بحث و گفتگو درباره: رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت

behnasr

عضو جدید
تبریک میگم دوست عزیز میشه منابع سایر درسها رو هم معرفی کنین؟ سطح سوالات در قیاس با کنکور برق چطوره؟

ممنون

منابع
ریاضی مهندسی کریمی +تکمیلش با مبحث فوریه و نگاشت پارسه معتقدی
معادلات آقاسی(معادلات کریمی جذابتره اما من معادلات آقاسی رو چون ریشه ای تر درس داده بیشتر می پسندم)
مدار راهیان ارشد تقوی+حل سوالات مدار کارو زرگر(درس کارو تقریبا کپی جبه داره و چنگی به دل نمی زنه)
سیگنال 3 جلدی مومن زاده (راهیان و پوران)
الکترونیک راهیان ارشد ناصح/راهیان ارشد اسلام پناه/جزوه الکترونیک کهن(اگه کسی خواست من دارم براش می فرستم)/باغستانی هم خوبه
کنترل الفی+راهیان ارشد تقوی

سطح سوالات
الکترونیک تقریبا هم سطح با برق هستش (50 درصد بزنی خوبه)
مدار آسونتره و اگه کسی خونده باشه بین 35 تا 100 درصد می زنه! و برای قبولی باید بالای 60 درصد بزنی
کنترل حدود 40 درصدش سوالات کنترل غیرخطی داره (کسی نمی زنه معمولا) و اگه کسی خونده باشه حداقل 20درصد تا 60 درصد می تونه بزنه(40درصد خوبه)
زبان 15 سوال اولش که مثل بقیه آزمونها زبان عمومیه به نظر من متنش کمی از متنهای برق آسونتره .معمولا هر درصدی که در زبان برق می زنی حدودا 10 درصد بیشتر ش رو در زبان ابزاردقیق می زنی .چون رقابت در آزمون ابزار دقیق خیلی سنگینه ،درس زبان هم خیلی تاثیر گذاره و اگه کسی زیر 30 بزنه کارش سخت میشه و باید با بقیه دروس جبران کنه

ریاضی -فقط ریاضی مهندسی است و بیش از نیمی از سوالاتش هم مربوط به مباحث فوریه و معادلات مشتق جزیی و مسایل مقدار مرزی است
ضریب این درس بیشتر از بقیه است و برای قبولی حداقل باید 60 بزنی برای بنده هم درصد بالا(93.33) در این درس خیلی نمره کل ام رو بالا برد(نمره کل 9558 شد!!)

البته معدل هم تاثیر زیادی داره شاید اگه معدلم پایین نبود نفر اول شدنم هم ممکن می شد

بچه های مکانیک هم می تونن این رشته رو شرکت کنند واسه ی اونها درسهای ترمو و سیالات گلابه و گاها به راحتی بالای 70 می زنن مشکلشون یکی کنترله که البته چند سالیه با بیشتر شدن تعداد سوالات کنترل غیرخطی که برقیها هم نمی تونن بزنن، این مشکل کمرنگتر شده .دیگه ریاضی مهندسیه که معمولا ریاضی برقیها قویتره(اینجا باز میزان تاثیر درس ریاضی در آزمون ابزاردقیق مشخصتر میشود)
البته برگزارشدن آزمون ابزاردقیق در صبح روز آزمون برق و نیز یک مرحله ای شدن آزمون برق هم که به نفع اونها تموم شد.

معمولا برای قبولی در ابزار دقیق میانگین وزنی درصدها بالای 60 باشه
بنده یک مورد استثناء هستم که رتبه برقم خیلی خوب نشده اما اکثرا رتبه های زیر 500-600 برق، ابزاردقیق رو میارن نمونه اش رتبه 3 ابزار امسال رتبه برقش حدود 100 شده و رتبه 4 هم که کارنامه اش رو گذوشته رتبه برقش حدود 400 هستش.

