با مهریه موافق هستید یا نه ؟

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب من مهریه میخوام
به تعداد سال تولدم خوبه یا کمه
سال تولد من 6674 عبریه

اوا خواهر، تو از من مهریه میخوای؟؟

من خودم تاحالا 50-60 نفر رو پس از گفتن جمله "مهرم حلال، جونم آزاد" به آقاجونشون پس دادم!!!!!

من منظورم یه رابطه عشقی دو نفره بود، یه سر هم به آقای احمدی نژاد میزنیم، ببینه تو این مملکت آدم خوشحال هم هست :biggrin:

spow

اخراجی موقت
اوا خواهر، تو از من مهریه میخوای؟؟

من خودم تاحالا 50-60 نفر رو پس از گفتن جمله "مهرم حلال، جونم آزاد" به آقاجونشون پس دادم!!!!!

من منظورم یه رابطه عشقی دو نفره بود، یه سر هم به آقای احمدی نژاد میزنیم، ببینه تو این مملکت آدم خوشحال هم هست :biggrin:

اه پس با مهریه من مشکل داری پس منم به غضنفر ok میدم اه اه ...:biggrin: :biggrin::biggrin:

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از اقايون محترم
اين اقايونا با مهريه ميايارد تومني نميشه نگه داشت ميرن زن بگيرن دوره ي يه شاخه نبات و يه جلد قران به تاريخ پيوست زماني كه مردا مرد بودن البته الانم مردايي هست اما معدود!!1
:eek::surprised::biggrin:;)

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من دختر هم مخالف مهریه سهتم ولی فکر میکنم اگه کلا برداشته بشه هم زیاد خوب نباشه ولی مهریه نمیتونه رندگی رو بسازه بهتره حداقل مهریه به نظر من 100 سکه باشه البته این مقدار هم زیاده ولی خوب آدم هایی هستن که متاسفانه فکر میکننن ارزش هر کس به مهریه اش است گاهی هم مهریه ها اونقدر عجیب غریبند مثلا سفر دور دنیا در 80 روز یا طلای خالص به اندازه وزن شخص که اول بسم اللهی که هر دوشون رو جو میگره از این کارا میکنن

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

با سلام

دخترای عزیز توجه کنن. اگه برای ازدواج با هر مردی قرار بود یه پول هنگفتی بهش بدین چه حسی بهتون دست میداد؟ ها؟ یه لحظه خودتون رو بذارین جای یه پسری که درآمدش متوسطه و اونقدر سرمایه دار نیست. به نظر من مهریه اگه خیلی کم باشه خوبه ولی در کل به قول کیوون داستان مهریه اینه: "پول زور وده" :d

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

دخترای عزیز توجه کنن. اگه برای ازدواج با هر مردی قرار بود یه پول هنگفتی بهش بدین چه حسی بهتون دست میداد؟ ها؟ یه لحظه خودتون رو بذارین جای یه پسری که درآمدش متوسطه و اونقدر سرمایه دار نیست. به نظر من مهریه اگه خیلی کم باشه خوبه ولی در کل به قول کیوون داستان مهریه اینه: "پول زور وده" :d
سلام دوست عزیز
منم با نظر شما موافقم
بعضی قوانین برای بعضی ها صدق می کنه.
اگر واقعا در یک ازدواج تعهدی دو طرفه باشه و همه چی (کار ، خرج ، خونه ، ماشین ، جهیزیه ، خرج عروسی و نامزدی و ....) نصف بشه ، منم با مهریه موافق نیستم.
مهریه را به عنوان هدیه از طرف همسر میشه پذیرفت ولی نه به عنوان پول و راهی برای درآمد. هدیه ای که زوری در اون نباشه و همسر با رغبت اون رو بده و اصلا واهمه ای از اون نداشته باشه. هدیه رو هم خودش تعیین کنه نه اینکه خانواده دختر تعیین کنن.
اگر یه لحظه از اون طرف به قضیه نگاه کنیم ، یه لحظه فکر می کنم پسرم ، خوب حق دارن.
ولی باید قانونی باشه که تعهد به همسر باقی بمونه و به فکر .... نباشن. در اون صورت باید راهی برای جریمه اون آقا باشه. ;)

