[ بازار کـــار مهندســی شیمی ]

REZA mimshimi

عضو جدید
این موسسه اس تبلیغاتیش برام اومده نمی دونم معتبر هست اصلا خوب تدریس میکنن یا الکی بازم گرون 890 تومن برای 96 ساعت سیلابس درسی وسوسه کنندس اماااااااااااااااااااااااااا کیه که اعتماد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://fpa-course.com/1392-01-25-20-44-45/1392-01-27-20-42-42.html
سلام قیمتش که خیلی بالاست ولی به نظر بد نمیاد
منم از طریق فیسبوک درباره کیفیت کلاس از دکتر سمیعی گهر پرسیدم گفت میتوانید بیاید موسسه از دانشجویان سر کلاس در مورد کیفیت کلاس بپرسید اقای parham asadi که تو این تاپیک هم عضواست رفته بود میگفت خیلی بچه ها راضی بودن ولی شما هم برید بپرسید شمارش رو از اقای parham asadi بگیرید اقا پرهام میگفت قیمتش 450000 است که یه سیستم تخفیف هم داره .

nazanin1811

کاربر فعال
ولی به نظر من کلاس ها واقعا دیتیل رو نمیگن خودتون باید بخونین همه استاندارد ها و اسپک ها هم تو اینترنت هست یا نهایتا بخواین از کسایی که تو این کار هستن بهتون بدن اونا منابع مفیدی برای یادگیرین

کتابهای طراحی هم که خودشون اصل مهندسی شیمی رو تشکیل میدن خیلی کمک میکنن مثل Coulson& Richardson - Cap.13 Mechanical Design of Process Equipment

یه مهندس فرآیند خوب باید خیلی چیزا بدونه از پایپینگ گرفته تا ابزار دقیق

REZA mimshimi

عضو جدید
میدونم من خودم اسپن کار کردم و واقعا در حد کار با نرم افزار و برای مسائلی که اطلاعات داشتم اما اینکه با نرم افزار بیام طراحی کنم نه راستش میخواستم کلاسای جهاد دانشگاهی رو برم اما گفتن 40 ساعت تئوری و 80 ساعت نرم افزار فکر کردم نباید چیزه جدایی از اون چه که بلدم باشه خیلی دنبال جایی هستم که بتونم با طراحی اشنا بشم و رو روالش بیافتم و همون طور که گفتید بفهمم که چه طوری باید یاد بگیرمش اگه ممکنه بگید این کلاس کجا برگزار شده...چقدر طول دوره بوده و مدرکش چقدر اعتبار داره مثلا در حد جهاد ودر نهایت شهریه اش چقدر؟مرسی از لطفت

سلام اقا این کلاسهای اقا سمیعی گهر که دوره جدید ثبت نامشه که گذاشته رو فیسبوک . کلاساش خوبه رفیقام راضین دارن میرن . ولی زود پر میشه.برو تو سایتش اطلاعاتش هست .
ظرفیت کلاس 15 نفر ، مدت دوره 60 ساعت ، قیمت 450000 تومان
برو تو سایتش اطلاعاتش هستhttp://alum.sharif.ir/~samieegohar/

parham asadi

عضو جدید
سلام قیمتش که خیلی بالاست ولی به نظر بد نمیاد
منم از طریق فیسبوک درباره کیفیت کلاس از دکتر سمیعی گهر پرسیدم گفت میتوانید بیاید موسسه از دانشجویان سر کلاس در مورد کیفیت کلاس بپرسید اقای parham asadi که تو این تاپیک هم عضواست رفته بود میگفت خیلی بچه ها راضی بودن ولی شما هم برید بپرسید شمارش رو از اقای parham asadi بگیرید اقا پرهام میگفت قیمتش 450000 است که یه سیستم تخفیف هم داره .
من رفتم پرسیدم متاسفانه وسط هفتش پرشد ه فقط اخر هفته ا ش جا داره
ولی بچه های کلاس راضی بودن درضمن جاشم تو انقلابه

parham asadi

عضو جدید
محسن عزیز سلام. باید بدونی در گرایش مهندسی شیمی شما دروس مکانیک + چند واحد شیمی میگذرونید. پدیده های انتقال مثل انتقال حرارت، جرم و ... رو با دیدگاه شیمیایی بررسی میکنید. برای همین باید جایی باشه که این عملیات در حال انجام باشه که شما کنترلش کنید. یا خودتون طراحی کنید که مستلزم تجربه قبلی بسیار هست. علم بوجود آوردن مواد جدید، شیمی کاربردی یا محض هست. من استادی دارم که الان فقط از راه مشاوره ماهی 20 میلیون درآمد داره ولی پوستش کنده شده تا به اینجا رسیده. به سن و سالت هم باید نگاه کنی اگر مثلا 30 ساله هستی دیر شده. متاسفانه همه فکر می کنن باید برن تو پالایشگاه کار کنن و خوب ظرفیت محدوده. چکیده کلام : کار پیدا کردن سخته تو این رشته اما اگر توی یه زمینه متخصص بشی، هر لحظه ممکنه درآمدت یکدفعه تکون بخوره.
من تازه وارم اینجا. پست قدیمیه. امیدوارم بدرد شما یا شخص دیگری بخوره. /
در پناه خدا.
واقعا درست میگن تو مهندسی شیمی اپراتور کمه و متخصص هم کمه کار بلد باشی تمومه