BalroG

عضو جدید
اینم کارنامه واسه بچه های امسال
مشاهده پیوست 99510

سلام دوست عزیز، تبریک میگم بهتون.
الآن که رفتین رشته اتوماسیون، راضی هستین؟
اگه یه نفر به عنوان یه برادر کوچکتر از شما راهنمایی بخواد، بهش توصیه میکنید که بیاد به رشته شما؟

• Like
واکنش ها: henn

jafark

عضو جدید
سلام دوست عزیز، تبریک میگم بهتون.
الآن که رفتین رشته اتوماسیون، راضی هستین؟
اگه یه نفر به عنوان یه برادر کوچکتر از شما راهنمایی بخواد، بهش توصیه میکنید که بیاد به رشته شما؟

سلام
شرمنده
بعد چند ماه اومدم اینجا سوالتونو دیدم

در مورد سوالتون عرض کنم من ابزاردقیق رو نزدم
رتبه کنترلم 453 بود و الأن تربیت مدرس کنترل میخونم
میتونم بگم از انتخابم راضی هستم
نظر من اینه که اگر ادامه تحصیل براتون مهم نیست و صرفأ دنبال یه میانبور برای اشتغال هستید و سختی کار براتون مهم نیست ابزاردقیق رشته خوبیه
اگه ساکن مناطق جنوبی کشور هستین میتونه انتخاب خوبی براتون باشه. ولی اگه مثلا مث من بچه تبریز یا ... باشین اگه دوری 7.8 ساله از خانواده رو میتونین تحمل کنین برین سراغ ابزار

پیشنهاد میکنم از آقای بهنصر که الأن ترم 1 ابزاردقیق هستن مشاوره بگیرین
خوشحال میشم اگه سوال دیگه ای داشتین راهنماییتون بکنم ;)
ایمیل من : jafarkazemi69@gmail.com

mahdy13622000

عضو جدید
سلام
شرمنده
بعد چند ماه اومدم اینجا سوالتونو دیدم

در مورد سوالتون عرض کنم من ابزاردقیق رو نزدم
رتبه کنترلم 453 بود و الأن تربیت مدرس کنترل میخونم
میتونم بگم از انتخابم راضی هستم
نظر من اینه که اگر ادامه تحصیل براتون مهم نیست و صرفأ دنبال یه میانبور برای اشتغال هستید و سختی کار براتون مهم نیست ابزاردقیق رشته خوبیه
اگه ساکن مناطق جنوبی کشور هستین میتونه انتخاب خوبی براتون باشه. ولی اگه مثلا مث من بچه تبریز یا ... باشین اگه دوری 7.8 ساله از خانواده رو میتونین تحمل کنین برین سراغ ابزار

پیشنهاد میکنم از آقای بهنصر که الأن ترم 1 ابزاردقیق هستن مشاوره بگیرین
خوشحال میشم اگه سوال دیگه ای داشتین راهنماییتون بکنم ;)
ایمیل من : jafarkazemi69@gmail.com

من رشته ابزار دقيق دانشگاه شيراز ميخونم به نظر بنده كه سالهاست در اين زمينه فعاليت ميكنم و درس ميخونم اگر اين رشته مرتبط با كارتون باشه ميتونه بسيار در پيشرفتت بهت كمك كنه.ابزار دقيق يكي از رشته هاي بسيار پركاربرد در صنعت هست بنابراين اگه الويتت با كاره و ميخاي در صنعت موفق باشي من اين رشته رو بهت پيشنهاد ميكنم.دروسش بسيار كاربردي و ممثل ارشد رشته هاي ديگه درس هاي محض نداره.

