بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

mkarimi_mavad

عضو جدید
منظور از این اطلاعیه اینه که کسانی که دانشگاههای خاص مثل دانشگاه مالک اشتر که مصاحبه هم داره قبول شدن اسامیشون اعلام میشه.
ولی قبولی بقیه شهریور مشخص میشه

• Like
واکنش ها: mut

amir690

عضو جدید
سلام دوستان.کسی کتاب فیزیکی رزاقیان رو خونده؟ چطوره؟ مکانیکی دکتر سجادی چطور؟ در مورد کلاس کنکور داریوش کوکبی اگه کسی اطلاعاتی بده ممنون میشم

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.کسی کتاب فیزیکی رزاقیان رو خونده؟ چطوره؟ مکانیکی دکتر سجادی چطور؟ در مورد کلاس کنکور داریوش کوکبی اگه کسی اطلاعاتی بده ممنون میشم

علیک

رزاقیان عالیه . مکانیکی سجادی خیلی خوب توضیح داده ولی بهتره از دیتر بخونید . کلاس کنکور کوکبی هم اطلاعی ندارم ولی آدم قوی ای هست ایشون . سابقه همکاری باهاشون رو داشتم .

amir690

عضو جدید
ممنونم دوستم.فقط من کل انقلابو گشتم کتاب رزاقیانو پیدا نکردم. :(

hamid_metallic

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان لطف کنیذ تاپیک مربوط به دکترا وکارشناسی ارشد را جدا کنید
ممنون

shayansut

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

من شایان نورنیا، رتبه 8 کنکور کارشناسی ارشد مواد سال 92 هستم.
می خواهم از پتانسیل این سایت خوب برای جواب به سوالات دوستان استفاده کنم.
البته به فکر ایجاد پل ارتباطی راحت، قابل دسترس و کارآمد بین خود و شما هستم.
در ضمن خوشحال می شوم اگر پیشنهاد یا انتقاد شما را برای بهتر انجام شدن هرچه بهتر اینکار بدانم.
پست الکترونیکی بنده: shayansut@yahoo.com

soloky

عضو جدید
سلام دوستان من رتبه ام 1128 شده آیا میتونم شبانه های سبزوار کاشان بابل رازی کرمانشاه یا شهرکرد رو قبول بشم؟روزانه چی؟

alim199318

عضو جدید
سلام.
برای کنکور دکترای مکانیک-تبدیل انرژی چکار کنم؟ جزوه - کتاب-مؤسسه-آزمون آزمایشی.... کدوم بهتر و مفیده؟

R E

عضو جدید
سلام دوستان

به نظر بنده در سالهای قبل که دروس برای رشته های مختلف ضرایب مختلفی داشت، پیش بینی رتبه آخرین فرد قبول در هر گرایش ، کار آسان تری نسبت به حالا بود . مثلاً می توانستیم با تقریب خوبی بگوییم کسی که فقط مکانیکی و فیزیکی بالای 80% بزند گرایش شکل دهی فلان دانشگاه فبول میشود ولی حالا محاسبه کمی سختتر شده است .

و نیز فکر میکنم از نظر عدالت در رقابت بهتر بود . مثلاً کسی که داوطلب گرایش شکل دادن بود میدانست که باید بر روی مکانیکی تمرکز کند و میتوانست مثلاً ترمودینامیک را رها کند . ولی حالا، رقبایی که مثلاً مکانیکی ضعیفتر دارند ولی در عوض ترمودینامیک قوی تری دارند میتواند با آن فرد رتبه تقریباً مساوی بیاورد و با هم یک رشته/شهر را انتخاب و حتی قبول شوند .

البته این مقوله برای بعضی داوطلبانی که توان رقابت برای گرایش مورد علاقه شان بیشتر میشود خوشایند و برای داوطلبانی با عکس این شرایط ، ناخوشایند می باشد .

نظر شما چیست ؟

futureme8

عضو جدید
سلام دوستان

میشه لطفا منابع خوب و مفید رو واسه دروس دکتری امسال معرفی کنید. هم کتابهای مرجع و هم کتابهای تست و نکات رو.

