باشگاه هوافضا

arash_arn

عضو جدید
ببخشید که جواب سوالتون کمی با تاخیر داده میشه،

تا منظور از وضعیت بهتر چی باشه؟ کار، استاد، رفاه دانشجو یا غیره.
از نظر علمی:

دانشگاه شریف، قطب گرایش سازه و پیشرانشه. شاید بشه گفت تا حدودی هم طراحی هواپیما
دانشگاه امیرکبیر، قطب آیرودینامیک.
فکر می کنم، دانشگاه خواجه نصیر، قطب مکانیک پرواز.

از نظر کار، باید ببینید کدوم دانشگاه به صنعت نزدیک تره یا بهتر بگم، در زمینه صنایع هوایی کار می کنه. من خودم کارشناسی دانشگاه امام حسین بودم و کارشناسی ارشد دانشگاه مالک اشتر. هر دو این دانشگاه ها، به سبب وابستگی نظامی، با صنایع هوافضایی درگیر بودند و دانشجوهای مستعد رو به راحتی جذب می کردن. دانشگاه امیرکبیر رو خبر دارم که یه بخش سامانه های فضایی راه اندازی کرده و تا حدودی دانشجوهای خودش رو اونجا مشغول می کنه، حالا تا چه حد؟ نمی دونم. مابقی دانشگاه ها رو هم خبر ندارم.

از نظر رفاه دانشجویی، خب مسلماً اونهایی که به صنایع نظامی وابسته ان، مزخرف ترن.

یادم رفت بگم، تو دوره کارشناسی، دانشگاه های شریف، امیرکبیر، خواجه نصیر، مالک اشتر و امام حسین (از بین دانشگاه های دولتی) جذب دانشجو دارن.
قطب سازه ی ایران امیر کبیره!سازه ی شریف از امیرکبیر پایین تره
من می دونستم که پیشرانش و فضایی خواجه نصیر خوبه ولی مکانیک پروازشو نمی دونستم.

آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
واسه جواب خیلی ممنونم :gol:
خوب امام حسین و مالک اشتر که بیخ گوشمه که به درد من که دخترم که نمی خوره:cry:
تو دفترچه انتخاب رشته نوشته خواجه نصیر یک دوره دوساله دانشجوهاش رو می بره روسیه .این چجوریاست؟؟؟خوبه؟؟بده؟؟؟اصلا می برن یا الکی نوشته؟؟؟:D
یک چیز دیگه امیر کبیر و خواجه تا چه رتبه ای دانشجو می گیرن؟؟
امکانات ازمایشگاهی ها و اینا هم نظامی ها حتما بهتره .اره؟؟؟

دوره مشترک با روسیه شامل 2 سال تحصیل توی ایران و 2 سال تحصیل توی روسیه هست. یکی از دوستان دوره ارشد توی این دوره درس خونده بود. مدرکی که آخرش میگیرن، خیلی شبیه هوافضا نیست. یه چیزی بین هوافضا و ساخت و تولید بود. بعضی از درس های اصلی هوافضا رو نگذرونده بودن، به جاش چند تا درس مکانیک خونده بودن. هزینه اش رو هم نمی دونم.

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
رفقا یه طرح خیلی مفهومی برای ترکیب موتور رم جت و توربو جت به ذهنم خطور کرده
با تحلیل های خیلی ساده سرانگشتی اولیه درست از آب در میاد(ترم 3 هستم)
ارزش وقت گذاشتن رو داره؟
علی علی

mohammad 30

عضو جدید
سلامsyyedi عزیز میتونم کمکت کنم؟ یا با همکاری به جایی برسونیمش؟ خلاصه اگه کمکی ازم بر میاد من هستم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دوستان سلام
رفقا یه طرح خیلی مفهومی برای ترکیب موتور رم جت و توربو جت به ذهنم خطور کرده
با تحلیل های خیلی ساده سرانگشتی اولیه درست از آب در میاد(ترم 3 هستم)
ارزش وقت گذاشتن رو داره؟
علی علی
شبیه به این طرحه؟

اگر بتونید امکان سنجی کنید برای طرحتون و با امکانات داخلی بتونه ساخته بشه، ارزش کار کردن رو داره.

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
شبیه به این طرحه؟

اگر بتونید امکان سنجی کنید برای طرحتون و با امکانات داخلی بتونه ساخته بشه، ارزش کار کردن رو داره.