mahdy13622000

عضو جدید
ممنون

منابع
ریاضی مهندسی کریمی +تکمیلش با مبحث فوریه و نگاشت پارسه معتقدی
معادلات آقاسی(معادلات کریمی جذابتره اما من معادلات آقاسی رو چون ریشه ای تر درس داده بیشتر می پسندم)
مدار راهیان ارشد تقوی+حل سوالات مدار کارو زرگر(درس کارو تقریبا کپی جبه داره و چنگی به دل نمی زنه)
سیگنال 3 جلدی مومن زاده (راهیان و پوران)
الکترونیک راهیان ارشد ناصح/راهیان ارشد اسلام پناه/جزوه الکترونیک کهن(اگه کسی خواست من دارم براش می فرستم)/باغستانی هم خوبه
کنترل الفی+راهیان ارشد تقوی

سطح سوالات
الکترونیک تقریبا هم سطح با برق هستش (50 درصد بزنی خوبه)
مدار آسونتره و اگه کسی خونده باشه بین 35 تا 100 درصد می زنه! و برای قبولی باید بالای 60 درصد بزنی
کنترل حدود 40 درصدش سوالات کنترل غیرخطی داره (کسی نمی زنه معمولا) و اگه کسی خونده باشه حداقل 20درصد تا 60 درصد می تونه بزنه(40درصد خوبه)
زبان 15 سوال اولش که مثل بقیه آزمونها زبان عمومیه به نظر من متنش کمی از متنهای برق آسونتره .معمولا هر درصدی که در زبان برق می زنی حدودا 10 درصد بیشتر ش رو در زبان ابزاردقیق می زنی .چون رقابت در آزمون ابزار دقیق خیلی سنگینه ،درس زبان هم خیلی تاثیر گذاره و اگه کسی زیر 30 بزنه کارش سخت میشه و باید با بقیه دروس جبران کنه

ریاضی -فقط ریاضی مهندسی است و بیش از نیمی از سوالاتش هم مربوط به مباحث فوریه و معادلات مشتق جزیی و مسایل مقدار مرزی است
ضریب این درس بیشتر از بقیه است و برای قبولی حداقل باید 60 بزنی برای بنده هم درصد بالا(93.33) در این درس خیلی نمره کل ام رو بالا برد(نمره کل 9558 شد!!)

البته معدل هم تاثیر زیادی داره شاید اگه معدلم پایین نبود نفر اول شدنم هم ممکن می شد

بچه های مکانیک هم می تونن این رشته رو شرکت کنند واسه ی اونها درسهای ترمو و سیالات گلابه و گاها به راحتی بالای 70 می زنن مشکلشون یکی کنترله که البته چند سالیه با بیشتر شدن تعداد سوالات کنترل غیرخطی که برقیها هم نمی تونن بزنن، این مشکل کمرنگتر شده .دیگه ریاضی مهندسیه که معمولا ریاضی برقیها قویتره(اینجا باز میزان تاثیر درس ریاضی در آزمون ابزاردقیق مشخصتر میشود)
البته برگزارشدن آزمون ابزاردقیق در صبح روز آزمون برق و نیز یک مرحله ای شدن آزمون برق هم که به نفع اونها تموم شد.

معمولا برای قبولی در ابزار دقیق میانگین وزنی درصدها بالای 60 باشه
بنده یک مورد استثناء هستم که رتبه برقم خیلی خوب نشده اما اکثرا رتبه های زیر 500-600 برق، ابزاردقیق رو میارن نمونه اش رتبه 3 ابزار امسال رتبه برقش حدود 100 شده و رتبه 4 هم که کارنامه اش رو گذوشته رتبه برقش حدود 400 هستش.

