[ بتن ریزی ستون ] نکات اجرایی >کرمو شدن l پرسش و پاسخ

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام . والا ما تو کار تمامی بتن ریزی ها رو در یک مرحله انجام میدیم . برای جلوگیری از ایجاد اتصال سرد . اینکه شما میگید پس از چند روز هیچ فکر کردی اگه سر بتن ریزی هر ستون این همه وقت تلف کنی چی میشه ......!!!!!!! نه عزیزم همه در یک مرحله انجام میشه

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آیا بتن ریزی یک ستون 3.5 متری در یک مرحله انجام می شود و یا در چند مرحله ؟ منظورم از چند مرحله یعنی بتن را در ارتفاع های یک متر یک متر بریزند و پس از چند روز افت بتن مرحله بعدی بتن ریزی را انجام دهند
اگر به صورت مرحله مرحله انجام می شود. فاصله هر مرحله بتن ریزی چند روز است؟

بتن ریزی ستون باید در یک مرحله انجام شود
و در هر نیم متر یکبار ویبره صورت گیرد و ویبره کردن هر 50سانتیمتر نباید از 5ثانیه بیشتر شود
چکش زدن قالب هم فراموش نشه دوست عزیز

کلا باید سعی بشه تمام اعضای باربر به صورت یکپارچه بتن ریزی بشه ولی خوب بعضی جاها مثل ستون های بلند یا پی بزرگ و یا ملاحظات اجرایی نمیشه بتن رو به صورت یکپارچه ریخت

بهترین محل رو من جایی میدونم که مقدار نیروی برشی کمی وجود داره یعنی هر جای عضو نیروی برشی کمی داشت میتونه محل قطع بتن ریزی باشه

توی تیر ها هم قطع بتن ریزی زیاد اتفاق نمی افته و بیشتر بحث روی بتن ریزی ستون و پی هست

زاویه هم از نظر من در ستون همون سطح صاف بهترین گزینه هست چون هم در راستای برش ستون نیست و هم نمیشه به بتن زاویه داد چون بتن رو هر جور بریزی و ویبره بزنی سطحش صاف میشه

توی پی هم سعی بشه محل قطع بتن نزدیک ستون نباشه مخصوصا ستون های گوشه

کلا زاویه طوری باشه که با نیروی برشی همراستا در نیاد

behrooz civil

کاربر ممتاز
دوست عزیز
درباره چکش زدن به قالب من زیاد موافق اینکار نیستم . چون چکش زدن به قالب باعث ابجاد سوراخ در بتن میشه . این رو من امتحان کردم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
دوست عزیز
درباره چکش زدن به قالب من زیاد موافق اینکار نیستم . چون چکش زدن به قالب باعث ابجاد سوراخ در بتن میشه . این رو من امتحان کردم

درود بر شما دوستان......

اما نزدن چکش هم ........ باز مشکلاتی رو پیش میاره ........... و کرمو شدن .....رو تشدید میکنه ............ ( به قول بزرگی .................اندازه نگه داره که اندازه نیکوست )........ بیش از اندازه ش .......مشکل ساز میشه ........

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز

چکش زدن به بتن باعث میشه سطح بتن کرمو نشه

فقظ باید به اندازه زد

behrooz civil

کاربر ممتاز
چکش زدن به بتن باعث میشه سطح بتن کرمو نشه

فقظ باید به اندازه زد

دوست عزیز من اینکار رو امتحان کردم . به قالب یه ستون در یک نقطه دوبار چکش زدم بعد باز کردن قالب به اندازه 4 سانت سوراخ شده بود . از مهندس ناظر پرسیدم گفت این کار رو نکنید . بازم هرچی شما بگید من قبول میکنم . ما مخلص همتون هستیم مخصوصا راه پرداز یه کلیپ هم درباره این موضوع دارم لطفا ایمیل بدید براتون ایمیل کنم .
behrooz.gharrar@yahoo.com این ایمیل منه