سلام

من دنبال این کار بودم ، موتور توربو جت هم پیدا کردم در مقیاس آزمایشگاهی (1صد خورده ای نیتون تراست داشت) اما یک مشکل بزرگ داشت ، مشکل خیلی بزرگ حالا چی بود :

این موتورخای توربو جت سایز کوچیک که می سازند ، همه کمپرسور محوری دارند پس در نتیجه تراکم کمی دارند و برای تولید تراست سوخت بیشتری می سوزانند این کار به چند دلیل کردند اولا این که نتوانید استفاده نظامی کنید ( برای چند دقیقه (کمتر از 3 دقیقه ) فول تراتل 2.5 لیتر سوخت می سوزاند) دوما قیمت انها کم بشه که عملا غیر کاربرادی میشوند ... این هم بگم سوخت هم ترکیبی از نفت و روغن .

حالا میخواهید رم جت بزنید تنگ دل ان که دیگه هیچ ، اینجوری فقط برای یکی دو دقیقه 4 الی 5 لیتر سوخت حتما مصرف میکنید که مثلا چه قدر تراست زیاد بشود ؟ حداکثر 50 الی 60 نیتون افزایش تراست بده ... بهتر برای نازل یک افتر برنر طراحی کنید ...

راستی موتور ما هم این بود Behotec JB180

کلا از نظر من هیچ توجیهی نداره .

موفق باشید

mah677040

عضو جدید
سلام من میخوام برای ساله آینده هوافضا بخونم ولی همه میگن بازار کارش افتضاحه پس این همه فارغ تحصیلای هوافضای امیرکبیر و ........... چیکار می کنن
سپاه و وزارت دفاع و ارتش برا خودش میگیره پس بقیه هوافضاییا چی میشن
مهندسی سیالات خوندم منتظر جواب هاتون هستم

mehr2097

عضو جدید
معرفي

معرفي

محسن خدائيان دانشجوي کارشناسي ارشد مهندسي هوافضا گرايش مهندسي فضايي دانشگاه خواجه نصير

ستين

عضو جدید
سلام من ستين هستم دانشجوي كارشناسي ارشد آب و هواشناسي خيلي از رشته شما هوافضا خوشم مياد اميدوارم منو بين خودتون قبول كنيد . خوشحال ميشم كه بين شما باشم . دوست داشتم رشته شما درس ميخووندم . :biggrin: :cool: موفق باشيد.

ستين

عضو جدید
سلام من ستين هستم دانشجوي ارشد آب و هواشناسي - درمورد هواشناسي چه چيزهايي خوونديد :)

mehran087

عضو جدید
من مهران سال 3 کارشناسی - دانشگاه جامع امام حسین(ع) - کمکی بود در خدمتم!

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..من هیچ ربطی ندارم به هوافضا...ولی خیلی رشته ی باحالیه ..خوشا به سعادتون..همگی موفق باشید...:gol:.:gol:ببخشید..

alireza_fa

عضو جدید
سلام
فکر می کردم تو این تاپیک فقط بچه های هوافضا باشن،کسی هست الان،سوالی دارم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
فکر می کردم تو این تاپیک فقط بچه های هوافضا باشن،کسی هست الان،سوالی دارم

سلام،
ورودتون رو به باشگاه هوافضا تبریک میگم. اگر بتونم، خوشحال میشم کمکی انجام بدم.

fary6991

عضو جدید
دانشجو عمران دانشگاه اصفهان،البته برای ارشد دارم هوافضا می خونم.سوالات زیادی در مورد هوافضا دارم کسی هست بتونه کمکم کنه؟؟؟:)

ابن سینا

عضو جدید
سلام من سینا مختارزادگان رشته کارشناسی هوافضا هستم تازه واردم کمکم کنید چون نه کتابی تو اینجا پیدا می شه نه مقاله ای که بتونم بهش اعتماد کنم من شیرازیم پس کمک!!!!!؟:)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام من سینا مختارزادگان رشته کارشناسی هوافضا هستم تازه واردم کمکم کنید چون نه کتابی تو اینجا پیدا می شه نه مقاله ای که بتونم بهش اعتماد کنم من شیرازیم پس کمک!!!!!؟:)

سلام‏،
ورودتون رو به باشگاه مهندسان تبریک میگم‏
:gol:،
کتاب های هر گرایشی به صورت تاپیک های مجزا در زیر تالار کتاب ها و مقالات گذاشته شده. برای گرایش سازه و طراحی هواپیما هم در زیرتالار طراحی موجود هست. ممکنه لینک دانلود بعضی از اونها دچار مشکل شده باشه‏، اطلاع بدید تا رفع عیب بشه. برای مقاله، هم تا جایی که میدونم دانشگاه شیراز به دیتابیس های زیادی متصله اما می تونید بعد از پیدا کردن مقاله، لینک اون رو طبق قوانین در تالار مقالات بذارید تا دوستان لینک دانلودشون رو برای شما بذارن.

