان هدف اصی سیاست جهانی است.

بنابر این در اینده بیو تکننولوژی هدف اصلی سیاست جهانی خواهد بود.

mahshid-a

عضو جدید
سلام.من تازه اول راهم ولی می خوام برا آینده م سرمایه گذاری کنم. حس می کنم بیوتکنولوژی بهترین گرایش رشته مونه. ولی نیاز به توضیح بیشتر دارم.

elma alishahi

عضو جدید
من که سال 85 شرکت کردم و قبول نشدم. خیلی سخته قبول شدنش. چون جزو رشته هایی هست که از چندتارشته میتونن درساشو جواب بدن و واسش باید وقت گذاشت و خوند. در مورد خود رشته هم به نظر من رشته بدی نیست به نظر میاد نسبت به مهندسی شیمی بعد پژوهشی اون پررنگتره.

کدوم دانشگاهها بیو دارن؟هم ازاد هم سراسری

amir_farhan

عضو جدید
الان دانشگاه هاي تهران(تهران.شريف.امير كبير.مدرس).صنعتي بابل .تبريز. اصفهان به تازگي هم امام حسين و مالك اشتر هم ميگيرن.

jodi.abot

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من در رشته مهندسی شیمی گرایش بیو در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم.ببین در کل بیو فوق العادس اما یه چیز بت بگم.....اگه قصدت موندن تو ایرانه،بیو در صورتی خوبه که تا دکترا بخونی.اما اگه قصدت رفتن از ایرانه،حتی اگه دکترا هم نخونی،همون ارشد بیو هم کلیه......
زبان 13%
;)
سلام میشه منابعی که استفاده میکردی رو بگی؟
خارج از کشور مدرک مارو قبول دارن؟
من شنیدم رفتی اونجا باید از اول شروع کنم؟؟؟!

jodi.abot

عضو جدید
سلام دوست عزیز
زبان 13%
;)
کار این رشته کجا و چیه؟

man69

عضو جدید
کنکور 91 این رتبه رو آوردی؟سینتیک چند زدی؟ارتبه دارو چند شد؟

بالا