بحث و مشاوره کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح

کریم ایرانی

عضو جدید
سلام. بنظر بنده بازار کار گرایش های کشاورزی در ایران عزیزمان مناسب نیست.تکنولوژی بذر هم یه گرایش نوپاست و علم روز

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیو رشته به روزیه ودر آینده شانس بیشتری داری پس هدفتو زوم کن رو بیو

منم ميخوام بيو بخونم پس چرا بچه ها گفتن بيو اينده شغلي خوبي نداره؟و تو ايران زياد ازش استفاده نميشه؟

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.به نظر شما آینده شغلی بیو بهتره با اصلاح.بیو اسم باکلاسی داره ولی یکی بهم گفت که چندنفرو میشناسه که خوندن و پشیمونن. بیو بازار کار داره؟ یکی جواب بده.

رشته بیوتکنولوژی، یک رشته جدید است و بی شک مدتی زمان خواهد برد تا فارغ التحصیلان آن، جایگاه واقعی خویش را پیدا کنند اما این به معنای آن نیست که موقعیت شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته مهیا نمی باشد. چون زمینه کار بیوتکنولوژی در داخل کشور مساعد است و برای مثال در حال حاضر عده ای از دانشجویان دوره دکترای میکروبیولوژی که در زمینه بیوتکنولوژی میکروبی مطالعه می کنند، بر روی آبهای شور کشور مثل دریاچه ارومیه که امکان رشد موجودات در آن پیچیده و مشکل است، تحقیق می کنند تا با بهره گیری از تکنیک های بیوتکنولوژی، محیطی مناسب برای رشد موجودات دریایی در داخل آن فراهم آورند.
از سوی دیگر فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان نیروی انسانی متخصص برای مدیریت میانی و هدایت امور فنی خطوط تولید، مزارع و آزمایشگاهها مشغول به فعالیت شوند

Taimi

عضو جدید
**کمک**معرفی منابع کارشناسی ارشد گرایش زراعت

**کمک**معرفی منابع کارشناسی ارشد گرایش زراعت

سلام دوستان من امسال قرار ارشد شرکت کنم میخواستم منابع خوبی اگه سراغ داریدبرای گرایش زراعت بهم معرفی کنید آخه دیگه میخوام از تابستون شروع کنم مرررسی:gol::gol::gol:

sourena.agri

عضو جدید
سلام دوستان من امسال قرار ارشد شرکت کنم میخواستم منابع خوبی اگه سراغ داریدبرای گرایش زراعت بهم معرفی کنید آخه دیگه میخوام از تابستون شروع کنم مرررسی:gol::gol::gol:
سلام ولک ، چطوری کا ، خوبی همشهری .
اقا من امیدوارم موفق بشی . من خودم مهندسی برق خوندم . یه 7 سالی هم کار برقی میکردم . امسال امتحان دادم واسه ارشد زراعت .( فعلا نپرس چرا که طولانیه ) راستش من خیلی زحمت کشیدم . با اینکه حتی الفبای زیست گیاهی رو هم نمیدونستم و ازدواج کرده بودم و کار داشتم خیلی تلاش کردم و رتبه 19 زراعت شدم امسال .
راعت 56
طرح 50
فیزیولوژی 76
اکولوژی 53
خاک 52

راستش کتابهایی که خوندم :
اکولوژی:اردکانی + بخش هائی از نیشابوری
طرح : مقدم ( خیلی محدود )
خاک : کلا جزوه
زراعت صنعتی : خواجه پور
زراعت علوفه : شهبازیان
زراعت غلات : نور محمدی ( همشهریته ماله چمران اهواز )
مبانی : خواجه پور + مظاهری
دیم : رستگار ( زیاد تست نمیاد )
فیزیولوژی : کتاب ترجمه سرمد نیا
زبان : هر دو کتاب تخصصی زبان دانشگاهی + ترجمه

جزوه هاو کتاب تست هائی که خوندم :

اکولوژی : به هیچوجه کتاب دیباگران رو برای تست نزن که پر از اشکاله ، ولی متن دریش خوبه .
فیزیولوژی : دیباگران خوبه
زراعت : کتاب جهش + کتاب دیباگران
طرح : 100% کتاب دیباگران که زدن تستاش خیلی خوب یادت میده .
خاک : 100 % کتاب تست دیباگران