به خصوص برای درس روش های شناسایی و آنالیز مواد هم منبعی رو برای مطالعه معرفی بفرمایید و هم مرجعی که حاوی تست و نمونه سوال باشه. خیلی خیلی به کمکتون احتیاج دارم.

مرسی

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کسی هست که برای ارشد سوالات آزمون های مدرسان یا پارسه رو شرکت کرده باشه؟
و اگر براش امکان داشته باشه سوالات رو اینجا بزاره؟
ممنون از لطف همگی

arash_alizadeh

عضو جدید
poster tehran2.jpg
سلام دوستان، من از بچه هاي انجمن مكانيك دانشگاه تهران هستم، ما يك كارگاه يك روزه ي رياضي داريم برگزار مي كنيم كه اطلاعاتش تو پوستر اومده، لطفاً نظر خودتون و بفرماييد.

farhad amini

عضو جدید
salam va khaste nabashid be hame dostan.man emsal konkore karshenasi midam.mikhastam bedonam che darsaee ro bayad bekhonam ta ghabol sham.age momkene komakam konid!kheyli esteres daram:(

najii

عضو جدید
سلام

من این سوال رو جای دیگه پرسیدم کسی بهم جواب نداد. ممنون میشم جواب بدید.
من لیسانس متالورژی آزاد زنجان دارم با معدل 16.2. مدرکم سال 90 گرفتم. امسالم نخونده کنکور دادم ، فکر کنم زبان رو بالای 45 بزنم. می خوام برای کنکور 94 آماده شم. جزوه های ماهان رو دارم ، کتاب های راهیان ارشد و چند تا رفرنس دیگه. روزی 8 ساعت وقت ندارم بخونم می خوام از عید شروع کنم به خوندن. به نظر شما جزوه های ماهان کافیه برای خوندن؟ چند ساعت بخونم؟ از کدوم درس یا درسها شروع کنم؟ کدوم سورس های مهمه که باید خود رفرنس رو بخونم؟ می خوام به امید خدا یکی از دانشگاه های تهران رو قبول شم.

farshad.titan22

عضو جدید
سلام

من لیسانس متالورژی آزاد زنجان دارم با معدل 16.2. مدرکم سال 90 گرفتم. امسالم نخونده کنکور دادم ، فکر کنم زبان رو بالای 45 بزنم. می خوام برای کنکور 94 آماده شم. جزوه های ماهان رو دارم ، کتاب های راهیان ارشد و چند تا رفرنس دیگه. روزی 8 ساعت وقت ندارم بخونم می خوام از عید شروع کنم به خوندن. به نظر شما جزوه های ماهان کافیه برای خوندن؟ چند ساعت بخونم؟ از کدوم درس یا درسها شروع کنم؟ کدوم سورس های مهمه که باید خود رفرنس رو بخونم؟ می خوام به امید خدا یکی از دانشگاه های تهران رو قبول شم.

سلام من نظر شخصی خودم نسبت به تجربه ای که برای کنکور 94 کسب کردم میگم
اینکه زبانتون رو 45 زدید خیلی نکته مثبتی هست. اگه زبانتون رو بتونید بالاتر هم بزنید واسه سال دیگه تا اینجا یه برتری قابل توجه دارید. اگه از الان روی ریاضی وقت بگذارید خیلی هم بهتر میشه.
اگه منظورتون جزوه های مهندس کوکبی هست من تعریفش رو زیاد شنیدم ولی خودم نداشتمشون. ولی کتاب ماهان به تنهایی کافی نیس و می تونه گیج کننده هم باشه. من در کنار جزوه ماهان واسه مکانیکی از کتاب سجادی کمک میگرفتم به عنوان رفرنس واقعا عالیه
واسه فیزیکی راستش اصلا از ماهان راضی نبودم، کتاب جهش رو خوندم خیلی بهتر بود.
ترمو هم اگر وقت داشته باشید خود گسکل رو بخونید خیلی بهتره. ولی اگه از ماهان بخونید و در کنارشاز گسکل به عنوان رفرنس استفاده کنید هم خوبه.
در مورد اینکه روزی چند ساعت بخونید کافیه کاملا به خودتون بستگی داره یعنی به هوش و حافظه، پیشینه ای که از قبل توی درسا دارید و... اما فراموش نکنید مهمترین قسمت درس خوندن واسه کنکور دوره کردنشه باید به طور مستمر دوره کنید تا مطالب به یادتون بمونه.

