با بوی بد عرق چه کنیم؟

love.1982

کاربر ممتاز
تعریق یک عملکرد کاملا طبیعی در بدن است، ولی اگر این عرق کردن بیش از حد معمول باشد، می تواند باعث ایجاد خجالت انسان شود.

مجله زیبایی سالم - ترجمه فاطمه عبدوسی: تعریق یک عملکرد کاملا طبیعی در بدن است، ولی اگر این عرق کردن بیش از حد معمول باشد، می تواند باعث ایجاد خجالت انسان شود. تصور کنید نخستین روزی است که در محل کار خود حاضر شده اید، هر کاری که به نظرتان می رسیده انجام داده اید تا همه چیز خوب پیش برود. شب خوب خوابیده اید، صبحانه کامل خورده اید، لباس تان تمیز و اتوکشیده است ولی وقتی به محل کارتان می رسید و می خواهید با همکاران تازه ملاقات کنید، متوجه بوی بد عرق زیربغل تان می شوید.

با بیش از دو میلیون غده عرق در سراسر بدن، هیچ عجیب نیست که انسان عرق کند، ولی چرا این عرق بیشتر و قبل از هر جایی در زیربغل و جلوی چشم همگان ایجاد می شود؟ زیرا غدد عرق این قسمت از بدن، مهم تر از بقیه قسمت ها است و پروتئین و اسید چرب زائد بدن را دفع می کند و همین موضوع باعث غلیظ تر شدن و رنگ داشتن آن می شود. به همین دلیل زیربغل اغلب لباس های استفاده شده به زردی می زند. حال چه کنیم که این مشکل را تا حدودی کنترل کنیم؟1- از محصولات ضدعرق استفاده کنید


امروزه انواع و اقسام مام با شکل، رنگ، عطر و دوام مختلف در بازار موجود است. استفاده از ضدعرق را به یک عادت تبدیل کنید. دئودورانت های بوی بد عرق را می گیرد. ضدعرق ها به خاطر مواد خاصی که دارد مانع تعریق بیش از حد می شود.

2- دنبال محصول قوی تر باشید


اگر با وجود استفاده از دئودورانت ها و ضدعرق های معمول در بازار، باز هم از بوی بد عرق و میزان بالای آن رنج می برید، شاید لازم باشد از محصول قوی تری استفاده کنید. بعضی از ضدعرق ها حاوی مقدار بیشتری ماده شیمیایی آلومینیوم کلرید هگزاهیدرات و مخصوص زیربغل است.

3-برنامه روزانه خود را تنظیم کنید

واضح است که یک عامل ساده برای کم کردن بوی بد عرق، حمام کردن به هنگام لزوم است. حمام کردن باکتری هایی که از طریق عرق تغذیه می کنند را از بین می برد و علاوه بر آن، پوست ار از عرق قبلی و دئودورانت و ضدعرق باقی مانده بر روی آن پاک می کند. پوست زیربغل حساس است و ضدعرق های باقی مانده بر آن، باعث خارش این قسمت از پوست می شود. برای جلوگیری از این حساسیت، تا یکی دو روز بعد از نظافت زیربغل به آن ضدعرق ن