بحث و گفتگو درباره: رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت

SHR776

عضو جدید
من از شخصی که در بخش ابزار دقیق ملی حفاری کار می کرد در مورد این رشته سوال کردم و ایشون گفتند که فقط کارش مربوط به شرکت نفت نمیشه و در صنعت هواپیمایی هم کاربرد داره حالا آیا واقعا به همین صورت هستش؟
و اینکه آیا فقط باید در جنوب کار کرد؟

Xerxes-I

عضو جدید
دانشگاه بر اساس معدل دیپلم و امتحانات نهایی دانشجویان رو به 2 گروه تقسیم می کنه
اما از سال دوم بر اساس معدل ترم های 1 و 2 افراد رو گروه بندی می کنه.
تو زمان تحصیل این گروه ها فقط از نظر کمک هزینه که می گیرن با هم فرق دارن ولی از نظر استخدامی افراد گروه A توی اولویت هستند و همچنین افراد گروه B بایذ در آزمون استخدامی شرکت کنن
البته فکر کنم دانشجویان ارشد با توجه به رتبه کنکور ارشد و یا معدل کارشناسی تقسیم بندی میشند نه امتحان نهایی و دیپلم.در ضمن در مورد ارشدا گروه A , B فقط کمک هزینه های متفاوتی میگیرند (تقریبان 20-30 تومن تفاوتشه) اما از لحاظ استخدامی هیچ فرقی نمیکنند باهم.کلا چیز مهمی نیست این A , B

Xerxes-I

عضو جدید
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟
درسای این رشته به چه صورتیه؟و این که شرکت نفت با شما قرارداد رسمی میبنده؟و اینکه آیا باید مثل بقیه توی آزمون ورودی شرکت نفت شرکت کرد؟

http://www.put.ac.ir/_ahwaz/documents/arshad-otomasyun.pdf
شرکت نفت فرار داد رسمی نمی بنده فقط تعهد می گیره به ازای خدماتی که تو طول تحصیل می ده باید توی مناطقی که می گه دانشجویان کار کنن.تا االان که دانشجویان نفت لازم نبوده تو آزمون شرکت کنن
همونطوریکه دوستمون گفت فقط "تعهد"ه نه "قرارداد".اگه بعدا به هر دلیلی نخواستید واسه وزارت نفت کار کنید(اونم درصورتیکه وزارت نفت بخواد) یا خواستید خارج کشور برید باید کمک هزینه هایی که میگیرید رو برگردونید ولی اگر مشغول بکار شدید از حقوقتون چیزی کم نمیشه.واسه اونایی که نمیخوان خارج برند بیشتر یه تعد فرمالیته است تا اجرایی. در ضمن اگر کمک هزینه نمیخوایین لازم نیست تعهد بدید.
به زودی دو فایل جامع در مورد درسا و سرفصل هاشون براتون قرار میدم

Xerxes-I

عضو جدید
درسای این رشته به چه صورتیه؟و این که شرکت نفت با شما قرارداد رسمی میبنده؟و اینکه آیا باید مثل بقیه توی آزمون ورودی شرکت نفت شرکت کرد؟

ممنون دوست عزیز.میشه بگید که از اونجایی که این رشته دکترا نداره دانشجویان این رشته بعد از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در چه رشته ای میتونند شرکت کنند؟
مثلا کسی که برق خونده دوباره میتونه بیاد در دکترا برق بخونه
سلام.شما تو کنکوری میتونید دکترا بخونید که همون رشته کارشناسی ارشدتون باشه یا رشته های مرتبط.برخی رشته ها هستند که کلیه کسانیکه فوق لیسانس فنی دارند میتونند دکتراشو بخونند که البته برق رو شامل نمیشه و بچه های ابزاردقیق نمیتونند دکترای برق بخونند (دفترچه کنکور دکترا رو مطالعه کنید)

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان این رشته محل کارش فقط جنوبه؟؟؟؟؟؟؟ یه توضیح جامعی ارائه بدین ممنون میشیم

djcounter

عضو جدید
ممنون دوست عزیز.میشه بگید که از اونجایی که این رشته دکترا نداره دانشجویان این رشته بعد از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در چه رشته ای میتونند شرکت کنند؟
مثلا کسی که برق خونده دوباره میتونه بیاد در دکترا برق بخونه
دانشجویان این رشته می تونن در رشته دکترای برق کنترل وارد بشن.اما چون دکترا 50 در صدش مربوط به مصاحبه می شه شاید دانشگاه مقصد قبول نکنه یا شما را تو اولویت قرار نده بستگی به دانشگاه داره

