باشگاه هوافضا

yardangholi

عضو جدید
میخوام امسال کارشناسی ارشد (جلو برنده ) شرکت کنم . رشته دانشگاهیم هوا فضا نیست. فکر می کنید با داشتن پایه ی فیزیک و زبان قوی تا چه حد با مشکل مواجه بشم؟

yardangholi

عضو جدید
میخوام امسال کارشناسی ارشد (جلو برنده ) شرکت کنم. لیسانس کشاورزی خوندم . به فیزیک و زبان مسلطم. فکر میکنید تا چه حد با مشکل مواجه بشم؟

farzin23

عضو جدید
سلام،
توی انتخاب رشته فوق لیسانس هوافضا، فقط رتبه کسب شده شما مهمه. اما اگر از نظر دروس مقاومت مصالحی مشکل دارید، گرایش سازه رو بهتون پیشنهاد نمی کنم. تمام این درس در مقاومت مصالح خلاصه می شود.
حدود رتبه برای سازه میدونید چنده؟:(

z.alavi

کاربر فعال
بازم سلام. سوال قبلیم را که جواب داید کمی امیدوار شدم که اگر سوالی داشته باشم کسی هست که اینجا جوابم را بده. دوستان! من برای گرایش ارشد از بین گرایش های هوافضا موندم به کدوم علاقه دارم یا کدوم یکی بهتره؟! من از دروس مکانیک، طراحی اجزا و سیالات را دوست دارم. با مقاومت و ترمو و انتقال حرارت هم مشکل خاصی ندارم اما از کنترل و دینامیک ماشین خوشم نمیاد. حالا نظرتون برای گرایش فوق لیسانس من چیه ؟ هر کسی هر جور می تونه به من کمک کنه ازش ممنون می شم. اگر سایتی یا مطلبی در زمینه توضیح گرایشهای هوافضا دارید که فکر می کنید به درد می خوره، ممنون میشم که بهم معرفی کنید.
با تشکر از همه دوستان.
راستی اگر کسی تفاوت سازه های هوایی با مهندسی فضایی را هم برام توضیح بده ممنون میشم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
بازم سلام. سوال قبلیم را که جواب داید کمی امیدوار شدم که اگر سوالی داشته باشم کسی هست که اینجا جوابم را بده. دوستان! من برای گرایش ارشد از بین گرایش های هوافضا موندم به کدوم علاقه دارم یا کدوم یکی بهتره؟! من از دروس مکانیک، طراحی اجزا و سیالات را دوست دارم. با مقاومت و ترمو و انتقال حرارت هم مشکل خاصی ندارم اما از کنترل و دینامیک ماشین خوشم نمیاد. حالا نظرتون برای گرایش فوق لیسانس من چیه ؟ هر کسی هر جور می تونه به من کمک کنه ازش ممنون می شم. اگر سایتی یا مطلبی در زمینه توضیح گرایشهای هوافضا دارید که فکر می کنید به درد می خوره، ممنون میشم که بهم معرفی کنید.
با تشکر از همه دوستان.
راستی اگر کسی تفاوت سازه های هوایی با مهندسی فضایی را هم برام توضیح بده ممنون میشم.

سلام،
1- لیست دروس گرایش های مختلف هوافضا

2- واقعاً چی باعث شد که شما مهندسی فضایی رو با سازه های هوایی قیاس کنید؟ مهندسی فضایی دو قسمت داره: 1- طراحی ماهواره، 2- طراحی ماهواره بر(موشک) که می تونه شامل دروس آیرودینامیک موشک، سازه های فضایی، کنترل فضاپیما، کنترل ماهواره بر و ... باشه. اما گرایش سازه های هوایی، یه گرایش خشک! که همش بحث های مقاومت مصالحی رو طرح می کنه. می تونید دروس این گرایش رو توی لینکی که دادم مشاهده کنید. من به شخصه، عاشق مهندسی فضایی و از سازه متنفر هستم!

