باهم برای کنکور ارشد و دکتری 93

economist92

عضو جدید
کنکوووووووووور رسیدااااااااااااااااا

کنکوووووووووور رسیدااااااااااااااااا

منتظر خبرهای خوبیماااا؟؟؟
سلام دوستان بنظرتون واسه مشاوره ی ارشد بریم کدوم موسسه؟؟؟
یا آیا کسی هست همین جا مشاوره بده درمورد ایکه چجوری درس بخونیم؟
تو رو خدا انگیزه بدییییییییییییییین:(:(:(

mahdis_e

عضو جدید
سلام دوستان بنظرتون واسه مشاوره ی ارشد بریم کدوم موسسه؟؟؟
یا آیا کسی هست همین جا مشاوره بده درمورد ایکه چجوری درس بخونیم؟
تو رو خدا انگیزه بدییییییییییییییین:(:(:(
اگه یه تیم ثابتی تشکیل بدیم و باهم شروع ب خوندن درسا کنیم حس رقابت خیلی کمکمون میکنه تازه اینجوری از نظر منابع هم میتونیم مشاور خوبی واسه هم باشیم

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یه تیم ثابتی تشکیل بدیم و باهم شروع ب خوندن درسا کنیم حس رقابت خیلی کمکمون میکنه تازه اینجوری از نظر منابع هم میتونیم مشاور خوبی واسه هم باشیم
موافقم
خیلی کمک میکنه

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی داره درس میخونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیاد بگید دیگه...من یکم به خودم امیدوار شم 
:D

mosaddeghi

عضو جدید
با سلام
منابعی که برای آزمون دکتری پیشنهاد می کنم اینها هست:
خرد: سجاد فرجی دیزجی، واریان، خرد لیسانس (ابونوری و شاکری)
کلان: دوجلد شاکری و برانسون
ریاضی: امید محمودیان
آمار: پارسه یا هر منبع بهتری که فکر میکنی، تو باید به مباحث مسلط باشی فرقی نمیکنه تو همه کتابی هست، با هرکتابی راحتترید
سنجی: گجراتی ها و جانسون و کتاب سنجی پیشرفته عباسی نژاد که خلاصه کتاب جانستون هست و سری زمانی مباحثی که مربوط به مانایی و غیره هست
اسلامی هم کتابی که تو لیسانس داشتیم (کرمی و ...)
ایران هم میگن یه چیزهایی در مورد آمارها بدونی

8952358

عضو جدید
سلام من تازه اومدم به این تاپیک تقریبا یه ماه دیگه کنکور :( من تغییر رشته ای هستم و فعلا خیلی عقبم
شما می دونین تا حدودا چه رتبه ای میشه تهران قبول شد؟

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من تازه اومدم به این تاپیک تقریبا یه ماه دیگه کنکور :( من تغییر رشته ای هستم و فعلا خیلی عقبم
شما می دونین تا حدودا چه رتبه ای میشه تهران قبول شد؟

سلام دوست عزیز، حالا چرا اقتصاد؟:D
من شنیدم تا رتبه 400 هم شبانه علامه قبول شدن
تا رتبه 50 60 هم میشه روزانه علامه قبول شد
تا 800 اینطورام میشه پیام نور تهران قبول شد
رتبه های پایینترم که دیگه خودتون میدونین شریف و شهید بهشتی و دانشگاه تهران و ایناس

ایشالا و به امید خدا رتبه خوبی کسب میکنین!;)

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که میدونید نزدیک به یک ماه به کنکور ارشد سال 1393 باقی مونده و در این پست میخواهیم درباره مطالبی که میتونه براتون مفید باشه صحبت کنیم ، اگرچه شاید تکراری باشه ولی مرور کردن اش خالی از لطف نیست.

از نظر روحی :
به نظر میرسه بعضی از داوطلب ها در این قسمت از آماده سازی کنکور دچار خستگی، نا امیدی و یا دلسردی میشن که امری طبیعی هست ولی باید کنترل بشه و ادامه پیدا نکنه...خستگی شما امری طبیعی است به خاطر اینکه  چندین ماهه دارید درس میخونید و خیلی هاتون دانشگاه رو هم در کنار درس داشتید ...بنابراین کاره ساده ای نبوده و مشخصه که خستگی هم داره ...اما نباید اجازه بدید این خستگی در تن و روح شما باقی بمونه، بلکه باید دید مثبت داشته باشید و به آینده امیدوار باشید ...شاید اگه از رتبه برتر های پارسال در این موقع از زمان سوال میشد که رتبه شون چنده؟؟ ، خیلی هاشون تصور رتبه عالی رو نداشتن ولی در پایان راه مزد زحمات شون رو گرفتن ....به این ایمان داشته باشید که اگه وقت گذاشته باشید و زحمت کشیده باشید به اندازه اون نتیجه میگیرید