REZA mimshimi

عضو جدید
سلام دوستان این رو امروز اقای سمیعی گهر رو فیسبوکش گذاشته جالبه :

توضیحی درباره ی ورود بازار کار مهندسی شیمی (شرکت های مهندسی مشاور نفت و گاز)
چرا در روزنامه استخدام مربوط به شرکت های مهندسی مشاور نفت و گاز را نمیبینیم؟
شاید تا حالا برای شما هم این سوال پیش امده که چگونه میتوان وارد شرکتهای مشاوره نفت و گاز شد جایی که در شروع میتواند بهترین نقطه برای افزایش تخصص یک مهندس شیمی شود
به صورت خلاصه این طور میتوان عنوان نمود که به علت گپ بزرگ بین محیط اکادمیک و فضای صنعت در مهندسی شیمی و البته اغلب مهندسی ها در ایران ، دانشجویان پس از خروج از دانشگاه قادر به ارضا نمودن نیازهای ژاندر صنعت نخواهند بود و از طرف دیگر در رشته مهندسی شیمی تکنسین وجود ندارد یعنی فردی نمیتواند از خارج از این رشته تخصص این رشته را به صورت تجربی بیاموزد در صورتیکه در رشته های عمران و کامپیوتر و برق و مکانیک وجود تکنسین ها معضل بزرگی برای افراد اکادمیک میباشد و فضا را برای انها بسیار تنگ مینماید به صورتی که فردی با گذراندن چند دوره اموزشی و یا به صورت تجربی میتواند وارد محیط کار عمومی انها شود
بنابراین عدم بازدهی دانشجویان مهندسی شیمی خروجی از دانشگاه از یک طرف و عدم وجود تکنسین مهندسی شیمی از طرف دیگر باعث ایجاد فضایی مناسبی برای کار کردن افرادی شده است که تخصص لازم را در این رشته دارا هستند و در واقع این امر باعث شده که افراد متخصص در این زمینه اغلب دو شغله باشند زیرا شرکت های مهندسی مشاور تمایل بیشتری به استخدام یک نیروی متخصص پارت تایم دارند تا یک دانشجوی فول تایم و این همان دلیلی است که به ندرت در روزنامه اگهی استخدام این شرکت ها را میبینیم زیرا با وجود اینکه اقتصاد ایران بر روی صنعت نفت استوار و فرصت شغلی در این ضمینه بسیار زیاد است ولی بیشتر شغلها در یک لوپ بسته بین مهندسان متخصص گردش پیدا میکند
در اخر به این نکته اشاره کنم که برای ورود به این حلقه بایستی ابزارها و تخصص های لازم برای صنعت را بیاموزید تا بتوانید گپ بین محیط اکادمیک و صنعت را پر نمایید.
موفق باشید
سمیعی گهر

mji_ahmadi

عضو جدید
سلام دوستان یه مهندس شیمی گرایش صنایع گازم که 4 ماه دیگه سربازیم تموم میشه و خیلی استرس دارم برای ورود به بازار کار از بچه هایی که تجربه دارن خواهش می کنم یکم تجربیاتشونو در اختیارم قرار بدن
1-اصلا جایی استخدام میکنن وبازار کار چطوره؟
:cry:
(بومی استان خوزستانم برا همین میگم شاید برای مهندسی شیمی کار باشه)
2-تقریبا 90 درصد درسا یادم رفته چیارو بخونم چیا رو نخونم
:confused:
3-اگه میگید استخدام امکانش هست چه دانش هاییمو میتونم تو این 4 ماه بالا ببرم
:que:

خلاصه این سوال ا داره وجودمو آزار میده و میخوره

desert_lady

عضو جدید
بچه ها مهندسین عزیز خواهشا اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم اگه بدون اغراق یا سیاه نمایی راهنماییم کنه..

منم شرایطم یه جورایی مثل آقای احمدیه ولی سرباز نیستم :D فوقم داره تموم میشه.... تنها چیزی که بلدم یه کم نرم افزاریه که در حد درسا کار کردم و زبان در حد متوسط! پارتی هم ندارم که بهش تکیه کنم..