سلام
شما الان ابزار دقيق ميخونيد؟دانشگاه صنعت نفت رو انتخاب كرديد؟

Xerxes-I

عضو جدید
منم امسال ابزار دقیق دادم و رتبه ام هم 1 شد خدار رو شکر.من ازش تعریف زیاد شنیدم به خصوص بازار کارش
اینم کارنامه
-نمرات اکتسابي
نمره به درصدنام درس
۳۲/۲۲زبان عمومي وتخصصي
۹۳/۳۳رياضيات مهندسي
۳۱/۱۱كنترل خطي وغيرخطي
۷۱/۶۷ترموديناميك
۶۲/۹۶مكانيك سيالات وانتقال حرارت
سفيدمدارهاي الكتريكي 1و2
سفيدالكترونيك 1و2

qmars10

عضو جدید
آقای بهنصرآیاواقعااونجابورسیه میشید حقوق در زمان دانشجوی چقدره آیااونجاطرف امریه میتونه بگیره آیاسطح دانشگاه ازلحاظ علمی خوبه جودانشگاه چطوره‏ درکل نسبت به امیرکبیرکه همین گرایش روداره ارزش داره یانه (شناور نیس ومخصوص برقه‏)‏

Xerxes-I

عضو جدید
آقای بهنصرآیاواقعااونجابورسیه میشید حقوق در زمان دانشجوی چقدره آیااونجاطرف امریه میتونه بگیره آیاسطح دانشگاه ازلحاظ علمی خوبه جودانشگاه چطوره‏ درکل نسبت به امیرکبیرکه همین گرایش روداره ارزش داره یانه (شناور نیس ومخصوص برقه‏)‏
با اجازه من جواب بدم البته اطلاعاتم به دقت اطلاعات ایشون نمیتونه باشه پس از ایشون هم خواهش میکنم اطلاعاتشون رو در اختیار بذارند.من با چند تا از دانشجوهاش تماس داشتم و اونطوری که فهمیدم بورسیه نیست ولی حقوق 150 تومن ماهیانه میدند و بازار کارش خوبه وتقریبا تضمین شده است.امریه هم میدن.از لحاظ علمی متوسطه و اونطوری که من شنیدم درسهاش کاربردیه و صنعتی.جو دانشگاهش شبیه تربیت مدرس و ایناست.نمیدونم به ابزاردقیق امیرکبیر میرسه یا نه ولی من خودم امیرکبیر میخونم کارشناسیمو.کیفیت غذا و خوابگاهاش نسبت به بقیه دانشگاهای تهران پایین تره مخصوصا از 88 به بعد امیرکبیر رو بد جوری تضعیف کردند و فضاشو امنیتی کردند که البته امیدوارم به زودی این مشکل مرتفع بشه و اما در مورد استاداش بگم که اگه از بقیه دانشگاههای تهران بهتر نباشند پایین تر هم نیستند.یه چیز دیگه هم من شنیدم که زیاد مطمئن نیستم البته، اونم اینه که ابزاردقیقی که زیرشاخه برقه تاکید خیلی زیادی روی کنترلر های دیچیتال داره و کنترلر های نیوماتیکی که در صنعت پرکاربردتر هستند رو کمتر بحث میکنند و یا اصلا بحث نمیکنند

maaap

عضو جدید
با اجازه من جواب بدم البته اطلاعاتم به دقت اطلاعات ایشون نمیتونه باشه پس از ایشون هم خواهش میکنم اطلاعاتشون رو در اختیار بذارند.من با چند تا از دانشجوهاش تماس داشتم و اونطوری که فهمیدم بورسیه نیست ولی حقوق 150 تومن ماهیانه میدند و بازار کارش خوبه وتقریبا تضمین شده است.امریه هم میدن.از لحاظ علمی متوسطه و اونطوری که من شنیدم درسهاش کاربردیه و صنعتی.جو دانشگاهش شبیه تربیت مدرس و ایناست.نمیدونم به ابزاردقیق امیرکبیر میرسه یا نه ولی من خودم امیرکبیر میخونم کارشناسیمو.کیفیت غذا و خوابگاهاش نسبت به بقیه دانشگاهای تهران پایین تره مخصوصا از 88 به بعد امیرکبیر رو بد جوری تضعیف کردند و فضاشو امنیتی کردند که البته امیدوارم به زودی این مشکل مرتفع بشه و اما در مورد استاداش بگم که اگه از بقیه دانشگاههای تهران بهتر نباشند پایین تر هم نیستند.یه چیز دیگه هم من شنیدم که زیاد مطمئن نیستم البته، اونم اینه که ابزاردقیقی که زیرشاخه برقه تاکید خیلی زیادی روی کنترلر های دیچیتال داره و کنترلر های نیوماتیکی که در صنعت پرکاربردتر هستند رو کمتر بحث میکنند و یا اصلا بحث نمیکنند

خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین. میشه در رابطه با خوابگاه هاش و شرایطش بگین؟!