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
منم با نظر شما موافقم
بعضی قوانین برای بعضی ها صدق می کنه.
اگر واقعا در یک ازدواج تعهدی دو طرفه باشه و همه چی (کار ، خرج ، خونه ، ماشین ، جهیزیه ، خرج عروسی و نامزدی و ....) نصف بشه ، منم با مهریه موافق نیستم.
مهریه را به عنوان هدیه از طرف همسر میشه پذیرفت ولی نه به عنوان پول و راهی برای درآمد. هدیه ای که زوری در اون نباشه و همسر با رغبت اون رو بده و اصلا واهمه ای از اون نداشته باشه. هدیه رو هم خودش تعیین کنه نه اینکه خانواده دختر تعیین کنن.
اگر یه لحظه از اون طرف به قضیه نگاه کنیم ، یه لحظه فکر می کنم پسرم ، خوب حق دارن.
ولی باید قانونی باشه که تعهد به همسر باقی بمونه و به فکر .... نباشن. در اون صورت باید راهی برای جریمه اون آقا باشه. ;)

واقعا وقتی میبینم بعضی از خانمها هم همچین نظری دارم خیلی خوشحال میشم
حداقل خودتون ملتفت هستید که این مهریه پول زوره که پسرهای بیچاره رو از ازدواج می ترسونه
به نیت خود طرف 1 سکه مبارکه :biggrin:

T.bita

عضو جدید
میدونید خانواده های دخترهایی که مهریه زیاد میخوان چون همونطور که یکی از بچه ها گفت از ترس اینکه پسره هر چی شد سریع طرف رو طلاق نده...چند تا مورد دیدم که پسره بعد یه مدت از دختره خوشش نمیاد..(از اول چشاش کور بود؟؟؟؟) فقط به خاطر مهریه مجبور شد طلاق نده...و بعد هم مشکلاشون حل شد!!!!
بعضی پسرا تنوع طلبند و یا از اول درست تصمیم نمیگیرن و اینجوری باعث بدبختی طرف میشن...
کلا قانون خیلی ایرادها داره که حالا اینطوری شده...
البته با این حرف هم موافقم که زن کالا که نیست مهر تعیین میکنند. مهریه به عنوان هدیه است و مقدار هدیه باید توسط هدیه دهنده مشخص بشه... اگه همه آدم ها خوب بودن هیچ مشکلی نبود چه برای دختر چه پسر..نه دختر ازتنوع طلبی یا طلاق دادن پسر میترسید نه پسر از اینکه دختر برای تلکه کردن اومده میترسید.
برای خیلی ها پول با ارزش ترینه....واسه همینم هرکس مال ومنالی داره(چه دختر چه پسر) از این میترسه که طرف مقابلش به خاطر پول باهاش ازدواج کرده.خیلی ها میرن یه بچه مایه دار گیر میارن...خرش میکنن که باهم ازدواج کنند. حالا این وسط یکی هم واقعا به خاطر خود طرف اومده باشه نه به خاطر پولش از کجا معلوم؟؟ (البته این پاراگراف آخر که به مهریه خیلی ربط نداشت!!!:whistle:)

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

یه سوالی دارم که امیدوارم جواب بدین. من نمی دونم چرا در فرهنگ ما مهریه هست ولی در فرهنگ اروپایی ها مهریه نیست :question:. کاری به جنبه مذهبیش ندارم. متاسفانه الان مهریه به یه ابزار برای تجارت تبدیل شده نه برای پایه گذاری یه زندگی مشترک :w19:. حالا باز اگه مهریه متعادل بود اشکالی نداشت الان مد شده 1360 یا 1370 سکه مهریه میبندن :w09:. آخه این بی انصافی نیست؟ من که شخصا با مهریه مخالفم :w06:. یعنی اعتقاد دارم همون قانون خارجی ها خیلی منصفانه تره :w16:. اگه بشه کلا این قانون رو حذف کنن خیلی خوب میشه :w11:. نظر شما چیه؟