djcounter

عضو جدید
من از شخصی که در بخش ابزار دقیق ملی حفاری کار می کرد در مورد این رشته سوال کردم و ایشون گفتند که فقط کارش مربوط به شرکت نفت نمیشه و در صنعت هواپیمایی هم کاربرد داره حالا آیا واقعا به همین صورت هستش؟
و اینکه آیا فقط باید در جنوب کار کرد؟
کار این رشته دقیقن کنترل کردنه.که می شه گفت تمام کارخانجات صنعتی به این رشته نیاز دارن.چون بیشتر نفت کشور ما در شهر های جنوبیه فرصت های شغلی هم توی این مناطق زیاده ولی با این وجود هنوز خم می شه توی هر جای کشور مشغول به کار شد

djcounter

عضو جدید
البته فکر کنم دانشجویان ارشد با توجه به رتبه کنکور ارشد و یا معدل کارشناسی تقسیم بندی میشند نه امتحان نهایی و دیپلم.در ضمن در مورد ارشدا گروه A , B فقط کمک هزینه های متفاوتی میگیرند (تقریبان 20-30 تومن تفاوتشه) اما از لحاظ استخدامی هیچ فرقی نمیکنند باهم.کلا چیز مهمی نیست این A , B
درست می فرمایین .با عرض معذرت مطالبی که گفتم در مورد کارشناسی برقراره نه ارشد

Xerxes-I

عضو جدید
دانشجویان این رشته می تونن در رشته دکترای برق کنترل وارد بشن.اما چون دکترا 50 در صدش مربوط به مصاحبه می شه شاید دانشگاه مقصد قبول نکنه یا شما را تو اولویت قرار نده بستگی به دانشگاه داره
درست میفرمایید.تا سال 91 فارغ التحصیل های ابزاردقیق نمیتونستند واسه دکترای برق شرکت کنند اما گویا از امسال تصحیح شده.من دفترچه 91 رو مطالعه کرده بودم

SHR776

عضو جدید
دفترچه دکترا 92 عجیب غریب شده!!چون همه رشته ها میتونن بیان برق بخونن!!
ولی با توجه به حرف دوستمون از اونجایی که 50 درصد آزمون دکترا مصاحبه هستش بعید میدونم کسی که برق خونده رو ول کنن بیان ابزار دقیقو بگیرن
آخه یه دوستی که رشتش عمرانه و امسال برای مصاحبه دکترا رفته بود میگفت که اونا براشون خیلی مهمه که حتی تو کجا درس خوندی!!
میگفت من که فوق رو از دانشگاه تهران گرفتم شانسم به نسبت اونی که شریف خونده پایین تره!!
حالا با این اوصاف آیا بازم شانسی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود داره؟
و اینکه کسی میدونه حقوقی که به فارغ التحصیلان این رشته میدن در چه حدی هستش؟
حقیقتش خیلی علاقه به گرفتن دکترا دارم و اینکه تدریس کنم ولی اون چیزی که منو به فکر فرو برده اینه که کار این رشته ظاهرا تضمینی هستش ولی حالا من به فرض بیام فوق لیسانس برق رو بگیرم ولی تضمینی برای کار وجود نداره!؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

Xerxes-I

عضو جدید
دفترچه دکترا 92 عجیب غریب شده!!چون همه رشته ها میتونن بیان برق بخونن!!
ولی با توجه به حرف دوستمون از اونجایی که 50 درصد آزمون دکترا مصاحبه هستش بعید میدونم کسی که برق خونده رو ول کنن بیان ابزار دقیقو بگیرن
آخه یه دوستی که رشتش عمرانه و امسال برای مصاحبه دکترا رفته بود میگفت که اونا براشون خیلی مهمه که حتی تو کجا درس خوندی!!
میگفت من که فوق رو از دانشگاه تهران گرفتم شانسم به نسبت اونی که شریف خونده پایین تره!!
حالا با این اوصاف آیا بازم شانسی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود داره؟
و اینکه کسی میدونه حقوقی که به فارغ التحصیلان این رشته میدن در چه حدی هستش؟
حقیقتش خیلی علاقه به گرفتن دکترا دارم و اینکه تدریس کنم ولی اون چیزی که منو به فکر فرو برده اینه که کار این رشته ظاهرا تضمینی هستش ولی حالا من به فرض بیام فوق لیسانس برق رو بگیرم ولی تضمینی برای کار وجود نداره!؟
با تشکر
ببنید کلا درسته که میگیم"کار ابزاردقیق تضمینه" اما این به این معنی نیست که کنکور رو قبول شدید دیگه تمومه.حقوق ها هم بستگی به کاری که انجام میدید تو وزارت نفت،یا شرکت خصوصی ،میزان سابقه،کارایی که میتونید داشته باشید و دهها عامل دیگه بستگی داره پس اینقدر رو میزان حقوق تمرکز نکنید فقط میشه گفت حقوق نسبی تون نسبت به بقیه بیشتره.در مورد دکترا خوندن و هیئت علمی شدند هم باید بگم قبولی دکترا تو دانشگاه دولتی خوب اصلا آسون نیست . واسه ارشد باید یه دانشگاه خیلی خوب برید و روزمه علمی خیلی قوی برای خودتون ایجاد کنید.خیلی های با وجود اینکه رتبه های خیلی خوبی تو کنکور دکترا میارند نمی تونند دانشگاه های خوبی قبول بشند .تازه اگر هم ایشالله دکترا تونو گرفتید خود هیئت علمی شدن یه مرحله سخت تره.اگر پارتی نداشته باشید زیاد نمیتونید روش برنامه ریزی کنید(امسال که فراخوان جذب دادند بعضی جاها برای 2-3 نفر بیشتر از چند هزار نفر ثبت نام کرده بودند).
به نظرم بهتره باتوجه به میزان توانایی تون،علاقه و واقعیات و با یک دیدگاه بازتر تصمیم بگیرید.توصیه شخصیم اینه که اگر علاقه خاصی به ابزاردقیق دارید اونو انتخاب کنید.