Xerxes-I

عضو جدید
خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین. میشه در رابطه با خوابگاه هاش و شرایطش بگین؟!
اطلاع دقیقی ندارم از خوابگاهاش و فقط شنیدم دانشکده اهواز خوابگاهاش سوئیتی نیست و اتاقی هست.اتاقایی که به ارشدا میدن بزرگه و اونطوری که شنیدم ظرفیتش هم 3 نفره است.کلا مثل اینکه امکانات رفاهیش بد نیست.

qmars10

عضو جدید
اطلاع دقیقی ندارم از خوابگاهاش و فقط شنیدم دانشکده اهواز خوابگاهاش سوئیتی نیست و اتاقی هست.اتاقایی که به ارشدا میدن بزرگه و اونطوری که شنیدم ظرفیتش هم 3 نفره است.کلا مثل اینکه امکانات رفاهیش بد نیست.
من هم تشکر میکنم ازجوابی که دادید وفقط یه سوال موند واون هم شرایط کار داخا صنعت نفت به چه شکلیه .بازهمتشکر

Xerxes-I

عضو جدید
من هم تشکر میکنم ازجوابی که دادید وفقط یه سوال موند واون هم شرایط کار داخا صنعت نفت به چه شکلیه .بازهمتشکر
اطلاعات دقیق رو باید تو تاپیک های دیگه پیدا کنید اون چیزی که من شنیدم اینکه کلا بازار کار خوبی داره چون فارغ التحصیلاش کم هستند(یکی از فارغ التحصیل های صنعت نفتی(که البته رشته خودش ابزاردقیق نبود) میگفت که مهندس های ابزار دقیق بالاترین ضریب حقوقی رو دارند و حقوقشون 1.5 برابر مهندس های نفته.)

moheby25

عضو جدید
سلام
(یکی از فارغ التحصیل های صنعت نفتی(که البته رشته خودش ابزاردقیق نبود) میگفت که مهندس های ابزار دقیق بالاترین ضریب حقوقی رو دارند و حقوقشون 1.5 برابر مهندس های نفته.)
اینو کی گفته؟ من که ازیکی از دوستام که تو ملی حفاری بود پرسیدم گفتش همچین چیزی وجود نداره

Xerxes-I

عضو جدید
اینو کی گفته؟ من که ازیکی از دوستام که تو ملی حفاری بود پرسیدم گفتش همچین چیزی وجود نداره
والا اونیکه به من گفت خودشم مهندسی نفت (اکتشاف) میخوند ولی اگه شما میگید وجود نداره حتما خوب نداره دیگه :)

moheby25

عضو جدید
دوستان در مورد اعتبار دانشگاه مجازی شیراز در رشته اتوماسیون وابزار دقیق باید بگم که که مدرک برای استخدام رسمی در شرکت نفت مورد تایید است فقط اگر استخدام رسمی هستین و میخاین تعدیل مدرک کنید مثلا میخاید مدرک کارشناسی ارشدتون رو ارائه بدهید باید یه ازمون کتبی دوباره بدهید در صورتی که مدرک دانشگاه دولتی وآزاد بدون آزمون تعدیل میشه

