ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
photo_2016-06-17_16-35-24.jpg

طرف میاد مینویسه دین زرتشت!گفته گرسنگی باعث بدخلقی میشه!!!!بنابراین اونا خودشون روزه ندارن!ولی فلان کارو میکن!. اصلا مشخص نیست چه هدفی هست پشت این دروغ های خنده دار.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
این استارتر های این جریانات همون افرادین که عید قربان امسال که رسید ، کمپین حمایت از گوسفند زدنو گوسفند گناه داره قربانی بشه و چجوری دلشون میاد یک حیوونو قربانی کننو این حرفها و زیر سؤال بردن یک کار سفارش شده در اسلام. یه عده هم به طبع بخاطر اینکه از بقیه ی روشنفکرا عقب نموننو خودشونو روشنفکر بگیرن (یجورایی جزو با فرهنگ ها جا زدن) شروع به نشخوار کردن (Share) مطالب بی پایه و اساس. یکی نیست بگه اینا همه گیاه خوار بودن!؟ تعجب اینه که چرا هیچ وقت کسی نمیخواد فکر کنه دلیل یک ماجرا چی میتونه باشه. خلاصه اینکه در حین share کردن بودن که ماجرای "منا" اونروز اتفاق افتاد. و خیلی از هموطنا عزیزترین افرادشونو از دست دادن. ماهم یکی از بهترین و دوستداشتنی ترین دوستانمونو از دست دادیم. خلاصه روشنفکرا عید قربانو بیخیال شدنو چسبیدن به مسئله ی جذابتر و زیر سؤال بردن حج واجب و ... بدون هیچ استدلال. بدون هیچ آگاهی از دین. بدون اینکه بفهمن معنی حج واجب چی هست!! ظاهرا هموطناشون اینجا دیگه مهم نبود. همرو کوبیدن.
چیزی نگذشت محرم اومد و ماجرای منا و حج رو تموم کردن شروع کردن به حمایت از مظلومین و زیر سؤال بردن نظری ها و ......
کاسه ی داغتر از آش. ظاهرا این روشنفکرا بیشتر از دین اسلام به فکر مظلومین هستن و بقیه شمر هستن. تو هر مناسبت و اتفاق یه جریان شروع میشه. حالا هم ماه رمضان شده و یه سری با فرهنگ ها و روشنفکرا دوباره سروکلشون پیدا شده.
همیشه واسه باکلاس شدنو با فرهنگ شدن نیاز نیست همرنگ بقیه شد. من خودم بیشتر دنبال اینم که از خودم چیزی داشته باشم.
نکه با ... دیگران ...
----------------------------------------
چند وقت پیش باز یه مطلب دیده بودم که اسمای عربیرو کوبیده بودن. مثلا نام اصغر یا صغری رو => خوار ترجمه کرده بودن - بعد من میگفتم دب اصغر یعنی دب خوار؟ غیبت صغری ینی غیبت خوار؟ جهاد اصغر یعنی جهاد خوار؟!! خخخخخخخخخخ
یا چنتا اسم دیگه که مثل همین مورد کاملا ترجمه های غلط رو اورده بودن.
اما نکته ی مهمی که وجود داره که باید اونایی که بدون آگاهی شروع به SHARE کردن میکردن یه ذره فکر نکردن چرا فقط 4 ، 5 تا اسمو از این همه اسم عربی جدا کردن؟! بنظرشون دنبال هدفی نبودن؟؟
جالب اینجاس اگه بخوایم تو اسامی فارسی بگردیم اسامی با معانی بد ریخته.
خلاصه اینکه اینا قراره بزنن ، حالا به هر روشی که بتونن.
و چیزی که من فهمیدم ، افرادیم که خودشونو میخوان با فرهنگ نشون بدن و دیده بشن اولین چیزی که ازش میگذرن دینشونه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با موضوع و نظر شما موافقم.