از نظر درسی:
از نظر درسی هم سعی کنید اگه مطلب درسی جدیدی باقی مونده نهایتا تا پایان دی ماه  جمع بندی کنید و در این مدت سهم تست زنی رو بیشتر کنید، یعنی 70 درصد زمان تون رو به زدن تست و دوره کردن اختصاص بدید و 30 درصد رو اگه مطلب جدیدی باقی مونده  بهش اختصاص بدید ...

اما برای تست :
کم کم باید زدن تست های جامع رو شروع کنید و سعی کنید زمان رو هم در تست زدن دخیل کنید ....زدن تست های جامع این خوبی رو داره که به ذهن شما انعطاف میده و به راحتی می تونید سر جلسه کنکور از مبحثی به مبحث دیگه و از درسی به درس دیگه سوییچ کنید ....این خیلی مهمه که ظرفیت ذهنی تون رو بالا ببرید و بتونید در زمان محدود اشتباه هاتون رو کم کنید چون اگه برای هر تست کنکور 5 دقیقه زمان داشیتم همگی میتونستیم نفر اول بشیم ولی این زمان در کنکور برای هر تست زیر 2 دقیقه است، پس مشخصه کسی برنده است که خوب تمرین کرده باشه و به این زمان عادت داشته باشه
سعی کنید در منزل هم شرایط جلسه رو برای خودتون شبیه سازی کنید و مدام مطلب رو با تست برای خودتون مرور کنید...در باره تست های کنکور سال های اخیر هم باید بگم زدن درصد خوب در این کنکور ها نکته مثبتی هست ولی کنکور سال 93 (مثل سال های قبل از اون) کنکوری جداست با ویژگی های خودش،  پس از نتیجه درصد هایی که به دست میارید  نه نا امید بشید و نه مغرور ...و سعی کنید فقط و فقط ایرادات رو پیدا کنید و اون ها رو برطرف کنید

انشاا... همه موفق بشن!:)

8952358

عضو جدید
بیشتر برای بازار کاریش این رشته رو انتخاب کردم،اول می خواستم برم مدیریت ولی دیدم زیاد خوشم نمیاد به نظرم اقتصاد بهتره
مرسی از توضیحاتت زهرا جان پس با این حساب فکر نکنم امسال قبول شم!! :( من از مهر شروع کردم و هر چی به کنکور نزدیکتر میشیم ساعت مطالعه ام میاد پایین :( متاسفانه

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر برای بازار کاریش این رشته رو انتخاب کردم،اول می خواستم برم مدیریت ولی دیدم زیاد خوشم نمیاد به نظرم اقتصاد بهتره
مرسی از توضیحاتت زهرا جان پس با این حساب فکر نکنم امسال قبول شم!! :( من از مهر شروع کردم و هر چی به کنکور نزدیکتر میشیم ساعت مطالعه ام میاد پایین :( متاسفانه

خوب کاری کردین ، علاقه به رشته خیلی مهمه 
خواهش میکنم،همچین خیلی ام دیر شرو نکردین به خوندن من یکی از استادام از مهر شرو کرده به خوندن رتبش شده 10 شهید بهشتی قبول شده،چند سال پیش! البته به شرطی که ساعت مطالعتونو کم نکنین
اصن نا امید نباشین توکلتون برخدا:)

8952358

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی تراز دانشگاههای ازاد و میدونه؟
برای انتخاب رشته نطرتون چیه؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان مدیریت مالی اینجا تاپیک نداره؟ من میخواستم ارشد مالی بخونم بنظرتون میشه؟ چهکتابایی رو بخونم؟من رشتم کشاورزی بوده با گرابیش مدیریت فقط یه مدییت مالی باسکردم اونم عمومی بوده اقتصاد خرد و کلانم خوندم:redface:

khoshkbary

عضو جدید
سلام
ممنون از لطفتون
راستی شما خودتون هم برای دکترا می‌خونید؟؟؟

economic20

عضو جدید
سلام دوستان
برای دکتری برنامه تون چیه؟
باوجود پایان نامه میشه خوند؟