1matrix1

عضو جدید
با توجه به گرمای هوا و دمای بالای 50 درجه به نظرتون می شه تو جنوب و الالخصوص اهواز درس خوند؟

khashayar1991

عضو جدید
سلام....دوستانی که امتحان ابزار دقیق دادن لطفا راهنمایی کنن.قبول شدن واسه این کنکور سخت تره یا کنکور سراسری؟؟؟؟ راستش من فقط میخوام تمرکزمو فقط روی 1 یکی از کنکور ها بزارم که اونم احتمال زیاد فقط اتوماسیونه. خواستم ببینم قبول شدنش کار غیر ممکنیه یا با تلاش میشه بدستش اوورد.من کارشناسیمو از یه دانشگاه معمولی دولتی سطحه متوسط گرفتم . پایه درسیم هم تو درس زبان قویه الکترونیک و مدار نسبتا خوبه ریاضی مهندسی و هم کلاس اقای کریمی شرکت میکنم که دارم کم کم راه میافتم. امید داشته باشم واسه قبولی؟؟؟؟ دوستان اگه تجربه دارن راهنماییم کنن لطفا.

Xerxes-I

عضو جدید
سلام....دوستانی که امتحان ابزار دقیق دادن لطفا راهنمایی کنن.قبول شدن واسه این کنکور سخت تره یا کنکور سراسری؟؟؟؟ راستش من فقط میخوام تمرکزمو فقط روی 1 یکی از کنکور ها بزارم که اونم احتمال زیاد فقط اتوماسیونه. خواستم ببینم قبول شدنش کار غیر ممکنیه یا با تلاش میشه بدستش اوورد.من کارشناسیمو از یه دانشگاه معمولی دولتی سطحه متوسط گرفتم . پایه درسیم هم تو درس زبان قویه الکترونیک و مدار نسبتا خوبه ریاضی مهندسی و هم کلاس اقای کریمی شرکت میکنم که دارم کم کم راه میافتم. امید داشته باشم واسه قبولی؟؟؟؟ دوستان اگه تجربه دارن راهنماییم کنن لطفا.
اگه منظورت از "کنکور سراسری" کنکور کارشناسی و مقایسه اش با کنکور ارشد هست به نظرم تفاوت اصلی کنکور ارشد و کارشناسی بحث "زمان" هست.تو کنکور کارشناسی زمان یک فاکتور مهم هست ولی در کنکور ارشد میزان تسلط خیلی مهمتره.درمورد کنکور ابزاردقیق اگر تسلط کافی داشته باشید نیازی ندارید سوالی رو بخاطر کمبود زمان رد کنید.به عنوان توصیه بهتون میگم که حتما برای 2 تا کنکور ثبت نام کنید و سعی کنید برای هر دوتا آماده بشید بخصوص اگر میخواهید حتما روزانه قبول بشید و مجازی شیراز رو نمیخواین،چون برنامه ریزی صرفا برای کنکور ابزاردقیق خیلی ریسک بالایی داره ولی قبولیش امکان پذیره ولی همونطور که گفتید باید تلاش کنید(ربطی هم نداره که کارشناسی کجا درس خوندید).خوشبختانه ریاضیات مهندسی کنکور ابزاردقیق زیاد سخت نیست و با یک تسلط خیلی خوب امکانش هست که بتونید بالای 80-90 درصد بزنید و به نظرم برای تضمین قبولی لازمه(با توجه به اینکه ریاضیات مهندسی ضریبش از همه درسا بیشتره).درس خیلی مهم دیگه کنترل هست که فقط و فقط میتونید با تکرار و تمرین و تحلیل سوالات میتونید کنترل رو قوی کنید.پاشنه ی آشیل کنکور هم "کنترل غیر خطی" هست که با وجود سادگی نسبی اغلب نادیده گرفته میشه.به نظرم حداقل روی "پیدا کردن نقاط تعادل سیستم های غیرخطی"،"پایداری،ناپایداری سیکل های حدی"،"پایداری لیاپانوف و توابع لیاپانوف"و "روش تحلیل صفحه فازی"وقت بگذارید چون بین 6-7-5 تا از سوالات کنترل که درس فوق العاده تعیین کننده ای هست از کنترل غیرخطی مطرح میشه و پاسخ دادنش میتونه نمره آزمون رو کلی بالا ببره و قبولیتونو تضمین کنه.