راستش شما که رشتت بوده باید بترکونی ها ، گفته باشم . من پدرم درومد تا بعضی درسها رو بفهمم ، مثل خاک شناسی و فیزیولوژی .من چون رشته دبیرستانم هم ریاضی بود خاک و مبانی گیاه شناسی و ... رو هم نخونده بودم .
زمان درس خوندم:
تقریبا از اواخر شهریور شروع کردم تا 19 بهمن که فرداش کنکور بود .
اوایل از 6 الی 8 صبح میرفتم شرکت و چون کسی نبود 2 ساعت میخوندم .
وقت نهار هم نمیرفتم و 1 ساعت دیگه میخوندم .
از ساعت 5 میرفتم کتابخونه تا 10 شب .
از 10.30 بعد از شام هم تا 12 میخوندم .
یعنی روزی تقریبا 10 ساعت از ائاسط شهریور تا اوایل دی
از اول دی تا 20 بهمن هم از 8 صبح تا 10 شب کتابخونه بودم + ساعت 10.30تا 12 شب + حدود 7 صبح تا 8 صبح ( کتابخونه نزدیکه خونه بود)
یعنی 2 ماهه اخر روزی 16 ساعت .

اگه از الان داری میخونی باید رتبه 1 شی ها .آبروی اهواز دسته تویه ها .

Ali1980#

عضو جدید
من که امسال مجاز شده ام. رتبه ام هزار و نهصد شده. اصلاً نمیدونم قبول میشم جایی یا نه.
کسی خبر داره چجوری قبول میکنن در دانشگاه ها؟
میگن نتایج سه برابر ظرفیت اعلام میشه. اما من حساب کردم آخرین رتبه ای که قبول شده ده برابر ظرفیت اعلام شده در دفترچه شماره دو سازمان سنجش هست.

Taimi

عضو جدید
سوال های کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح نباتات سال92 و91

سوال های کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح نباتات سال92 و91

دوستان اینم سوال های کارشناسی ارشد زراعت و اصلاح سال92 و 91 برای بچه های درسخون که میخوان رتبه 1 بشن امسال :)

پیوست ها

• arshad92.pdf
    2.3 مگایابت · بازدیدها: 0

alireza r

عضو جدید
من که امسال مجاز شده ام. رتبه ام هزار و نهصد شده. اصلاً نمیدونم قبول میشم جایی یا نه.
کسی خبر داره چجوری قبول میکنن در دانشگاه ها؟
میگن نتایج سه برابر ظرفیت اعلام میشه. اما من حساب کردم آخرین رتبه ای که قبول شده ده برابر ظرفیت اعلام شده در دفترچه شماره دو سازمان سنجش هست.
سلام به نظر من از همين حالا برنامه ريزي كن واسه سال بعد من پارسال با رتبه 614 قبول نشدم .حتما ازمونهاي ازمايشي شركت كن وبا برنامه پيش برو نتيجه ميگيري.سازمان سنجش ازار داره كه 20برابر ظرفيت اعلام ميكنه .منم امسال مجاز شدم

farahzadi63

عضو جدید
سلام بچه ها.به نظر شما آینده شغلی بیو بهتره با اصلاح.بیو اسم باکلاسی داره ولی یکی بهم گفت که چندنفرو میشناسه که خوندن و پشیمونن. بیو بازار کار داره؟ یکی جواب بده.
به نظر من بیو بخونید بهتره چون هم برای دکترا میتونید رشته های بیوتکنولوژی در دارو و رشته های دیگرو هم ادامه بدید پس تنوع انتخاب بیشتره هم در موسسات تحقیقاتی که الآن روبه فزونی هستند میتونید کار کنید....

رز70

عضو جدید
سلام.منم چون میگفتن سخته سراغش نرفتم ولی بچه های کلاسمون که شرکت کردند همه رتبه هاشون 1 تا 10 شدن...........منم امسال میخوام شرکت کنم

zakaria hamezade

عضو جدید
به نظر من اگرو اکو لوژی خیلی خوبه چون کل دانشگاهها دارن به سمت رشته های زیست محیطی میرن در واقع تو میتونی روی دانشگاههای خارجی هم حساب باز کنی البته تو ایران هم بازار کارش خوبه.

بالا