باشگاه هوافضا

ok30jen

عضو جدید
اولین سوال:
مهندس، شما چی میخونید؟ چه کتابهایی؟
شما بررسی میکنید که وضعیت تو فضا رو یا طراحی ؟

mkm1391

عضو جدید
لطفا منو راهنمایی کنید

لطفا منو راهنمایی کنید

سلام دوستان
من دانشجو سال آخر مهندسی برق هستم . چون به برق علاقه نداشتم موفق نبودمتو این درس.
اینقدر به رشته هوافضا علاقه دارم که تصمیم گرفتم برای ارشد تغییر رشته بدم. میتونین بگین اصلا این کا شدنیه تو 10 ماه می تونم خودمو برسونم؟
من ریاضیاتم خیلی خوبه و مشکلی ندارم.
باید چه کتابهایی برای این منابعی که تو دفترچه هست بخرم و بخونم؟ ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید؟
باتشکر

aydinn

عضو جدید
سلام
من آیدین هستم
کارشناسی ارشد هوافضا. دانشگاه شهید بهشتی
میخوام در زمینه CFD کار کنم.

errezvan

عضو جدید
خوش به حالت میشه لطف کنی بهم بگی بارتبه چند هوافضاشریف قبول شدی منم عاشق این رشته ام:)

daneshju.m

عضو جدید
سلام دوستان، یه سوالی از شما داشتم :
من کنکور مکانیکم رو خوب ندادم چون بیشتر وقتم رو گذاشتم رو ریاضی و سوالای ریاضی هم که ... . ولی کنکور هوافضا رو با اینکه انتظارش رو هم نداشتم به نسبت خیلی بهتر دادم ، احتمال قبولی هست ، نمی دونم اگه هوافضا رتبه خوبی اوردم ، انتخاب رشته کنم یا نه ؟!!! اصلا ارشد خوندن واسه این رشته ارزش داره ؟ آینده داره ؟ بازار کار ؟ اونم واسه ما بچه های مکانیک ؟ (با توجه به دختر بودن)
البته من تبدیل انرژی مکانیک دوست دارم ولی فکر می کنم شاید سال دیگه پشیمون بشم که چرا امسال واسه هوا فضا انتخاب رشته نکردم، چون شرایط قابل پیش بینی نیست ...

iri.amir

عضو جدید
من کنکور مکانیکم رو خوب ندادم چون بیشتر وقتم رو گذاشتم رو ریاضی و سوالای ریاضی هم که ... . ولی کنکور هوافضا رو با اینکه انتظارش رو هم نداشتم به نسبت خیلی بهتر دادم ، احتمال قبولی هست ، نمی دونم اگه هوافضا رتبه خوبی اوردم ، انتخاب رشته کنم یا نه ؟!!! اصلا ارشد خوندن واسه این رشته ارزش داره ؟ آینده داره ؟ بازار کار ؟ اونم واسه ما بچه های مکانیک ؟ (با توجه به دختر بودن)
البته من تبدیل انرژی مکانیک دوست دارم ولی فکر می کنم شاید سال دیگه پشیمون بشم که چرا امسال واسه هوا فضا انتخاب رشته نکردم، چون شرایط قابل پیش بینی نیست ...
سبام
من خودم دانشجوی هوافضا هستم.
نمی خوام نا امیدتون کنم ولی حقیقتش اینه که رشته هوافضا بازار کار معتبری نداره و در داخل کشور هنوز برای جذب دانشجویان پسر مشکل هست چه برسد به دخترها. احتمال قبولی در این رشته برای شما هست ولی خوب اگر به دنبال کار می گردید من پیشنهاد می کنم وارد این رشته نشوید.
سوال بود در خدمت هستم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

سبام
من خودم دانشجوی هوافضا هستم.
نمی خوام نا امیدتون کنم ولی حقیقتش اینه که رشته هوافضا بازار کار معتبری نداره و در داخل کشور هنوز برای جذب دانشجویان پسر مشکل هست چه برسد به دخترها. احتمال قبولی در این رشته برای شما هست ولی خوب اگر به دنبال کار می گردید من پیشنهاد می کنم وارد این رشته نشوید.
سوال بود در خدمت هستم.

سلام،
با قسمت دوم صحبت های امیر موافقم اما با قسمت اولش نه. متاسفانه، در حال حاضر بیشتر حیطه کاری مهندس هوافضا در صنایع دفاعی کشور هست. صنایع دفاع هم با محیط خشک و سختی که داره، به ندرت اجازه ورود خانوم ها رو داده. بنابراین، رشته هوافضا برای یک خانوم مناسب نیست، مگر اینکه بخواید برید خارج از کشور که بحث دیگه ای داره.
در مورد قسمت اول، به نظر من، در حال حاضر یکی از قطعی ترین بازارهای کار در ایران، مربوط به رشته هوافضاست. چون کشور به این رشته نیاز پیدا کرده و هر روز این نیاز بیشتر میشه. خب، در بعضی گرایش ها، فعلاً این نیاز تا حدی تامین شده و در گرایش هایی مثل مکانیک پرواز و فضایی این کمبود همچنان وجود داره. اگر بخوایم مقطعی نگاه کنیم، در حال حاضر برای جذب و استخدام، اکثر رشته ها مشکل دارن. موقعیت کاری محدود، فارغ التحصیل و جویای کار فراوان.

alirezamaleky73

عضو جدید
سلام
من رتبم تو كنكور 91
652 منطقه 2
آيا هوافضا شريف قبول ميشم؟

آخرین ویرایش:

seyed abed

عضو جدید
SLM B HAME MAN SEYD ABEDAM DANESHJOOYE TERME 2 MEKANIKE NOOSHIRVANIE BABOL,IIIIIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAA KARSHENASIE ARSHAD MIAM HAVAFAZA FAGHATAM DARAM B SHARIF FEK MIKONAM.PAS A HAMIN ALAN MANO A KHODETOON BDOONIN

arash_s_z

عضو جدید
من آرش ورودی 91 شریف! علاقم روز به روز بیشتر میشه نسبت به هوافضا!
:cool:

sepideh_zm

عضو جدید
سلام من سپیده هستم .
دانشجوی مکانیکم. برای ارشد چه جوری میتونم هوافضا قبول بشم؟

//ساغر//

عضو جدید
سلام من ساغرم ميخوام در مورده هوا فضا يه اطلاعاتي كسب كنم ميدونيد اينده ي شغليش چه جوريه؟من عاشق اين رشته ام ممنون

//ساغر//

عضو جدید
سلام من ساغرم ميخواستم در مورده اين رشته اطلاعاتي كسب كنم اينده شغليش خوبه واسه يه خانوم؟

havasan

عضو جدید
سلام
من میخواستم بدونم بازار کار رشته ی شما چطوره و این رشته رو برای خانم ها توصیه میکنین؟

HDT

عضو جدید
سلام

دوستان گل دستتون درد نکنه بی زحمت یه توضیحی در مورد آینده ی شغلیتون بدبد ممنون میشم

موقع انتخاب رشته ست وقت هم کم کم رو به پایانه

خواهشا کمک کنید