واقعا چطور میشه تو این رشته متخصص شد؟ یا تخصص اولیه رو برای ورود به بازار کار به دست آورد.. ؟؟ اینکه توی مصاحبه ها حرف برای گفتن داشته باشی وقتی هنوز سابقه کار نداری؟

شماها مخصوصا خانمها چطور کار پیدا میکنید؟ واقعا من از آگهی های روزنامه ها و مصاحبه های تک و توک به جایی نرسیدم :(

اگه توصیه ای دارید که به یه جوون بکنید الان وقتشه...:redface:

fatemeh motahari

عضو جدید
بچه ها مهندسین عزیز خواهشا اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم اگه بدون اغراق یا سیاه نمایی راهنماییم کنه..

منم شرایطم یه جورایی مثل آقای احمدیه ولی سرباز نیستم :D فوقم داره تموم میشه.... تنها چیزی که بلدم یه کم نرم افزاریه که در حد درسا کار کردم و زبان در حد متوسط! پارتی هم ندارم که بهش تکیه کنم..

واقعا چطور میشه تو این رشته متخصص شد؟ یا تخصص اولیه رو برای ورود به بازار کار به دست آورد.. ؟؟ اینکه توی مصاحبه ها حرف برای گفتن داشته باشی وقتی هنوز سابقه کار نداری؟

شماها مخصوصا خانمها چطور کار پیدا میکنید؟ واقعا من از آگهی های روزنامه ها و مصاحبه های تک و توک به جایی نرسیدم :(

سلام منم مشکلم همین بود و گیج بودم یه همایش رفتم در مورد کار که خیلی روشنم کرد با چند نفر هم که صحبت کردم این اشتباهه که ماله ما خانوم ها کار نیست
اتفاقا شرکت های مشاوره انگار خانم بهتر میگیرن
من تو یه تاپیک مطالبی خوندم که خیلی خوب بود پیدا کنم میزارم برات .

fatemeh motahari

عضو جدید

تو این سایت یه فایل صوتیه دقیق گوش کن چیزهای جالبی درش پیدا میشه :

http://alum.sharif.ir/~samieegohar/page1.html

desert_lady

عضو جدید
سلام منم مشکلم همین بود و گیج بودم یه همایش رفتم در مورد کار که خیلی روشنم کرد با چند نفر هم که صحبت کردم این اشتباهه که ماله ما خانوم ها کار نیست
اتفاقا شرکت های مشاوره انگار خانم بهتر میگیرن
من تو یه تاپیک مطالبی خوندم که خیلی خوب بود پیدا کنم میزارم برات .

فاطمه عزیز ممنون از پاسخت.. راستش منم با اینکه جامعه اینو تو گوشمون مرتب تکرار میکنه یا شاید از ظاهر اونچه که تو آزمونهای استخدامی و یا آگهی ها برمیاد نمیتونم بپذیرم که برام کار هرگز پیدا نمیشه و دست رو دست بذارم..
شما خودت شاغل شدی؟

desert_lady

عضو جدید
تو این سایت یه فایل صوتیه دقیق گوش کن چیزهای جالبی درش پیدا میشه :

http://alum.sharif.ir/~samieegohar/page1.html

خیلی ممنون عزیزم همین الان دانلود کردم که گوش بدم.. تو صفحه های قبل دیدم بچه ها راجع به این کلاسای طراحی فرایند صحبت میکردن..
این کلاسا چقد مؤثرند؟ آخه دیدم هزینه هرکدومشون هم بالای 300-400 هست..

ChemicEng

عضو جدید
خیلی ممنون عزیزم همین الان دانلود کردم که گوش بدم.. تو صفحه های قبل دیدم بچه ها راجع به این کلاسای طراحی فرایند صحبت میکردن..
این کلاسا چقد مؤثرند؟ آخه دیدم هزینه هرکدومشون هم بالای 300-400 هست..
سلام به شما
راستش اين سوال منم هست
منم درسم تموم شده و ميخوام شروع به كار كنم
در رابطه با دوره هاي فرايند در تاپيك زير ميتونيد اطلاعات خوبي بگيريد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/589211-درخواست-موسسه-ارائه-كننده-دوره-هاي-فرايندي