masood194

عضو جدید
سلام بچه ها
بازار کار فارغ التحصیلای اتوماسیون فقط جنوبه؟ یا تهران هم براش کار است
درامد فارغالتحصیلای این رشته چقدره؟
اگه میشه راهنمایی کنید خیلی دودلم که برا این رشته ریسک کنم منظورم اینه که خوب دو تا کنکور تو یه روز سخته می خوام ببینم چقدر میارزه که این ریسکو کنم و دوا کنکور شرکت کنم
مرسی

djcounter

عضو جدید
سلام بچه ها
من 4 سال کارشناسی رو دانشگاه صنعت نفت آبادان خوندم.الان هم با سهمیه استعداد های درخشان اتوماسیون قبول شدم.اگه سوالی در مورد دانشگاه و این رشته دارید من در خدمتم

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اگه منظورت از "کنکور سراسری" کنکور کارشناسی و مقایسه اش با کنکور ارشد هست به نظرم تفاوت اصلی کنکور ارشد و کارشناسی بحث "زمان" هست.تو کنکور کارشناسی زمان یک فاکتور مهم هست ولی در کنکور ارشد میزان تسلط خیلی مهمتره.درمورد کنکور ابزاردقیق اگر تسلط کافی داشته باشید نیازی ندارید سوالی رو بخاطر کمبود زمان رد کنید.به عنوان توصیه بهتون میگم که حتما برای 2 تا کنکور ثبت نام کنید و سعی کنید برای هر دوتا آماده بشید بخصوص اگر میخواهید حتما روزانه قبول بشید و مجازی شیراز رو نمیخواین،چون برنامه ریزی صرفا برای کنکور ابزاردقیق خیلی ریسک بالایی داره ولی قبولیش امکان پذیره ولی همونطور که گفتید باید تلاش کنید(ربطی هم نداره که کارشناسی کجا درس خوندید).خوشبختانه ریاضیات مهندسی کنکور ابزاردقیق زیاد سخت نیست و با یک تسلط خیلی خوب امکانش هست که بتونید بالای 80-90 درصد بزنید و به نظرم برای تضمین قبولی لازمه(با توجه به اینکه ریاضیات مهندسی ضریبش از همه درسا بیشتره).درس خیلی مهم دیگه کنترل هست که فقط و فقط میتونید با تکرار و تمرین و تحلیل سوالات میتونید کنترل رو قوی کنید.پاشنه ی آشیل کنکور هم "کنترل غیر خطی" هست که با وجود سادگی نسبی اغلب نادیده گرفته میشه.به نظرم حداقل روی "پیدا کردن نقاط تعادل سیستم های غیرخطی"،"پایداری،ناپایداری سیکل های حدی"،"پایداری لیاپانوف و توابع لیاپانوف"و "روش تحلیل صفحه فازی"وقت بگذارید چون بین 6-7-5 تا از سوالات کنترل که درس فوق العاده تعیین کننده ای هست از کنترل غیرخطی مطرح میشه و پاسخ دادنش میتونه نمره آزمون رو کلی بالا ببره و قبولیتونو تضمین کنه.
داداش اینایی که گفتی تو کنکور ارشد برق میاد یا برا اتوماسیون ه؟؟؟؟؟؟
اینا کجای کنترل هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: بحث و گفتگو درباره : رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت

Re: بحث و گفتگو درباره : رشته اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع نفت