انشااله موفق می شید.

farshad.titan22

عضو جدید
البته باز تاکید می کنم من جزوه مهندس کوکبی رو نداشتم منظورم از ماهان، کتاب ماهان نوشته الهه جباری بود.

aminab

عضو جدید
بهتره از کتاب های کنکوری ماهان علوی و ... استفاده کنید. کتاب های مرجع مثل گسکل برای ارشد چندان مناسب نیستند و بیش از حد وقت گیرند. بهتره از کتب مرجع برای رفع اشکال استفاده بشه

aminab

عضو جدید
من فارغ التحصیل 89 بودم و بعد از سربازی یک سال بیکار بودم.برای ارشد93 چهار ماه برای ارشد خوندم و احتمالا شناسایی شریف قبول میشم. گفتم که بدونی فقط به زحمتی که میکشی بستگی داره. منابع شما به نظر کافی میاد. من فکر میکنم تخصصی ها برای شروع مناسب تر هستند. ولی اگه از بهار شروع میکنی با زبان و ریاضی شروع کن

mohsen-english

عضو جدید
سلام

خواستی زبانت رو تقویت کنی بهترین راهکارش اینه که کنکورهای سالهای قبل رو بزنی. من جای تو بودم حتما یه نگاهی به کتاب دوجلدی "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" مینداختم. با شرایط تو اینجوری خیلی رتبه ت میتونه جابجا شه

محمد1998

عضو جدید
سلام دوستان
من امسال باید کنکور ارشد بدم نمیدونم باید چیکار کنم
کلاس برم؟ کتاب خاصی بخونم ؟برنامه ریزی رو چیکار کنم؟
خواهشا کمکم کنید
سردرگمم کلا
یکی میگه برو ماهان یکی میگه مدرسان شریف یکی میگه کتاب بگیر

محمد1998

عضو جدید
بچه ها لطفا کمکم کنید
دوستایی که رتبه خوبی آوردن بگن چه کتابایی خوندن برای کل دروس
و اینکه چقد زمان براشون گذاشتن

najii

عضو جدید
سلام دوستان ، من این موضوع رو جای دیگه گفتم کسی جواب نداد. برای همین اینجا هم پرسیدم.

من فیزیکی و استحاله ماهان رو خوندم. بد نیست ولی پیشنهhد میکنم که از رفرنس ها یا جزوه های دیگه برای رفع اشکال استفاده کنید. الانم دارم مکانیکی ماهان می خونم. برنامم اینه که دروس تخصصی رو تابستون با ماهان به طور کامل تموم کنم. و برای مرور از جزوه های استاد کوکبی استفاده کنم. ریاضی و زبان هم در طی مرور تخصصی ها می خونم. نظر شما در مورد برنامه ریزی من چیه و مشکلاتش چی هست؟! در ضمن به طور متوسط روزی 2.5-3 ساعت وقت دارم برای درس خوندن.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوستان ، من این موضوع رو جای دیگه گفتم کسی جواب نداد. برای همین اینجا هم پرسیدم.

من فیزیکی و استحاله ماهان رو خوندم. بد نیست ولی پیشنهhد میکنم که از رفرنس ها یا جزوه های دیگه برای رفع اشکال استفاده کنید. الانم دارم مکانیکی ماهان می خونم. برنامم اینه که دروس تخصصی رو تابستون با ماهان به طور کامل تموم کنم. و برای مرور از جزوه های استاد کوکبی استفاده کنم. ریاضی و زبان هم در طی مرور تخصصی ها می خونم. نظر شما در مورد برنامه ریزی من چیه و مشکلاتش چی هست؟! در ضمن به طور متوسط روزی 2.5-3 ساعت وقت دارم برای درس خوندن.
سلام بر دوست عزیز