ئدز

عضو جدید
انگار یکی از بچه ها گفت اقای سمسعس گهر میخواد بره امریکا دیگه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من میخواستم بعد ماه رمضون این دوره رو برم

whmadmad

عضو جدید
استخدام شرکت نفت بندرعباس 93

استخدام شرکت نفت بندرعباس 93

شرکت پالایش نفت بندرعباس در نظر دارد بمنظور تأمین نیروی انسانی خود در واحدهای عملیاتی /مهندسی/ستادی ۲۵۰ نفر داوطلبان مرد واجد شرایط را در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در رشته و گرایشهای مندرج در از طریق برگزاری آزمون کتبی/ مصاحبه فنی/تخصصی، انجام معاینات طب صنعتی و گزینش به صورت قراردادی مدت موقت طبق ضوابط قانون کار و تأمین اجتماعی دعوت به همکاری نماید.کارشناسی مهندسی شیمی پالایش/ طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌/ صنایع شیمیایی ۵۰
مهندسی برق قدرت ۴
مهندسی برق الکترونیک ۲
مهندسی مکانیک طراحی جامدات/ حرارت و سیالات ۱۱
مهندسی صنایع صنایع/ سیستم های بهره وری ۴
مهندسی کامپیوتر سخت افزار ۱
مهندسی کامپیوتر نرم افزار ۳
مهندسی عمران عمران ۳
مهندسی مواد متالورژی صنعتی ۱
مدیریت دولتی مدیریت دولتی ۲۰
مدیریت بازرگانی مدیریت بازرگانی ۸
حسابداری – ۲
علوم تربیتی مدیریت برنامه¬ریزی آموزشی ۱
مدیریت بیمه – ۱
جمع ۱۱۱
کاردانی برق الکتروتکنیک، برق صنعتی ۲۰
برق الکترونیک، الکترونیک عمومی ۱۱
نقشه‌کشی نقشه کشی صنعتی ۱
شیمی پالایش، پتروشیمی،صنایع شیمیایی ۱۰۰
مکانیک ساخت و تولید، تاسیسات حرارتی و برودتی ۷
۱- شرایط عمومی داوطلبان