اين كه توي ايران مهريه هست و توي اروپا نيست كه كاملا مشخصه
توي اروپاييان مي دونيد تك همسري هست اما اينجا چند همسري
توي اروپا اگر كسي زنشو طلاق بخواد بده پدرشو در ميارن اما توي ايران ما به راحتي جكم طلاق
و خيلي تفاوت هاي ديگه كه واقعا الان به خطر يكي از تاپيك هايي كه ديدم حالم بده و اصلا حوصله ي بحث ندارم ولي كاملا معلومه چرا اين جا مريه هست و اون جا نيست

از طرفي هم بالا رفتن مهريه چشم و هم چشمي شده
دوستان توجه داشته باشين كه هيچ كس و نميشه با مهري پايبند كرد بخواد مي مونه نخواد هم ميره حالا حتي قيه ي عمرشو توي زندان بگذرونه پس لطف كنيد به مهريه به عنوان پايه ي زندگي نگاه نكنيد كه هر چي بيش تر باشه محكم تر بشه خير اين طور نيست پس خواهشا قبل از انداختن اين سنگاي بزرگ طرفتون رو خوب بشناسيد و اجازه بدين اون هم شما رو خوب بشناسه تا زندگي خوبي داشته باشين

با آرزوي موفقيت براي همه ي زوج هاي جوان
:gol:

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که هممون میدونیم تو ایران اگه مرد بخواد میتونه به راحتی با زنهایه دیگه ازدواج کنه اگر هم خانومش بفهمه و تقاضایه طلاق کنه قاضی اون رو باز دوباره به ادامه زندگی تشویق میکنه امااگه یه اشتباهی از یه خانوم سر بزنه حکمش سنگ ساره این یعنی پایمال کردنه حقوقه یه زن تو ایران پس تنها وسیله ای که زن میتونه ازش استفاده کنه برایه حفظه خانواده و جلوگیری از بی بند و باریه شوهرش مهریه ست.اما بازم با این وجود که چنین حکمهایی تو ایران اجرا میشه من با مهریه بالا موافق نیستم اما باید برای نگه داشتن خانواده مهریه وجود داشته باشه.

نرگس313

عضو جدید
من اصلا مهریه رو وسیله گرو کشی زن از شوهرش که مثلا بهش خیانت کرده نمی دونم چون ارزش زن خیلی بیشتر از این حرف هاس که بخواد با پول موقعیتش رو تو خانواده حفظ کنه.
اساس مهریه یک پشتوانه مالی برای خانم هاست که اگر طلاق گرفتند یا شوهرشون نفقه نداد مجبور به تحمل سختی کار نشند.در ضمن به نظر من مهریه بالا هیچ اشکالی نداره و اگر هم پایین باشه کثر شان دختر نیست.در ضمن قانون اسلام این هست که در زمان توافق مهریه داماد باید توانایی پرداخت اون رو داشته باشه .

farizin

عضو جدید
در ضمن به نظر من مهریه بالا هیچ اشکالی نداره

در ضمن قانون اسلام این هست که در زمان توافق مهریه داماد باید توانایی پرداخت اون رو داشته باشه .
نرگس خانوم فکر نمیکنین که اکثر جوانان تو مملکت توانایی پرداخت مهریه بالا رو ندارند و از طرفی بنا به عندالمطالبه بودن مهریه بایستی مهریه اونقدر باشه که مردبتونه از عهده پرداخت اون در هنگامی که همسرش درخواست میکنه بیاد...پس ؟؟؟
اون فدر مهریه رو بگیریم که در حد توانایی پرداخت برای ماها باشه.یکی ممکنه 10 میلیون داشته باشه..یکی 200 میلیون !!!

niloo_sh.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه از 1 نظرم اگه کم بگن 1 وقت پسره فیلش2 باره یاد هندستون میکنه و ......