یه مسئله مهم که تو تصویر بود هم توجه منو جلب کرد.
تو متن تصویر به کشور های آلمان و ژاپن و اینا گفته : آنها در کشور کفر .........
چرا ما عادت داریم به دیگر کشور ها که دارای ادیان دیگری هستند بلاد کفر بگیم؟ یعنی هر کس دینش غیر از دین ما باشه , کافره ؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
این استارتر های این جریانات همون افرادین که عید قربان امسال که رسید ، کمپین حمایت از گوسفند زدنو گوسفند گناه داره قربانی بشه و چجوری دلشون میاد یک حیوونو قربانی کننو این حرفها و زیر سؤال بردن یک کار سفارش شده در اسلام. یه عده هم به طبع بخاطر اینکه از بقیه ی روشنفکرا عقب نموننو خودشونو روشنفکر بگیرن (یجورایی جزو با فرهنگ ها جا زدن) شروع به نشخوار کردن (Share) مطالب بی پایه و اساس. یکی نیست بگه اینا همه گیاه خوار بودن!؟ تعجب اینه که چرا هیچ وقت کسی نمیخواد فکر کنه دلیل یک ماجرا چی میتونه باشه. خلاصه اینکه در حین share کردن بودن که ماجرای "منا" اونروز اتفاق افتاد. و خیلی از هموطنا عزیزترین افرادشونو از دست دادن. ماهم یکی از بهترین و دوستداشتنی ترین دوستانمونو از دست دادیم. خلاصه روشنفکرا عید قربانو بیخیال شدنو چسبیدن به مسئله ی جذابتر و زیر سؤال بردن حج واجب و ... بدون هیچ استدلال. بدون هیچ آگاهی از دین. بدون اینکه بفهمن معنی حج واجب چی هست!! ظاهرا هموطناشون اینجا دیگه مهم نبود. همرو کوبیدن.
چیزی نگذشت محرم اومد و ماجرای منا و حج رو تموم کردن شروع کردن به حمایت از مظلومین و زیر سؤال بردن نظری ها و ......
کاسه ی داغتر از آش. ظاهرا این روشنفکرا بیشتر از دین اسلام به فکر مظلومین هستن و بقیه شمر هستن. تو هر مناسبت و اتفاق یه جریان شروع میشه. حالا هم ماه رمضان شده و یه سری با فرهنگ ها و روشنفکرا دوباره سروکلشون پیدا شده.
همیشه واسه باکلاس شدنو با فرهنگ شدن نیاز نیست همرنگ بقیه شد. من خودم بیشتر دنبال اینم که از خودم چیزی داشته باشم.
نکه با ... دیگران ...
----------------------------------------
چند وقت پیش باز یه مطلب دیده بودم که اسمای عربیرو کوبیده بودن. مثلا نام اصغر یا صغری رو => خوار ترجمه کرده بودن - بعد من میگفتم دب اصغر یعنی دب خوار؟ غیبت صغری ینی غیبت خوار؟ جهاد اصغر یعنی جهاد خوار؟!! خخخخخخخخخخ
یا چنتا اسم دیگه که مثل همین مورد کاملا ترجمه های غلط رو اورده بودن.
اما نکته ی مهمی که وجود داره که باید اونایی که بدون آگاهی شروع به SHARE کردن میکردن یه ذره فکر نکردن چرا فقط 4 ، 5 تا اسمو از این همه اسم عربی جدا کردن؟! بنظرشون دنبال هدفی نبودن؟؟
جالب اینجاس اگه بخوایم تو اسامی فارسی بگردیم اسامی با معانی بد ریخته.
خلاصه اینکه اینا قراره بزنن ، حالا به هر روشی که بتونن.
و چیزی که من فهمیدم ، افرادیم که خودشونو میخوان با فرهنگ نشون بدن و دیده بشن اولین چیزی که ازش میگذرن دینشونه.