اگه بتونی دروس تخصصی رو یک بار هم شده تو تابستون بخونی خیلی عالیه، ولی خب برنامه ریزی باید به خوبی ریخته بشه که وقت کم نیاری، یعنی حتی مشخص کن امروز کدوم فصل از کدوم درس رو باید بخونی، ولی سعی کن حتما ریاضی رو از همین الان شروع کنی و حداقل ریاضی 1 و 2 رو تابستون بخونی، برای ریاضی وقت کم میاری، از الان هم تکلیفتو مشخص کن که میخوای ریاضی مهندسی بخونی یا نه، چون کلی وقت میگیره، اگرم بذاری کنار چیز زیادی از دست نمیدی، چون میتونی برای درسهای دیگه وقت بذاری، البته اینم به این بستگی داره که در موردش چقدر میدونی، اگه زیاد مهندسی بلد نیستی بیخیالش شو.
رفرنس هاتم خوبن، ولی اگه بتونی جزوات شیمی فیزیک و ترمودینامیک دکتر عباسی و مکانیکی و فیزیکی دکتر نوری رو گیر بیاری خیلی بهتره.
موفق باشی

najii

عضو جدید
سلام بر دوست عزیز

اگه بتونی دروس تخصصی رو یک بار هم شده تو تابستون بخونی خیلی عالیه، ولی خب برنامه ریزی باید به خوبی ریخته بشه که وقت کم نیاری، یعنی حتی مشخص کن امروز کدوم فصل از کدوم درس رو باید بخونی، ولی سعی کن حتما ریاضی رو از همین الان شروع کنی و حداقل ریاضی 1 و 2 رو تابستون بخونی، برای ریاضی وقت کم میاری، از الان هم تکلیفتو مشخص کن که میخوای ریاضی مهندسی بخونی یا نه، چون کلی وقت میگیره، اگرم بذاری کنار چیز زیادی از دست نمیدی، چون میتونی برای درسهای دیگه وقت بذاری، البته اینم به این بستگی داره که در موردش چقدر میدونی، اگه زیاد مهندسی بلد نیستی بیخیالش شو.
رفرنس هاتم خوبن، ولی اگه بتونی جزوات شیمی فیزیک و ترمودینامیک دکتر عباسی و مکانیکی و فیزیکی دکتر نوری رو گیر بیاری خیلی بهتره.
موفق باشی

سلام مهندس جان ، ممنون از نظرت؛
حرف شما درسته ، ولی واقعا من با شرایطم سخته برنامه ریزی دقیقی داشته باشم. فقط روزی 10 ساعت سر کارم. به علاوه کارای روزمره و ...

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال:
آیا مهندسی مواد برای دخترها مناسبه؟
و اینکه جای کارش برای دخترها کجا میتونه باشه؟

najii

عضو جدید
سلام
به نظر من مناسب نیست. چون در صنعت مجبور هستن در محیط کارگری و بین همکارای مرد کار کنند. خانومایی هم که می خونن اغلب به فکر تدریس هستند.
در محل کار من شاید از 99% مرد هستند. و بجز قسمت اداری ، مهندس متالورژ که خانوم باشه تو آزمایشگاه کار می کنه. که اونم زیاد فضای مناسبی نداره. در ضمن گزینه های شغلی برای خانوما کمتره.

reza.mech2012

عضو جدید
قابل توجه دانشجویان دکتری مهندسی مواد علاقمند به هیات علمی شدن:

ممنوعیت عضویت مجردها در هیات علمی:

براساس طرح ۵۰ ماده ای با عنوان طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده یکی از موارد این طرح ممنوعیت عضویت مجردها در هیات علمی است .

بر اساس این طرح ،۵ سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، جذب افراد مجرد به عضویت هیات علمی در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی و معلمین مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، ممنوع است.

تنها در صورت نبودن متقاضی متاهل واجد شرایط با تایید بالاترین مقام دستگاه، جذب افراد مجرد بلامانع خواهد بود.البته افراد مجرد نخبه از شمولیت این ماده مستثنی هستند.

منبع

حالا حساب کنید، با ورود دانشگاه آزاد به عرصه دکتری و 12000 دانشجوی دکتری جدید، 4 تا 5 سال دیگه چه بلایی سرمون میاد.
پیش به سوی پسا دکترا و تا آخر عمر درس خوندن و نبودن کار. :)

بالا