بحث و گفتگو- صنایع غذایی (برنامه ریزی،ادامه تحصیل،... )

hilari

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از جوابتون
اما دوست عزیز فکر می کنم منظورمو خوب منتقل نکردم
همانطور که می دونید گرایش صنایع غذایی هم تو رشته مهندسی شیمی هست و هم مهندسی کشاورزی البته تو مقطع کارشناسی و کمی هم با هم فرق دارند.
از طرفی تو دفترچه تحصیلات تکمیلی صنایع غذایی فقط تو قسمت مهندسی کشاورزی نوشته شده حالا سوال من این من که رشتم مهندسی شیمی با گرایش صنایع غذایی برای ادامه ی تحصیل تو همین گرایش باید چی کار کنم ؟ باید منابع مهندسی کشاورزی رو بخونم ؟

momo_lavish

عضو جدید
سلام
ممنون از جوابتون
اما دوست عزیز فکر می کنم منظورمو خوب منتقل نکردم
همانطور که می دونید گرایش صنایع غذایی هم تو رشته مهندسی شیمی هست و هم مهندسی کشاورزی البته تو مقطع کارشناسی و کمی هم با هم فرق دارند.
از طرفی تو دفترچه تحصیلات تکمیلی صنایع غذایی فقط تو قسمت مهندسی کشاورزی نوشته شده حالا سوال من این من که رشتم مهندسی شیمی با گرایش صنایع غذایی برای ادامه ی تحصیل تو همین گرایش باید چی کار کنم ؟ باید منابع مهندسی کشاورزی رو بخونم ؟

نه دوست عزیز برای همین گرایش خودتون منابع شما کاملا متفاوته که باید توی دفترچه شماره 1 ببینی منابع چه درس هاییه

momo_lavish

عضو جدید
از بین کتابها کتاب جی و فریزر اما نه به صورت کامل برخی فصول

جزوات هم پارسه-تهران-حبییبی
دوست عزیز میکروب به علت فراریت زیاد از جزوات خوانده شود بهتر است اما منبع کاملی به صورت واحد نیست و باید به صورت تلفیقی بخوانید

momo_lavish

عضو جدید
من ترم 5 ام . تعداد سوالای هر قسمت رو نمیدونم . یکی میگه بهم ؟!
دوست خوبم طبق روال تمام بخش ها تعدادشون 30 تا است اما امسال پاتک زدند و شیمی مواد و میکروب را کردند 25 و تکنولوژی رو کردند 40 تا اونم چه تکنولوزیهایی:cry: این شد که منم زمان بندیم به هم خورد وگرنه شاید اصفهان خودمون میموندم ولی ناشکر نیستم شیرازم خیلی خوبه

اما بقیه سوالات هر بخش همون 30 تا بود

بهار20

عضو جدید
دوست خوبم طبق روال تمام بخش ها تعدادشون 30 تا است اما امسال پاتک زدند و شیمی مواد و میکروب را کردند 25 و تکنولوژی رو کردند 40 تا اونم چه تکنولوزیهایی:cry: این شد که منم زمان بندیم به هم خورد وگرنه شاید اصفهان خودمون میموندم ولی ناشکر نیستم شیرازم خیلی خوبه

اما بقیه سوالات هر بخش همون 30 تا بود
شنيدم ارشد شيراز زيادي سخت ميگيرند خصوصا پايان نامه بايد حسابي تلاش كني موفق باشي برا منم دعا كن لطفا:redface:

بهار20

عضو جدید
دوستان ارشدتون چي شد؟

دوستان ارشدتون چي شد؟

دوستان عزيز تالار صتايع غذايي اگه ارشد قبول شدين خودتون رو معرفي كنيد با رتبه و شهر قبولي پيشاپيش تبريك به همتون به خاطر تلاشتون!:gol::gol::gol:;)

foroogh alian

عضو جدید
قبولی های ارشد 88 کی میدونه

قبولی های ارشد 88 کی میدونه

سلام کسی هست بدونه واسه ارشد یکی هم ازاد شهرکرد قبول شده هم سراسری

leili

عضو جدید
اگه كسي از قبولي هاي شهركرد خبر داره لطف كنه بگه.دنبال درصداشونم.امسال شهركرد 25 نفر گرفته و ورامين 130 نفر

s.khosroshahii

عضو جدید
اگه كسي از قبولي هاي شهركرد خبر داره لطف كنه بگه.دنبال درصداشونم.امسال شهركرد 25 نفر گرفته و ورامين 130 نفر

سلام leili جان فكر نمي كنم آمارت درست باشه ولي توصيه مي كنم شما فقط درس بخوني و به اين چيزا فعلا" فكر نكني خواهشن:mad:
:mad:

leili

عضو جدید
سلام leili جان فكر نمي كنم آمارت درست باشه ولي توصيه مي كنم شما فقط درس بخوني و به اين چيزا فعلا" فكر نكني خواهشن:mad:
:mad:
چشمممممممممم:w16:هي بيا دعوام كن انقدر نيام تو اين نت:cry:
ولي آمار درسته چون خودم شهركرد زده بودم اما......:crying2:
عوضش ورامين تلافيشو دروورده 130 نفر گرفته

momo_lavish

عضو جدید
چشمممممممممم:w16:هي بيا دعوام كن انقدر نيام تو اين نت:cry:
ولي آمار درسته چون خودم شهركرد زده بودم اما......:crying2:
عوضش ورامين تلافيشو دروورده 130 نفر گرفته
ولی من شنیدم ورامینم 25 تا گرفته و این شایعه است:que::que::que:

بهار20

عضو جدید
واي به حال ما با ارشد دو سال بعد امار همين طوريشم خيلي بالاست اين همه فوق ليسانس ميخان چه كار كنن؟:(:razz::eek:

بهار20

عضو جدید
من كارشناسي مديريت بيمه و بانك آوردم نرفتم خوشم نمياد ميشه بگين به چه رشته هاي ديگه اي از صنايع غذايي براي ارشد ميشه تغيير رشته داد؟

sanamjon

عضو جدید
من كارشناسي مديريت بيمه و بانك آوردم نرفتم خوشم نمياد ميشه بگين به چه رشته هاي ديگه اي از صنايع غذايي براي ارشد ميشه تغيير رشته داد؟

تغذيه و ميكروبيولوژي رو مطمئن هستم. من اگه امسال دانشگاه خودمون نخونم حتما سال بعد تغذيه شركت مي‌كنم.

momo_lavish

عضو جدید
شما برای ارشد به هر رشته ای که دوست داری میتونی بری به شرط اینکه در کنکور آن رشته قبول بشی البته اگه میخوای مرتبط با رشتمون بری به نظر من بهترینش بیوتکنولوژی است اما قبولیش سخته

بهار20

عضو جدید
منابع ارشد اين رشته ها رو از كي بپرسم؟ كار فوق بيوتكنولوژي چيه؟ ميشه بگين

momo_lavish

عضو جدید
وقتی صحبت از بیو میشه یعنی با یک موجود زنده سروکار دارید و الان در کشور ما این رشته زیاد شناخته شده نیست اما بیشتر به کارهای تحقیقاتی می پردازند مثلا یک باکتری خاص را رشد می دهند واز آن بیو پروداکت تولید می کنند

البته این رشته بسیار فراتر از این حرفاست
منابع هم در دفترچه کنکور است

بالا