بسیار بجا و درست.ممنون از نظرت.

با موضوع و نظر شما موافقم.
یه مسئله مهم که تو تصویر بود هم توجه منو جلب کرد.
تو متن تصویر به کشور های آلمان و ژاپن و اینا گفته : آنها در کشور کفر .........
چرا ما عادت داریم به دیگر کشور ها که دارای ادیان دیگری هستند بلاد کفر بگیم؟ یعنی هر کس دینش غیر از دین ما باشه , کافره ؟

بسیار ممنون از نظرت.بله درواقع نباید همچین کلمه ای بکار برده بشه ولی شاید منظور اینه که در این کشورها موضوعات دین و مذهب زیاد مطرح نیست، اما دارن اینگونه برخورد میکنن با مسائل.

-
یکی از اساتید میگفت در کشور اروپایی رفتم شکلات بخرم، فروشنده که یک جوون بود اومد یه بسته شکلات بدون الکل بهم داد گفت شما مسلمانی و این نوع شکلات (بدون الکل) بدردت میخوره.

• Like
واکنش ها: ayja

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلاد کفر است دیگر :d

این کلمه ی بلاد کفر نهایت عقب ماندگی فرهنگی مارو میرسونه که سایر نقاط جهان و کافر میدونیم و خودمونو مسلمون ... به هیچ وجه برای هم نوع خودمون ارزش قائل نیستیم در صورتی که میبینید بقیه مردم دنیا چطورن

+

توی شکلات از روغن خوک استفاده میشه نه الکل :surprised:

Uchiha Itachi

عضو جدید
طرف میاد مینویسه دین زرتشت!گفته گرسنگی باعث بدخلقی میشه!!!!بنابراین اونا خودشون روزه ندارن!ولی فلان کارو میکن!. اصلا مشخص نیست چه هدفی هست پشت این دروغ های خنده دار.

سلام، من نمی دونم از تعلیمات زرتشت بزرگ چنین چیزی هست یا خیر اما اگر منظورتون اینه که کل موضوع دروغه، من لینک زیر رو که ظاهراً علمی هم هست، در رابطه با بداخلاقی در گرسنگی پیدا کردم:

چرا افراد گرسنه بداخلاق مي‌شوند؟ محققان دريافتند: ارتباط گرسنگي با نوسان هورمون سروتونين مغز

اسکن‌هاي مغزي نشان مي‌دهد: گرسنگي و استرس، باعث نوسان هورمون سروتونين در مغز شده، از اين رو وقتي افراد گرسنه مي‌شوند، احتمال بروز عصبانيت و خشونت در آنها بيشتر است.

به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، هنگامي که افراد دچار استرس مي‌شوند و يا به خوبي غذا نمي‌خورند، ميزان سروتونين در مغز آنها نوسان مي‌يابد. هورمون سروتونين، به تنظيم رفتار افراد کمک مي‌کند.

محققان دانشگاه کمبريج بر اساس يافته‌هاي پژوهشي خود اعلام كردند بالا و پايين رفتن ميزان سروتونين، بر روي قسمتي از مغز افراد که ميزان عصبانيت را کنترل مي‌کند، تاثير مي‌گذارد.
در اين پژوهش، محققان به منظور كنترل ميزان سروتونين، رژيم غذايي داوطلبان سالم را کنترل کردند.
در ادامه اين تحقيق، مغز شرکت کنندگان به وسيله تصويربرداري عملکردي تشديد مغناطيسي (FMRI) اسکن شد، در حالي که صورت آن‌ها نيز براي ثبت حالات مختلف چهره نظير عصبانيت، ناراحتي و خشونت، همزمان مورد بررسي قرار گرفت تا مشخص شود چگونه قسمت‌هاي مختلف مغز با هم در ارتباط و پاسخگويي هستند.
يافته‌هاي بدست آمده از اين پژوهش نشان داد: ميزان کم سروتونين باعث ارتباطات ضعيف‌تر از معمول در قسمت‌هاي مرکزي مغز مي‌شود. محققان نتيجه گرفتند وقتي چنين اتفاقي رخ مي‌دهد، براي مغز سخت‌تر است که واکنش‌هاي عاطفي به خشم را کنترل کند؛ بنابراين از داوطلبان خواسته شد تا پرسشنامه‌هاي شخصي را تکميل کنند تا محققان بتوانند ارزيابي کنند که آيا آن‌ها گرايش خنثي نسبت به خشونت دارند يا خير.
پژوهشگران دريافتند: افرادي که مستعد خشونت بودند، زماني که سطح سروتونين در بدن آن‌ها کم بود، ميزان ارتباطات ضعيف‌تري بين قسمت‌هاي مرکزي مغزشان برقرار مي‌شود.
دکتر «لوکا ياسامونتي» همکار اول نويسنده اين پژوهش اظهار اميدواري كرد كه پژوهش‌هاي ما به تشخيص‌هاي بهبود يافته و همچنين درمان‌هاي بهتر براي اين موارد کمک کند.

لینک اصلی:

http://www.isna.ir/news/9006-17197/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82-%D9%85%D9%8A-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D9%82%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%DA%AF%D9%8A

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، من نمی دونم از تعلیمات زرتشت بزرگ چنین چیزی هست یا خیر اما اگر منظورتون اینه که کل موضوع دروغه، من لینک زیر رو که ظاهراً علمی هم هست، در رابطه با بداخلاقی در گرسنگی پیدا کردم:

چرا افراد گرسنه بداخلاق مي‌شوند؟ محققان دريافتند: ارتباط گرسنگي با نوسان هورمون سروتونين مغز

اسکن‌هاي مغزي نشان مي‌دهد: گرسنگي و استرس، باعث نوسان هورمون سروتونين در مغز شده، از اين رو وقتي افراد گرسنه مي‌شوند، احتمال بروز عصبانيت و خشونت در آنها بيشتر است.

به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، هنگامي که افراد دچار استرس مي‌شوند و يا به خوبي غذا نمي‌خورند، ميزان سروتونين در مغز آنها نوسان مي‌يابد. هورمون سروتونين، به تنظيم رفتار افراد کمک مي‌کند.

محققان دانشگاه کمبريج بر اساس يافته‌هاي پژوهشي خود اعلام كردند بالا و پايين رفتن ميزان سروتونين، بر روي قسمتي از مغز افراد که ميزان عصبانيت را کنترل مي‌کند، تاثير مي‌گذارد.
در اين پژوهش، محققان به منظور كنترل ميزان سروتونين، رژيم غذايي داوطلبان سالم را کنترل کردند.
در ادامه اين تحقيق، مغز شرکت کنندگان به وسيله تصويربرداري عملکردي تشديد مغناطيسي (FMRI) اسکن شد، در حالي که صورت آن‌ها نيز براي ثبت حالات مختلف چهره نظير عصبانيت، ناراحتي و خشونت، همزمان مورد بررسي قرار گرفت تا مشخص شود چگونه قسمت‌هاي مختلف مغز با هم در ارتباط و پاسخگويي هستند.
يافته‌هاي بدست آمده از اين پژوهش نشان داد: ميزان کم سروتونين باعث ارتباطات ضعيف‌تر از معمول در قسمت‌هاي مرکزي مغز مي‌شود. محققان نتيجه گرفتند وقتي چنين اتفاقي رخ مي‌دهد، براي مغز سخت‌تر است که واکنش‌هاي عاطفي به خشم را کنترل کند؛ بنابراين از داوطلبان خواسته شد تا پرسشنامه‌هاي شخصي را تکميل کنند تا محققان بتوانند ارزيابي کنند که آيا آن‌ها گرايش خنثي نسبت به خشونت دارند يا خير.
پژوهشگران دريافتند: افرادي که مستعد خشونت بودند، زماني که سطح سروتونين در بدن آن‌ها کم بود، ميزان ارتباطات ضعيف‌تري بين قسمت‌هاي مرکزي مغزشان برقرار مي‌شود.
دکتر «لوکا ياسامونتي» همکار اول نويسنده اين پژوهش اظهار اميدواري كرد كه پژوهش‌هاي ما به تشخيص‌هاي بهبود يافته و همچنين درمان‌هاي بهتر براي اين موارد کمک کند.

لینک اصلی:

http://www.isna.ir/news/9006-17197/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82-%D9%85%D9%8A-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D9%82%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%DA%AF%D8%B1%D8%B3%D9%86%DA%AF%D9%8A

بسیار ممنون از نظرت.
من هم شما رو به اثار مثبت روزه گرفتن ارجاع میدم (جدای از بحث معنوی و غیره، بحث سلامت جسمانی که روزه برای انسان به ارمغان میاره). تمام دانشمندان غربی و شرقی هم بهش اذعان کردن. بعدش ما سحر و افطار که میخوریم. توی اسلام هم تاکید شده که حتما شام بخورید حتی شده یه عدد خرما. وگرنه یه رگ از بدنتون خشک میشه و هیچوقت درست نمیشه.(حالا تفسیر هم نکنید. من دیگه نمیدونم منظور اصلی همینه یا به زبان ساده گفته شده). یا سحر و صبحانه خوردن هم که باز خیلی تاکید شده.
بهرحال بحث سر این هست که اینها با این حرف های بی معنی و محتوا، میخوان مثلا پایه های اعتقادی و فکری افراد رو سست کنن!.مثلا از دین اسلام به دیگر دین ها (اونهم از نوع تحریف شده) بکشونن!. یه دوستی تو همین باشگاه یه سری حرفا میزنه که حق داره...مثلا میگه امروزه وضع فکری و اینا خرابه!. راست میگه. یه نمونه؛ ما امشب بیرون بودیم بعد یه سری جوون رفته بودن زیر یه آلاچیق...اینا خستگی نداشتن! ساعتها میزدن و میخوندن... اونم چه مسخره بازیایی.یه ثانیه ساکت نبودن!. خب همچین آدمایی که دو دقیقه نمیتونن آروم وایسن یکم فکر کنن، یه دو تا حرف درست حسابی ردوبدل کنن، این جور افرادن که گول هر فرقه و هر چیزی رو میخورن...به خواسته اونها حرکت میکنن.