Xerxes-I

عضو جدید
درسای این رشته به چه صورتیه؟
اینم اون دوتا فایلی که قولش رو داده بودم.یکی مربوط به درسایی هست که پاس میکنید(ترم اول با توجه به رشته کارشناسی تون پیشنیاز میخورید که داخل جدول درسهاش برای هر رشته مشخص شده و از ترم دوم هم درسهای اصلی شروع میشه)
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=638c9bc4ec598dbb7fe28d66069c355a
اینم سرفصل درس هاست.
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=245c667b36ae1a1be843cf9b0a1bae0a
امیدوارم بدرد بخوره

miladaali

عضو جدید
سلام
بنده با توجه به سطح علمی ام و نتایج آزمون های آزمایشی ارشد اطمینان نسبی پیدا کردم که می توانم در رشته ابزار دقیق قبول شوم و همچنین مهندسی برق
اما به دنبال جایی هستم که بتوانم تا 2 سال دیگر استخدام شوم و حقوق بگیرم
از عزیزانی که فارغ التحصیل رشته ابزار دقیق از دانشگاه نفت اهواز هستند یا دانشجوی آنجا هستند و یا مطلع هستند سوال دارم که

امکان استخدام شدن دانشجویان رشته ابزار دقیق دانشگاه صنعت نفت اهواز بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی در شرکت های تابعه وزارت نفت چند درصد است؟

آیا باید فارغ التحصیلان این رشته باید همانند فارغ التحصیلان رشته های دیگر در آزمون استخدامی شرکت کنند؟

A. Barouti

عضو جدید
سلام دوستان. بنده تازه عضو شدم . میخواستم بدونم برای کنترل دیجیتال و غیر خطی ( برا اتوماسیون در صنایع نغت )چه کتابی باید مطالعه بشه؟
با تشکر

mahdy13622000

عضو جدید
بیشتر یه جزواتی که استاد میگه و کتابهایی که مد نطر خودشه تاکید داشته باشید.کجا تحصیل میکنید؟ شیراز؟
در مورد غیر خطی کتابهای معروف کتاب های خلیل و اسلاتین و ویدیاساگار هست که معمولا در همه دانشگاه ها تدریس میشه
در مورد مبانی کنترل مدرن و دیجیتال هم کتاب آقای دکتر خاکی صدیق فوق العلده مفید می باشد.

mahdy13622000

عضو جدید
سلام دوستان. بنده تازه عضو شدم . میخواستم بدونم برای کنترل دیجیتال و غیر خطی ( برا اتوماسیون در صنایع نغت )چه کتابی باید مطالعه بشه؟
با تشکر

بیشتر یه جزواتی که استاد میگه و کتابهایی که مد نطر خودشه تاکید داشته باشید.کجا تحصیل میکنید؟ شیراز؟
در مورد غیر خطی کتابهای معروف کتاب های خلیل و اسلاتین و ویدیاساگار هست که معمولا در همه دانشگاه ها تدریس میشه
در مورد مبانی کنترل مدرن و دیجیتال هم کتاب آقای دکتر خاکی صدیق فوق العلده مفید می باشد.

mahdy13622000

عضو جدید
سلام.شما تو کنکوری میتونید دکترا بخونید که همون رشته کارشناسی ارشدتون باشه یا رشته های مرتبط.برخی رشته ها هستند که کلیه کسانیکه فوق لیسانس فنی دارند میتونند دکتراشو بخونند که البته برق رو شامل نمیشه و بچه های ابزاردقیق نمیتونند دکترای برق بخونند (دفترچه کنکور دکترا رو مطالعه کنید)

دوستانی که فوق ابزار دقیق دارند برای ادامه تحصیل در رشته کنترل در مقطع دکترا مجاز هستند.