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
حدود رتبه برای سازه میدونید چنده؟:(

سازه، رتبه های بالا هم قبولی میده. حدود 200 شاید هم بیشتر یا کمتر (بستگی به استقبال بچه های مکانیک داره چون بچه های هوافضا کمتر به سازه علاقه دارن)، سازه دانشگاه های علم و صنعت و خواجه نصیر اما تا 400 شاید هم نزدیک 500، سازه مالک اشتر جواب میده.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
میخوام امسال کارشناسی ارشد (جلو برنده ) شرکت کنم. لیسانس کشاورزی خوندم . به فیزیک و زبان مسلطم. فکر میکنید تا چه حد با مشکل مواجه بشم؟

سلام،
این گرایش مباحث آیرودینامیکی و ترمودینامیکی رو تدریس می کنن. از نظر من، یکی از سخت ترین دروس که پاس کردم تو دوره لیسانس بود. اگر در رمینه مکانیک سیالات و ترمودینامیک قوی هستید، این گرایش رو انتخاب کنید و گرنه صرفنظر کنید. چون در دوره ارشد، خیلی فرصت تدریس مبانی وجود نداره و با این فرض که شما مبانی رو بلدید، از پله های بالاتر شروع می کنن. لیست دروس این گرایش رو می تونید در لینک 2 پست قبل من ببینید.

md7007

عضو جدید
سلام دوستان خوب هستید؟من محمد هستم،رتبه امسالم تو کنکور هوا فضا 99 شده می شه راهنمییم کنید که کجاهارو انتخاب کنم؟کجاها قبول می شم؟مرسی

f89

عضو جدید
سلام من ربطی به مهندسی هوا فضا ندارم اما عاشقه پروازم!!
خیلی دوس دارم رشتاتونو!

ناسا

عضو جدید
سلام منم خیلی این رشته ودانشگاه دوست دارم ولی فعلا دانشجو ترم2مهندسی معماریم ولی فکروذکرم مدام این رشتست میشه یه راهکار برای ورود به این رشته بهم معرفی کنید چون از معماری زیادخوشم نمیاد بااینکه خیلی هم موفقم .

آخرین ویرایش:

ناسا

عضو جدید
سلام یعنی الان کارشناسی هوافضارو تموم کردین یا از جای دیگه ای وارداین رشته شدین منظورم مثل فنی حرفه ای...است

بهنام.e

عضو جدید
سلام من بهنامم(فقط یه م داره!) ورودی 88 رشته هوا و فضای دانشگاه امیر کبیر. اوایل به این رشته علاقه داشتم ولی الان مثل سگ پشیمونم(دی) خودم هم نمی دونم چی شد که رشته اول انتخابش کردم. با ورود به دانشگاه فهمیدم که باهوش ترین دانشجوی کشور هستم. البته اگر جدول رو بر عکس کنید(دی بی دی)

naser-khalili

عضو جدید
سلام

تا حالا به خود این جسارت رو نمی دادم تا خودم رو تو این بخش معرفی کنم ولی پس از آمدن نتایج حالا می تونم خودم رو تو این بخش معرفی کنم...
ناصر هستم دانشجوی شیمی کاربردی پیام نوری سابق و دانشجوی ارشد مکانیک پرواز تربیت مدرس آتی
امیدوارم که از این به بعد بیشتر و بهتر در خدمت باشم و فعالیت بیشتری داشته باشم.:)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام

تا حالا به خود این جسارت رو نمی دادم تا خودم رو تو این بخش معرفی کنم ولی پس از آمدن نتایج حالا می تونم خودم رو تو این بخش معرفی کنم...
ناصر هستم دانشجوی شیمی کاربردی پیام نوری سابق و دانشجوی ارشد مکانیک پرواز تربیت مدرس آتی
امیدوارم که از این به بعد بیشتر و بهتر در خدمت باشم و فعالیت بیشتری داشته باشم.:)
سلام،
خیلی خیلی تبریک می گم آقا ناصر عزیز، واقعاً خسته نباشید، خیلی زحمت کشیدید. ان شاء الله که همیشه در زندگی موفق باشید.