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

عضو جدید
بسیار ممنون از نظرت.
من هم شما رو به اثار مثبت روزه گرفتن ارجاع میدم (جدای از بحث معنوی و غیره، بحث سلامت جسمانی که روزه برای انسان به ارمغان میاره). تمام دانشمندان غربی و شرقی هم بهش اذعان کردن. بعدش ما سحر و افطار که میخوریم. توی اسلام هم تاکید شده که حتما شام بخورید حتی شده یه عدد خرما. وگرنه یه رگ از بدنتون خشک میشه و هیچوقت درست نمیشه.(حالا تفسیر هم نکنید. من دیگه نمیدونم منظور اصلی همینه یا به زبان ساده گفته شده). یا سحر و صبحانه خوردن هم که باز خیلی تاکید شده.
بهرحال بحث سر این هست که اینها با این حرف های بی معنی و محتوا، میخوان مثلا پایه های اعتقادی و فکری افراد رو سست کنن!.مثلا از دین اسلام به دیگر دین ها (اونهم از نوع تحریف شده) بکشونن!. یه دوستی تو همین باشگاه یه سری حرفا میزنه که حق داره...مثلا میگه امروزه وضع فکری و اینا خرابه!. راست میگه. یه نمونه؛ ما امشب بیرون بودیم بعد یه سری جوون رفته بودن زیر یه آلاچیق...اینا خستگی نداشتن! ساعتها میزدن و میخوندن... اونم چه مسخره بازیایی.یه ثانیه ساکت نبودن!. خب همچین آدمایی که دو دقیقه نمیتونن آروم وایسن یکم فکر کنن، یه دو تا حرف درست حسابی ردوبدل کنن، این جور افرادن که گول هر فرقه و هر چیزی رو میخورن...به خواسته اونها حرکت میکنن.

ببین من اصلاً راجع به روزه بحث نکردم. شما گفتین این که میگن گرسنگی باعث بداخلاقی میشه، دروغه و مسخره است، من گفتم فکر نمی کنم چون مطلب علمی خودندم که میگه گرسنگی باعث بد اخلاقی میشه. دیگه با بقیه اش کاری ندارم. این در مورد قسمت اول

در مورد قسمت دوم هم عرض کردم من نمی دونم از تعالیم زرتشت بزرگ چنین چیزی هست یا خیر.

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
عبادت دلی خیلی قشنگتره تا عبادت از روی نظم و قاعده دیکته شده...

هیچ آدابی و ترتیبی مجوی
هرچه میخواهد دل تنگ بگوی

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
عبادت دلی خیلی قشنگتره تا عبادت از روی نظم و قاعده دیکته شده...

هیچ آدابی و ترتیبی مجوی
هرچه میخواهد دل تنگ بگوی

بله کاملا درسته.
بحث ما اینه در کشورهای دیگه، مسلمونا دارن دین خودشون رو به نحو زیبایی تبلیغ میکنن، ولی اینجا میبینید که...یه سری هستن دارن با افراد معلوم الحال همکاری میکنن و تبلیغ بی دینی!.

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله کاملا درسته.
بحث ما اینه در کشورهای دیگه، مسلمونا دارن دین خودشون رو به نحو زیبایی تبلیغ میکنن، ولی اینجا میبینید که...یه سری هستن دارن با افراد معلوم الحال همکاری میکنن و تبلیغ بی دینی!.

کیا دقیقا؟
مگه تو جامعه اسلامی ما نیاز ب تبلیغ دین هم هست؟!

consl

عضو جدید
من در این زمینه تا حدی تحقیق کردم در ایران اکثرا مردم به شدت از دین ضد شده اند دلیلش هم کاملا روشن هست ...
اما کشورهایی اسلامی دیگه نه

Uchiha Itachi

عضو جدید
بله هست. تبلیغ بی دینی چی؟.

کلاً در یک دورانی زندگی می کنیم که به خاطر گسترش ارتباطات و گردش اطلاعات دیگه تبلیغ چیزی رو نمی شه موثر دونست. دیگه تقریباً هر کسی دسترسی به اینترنت داره. راجع به هر موضوعی تحقیق می کنه و با استفاده از داده ها به نتیجه گیری خودش می رسه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلاً در یک دورانی زندگی می کنیم که به خاطر گسترش ارتباطات و گردش اطلاعات دیگه تبلیغ چیزی رو نمی شه موثر دونست. دیگه تقریباً هر کسی دسترسی به اینترنت داره. راجع به هر موضوعی تحقیق می کنه و با استفاده از داده ها به نتیجه گیری خودش می رسه.

منظور من این نیست بیان یه مثلا بروشور دسشون بگیرن (تو ایران) و تبلیغ دین کنن!. هرچند بعضی افراد اینقدر پرتن، انگار به همینشم نیاز دارن.
در کشورهای خارجی خب یه سری کارا خیلی جذابه...و سوال برانگیز.
ولی اگر اینترنت همه چیو درست کرده (هرچند منبع خوبی برای بعضی چیزا هم نیست)، پس چرا بعضی از خارجیا وقتی با ایرانی ها یا مسلمونا برخورد میکنن، میگن که ما تحت تاثیر تبلیغات رسانه ها و سردمداران قرار گرفتیم و نمیدونستیم حقیقت رو...مثلا قبلش فکر میکردیم ایرانیا خطرناکن.یا با شتر اینور اونور میرن و...
پس بعضی از خارجی ها هم واقعا پرتن.ا

الان شما بدی از چندنفر ببینی، میری میگی مردم فلان منطقه یا فلان صنف چقد بدن!!!.....درحالیکه اگر درست رفتار بشه، خدایی باشه همه کارامون
پس مثل یه
تبلیغ خوب عمل کرده و آدم ها زده نمیشن و آرامش خاطر دارن و یاد میگیرن!...

Uchiha Itachi

عضو جدید
منظور من این نیست بیان یه مثلا بروشور دسشون بگیرن (تو ایران) و تبلیغ دین کنن!. هرچند بعضی افراد اینقدر پرتن، انگار به همینشم نیاز دارن.
در کشورهای خارجی خب یه سری کارا خیلی جذابه...و سوال برانگیز.
ولی اگر اینترنت همه چیو درست کرده (هرچند منبع خوبی برای بعضی چیزا هم نیست)، پس چرا بعضی از خارجیا وقتی با ایرانی ها یا مسلمونا برخورد میکنن، میگن که ما تحت تاثیر تبلیغات رسانه ها و سردمداران قرار گرفتیم و نمیدونستیم حقیقت رو...مثلا قبلش فکر میکردیم ایرانیا خطرناکن.یا با شتر اینور اونور میرن و...
پس بعضی از خارجی ها هم واقعا پرتن.ا

الان شما بدی از چندنفر ببینی، میری میگی مردم فلان منطقه یا فلان صنف چقد بدن!!!.....درحالیکه اگر درست رفتار بشه، خدایی باشه همه کارامون
پس مثل یه
تبلیغ خوب عمل کرده و آدم ها زده نمیشن و آرامش خاطر دارن و یاد میگیرن!...

آره، شاید به صورت موقت بشه مثلاً یه چی رو که خلاف واقعیه رو با تبلیغات طور دیگه نشون داد اما واقعیت همیشه خودش رو در میون اطلاعات نشون میده و دسترسی به اطلاعات هم امروز در حد یک کلیک کردنه چیزی که در گذشته نبود. البته این کلی است. به عنوان مثال خیلی از مسائل بودن که من واقعیتشون رو به خاطر تبلیغات نمی دونستم اما با مراجعه به ویکیپدیا اطلاعاتی رو به دست آوردم و واقعیتی که خفی بود رو متوجه شدم. من برخلاف شما فکر می کنم که اینترنت قوی ترین ابزار تحقیق در مورد خیلی از مسائل است. ابزاری که ما امروز در اختیار داریم و بی سواد ترین افراد با اون می تونن تخصصی ترین اطلاعات در کسری از زمان به دست بیارن و البته به شرطی که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشن.
در رابطه با استدلالتون درباره برای تبلیغات و توریست های خارجی در ایران، راستش من متوجه نشدم اصلاً چی میخواین بگین.
به هر حال ای اصلاً موضوع بحث نیست و من هم این بحث حاشیه ای ادامه نمیدم.

آخرین ویرایش:

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه فهم اسلام باید توو منابع انگلیسی بچرخیم که انگلیسی نیازه!!
؟ یه باوری بین بعضی از مردم افتاده که فکر میکنن زبان که از فارسی تبدیل شد به انگلیسی ، میشه حرف حساب. میشه سند و مدرک. چون انگلیسیه

اینترنت شاید پراز منابع باشه ولی اینکه در مورد هر رشته تا زمینه و آگاهی نباشه ، این اطلاعات شاید آخرش گمراهی باشه.
منی که در مورد پزشکی سررشته ندارم ، میتونم برم با جستجو و منابع اینترنت واسه خودم دارو تجوز کنم و پیش دکتر هم نرم؟ داروی درست رو تشخیص میدم از مطالب توو اینترنت؟ بیماریرو تشخیص میدم؟
شاید اطلاعاتی بتونم جمع کنم ولی چقدر مطمئنم که درسته یا غلط؟ چقدر رو منابع میتونم مطمئن باشم؟ ویکی پدیا یک مرجع معتبره؟!
حالا واسه دین هم چقدر زمینه داریم و چقدر فهم از دین داریم که تمایلات شخصیمونو قاطی انتخاب درستو غلط بودن یک قانون دین نکنیم. فرضا دین میگه گوشت خوک یا شراب حرومه و یک انگلیسی زبان یا اصلا یک منبع فارسی زبان از خواص اون مطلب میاره! این اجازرو داریم که نتیجه بگیریم پس گوشت خوک یا شراب استثنا هم داره؟ خب این میشه تمایل شخصی من که میخوام اینو هر جوری هست حلال کنم. اولا که این دیگه تسلیم نمیشه و اسلام نیست دوما نشون میده انقدرام سررشته توو دین ندارم که بخوام با این جستجوی توی اینترنت به چیزی که میخوام برسم.

ما ایرانیا هم عادت داریم ته حرفو دربیاریمو آخرش بگیم بهر حال این موضوع بحث نیست و ادامه نمیدم.

sarasanaz

عضو جدید
من در این زمینه تا حدی تحقیق کردم در ایران اکثرا مردم به شدت از دین ضد شده اند دلیلش هم کاملا روشن هست ...
اما کشورهایی اسلامی دیگه نه

دليلش اينه كه تو جامعه ي ما همه چيز به اجباره .... دليل نميشه همه تو هر شرايطي روزه بگيرن.
اين چه جامعه اسلاميه كه همه از ترس نبايد تكون بخورن ، همه اين گير دادنا باعث شده همه از اسلام زده بشن و به دستوراتش توجه نكنن. اين سياست نادرست جامعه ي ما مظلوميت اسلام رو زير سوال برده و باعث شده مردم ما از دين زده بشن. بعضي اوقات با افرادي روبرو ميشيم كه جانماز آب ميكشن ولي حق الناس كه بدترين گناهه انجام ميدن ، همين الگوهاي نادرست در جامعه باعث ميشه كه نظرات درباره دين تغيير كنه. هيچ تبليغي بدتر از اين گرگاي آدم نما نيست ربطي هم به مردم عادي نداره ...

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه. چون مردم یا حال ندارند یا علاقه. در نتیجه هر چیزی رسانه‌ها بارشون کنند رو قبول می‌کنند. در واقع قبول نمی‌کنند، به عنوان تنها اطلاعاتی که از اون مسأله دارند، به همون اکتفا و استناد می‌کنند.
مثلاً در آمریکا، خیلی‌ها حتی اسم نامزدهای انتخاباتی رو نمی‌دونند. چون لایف استایل زندگی‌شون این هست که شب‌ها همبرگر رو بزنند به بدن، صبح‌ها هم بدو بدو کنند تا چربیش رو آب کنند. دغدغه‌های مردمشون واقعاً بر اساس "رفاه هر چه بیشتر" هست. در چین و هند (که با آمریکا، حدود نیمی از جمعیت زمین رو تشکیل می‌دهند) هم دست کمی ندارند. در این حد که یک بار یک چینی زپرتی بهم میگفت که توو ایران توو خیابون‌ها اسلحه‌کشی هست؟ اون اصلاً براش اهمیتی نداره که بره سرچ کنه ببینه ایران یا سوریه چه خبر هست، چیزی که از فاکس‌نیوز میشنوه رو قبول میکنه.