ابن سینا

عضو جدید
سلام از راهنماییتون ممنونم اما متاسفانه دانشگاه شیراز چیز آنچنانی نداره ولی هر کس خارج دانشگاه هست می گن تکمیل هستیم. در ضمن اگه می شه کتاب سیستم های کنترل هواپیما رو لینک دانلودشو اگه دارید بزارید چون جایی پیدا نمی کنم خیلی ممنون:smile:

AraSh_HaSheMi

عضو جدید
سلام.
یه سوالی دارم از دانشجوها هوافضا
لطف کنید سریع جواب بدید فقط
دانش آموز سوم دبیرستان ریاضی هستم.علاقه شدیدی به مکانیک و هوافضا دارم.
میخاستم ببینم این دو رشته چقدر وجه مشترک دارن و تفاوتاشون چیه
هدفی که باعث شده به این 2 رشته علاقه مند بشم هم این بوده در آینده اتومبیل های آزمایشی بسازم انشاالله.اگه مکانیک قبول نشم میشه هوافضا رو جایگزین کرد؟
همچنین میخاستم ببینم با چه رتبه ای میشه هوافضا رو دانشگاه شریف-پلی تکنیک-خواجه نصیر و دانشگاه تهران قبول شد برای مهندسی گرفتن

ابن سینا

عضو جدید
سلام تو جوابت می تونه این باشه که تمام تلاش خودت رو بذاری روی سراری که در آخر فقط رشته ای که دوست داری بری چون سخت هست که بری هم دانشگاه و هم رشته ی مورد علقت باید رتبت زیر 900 بشه که هر 2 آنها رو داشته باشی اگه رشته ای که دوست داری رو زیاد دوست داری باید تلاشتو بکنی ;)

saradm

عضو جدید
سلام.
یه سوالی دارم از دانشجوها هوافضا
لطف کنید سریع جواب بدید فقط
دانش آموز سوم دبیرستان ریاضی هستم.علاقه شدیدی به مکانیک و هوافضا دارم.
میخاستم ببینم این دو رشته چقدر وجه مشترک دارن و تفاوتاشون چیه
هدفی که باعث شده به این 2 رشته علاقه مند بشم هم این بوده در آینده اتومبیل های آزمایشی بسازم انشاالله.اگه مکانیک قبول نشم میشه هوافضا رو جایگزین کرد؟
همچنین میخاستم ببینم با چه رتبه ای میشه هوافضا رو دانشگاه شریف-پلی تکنیک-خواجه نصیر و دانشگاه تهران قبول شد برای مهندسی گرفتن
سلم دوست عزیز رشته هوافضا با مکانیک 96 واحد مثل هم هست فقط خیلی باید خوب بخونی تا قبول شی

engineer.eline

عضو جدید
سلام هوا فضا رشته ی خیلی خوبیه در عین حال خیلی هم سخته.برای شما هم که پسرس عالیه البته اگه درس بخونی و بتونی دانشگاه های تهران قبول بشی که دیگه فوق العاده میشه بازار کارشم تو ایران متوسطه رو به بالاست

ok30jen

عضو جدید
سلام

من میتونم وارد باشگاهتون بشم!؟

من تازه امسال کنکوریم!

راستی سید محمد هستم از دانش آموزان دبیرستان ماندگار (!) مروی با 80 و اندی سال قدمت (که البته حـ/و/ز/ه/ی عـ/لـ/مـ/یـ/ـه/ی مـ/ر/و/ی چاپیدش)! ! ! . . . . . . . .پ

خیلی به هوا فضا علاقه دارم (در عین حالی که به فیزیک و کامپیوتر-نرم افزار هم علاقه ی شدید دارم) !

iri.amir

عضو جدید
سلام
امیر هستم. سال دوم مهندسی هوافضا.
اگر دوستان سوالی درباره هوافضا دارن، خوشحال می شم کمک کنم.