۱-۱- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور۱-۲- عدم سوء پیشینه کیفری۱-۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم غیر پزشکی در زمان ثبت نام۱-۴- داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر به تائید طب صنعتی بهداشت و درمان صنعت نفت هرمزگان و مرکز بهداشت مورد تائید شرکت پالایش نفت بندرعباس
۱-۵- عدم اشتغال و تعهد خدمت در دستگاههای دولتی و مراکز وابسته، مؤسسات و شرکتها و نهادهای انقلابی در زمان دعوت بکار
۱-۶- حداکثر سن متقاضیان برای دارندگان مدرک کاردانی ۲۶ سال (متولدین ۱/۵/۱۳۶۷ به بعد) و کارشناسی ۲۹سال تمام (متولدین ۱/۵/۱۳۶۴ به بعد) است.تبصره: برای دارندگان کارت پایان خدمت، مدت زمان خدمت نظام وظیفه (تا حداکثر ۲ سال) به حداکثر سقف سنی افزوده می‌شود.۱-۷- سپردن تعهد نامه محضری مبنی بر خدمت در شرکت پالایش نفت بندرعباس بمدت ۱۰ سال تمام۲- سایر شرایط و تذکرات لازم۲-۱- شرکت هیچگونه تعهدی در قبال تأمین مسکن پذیرفته شدگان نخواهد داشت.۲-۲- برقراری سرویس ایاب و ذهاب از مناطق مرکزی بندرعباس به پالایشگاه و بالعکس خواهد بود.۲-۳- ارزش تحصیلی پذیرفته شدگان مطابق مدارک تحصیلی خواهد بود که در زمان ثبت نام و شرکت در آزمون ارائه نموده‌اند، بنابراین به مدارک تحصیلی بالاتر که در بدو اشتغال بکار یا حین خدمت ارائه گردد هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد. ضمناً به مدارک ارسالی توسط دارندگان مدارک تحصیلی کمتر یا بالاتر از مقاطع تحصیلی لیسانس و کاردانی در رشته‌های تحصیلی اعلام شده و همچنین به مدارک معادل ترتیب اثر داده نخواهد شد.۲-۴- خانواده های معزز شهدا و مفقودین، آزادگان، جانبازان و رزمندگان طبق ضوابط و مقررات موضوعه از امتیازات مربوطه برخوردار خواهند شد.۲-۵- در شرایط یکسان، اولویت جذب با داوطلبان بومی استان هرمزگان، خانواده معظم شهدا(فرزندان)، فرزندان جانبازان بالاتر از ۲۵ درصد (حالت اشتغال) و آزادگان با بیش از یکسال اسارت می باشد.تبصره: داوطلب بومی به فردی اطلاق میشود که دارای یکی از شرایط ذیل باشد:الف- محل تولد و صدور شناسنامه داوطلب استان هرمزگان باشد.ب- حداقل دو مقطع تحصیلی(ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان) یا کل مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته را در استان هرمزگان طی کرده باشند.ج- داوطلب حداقل بمدت پنج سال منتهی به تاریخ ۱/۶/۹۳ در استان هرمزگان سکونت داشته باشد، در صورت قبولی در آزمون کتبی، ارائه مدارک مثبته در خصوص سکونت داوطلب در استان هرمزگان الزامی است. لذا چنانچه در بررسیها و یا در مرحله گزینش عدم سکونت داوطلب در مدت قید شده در بندرعباس محرز شود کتمان حقیقت تلقی شده و موضوع جذب وی لغو می‌شود و حق هر گونه اعتراضی از داوطلب سلب می‌گردد .۲-۶- افرادی که در آزمون کتبی/مصاحبه فنی/تخصصی/گزینش و معاینات طب صنعتی موفقیت کسب نموده و فراخوانی می‌شوند بایستی قبل از آغاز دوره آموزشی و شروع بکار تعهدات محضری و تضامین لازمی که از سوی شرکت تعیین می‌گردد ارائه نمایند.
۲-۷- پذیرفته شدگانی که در طول دوره آموزشی یا پس از طی کردن دوره آموزشی از عقد قرارداد شروع بکار خودداری نمایند کلیه هزینه های مربوطه به تشخیص شرکت از ضامن آنان وصول خواهد شد.۲-۸- نتایج آزمون کتبی بصورت دو تا سه برابر ظرفیت اعلام خواهد شد. لذا کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون کتبی هیچگونه حق جذب ایجاد نمی‌کند و انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه فنی/تخصصی، معاینات طب صنعتی و گزینش و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد. بنابراین شرکت پالایش نفت بندرعباس هیچگونه تعهدی در قبال جذب نفرات ذخیره نخواهد داشت و فقط در صورت ریزش یا انصراف نفرات اصلی و نیاز شرکت، افراد ذخیره بر اساس اولویت امتیازات مکتسبه جایگزین خواهند شد.۲-۹- مدرک تحصیلی دواطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام وظیفه و یا کارت معافیت دائم غیر پزشکی آنان بعد از تاریخ ۱/۵/۱۳۹۳ باشد، بهیچ وجه مورد تائید و پذیرش قرار نخواهد گرفت.۲-۱۰- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مصاحبه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم جذب (قرارداد)، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.۲-۱۱- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون کتبی بایستی به تائید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .۲-۱۲- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان خارج از کشور باید به تائید اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.۲-۱۳- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً پس از گذراندن آزمون جامع آن دانشگاه قابل قبول خواهد بود .۲-۱۴- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور صادر گردیده باشد .۲-۱۵- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته و گرایش تحصیلی و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد الزامی است.۲-۱۶- فارغ التحصیلان در مقاطع تحصیلی بالاتر حق شرکت در آزمون استخدامی مقاطع پائین تر را نخواهند داشت و در صورت عدم رعایت، از انجام مراحل استخدامی محروم شده و در صورت استخدام، قرارداد استخدامی ایشان فسخ خواهد شد.۲-۱۷- -چنانچه داوطلب با ذکر مشخصات غیر واقعی در فرم ثبت نام اقدام به شرکت در آزمون نماید، با مشخص شدن عدم صحت مندرجات در مراحل بعدی (حتی در صورت پذیرش در آزمون و اشتغال به کار) موضوع بکارگیری وی منتفی و در صورت لزوم مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