humtum

عضو جدید
تفکیک جنسیتی داره ابزار دقیق؟آقا یا خانم بودن مهمه؟

saman.n

عضو جدید
سلام من میخوام برا سال دیگه کنکور اتوماسیون بدم اگر امکان داره منابعی که مطالعه کردید معرفی کنید.......تشکر

yaser.y

عضو جدید
سلام من میخوام برا سال دیگه کنکور اتوماسیون بدم اگر امکان داره منابعی که مطالعه کردید معرفی کنید.......تشکر[/QUOT
سلام من ریاضی مهندسی کتاب فرزین حاجی جمشیدی انتشارات صفار و کتاب تست ریاضی مهندسی حاجی جمشیدی انتشارات پوران پژوهش. کنترل خطی اریاز برادرانی و کنترل غیرخطی اسلوتین ترجمه گلپایگانی خوندم

باران ب

عضو جدید
ابزار دقیق

ابزار دقیق

به نظرتون با رتبه 69 ابزار دقیق میشه اهواز قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
تو رو خدا راهنمایی کنید
مرسی

yaser.y

عضو جدید
به نظرتون با رتبه 69 ابزار دقیق میشه اهواز قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
تو رو خدا راهنمایی کنید
مرسی
سلام.من ابزار دقیق اهواز میخونم. برای امید به قبولی در اهواز باید رتبت حداقل زیر 20 باشه.پارسال اخرین رتبه قبولی 18 بود و سال قبلترش 19

mohammad.r.72

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم کسی که فرغ التحصیله رشته ابزازدقیقه حقوقش متوسط چنده؟ یعنی با توجه به سختی درس خوندن تو اهواز و تعهد کاری دادن ارزشش رو داره یا نه.
ممنون میشم جواب بدین

MJ1991

عضو جدید
سلام. دوستان بنده شنیدم که تا قبل از سال 90 همه ی فارغ التحصیل های این رشته جذب وزارت نفت می شدن ولی از سال 90 به بعد دیگه کسی استخدام نشده. این مطلب صحت داره؟
کسی میدونه وضعیت استخدامی این رشته در حال حاضر چطور هست؟
راستش من به خاطر شرایط استخدامی که شنیده بودم خیلی مصمم بودم این رشته رو بخونم ولی از وقتی شنیدم استخدام شدنی در کار نیست قصد دارم برم سربازی و با همون کارشناسی دنبال کار بگردم! دوستان با تجربه تر لطفا بنده رو راهنمایی کنند
سپاسگذارم

Xerxes-I

عضو جدید
سلام. دوستان بنده شنیدم که تا قبل از سال 90 همه ی فارغ التحصیل های این رشته جذب وزارت نفت می شدن ولی از سال 90 به بعد دیگه کسی استخدام نشده. این مطلب صحت داره؟
کسی میدونه وضعیت استخدامی این رشته در حال حاضر چطور هست؟
راستش من به خاطر شرایط استخدامی که شنیده بودم خیلی مصمم بودم این رشته رو بخونم ولی از وقتی شنیدم استخدام شدنی در کار نیست قصد دارم برم سربازی و با همون کارشناسی دنبال کار بگردم! دوستان با تجربه تر لطفا بنده رو راهنمایی کنند
سپاسگذارم

متاسفانه با مدیریت و دستور مستقیم آقای زنگنه امتیازات دانشگاه صنعت نفت و اولویت استخدامی و غیره فقط مشمول دانشجویان ورودی 94 و ماقبل میشه و از امتیاز برای دانشجویان 95 و مابعد خبری نیست.تا قبل از اردیبهشت 94 هر کس که فارغ التحصیل بود و سربازیشو تموم کرد و یا معاف بود استخدام شد.از اون تاریخ به بعد وزیر دستور ممنوعیت استخدام تحت هر عنوانی در مجموعه وزارت نفت رو داده که کماکان حاضر به لغوش نشده.دوستانی که به امید برخورداری از امتیازات استخدامی میخوان این رشته رو انتخاب کنند توجه کنند ورودی های 95 و مابعد طبق بخشنامه ابلاغی بهمن ماه گذشته از هیچگونه اولویتی برخوردار نخواهند بود.با آرزوی موفقیت

afshin778990

عضو جدید
سلام
طبق آیین نامه ی ابلاغی ارشدا اگر معدلشون بالای 18 بشه استخدام میشن؟ یا اینکه شرط معدل هم وجود نداره؟
آقای xerxes اگر اطلاع دارید لطفا پاسخ بدید.

yaser.y

عضو جدید
برای استخدام بدون آزمون با مدرک ارشد. معدل باید بالای 18 و رتبه کنکور ارشد بین 1 تا 5 باشه...البته در صورت نیاز استخدام میشن و قطعی نیست