داداش اینایی که گفتی تو کنکور ارشد برق میاد یا برا اتوماسیون ه؟؟؟؟؟؟
اینا کجای کنترل هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:
برای ابزار دقیقه
کنترل غیرخطی هست ;)

masood194

عضو جدید
سلام بچه ها
من 4 سال کارشناسی رو دانشگاه صنعت نفت آبادان خوندم.الان هم با سهمیه استعداد های درخشان اتوماسیون قبول شدم.اگه سوالی در مورد دانشگاه و این رشته دارید من در خدمتم
با سلام
لطفا راجب رشته اتوماسیون وابزار ذقیق در صنایع نفت، دانشگاه صنعت نفت و میزان رضایتتون از دانشگاه صنعت نفت توضیح جامعی بدید ممنونتون میشم. اگر در مورد محل کار فارغ التحصیلان این رشته و میزان رضایتشون از کارشون هم اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارمون بگذارید .
البته دوستان پیشتر اطلاعاتی داده بودند اما خیلی ناکافی و ضد و نقیض بود.​

djcounter

عضو جدید
با سلام
این رشته یک رششته بین رشته ای محسوب می شه.شما در ترم یک باید دروس جبرانی رو بگذرونید.فارغ التحصیل های این رشته به علت تسلط کافی به همه بخش های نفت پس از چند سال سابقه کار به عنوان مدیر واحد انتخاب می شن.در مورد کار هم اگه توی طرح های امادگی شرکت کنید بیشتر کارتون طراحی کنترلاست.اگر هم داخل پالایشگاه یا طرح های که به اتمام رسیدن وارد بشید عمده کارتون رو نطارت وکالیبراسیون کنترلر ها تشکیل می ده.
دانشگاه نفت در بدو ورود از دانشجوهاش یه تعهد کاری می گیره که با ارای سال های تحصیل در دانشگاه 2 برابر توی صنهت نفت و جایی که اونا مشخص کی کنن کار کنید.توی این دانشگاه هیچ هزینه ای لازم نیست پرداخت کنید و ماهینه 120 تومن به علاوه 1200 تومن در بدو وروود به دانشجو ها می دن.

SHR776

عضو جدید
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟
درسای این رشته به چه صورتیه؟و این که شرکت نفت با شما قرارداد رسمی میبنده؟و اینکه آیا باید مثل بقیه توی آزمون ورودی شرکت نفت شرکت کرد؟

djcounter

عضو جدید
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟
درسای این رشته به چه صورتیه؟و این که شرکت نفت با شما قرارداد رسمی میبنده؟و اینکه آیا باید مثل بقیه توی آزمون ورودی شرکت نفت شرکت کرد؟

http://www.put.ac.ir/_ahwaz/documents/arshad-otomasyun.pdf
شرکت نفت فرار داد رسمی نمی بنده فقط تعهد می گیره به ازای خدماتی که تو طول تحصیل می ده باید توی مناطقی که می گه دانشجویان کار کنن.تا االان که دانشجویان نفت لازم نبوده تو آزمون شرکت کنن

djcounter

عضو جدید
میشه بگید منظور از گروه بندی A و گروه B چیه
دانشگاه بر اساس معدل دیپلم و امتحانات نهایی دانشجویان رو به 2 گروه تقسیم می کنه
اما از سال دوم بر اساس معدل ترم های 1 و 2 افراد رو گروه بندی می کنه.
تو زمان تحصیل این گروه ها فقط از نظر کمک هزینه که می گیرن با هم فرق دارن ولی از نظر استخدامی افراد گروه A توی اولویت هستند و همچنین افراد گروه B بایذ در آزمون استخدامی شرکت کنن

SHR776

عضو جدید
شرکت نفت فرار داد رسمی نمی بنده فقط تعهد می گیره به ازای خدماتی که تو طول تحصیل می ده باید توی مناطقی که می گه دانشجویان کار کنن.تا االان که دانشجویان نفت لازم نبوده تو آزمون شرکت کنن

ممنون دوست عزیز.میشه بگید که از اونجایی که این رشته دکترا نداره دانشجویان این رشته بعد از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در چه رشته ای میتونند شرکت کنند؟
مثلا کسی که برق خونده دوباره میتونه بیاد در دکترا برق بخونه