۲-۱۸- قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از احراز شرایط خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
۳-مراحل و مدارک مدارک موردنیاز جهت ثبت نامثبت نام واجدین شرایط منحصراً از روز شنبه مورخ ۱۱/۵/۹۳ لغایت دوشنبه ۲۰/۵/۹۳ با مراجعه به سایت http://www.hormozgan.ac.ir/Pages/azmoun.aspx انجام می‌پذیرد. ضمناً کلیه اطلاع رسانی های آتی از طریق همین سایت صورت خواهد گرفت. مراحل ثبت‌نام به صورت ذیل است:۱- مراجعه به سایت ثبت‌نام به نشانی http://www.hormozgan.ac.ir/Pages/azmoun.aspx2- تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور۳- ارسال عکس: داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی ۴ × ۳ با حجم کمتر از ۴۰ کیلو بایت را اسکن نموده و فایل آن را از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی ارسال نماید.
۴- ارسال اسکن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیر پزشکی با حجم کمتر از ۴۰ کیلو بایت باشد.
۵- اسکن مدرک تحصیلی منطبق با شرایط آگهی جذب با حجم کمتر از ۸۰کیلوبایت (گواهی اشتغال به تحصیل، یا گواهی لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه و یا گواهی صادره توسط دانشگاهها مبنی بر اعلام واحدهای گذرانده شده و یا ریز نمرات مورد پذیرش نخواهد بود).
۶- ارسال اسکن کارت ملی با حجم کمتر از ۴۰کیلوبایت
۷- پرداخت وجه ثبت نام: واریز مبلغ سیصد هزار ریال به عنوان حق ثبت نام بحساب شماره ۲۳۰۵۰۵۲۶۸۲ بانک تجارت شعبه پالایشگاه بندرعباس (کدشعبه ۲۳۰۵۰) بنام شرکت پالایش نفت بندرعباس یا به شماره حساب ۱۹۷۹۷۹۷۱۷۲ بانک ملت شعبه مرکزی(کدشعبه ۴۳۴۱۴) بنام شرکت پالایش نفت بندرعباس. ضمناً در موقع ثبت نام باید اسکن فیش واریزی پیوست گردد که حجم فایل آن نباید بیشتر از ۸۰کیلوبایت باشد.تذکر ۱: نام پرداخت کننده فیش واریزی باید با نام متقاضی شرکت در آزمون یکسان باشد.تذکر ۲: ثبت نام نهایی منوط به تکمیل کلیه مراحل و دریافت کد رهگیری از سیستم می باشد.تذکر ۳: لازم به ذکر است هر داوطلب تنها امکان یک بار ثبت نام و انتخاب فقط یک رشته شغلی را دارد . ضمناً ثبت نام بصورت ناقص یا به نحو غیر از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی مذکور مورد قبول نبوده و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد .تذکر ۴: داوطلبان باید یک هفته پس از ثبت نام به سایت مذکور مراجعه کرده با ورود کد رهگیری از وضعیت ثبت نام نهایی خود مطلع شوند و جهت چاپ صفحه تاییدیه نهایی ثبت نام خود اقدام نمایند.تذکر ۵: لازم است داوطلبان گرامی در مرحله ثبت نام اینترنتی در تکمیل اطلاعات دقت نمایند. مسئولیت درستی اطلاعات وارد شده به‌عهده داوطلب بوده و پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، دعوت شدگان برای مصاحبه بایستی اصل مدارک خواسته شده و کپی آنها را به همراه داشته باشند.تذکر ۶: هر فرد تنها حق ثبت نام و شرکت در آزمون یک مقطع، رشته و گرایش را دارد.
تذکر بسیار مهم: متقاضیان می بایست در طول فرآیند جذب به صورت مستمر، جهت آگاهی از اطلاعیه ها و نتایج مراحل مختلف، به وبسایت ثبت‌نام مراجعه نمایند. لذا عدم اطلاع داوطلب از مراحل و جزئیات آزمون جذب موجب هیچ گونه حقی برای وی نمی گردد.
۴- زمان توزیع کارت ورود به جلسهکارت ورود به جلسه آزمون کتبی از روز یکشنبه مورخ ۱۶/۶/۹۳ لغایت چهارشنبه مورخ ۱۹/۶/۹۳ از طریق سایت ثبت‌نام قابل دریافت است.۵- زمان و محل برگزاری آزمونتاریخ برگزاری آزمون هر داوطلب در یکی از روزهای پنجشنبه یا جمعه مورخ ۲۰/۶/۹۳ یا ۲۱/۶/۹۳ در شهر بندرعباس می‌باشد. حوزه برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه داوطلبین قید خواهد شد.
۶- مواد آزمون
آزمون عمومی و تخصصی بصورت چهار گزینه ای و با احتساب نمره منفی برای پاسخ های نادرست برگزار می گردد. مواد آزمونهای عمومی و اختصاصی در سایت ثبت نام ذکر شده است.داوطلبان می‌توانند درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شرکت پالایش نفت بندرعباس به سایت شرکت به آدرس http://www.baorco.ir و برای اطلاعات مرتبط به آزمون به سایت ثبت نام مراجعه و یا در ساعات اداری منحصراً با شماره تلفن ۳۵۵۳۳۶۳-۰۷۶۱ (دانشگاه هرمزگان) تماس حاصل نمایند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

معتمدد

عضو جدید

بهروز فروتن:پهن(pehen) فروش بشید حقوق بگیر نشید
میتونید برید پارک علم و فناوری شهرتون اونجا یه طرح بدید که نوآوری و اقتصادی باشه البته خودتون برید کامل راهنمایی میکنند نگران سرمایه کار نباشید من خودم دارم همین کار انجام میدم
دیگه از این بهتر چی میخوایید؟!
خواه پند گیر خواه ملالی نیست
موفق باشید

عاشق پیشه

عضو جدید
بهروز فروتن:پهن(pehen) فروش بشید حقوق بگیر نشید
میتونید برید پارک علم و فناوری شهرتون اونجا یه طرح بدید که نوآوری و اقتصادی باشه البته خودتون برید کامل راهنمایی میکنند نگران سرمایه کار نباشید من خودم دارم همین کار انجام میدم
دیگه از این بهتر چی میخوایید؟!
خواه پند گیر خواه ملالی نیست
موفق باشید
منظورت همون ورمی کمپوسته؟

mohammad_petro85

عضو جدید
سلام. چند تا سوال:
1- میخواستم بپرسم حقوق دریافتی یه مهندس (لیسانس) که به صورت قرارداد مدت موقت تو شرکت نفت فلات قاره (منطقه عملیاتی) استخدام میشه در شروع به کار چقدره؟
2- آیا سابقه کار تو افزایش حقوق قرارداد مدت موقت ها تاثیری داره؟ مثلا کسی که 3 سال سابقه کار داره چقدر میگیره؟

tabnak10

عضو جدید
مهندسی شیمی، آینده شغلی و بازار کار

● صنایع گاز
فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی صنایع گاز پس از پایان تحصیلات می‌توانند در پالایشگاههای گاز کشور و یا در دیگر صنایع مربوط به این رشته مشغول به کار شوند. در حال حاضر زمینه کار برای فارغ‌التحصیلان به دلیل ملی بودن صنعت نفت و گاز، بیشتر در بخش دولتی است ولی برخی شرکتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری که در این زمینه فعالیت می‌کنند، فارغ‌التحصیلان این رشته را جذب می‌کنند. با توجه به نیاز کشور به انرژی برای راه‌اندازی بخش صنعت و حمل و نقل و همچنین استفاده از گاز طبیعی به عنوان ماده اولیه در برخی از صنایع ، لازم است میدانهای گاز توسعه یابند و پالایشگاههای جدید گاز نیز احداث شوند.
بنابراین مهندسان شیمی متخصص در صنایع گاز می‌توانند نقش مهمی را در پیشرفت کشور به عهده داشته باشند.
● صنایع غذایی
فارغ‌التحصیلان این دوره می‌توانند در کارخانه‌های قند، روغنهای نباتی، کنسروسازی ، لبنیات پاستوریزه، آماده‌سازی مواد گوشتی، صنایع نوشابه‌سازی، صنایع استخراج اسانس، چای، سردخانه‌ها و واحدهای نگهداری از مواد غذایی کار کنند.
● طراحی فرآیندهای صنایع نفت
فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی طراحی فرآیندهای صنایع نفت پس از پایان تحصیلات می‌توانند در پالایشگاههای نفت کشور و یا در دیگر صنایع مربوط به این رشته مشغول به کار شوند . در حال حاضر زمینه کار برای فارغ‌التحصیلان به دلیل ملی بودن صنایع نفت و گاز ، بیشتر در بخش دولتی است ولی برخی شرکتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری که در این زمینه فعالیت می‌کنند، فارغ‌التحصیلان این رشته را جذب می‌کنند.
● پالایش
فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی صنایع پالایش پس از پایان تحصیلات می‌توانند در پالایشگاههای کشور و یا در دیگر صنایع مربوط به این رشته مشغول به کار شوند. در حال حاضر زمینه کار برای فارغ‌التحصیلان به دلیل ملی بودن صنعت نفت و گاز، در بخش دولتی مهیاست. برخی شرکتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری نیز که در این زمینه فعالیت می‌کنند، فارغ‌التحصیلان این رشته را می‌توانند جذب کنند.
● صنایع پتروشیمی
فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی شیمی ? صنایع پالایش پس از پایان تحصیلات می‌توانند در پالایشگاههای کشور و یا در دیگر صنایع مربوط به این رشته مشغول به کار شوند. در حال حاضر زمینه کار برای فارغ‌التحصیلان به دلیل ملی بودن صنعت نفت و گاز، در بخش دولتی فراهم است. برخی شرکتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری نیز که در این زمینه فعالیت می‌کنند، فارغ‌التحصیلان این رشته را می‌توانند جذب کنند.
● وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر
هر کارخانه تولیدی اعم از کوچک یا بزرگ نیاز به یک مهندس شیمی دارد. چرا که تقریبا در تمام فرآیندهای نوین از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند و در حقیقت رشد شگرف صنعت در قرن گذشته تا حدود زیادی مدیون مهندسی شیمی بوده است. به همین دلیل در کشورهای صنعتی این رشته اهمیت ویژه‌ای دارد. تا جایی که میزان تولید و مصرف اسید سولفوریک یک کشور را ، شاخص گستردگی صنایع آن کشور می‌دانند. چون اسید سولفوریک در صنایع شیمیایی کار برد بسیاری دارد و مصرف آن در هر کشور نشانگر گستردگی صنایع شیمیایی و در نهایت کل صنعت آن کشور است.
رشته مهندسی شیمی در کشور ما نیز یکی از رشته‌های مهم و پرکاربرد می‌باشد. چرا که ما به عنوان یک کشور نفت‌خیز برای استخراج، پالایش ، انتقال نفت و همچنین برای تبدیل نفت به فرآورده‌های شیمیایی که دارای ارزش افزوده بسیار زیادی هستند، نیاز به تخصص مهندسین شیمی داریم.
فعالیت در دو بخش مهم صنعت تنها منحصر به مهندسین شیمی می‌شود. یعنی تنها یک مهندس شیمی می‌تواند در یکی از این دو بخش فعالیت داشته باشد که این دو بخش عبارتند از:
الف) طراحی راکتورها ؛ به عبارت دیگر دستگاههایی که در آنها واکنش‌های شیمیایی اتفاق می‌افتد. مثل راکتورهای صنعت پتروشیمی که در آنها از ترکیب دو یا چند ماده ، ماده جدید به وجود می‌آید.
ب) طراحی دستگاههایی که به جداسازی مواد می‌پردازند. برای مثال نفت خام، مخلوط پیچیده‌ای است که از ترکیب مواد بسیاری تشکیل شده است و به همین دلیل به صورت اولیه قابل استفاده نمی‌باشد. بلکه باید تجزیه شده و از آن نفت سفید، گازوئیل، بنزین، مازوت و ... به دست بیاید. کار فوق توسط دستگاه تقطیر انجام می‌گیرد که طراحی آن بر عهده مهندسین شیمی است. البته فرآیند جداسازی منحصر به تقطیر نیست بلکه انواع و اقسام تحولات را داریم که در آن تحولات، جداسازی مواد انجام می‌گیرد مثل استخراج مایع از مایع ،‌دستگاه جذب سطحی ، لیچینگ و موارد متعدد دیگر.
به عبارت دیگر مهندس شیمی دستگاههایی را طراحی می‌کند که در آنها واکنش‌های شیمیایی و یا فرآیند جداسازی انجام می‌گیرد که البته محصول هر یک از دستگاههای فوق ارزش افزوده بسیار زیادی دارد.
صنایع شیمیایی نه تنها باعث افزایش سرمایه و بهبود وضعیت اقتصادی یک کشور می‌شود بلکه در ایجاد بازار کار نیز بسیار موثر است. برای مثال با ایجاد هر شغلی در صنعت پتروشیمی حدود بیست شغل در صنایع پایین‌دستی و وابسته به وجود می‌آید. در این میان مهندسین شیمی به عنوان گردانندگان این صنایع نقش بسیار مهمی دارند. در واقع اگر در کشور ما سرمایه‌گذاری صنعتی زیاد شود، جامعه به شدت نیاز به مهندس شیمی دارد، چون علاوه بر صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، همه کارخانه‌ها از جمله کارخانه‌های سیمان، سرامیک، صنایع غذایی و حتی نیروگاهها به مهندس شیمی نیاز دارند.