@ RESPINA @

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر راجب پسرا بد فکر مینین و همش میترسین فیلشون یاد هندوستان کنه؟؟؟؟

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
با سلام

یه سوالی دارم که امیدوارم جواب بدین. من نمی دونم چرا در فرهنگ ما مهریه هست ولی در فرهنگ اروپایی ها مهریه نیست :question:. کاری به جنبه مذهبیش ندارم. متاسفانه الان مهریه به یه ابزار برای تجارت تبدیل شده نه برای پایه گذاری یه زندگی مشترک :w19:. حالا باز اگه مهریه متعادل بود اشکالی نداشت الان مد شده 1360 یا 1370 سکه مهریه میبندن :w09:. آخه این بی انصافی نیست؟ من که شخصا با مهریه مخالفم :w06:. یعنی اعتقاد دارم همون قانون خارجی ها خیلی منصفانه تره :w16:. اگه بشه کلا این قانون رو حذف کنن خیلی خوب میشه :w11:. نظر شما چیه؟
نه کی گفته 1360 یا 1370...برا من که باید میلادی حساب بشه:surprised::biggrin:
الان فک کنم که آقایون باشگاه با چوب میوفتن دنبالم:cry:

ولی جدا از شوخی به نظره منم مهریه دیگه با شرایط الان جامعه و فرهنگ الان زیاد همخونی نداره...اگه قبلا مهریه بود برای این بود که خانم ها زیاد توی زندگی نقشی نداشتند و مهریه میتونست کمکه خوبی توی زندگی براشون باشه نه مثله الان که همه چیز زندگی دوطرفه ست و مرد و زن به یک اندازه تو زندگی سهم دارند...البته از طرفی باید توجه بشه که همه جای ایران شرایط یکسان نیست و ما نباید فقط اطرافه خودمون رو ببینیم که شرایط چه طوریه،توی خیلی از جاها شرایط برای دخترا هنوز مثله قدیماست و مهریه میتونه ملاک خیلی خوبی برای زندگی بهترشون باشه...
پس نتیجه ی اخلاقی میگیریم که برای اینکه به هیچ کس ضرری نرسه همچنان حالا حالا باید مهریه پابرجا بمونه ولی به اندازه ی معقول...

ساجده یس

عضو جدید
چیزی که برای من جالبه اینکه همیشه راجع به مهریه اعتراض میشه ولی هیچکدوم از آقایان از جهیزیه و سیسمونی که به عهده خانمهااست اعتراض نمیکند درحالیکه جهیزیه الان خیلی سنگین شده و بطور نقد داده میشه اما مهریه را کی داده و کی گرفته یا سیسمونی که فرزند مال مرد است و نام خانوادگی مرد روی بچه است ولی خرجش پای خانواده زن است . در ضمن آقایانی که شاغل مستند ودرآمد دارند باید مدیون زنان باشند که در منزل آرامش راایجاد میکنند

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
متاسفانه دید جامعه ما نسبت به مهریه با آنچه در اصل بوده و باید باشد کاملا عوض شده است . اگه به اسمش دقت کنید ، به معنای مال یا وسیله یا هر چیز دیگری است که مرد برای ابراز محبت خود به زن و جلب توجه اوست . متاسفانه تنها کاربری که در حال حاضر در جامعه ما ندارد همین است . الان مهریه یا ابزار تفاخر خانواده هاست که متاسفانه به نظر من باعث پایین آوردن شان خانمها شده و ازدواج با یک معامله تجاری اشتباه گرفته شده است. یا اینکه از آن به عنوان ابزاری برای تحکیم یک خانواده استفاده می شود . حال آنکه وقتی یک خانواده دارد از هم می پاشد و مهریه هم متناسب با وضعیت اقتصادی دو خانواده نباشد چطور این کارکرد می تواند عملی شود .
بماند که بعضی از افراد شیاد از این مسئله جهت تیغ زدن افراد استفاده می کنند .
تا وقتی که بخواهیم خلا قوانینی که بتواند حقوق افراد را در خانواده تضمین نماید را با مهریه جبران نماییم ، هم کارکرد این سنت زیبا را خراب کردیم ، هم به هدف خودمون نرسیدیم
در مور جهزیه هم به همین صورت است . بماند که بر خلاف ادعای یکی از دوستان ، تا انجا که من می دونم در اکثر ازدواج ها قسمت عمده اون رو به گردن مردها می اندازند ، لیکن اون هم فقط به ابزار تفاخر خانواده ها تبدیل شده است
نتیجه این مسائل هم کاملا د جامعه ما مشهود است . بالا رفتن سن ازدواج ، سست شدن بنیان خانواده ها و . . .

آیدا..

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه زندگی به آدم جهنم بشه صدهزار سکه هم باشه آدم میبخشه
من خودم مهریمو به شوهرم بخشیدم