آخرین ویرایش:

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
سلام

امیدوارم موفق باشید. :gol::gol::gol:

:smile:

naser-khalili

عضو جدید
سلام،
خیلی خیلی تبریک می گم آقا ناصر عزیز، واقعاً خسته نباشید، خیلی زحمت کشیدید. ان شاء الله که همیشه در زندگی موفق باشید.

خیلی ممنون
امیدوارم همه اونایی که واقعاً اراده قوی دارند و تلاش می کنند همواره کامیاب و موفق باشند.
:gol:به فرموده حضرت علی(ع) به توانایی خود ایمان داشتن،نیمی از کامیابیست.:gol:

mm125_exe

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

منم محمد مهدی دوانلو ورودی سال89(تقریبا 2 هفته ای هست دانشجو ام)دانشگاه صنعتی شریف
امید وارم اینجا بیشتر فعال باشه
راستی برای بیشتر فعال بودن اینجا باید چیکار کرد؟

h_y_62

عضو جدید
سلام من حمید هستم دانشجوی ارشد هوافضا مالک اشتر .از دوستان هر کس که ارشد سازه میخونه خودشو معرفی کنه تا بیشتر باهم آشنابشیم.

reza2224

عضو جدید
سرمون پوشیدست آبجی!!!
بفرما تو :gol:
حالا چرا تاپیک زدی واسه اینکار؟:surprised::w20:

آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
یاالله من دانشجو زیر شاخه پزشکی ام رام میدین؟:smile:
یالله، بفرمایید، بفرمایید.
بچه ها، پاشین جمع و جور کنید، خانم رد شن!

تاپیکتون هم ان شاء الله فردا با تاپیک باشگاه هوافضا ادغام میشه.

reza2224

عضو جدید
سلام،رضا هستم تر 6 مالک اشتر.
دوستان یه سوال:
من عاشق آیرو هستم و مکانیک پرواز رو هم دوست دارم ،بنظرتون ارشد کدوم رو برم؟
استادام میگن برو سازه ولی من از سازه متنفرم به معنای تمام!:hate:
ممنون میشم کمکم کنید،چون میخام اختیاریام رو از ترم دیگه بردارم .
:gol::heart::gol::heart::heart:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،رضا هستم تر 6 مالک اشتر.
دوستان یه سوال:
من عاشق آیرو هستم و مکانیک پرواز رو هم دوست دارم ،بنظرتون ارشد کدوم رو برم؟
استادام میگن برو سازه ولی من از سازه متنفرم به معنای تمام!:hate:
ممنون میشم کمکم کنید،چون میخام اختیاریام رو از ترم دیگه بردارم .
:gol::heart::gol::heart::heart:

مکانیک پرواز، هم بازار کار بهتری داره، هم جای کار بیشتر

فائقه جون

عضو جدید
سلام فائقه دانشجوی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف
می خواستم بدونم برای ساختن هوا پیمای رادیو کنترل واسه مسابقات چه دوربین عکاسی با قابلیت های بالا میشه استفاده کرد

آخرین ویرایش:

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همگی :gol:
من امیر هستم دانشجویه مکانیک خمینی شهر ایشالله فوق هوافضا می خونم :whistle:

فائقه جون

عضو جدید
:victory::victory::victory::victory:سلام فائقه دانشجو هوا فضا هستم می خوام برای ساخت هوا پیمای رادیو کنترل دوربین عکاسی نصب کنم .مدل دوربین رو می خوام که سبک و کوچک وzoomو ...بالایی داشته باشه و بتونه یک عکس باکیفیت بالا در حین حرکت از ارتفاع 2.60بگیره.:redface: