باشگاه هوافضا

hoseyn68

عضو جدید
سلام میشه کتاب طراحی هواپیمارو برام بزارینhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام میشه کتاب طراحی هواپیمارو برام بزارینhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif
سلام،
خوش اومدید. در این تاپیک، لینک اکثر کتاب های طراحی هواپیما گذاشته شده. هر کدوم که کار نمی کرد، اطلاع بدید.

hoseyn68

عضو جدید
سلام منم حسینم میشه جزوه موتور جت و مکانیک پروازو واسم بزاری مرسی

dorshof

عضو جدید
salam dooste aziz man chon term avaliam jozavati ke mikhayd nadaram ama fekr konam to bakhshaye digeye talar mesle bakhshe ketabo maghalat ye chizae peyda koni.

mehrdad_stal

عضو جدید
اقا من رشتم عمران می خوام بیام هوافضا دانشگاه ازاد نجف اباد.به نظرتون نیاز دارم.فقط 2 روز مهلت دارم واسه ثبت نام دانشگاه ازاد.تورو خدا یکی راهنماییم کنه.help meeeeeeeeeeeeeee

mehrdad_stal

عضو جدید
منظورم اینکه میصرفه عمران رو ول کنم بیام هوا فضا یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mhsn08

عضو جدید
سلام من دانشجوی ارشد هوا فضا(سازه های هوایی) هستم

کمی هم نرم افزار ABAQUS بلدم خوشحال میشم کمکتون کنم

mehrdad_stal

عضو جدید
مرسی roholamin.یه خواهش کوچولو دگه هم داشتم.در مورد شهریه دانشگاه ازاد هوافضا اطلاع داری؟؟؟اخه شنیدم خیلی بیشتر از عمران هستش.مثلا من واسه 20 واحد 800 تومان شد تغریبا.هوافضا میدونم بیشتره ولی تفاوتش نمیدونم چه قدر هستش.حتما باید بدونم.دگه این اخرین سوالم بود دوستان.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
اقا من رشتم عمران می خوام بیام هوافضا دانشگاه ازاد نجف اباد.به نظرتون نیاز دارم.فقط 2 روز مهلت دارم واسه ثبت نام دانشگاه ازاد.تورو خدا یکی راهنماییم کنه.help meeeeeeeeeeeeeee
سلام،
الان بازار ساخت و ساز راکده. برای ساخت و ساز هم باید یه سرمایه اولیه ای داشته باشید که زمین بخرید، خونه رو بسازید و بعدش صبر کنید تا فروش بره. اگر هم می دونید امکان جذبتون توی شهرداری فراهمه، شهرداری هو خوب جاییه. این تا حدودی از عمران.

حالا هوافضا، اکثر محل کارش توی صنایع دفاع هست. برای جذب توی صنایع دفاع، شرایط حداقل معدل وجود داره. برای لیسانس دانشگاه آزاد تهران، بالای 16 و غیر اون بالای 17. برای فوق لیسانس بالای 15 (تا جایی که یادمه). حقوق هوافضا خوبه اگر بتونید پروژه بگیرید و گرنه حقوق ساعتیش تعریفی نداره (لیسانس 4000، فوق لیسانس 5500 البته متغیره ولی نهایتش 6000 تومنه). پیمانیش هم من هنوز تجربه نکردم ولی رو حول و حوش 1 میلیون حساب کنید. توی رشته هوافضا، اول علاقه حرف اول رو میزنه. شاید اگر علاقه نداشته باشید، نتونید تا آخر راه رو برید. مثلاً توی عمران با مدرک لیسانس می تونید یک جا مشغول بشید اما گرفتن لیسانس در هوافضا یعنی رسیدن به وسط راه. اما فعلاً بازار کار این رشته خوبه.
آهان، یادم رفت که بگم بیشتر بازار کار هوافضا توی تهران و صنایع هواپیما سازی اصفهان خلاصه میشه.

در مورد شهریه ها هم اصلاً اطلاعی ندارم.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار

godfly_9

عضو جدید
salam.sara hastam man felan daneshjo nistam, karshenasi ulom tahghighat bodam ishalla arshad sharif ya amir kabir ghabool misham. baram 2aa konid

plating

عضو جدید
salam,ali hastam , karshenasi amirkabir bodam,manam emsal arshad sherkat kardam, khoashhal misham betonam komaki konam,

Hooladi

عضو جدید
مرسی roholamin.یه خواهش کوچولو دگه هم داشتم.در مورد شهریه دانشگاه ازاد هوافضا اطلاع داری؟؟؟اخه شنیدم خیلی بیشتر از عمران هستش.مثلا من واسه 20 واحد 800 تومان شد تغریبا.هوافضا میدونم بیشتره ولی تفاوتش نمیدونم چه قدر هستش.حتما باید بدونم.دگه این اخرین سوالم بود دوستان.
*کدام دیکته(مخش) درست است؟
گزینه 1- طقریبن گزینه 2-طغریبا گزینه 3-تغریبن گزینه 4- همه ی موارد

دادا اهتیات کن پیشنیاظ مخش بهت ندن

chave

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشی.منCHAVEهستم که به طور وحشتناکی عاشق رشته هوا فضا هستم.رشته اصلی من برق قدرت هستش اما میخوام ارشدم رو هوا فضا بگیرم.من تو درس ریاضی و زبان و کنترل خیلی قوی هستم ومطمین هستم که بالای 60% میزنم0 گروه ایرودینامیک نسبتا سادست و میتونم درصد خوبی بزنم.فقط با گروه سازه مشکل دارم که اونو اصلا نمی خونم.درس طراحی اجسام پرنده هم سادست.من میخوام برا کنکور 91 شرکت کنم.میخواستم اگه زحمتی نیست چند تا رفرنس خوب وعالی برا درس طراحی اجسام پرنده بهم معرفی کنین.درضمن چند رفرنس خوبم برا درس کنترل-عملکردوپایداری بهم معرفی کنین .ممنونتون میشم.:gol:

chave

عضو جدید
سلام CHAVEهستم.رشته من برق گرایش قدرت هستش.میخوام ارشد هوافضا بخونم.لطفا چند تا رفرنس خوب برا درسهای طراحی اجسام پرنده و عملکرد و پایداری وکنترل به من معرفی کنین. با تشکر از همه دوستان و ارزوی موفقیت دوستان در کنکور ارشد 91.

chave

عضو جدید
[سلام بچه ها chave هستم.میخواستم بدونم برا قبولی در دانشگاه شریف چه درصدهایی رو باید بزنم؟ یا به عبارت دیگه میانگین درصدی من چقدر باید باشه؟ ممنون از همه.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی می تونه به من بگه هوافضا الان تو کدوم دانشگاه وصعیت بهتری داره؟؟؟؟(واسه کارشناسی رو می گما)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان
کسی می تونه به من بگه هوافضا الان تو کدوم دانشگاه وصعیت بهتری داره؟؟؟؟(واسه کارشناسی رو می گما)
ببخشید که جواب سوالتون کمی با تاخیر داده میشه،

تا منظور از وضعیت بهتر چی باشه؟ کار، استاد، رفاه دانشجو یا غیره.
از نظر علمی:

دانشگاه شریف، قطب گرایش سازه و پیشرانشه. شاید بشه گفت تا حدودی هم طراحی هواپیما
دانشگاه امیرکبیر، قطب آیرودینامیک.
فکر می کنم، دانشگاه خواجه نصیر، قطب مکانیک پرواز.

از نظر کار، باید ببینید کدوم دانشگاه به صنعت نزدیک تره یا بهتر بگم، در زمینه صنایع هوایی کار می کنه. من خودم کارشناسی دانشگاه امام حسین بودم و کارشناسی ارشد دانشگاه مالک اشتر. هر دو این دانشگاه ها، به سبب وابستگی نظامی، با صنایع هوافضایی درگیر بودند و دانشجوهای مستعد رو به راحتی جذب می کردن. دانشگاه امیرکبیر رو خبر دارم که یه بخش سامانه های فضایی راه اندازی کرده و تا حدودی دانشجوهای خودش رو اونجا مشغول می کنه، حالا تا چه حد؟ نمی دونم. مابقی دانشگاه ها رو هم خبر ندارم.

از نظر رفاه دانشجویی، خب مسلماً اونهایی که به صنایع نظامی وابسته ان، مزخرف ترن.

یادم رفت بگم، تو دوره کارشناسی، دانشگاه های شریف، امیرکبیر، خواجه نصیر، مالک اشتر و امام حسین (از بین دانشگاه های دولتی) جذب دانشجو دارن.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید که جواب سوالتون کمی با تاخیر داده میشه،

تا منظور از وضعیت بهتر چی باشه؟ کار، استاد، رفاه دانشجو یا غیره.
از نظر علمی:

دانشگاه شریف، قطب گرایش سازه و پیشرانشه. شاید بشه گفت تا حدودی هم طراحی هواپیما
دانشگاه امیرکبیر، قطب آیرودینامیک.
فکر می کنم، دانشگاه خواجه نصیر، قطب مکانیک پرواز.

از نظر کار، باید ببینید کدوم دانشگاه به صنعت نزدیک تره یا بهتر بگم، در زمینه صنایع هوایی کار می کنه. من خودم کارشناسی دانشگاه امام حسین بودم و کارشناسی ارشد دانشگاه مالک اشتر. هر دو این دانشگاه ها، به سبب وابستگی نظامی، با صنایع هوافضایی درگیر بودند و دانشجوهای مستعد رو به راحتی جذب می کردن. دانشگاه امیرکبیر رو خبر دارم که یه بخش سامانه های فضایی راه اندازی کرده و تا حدودی دانشجوهای خودش رو اونجا مشغول می کنه، حالا تا چه حد؟ نمی دونم. مابقی دانشگاه ها رو هم خبر ندارم.

از نظر رفاه دانشجویی، خب مسلماً اونهایی که به صنایع نظامی وابسته ان، مزخرف ترن.

یادم رفت بگم، تو دوره کارشناسی، دانشگاه های شریف، امیرکبیر، خواجه نصیر، مالک اشتر و امام حسین (از بین دانشگاه های دولتی) جذب دانشجو دارن.
واسه جواب خیلی ممنونم :gol:
خوب امام حسین و مالک اشتر که بیخ گوشمه که به درد من که دخترم که نمی خوره:cry:
تو دفترچه انتخاب رشته نوشته خواجه نصیر یک دوره دوساله دانشجوهاش رو می بره روسیه .این چجوریاست؟؟؟خوبه؟؟بده؟؟؟اصلا می برن یا الکی نوشته؟؟؟:D
یک چیز دیگه امیر کبیر و خواجه تا چه رتبه ای دانشجو می گیرن؟؟
امکانات ازمایشگاهی ها و اینا هم نظامی ها حتما بهتره .اره؟؟؟

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
نچ نچ
تو سایت خود دانشگاه خواجه نصیرم نوشته
اخه مگه تو دفترچه انتخاب رشته عوضی می نویسه؟؟؟؟؟
تازه در مورد هزینه اش هم هوچی ننوشته ها.................