ببینید دوستان خواهشآ با دلیل نظرتونو بگید

ceaselife

عضو جدید
سلام احواله همگی؟

البته اگر مایل هستید

اگر بدونید دو راه وجود داره کدوم رو انتخاب می کنید:

1.ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی اصفهان بخونید بعد دکتر اگه شد یا بعد از ارشد سربازی رفتن بعد سربازی واسه دکترا خوندن و ادامه تحصیل

2.رفتن سربازی و بعدش کار کردن آزاد و با یک درآمد خوب تو ی بازار...یعنی دیگه ادامه تحصیل ندم...فقط لیسانس

لطفا کمک کنید
خواهشا

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من، واسه یه پلیمر همیشه کار هست
بهتره ادامه بدی و ارشد بخونی و حین تحصیل کار هم بکنی
کاش میشد تهران بخونی
خیلی کار پیدا کردن برات راحتتر میشد

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دلیل هامو نمی تونم توضیح بدم.
ولی در کل نظرم با ادامه تحصیل هست اگر میخای ایران بمونی

lutos_niloo

اخراجی موقت
سلام احواله همگی؟

البته اگر مایل هستید

اگر بدونید دو راه وجود داره کدوم رو انتخاب می کنید:

1.ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی اصفهان بخونید بعد دکتر اگه شد یا بعد از ارشد سربازی رفتن بعد سربازی واسه دکترا خوندن و ادامه تحصیل

2.رفتن سربازی و بعدش کار کردن آزاد و با یک درآمد خوب تو ی بازار...یعنی دیگه ادامه تحصیل ندم...فقط لیسانس

لطفا کمک کنید
خواهشا

khob maloome ke age edame bedi moafagh tar khahi bood, mage shak dari

lutos_niloo

اخراجی موقت
به نظر من، واسه یه پلیمر همیشه کار هست
بهتره ادامه بدی و ارشد بخونی و حین تحصیل کار هم بکنی
کاش میشد تهران بخونی
خیلی کار پیدا کردن برات راحتتر میشد

be nazare man esfahan bishtar az tehran kar hast, yani kare monaseb peida kardan rahat tare, hata kare dolati

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم ادامه تحصیل رو انتخاب کردم!البته شرایط آدما با هم فرق میکنه و باید خودت تصمیم بگیری

ceaselife

عضو جدید
نصحیته کی از دوستام "هرچقدر ادامه تحصیل بدی به همون نسبت درجه پیدا کردن کار کم میشه چون بیشتر اشباع میشه ...اگه میتونی برو سمت کار ...در کنار کار میتونی درس هم بخونی"

آره این ترس منو دیوانه میکنه وقت با ارزشه واسه یه پسر باید هرچه زودتر زندگیشو جمع کنه...بعد مثلا فوق بخونی بعد باز مجبور شی بری تو کاره آزاد اونجوری عذاب وجدان آدمو داغون میکنه

واقعا آدم گیج میشه

بزرگترین مشکل هم سربازی هست

بعد مثلا یه فامیل که بی سواد بوده زندگیشو جمع کرده از کاره آزاد...اما منی که فوق خوندم هنوز سربازی هم دارم بعدش تازه دنبال کار 2سال سربازی 2سال فوق...اما اونجوری فقط 2سال سربازی

البته الان دیگه دکترا باید گرفت 4 5سال علاوه بر دوسال فوق و دو سال سربازی

lutos_niloo

اخراجی موقت
kare azad vasat sabeghe hesab nemishe pas farghi nemikone aval dars bekhooni bad kar koni ya zood tar kar koni. oonayi ke sabeghe mikhan bhetare zood bean sare kar

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
be nazare man esfahan bishtar az tehran kar hast, yani kare monaseb peida kardan rahat tare, hata kare dolati

تو پست بالا، به دوستمون پیشنهاد کردین که حتما ادامه بده، با ارشد گرفتم موفق تر خواهد بود
ولی من موافق نیستم
من خودم ارشدم و کار هم دارم ولی این شرایط برای همه نیست
به نظر من، بخصوص برای رشته های فنی که تجربه خیلی مهمه، اول کار پیدا کنی و بعد ادامه بدی. اولا که خیلی جاها مدرک لیسانس واسه کار میخوان، بعدشم وقتی حین دانشجویی کار میکنی، انتظارات بالایی نداری و این باعث میشه حداقل دوسالی تجربه کسب کنی و بعد از گرفتن ارشد، بتونی در موقعیت های بهتر و با تجربه کاری مشغول به کار شی.

اینک همیگید اصفهان کار بهتر پیدا میشه من اولین بار از شما میشنوم
ولی کلا پلیمریها هر جا باشن کار پیدا میشه

ceaselife

عضو جدید
مثلا از چند تا دکترای پلیمر پرسیدم همه گفتن برو کار...درس فایده ای نداره ...گفتن وقت گذرونیه.........

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصحیته کی از دوستام "هرچقدر ادامه تحصیل بدی به همون نسبت درجه پیدا کردن کار کم میشه چون بیشتر اشباع میشه ...اگه میتونی برو سمت کار ...در کنار کار میتونی درس هم بخونی"

آره این ترس منو دیوانه میکنه وقت با ارزشه واسه یه پسر باید هرچه زودتر زندگیشو جمع کنه...بعد مثلا فوق بخونی بعد باز مجبور شی بری تو کاره آزاد اونجوری عذاب وجدان آدمو داغون میکنه

واقعا آدم گیج میشه

بعد مثلا یه فامیل که بی سواد بوده زندگیشو جمع کرده از کاره آزاد...اما منی که فوق خوندم هنوز سربازی هم دارم بعدش تازه دنبال کار 2سال سربازی 2سال فوق...اما اونجوری فقط 2سال سربازی

دقیقا اینجوریه دوست عزیز
ببین، تو دوران دانشجویی کار میکنی واسه اینکه تجربه یاد بگیری، به فکر پولش نستی، حتی میتونی بیمه هم رد کنی واسه خودت.
ولی بعد ارشد، دیگه دنبال حقوق خوب و شرایط مناسبی
پس به نصیحت دیگران که خوب هم بهت مشاوره دادن گوش کن

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

واقعا آدم گیج میشه

نه دوست من
من اصلا این حرف رو قبول ندارم
الان دیگه لیسانس معنی نداره
نترس، بیرون هم کار نریخته.
شما همون دو سالی رو که میخای بری خدمت برو ارشد.
بعدا با مدرک ارشد میتونی امریه بگیری

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم هدف خودت تو زندگی مهمه،اگه هدفت بازار کار هست همین الان بری بهتره اما اگه میخوای تو رشتت یه آدم تک بشی فرق میکنه

lutos_niloo

اخراجی موقت
تو پست بالا، به دوستمون پیشنهاد کردین که حتما ادامه بده، با ارشد گرفتم موفق تر خواهد بود
ولی من موافق نیستم
من خودم ارشدم و کار هم دارم ولی این شرایط برای همه نیست
به نظر من، بخصوص برای رشته های فنی که تجربه خیلی مهمه، اول کار پیدا کنی و بعد ادامه بدی. اولا که خیلی جاها مدرک لیسانس واسه کار میخوان، بعدشم وقتی حین دانشجویی کار میکنی، انتظارات بالایی نداری و این باعث میشه حداقل دوسالی تجربه کسب کنی و بعد از گرفتن ارشد، بتونی در موقعیت های بهتر و با تجربه کاری مشغول به کار شی.

اینک همیگید اصفهان کار بهتر پیدا میشه من اولین بار از شما میشنوم
ولی کلا پلیمریها هر جا باشن کار پیدا میشه

khob oon ke bale, midooni man fekre zendegio nakardam, man khodam jaye khodam tasmim gereftam va nazaramo goftam, yani inke dokhtaram va hata age bekham ezdevaj konam khooneye shoharam ham mitoonam va dige inke lazem nist ke MAN hatman kar konam va pool dar biaram,
ama khob are vase ye mard sharayet fargh dare,
ama belakhare hoghooghe ye foghe lisans az ye lisanse oonam too in reshte balatare,
jedan kar inja rahat tar peida mishe.

saber.rad

عضو جدید
فکرشو بکن بری سربازی و فوق لیسانس هم بخونی میشی اگه خیلی زرنگ باشی 26 ساله که تازه خیلی بهت بدن 1میلیون در ماهه
من در کل با ادامه تحصیل دادن خانوما موافقم ولی برای آقایون نه
چون کنکور خیلی وقت گیر تر از این حرفاست
نکته ی اساسی دیگه ای هم که هست:
اینه که واسه پول درس نخون
اگه از لحاظ مادی تامینی(بابایی خوب جمع کرده) ادامه بده

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا آدم گیج میشه

خوب اومدیم و شما رفتی سربازی بعدش خواستی ادامه بدی...این دو سال فاصله ای که از درس گرفتی چی میشه؟!
تازه هر سال داره شرایط کنکور عوض میشه و من بهبودی توش نمیبینم...
هر سال سخت تر و بدتر از سال قبل...
اومدیم و اون موقع دیگه نتونستی ارشد قبول شی...اونوقت حسرت این روزو نمیخوری؟!
در لحظه زندگی کن!
الان که این موقعیتو داری ازش استفاده کن!
حسرت دیروز و نگرانی فردا چیزی رو درست نمیکنه!!!

موفق باشی...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس من فردا بیام؟رو حرفت حساب کردم ها از گرسنگی نمیرم از تو جوف جمع ام کنن..

بابا طرف داره بحث جدی میکنه ها مثلا!
کی گفته شرایط کار اصفهان بهتر از تهرانه؟
اولا که از نظر آماری هم اینجوری نیست ثانیا تو اصفهان فوقش بهت میدن 300 تومن، اگه راضی هستی برو کار کن

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا طرف داره بحث جدی میکنه ها مثلا!
کی گفته شرایط کار اصفهان بهتر از تهرانه؟
اولا که از نظر آماری هم اینجوری نیست ثانیا تو اصفهان فوقش بهت میدن 300 تومن، اگه راضی هستی برو کار کن
بله.. پوزش
جدا؟؟ 300؟؟

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوهوم
من یه جورایی زیاد میرم اصفهان
شهرستان ها حقوق نسبت به تهران خیلی پایینه
مطمئنا اصفهان کار زیاده، ولی هیچ وقت به تهران نمیرسه
به خصوص برای یه پلیمر
پلیمرو که نمیدونم والا،معماری چطور؟

lutos_niloo

اخراجی موقت
اوهوم
من یه جورایی زیاد میرم اصفهان
شهرستان ها حقوق نسبت به تهران خیلی پایینه
مطمئنا اصفهان کار زیاده، ولی هیچ وقت به تهران نمیرسه
به خصوص برای یه پلیمر

khob albate, bebin manteghi ham ke fekresho bokoni hazineha too esfahan kheyli pain tare nesbat be teh, va ama hoghoogh, avalan ke paye rooye 600 ast, na 300 badam kare azd kheyli hoghooghe khoob dare.
badam age bekhay vaghean hoghooghe joondar begiri bayad beri asalooye