منبع:
vista.ir

چرا بیوتکنولوژی که یکی از گرایش های مهندسی شیمی هست رو معرفی نکردی؟؟؟ اصلا کسی در مورد این گرایش چیزی می دونه

desert_lady

عضو جدید
دوستان این بخشنامه جدید دولت در مورد آزمون های استخدامی هست که جایگزین بخشنامه مصوب سال 88 شده. گفتم شاید کس دیگه ای هم علاقمند به مطالعه باشه:

" شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، دستورالعمل جدید نحوه برگزاری امتحان عمومی ‌و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی را تصویب و برای اجرا طی بخشنامه‌ای به تمامی ‌دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد.
به گزارش روابط عمومی‌معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، این دستورالعمل ناظر بر تحقق بندهای«۲» و «۳» سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی رهبر معظم انقلاب مبنی بر «عدالت محوری در جذب، تداوم خدمت و ارتقای منابع انسانی» و «بهبود معیارها و روزآمدی روش‌های گزینش منابع انسانی به منظور جذب نیروی انسانی توانمند، متعهد و شایسته و پرهیز از تنگ‌نظری‌ها و نگرش‌های سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای» است.
دستورالعمل جدید با هدف استقرار نظام سنجش دانش عمومی، مهارت‌های شغلی و ویژگی‌های شخصیتی داوطلبان و تنوع انتخاب برای آنان تصویب و ابلاغ شده است. در بخشی از این دستورالعمل ۳۶ ماده‌ای آمده است: استخدام در دستگاه‌های اجرایی، براساس مجوزهای صادره توسط معاونت توسعه و از میان داوطلبان واجد شرایط که نمرات لازم را در امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی ‌براساس ضوابط این دستورالعمل کسب کرده باشند و از نظر گزینش اخلاقی ـ عقیدتی واجد شرایط تشخیص داده شوند، با تائید معاونت توسعه صورت خواهد گرفت. براین اساس، دستگاه‌های اجرایی مکلفند نسبت به تدوین برنامه نیروی انسانی اقدام کرده و نیازهای استخدامی‌خود را براساس برنامه فوق تعیین و برای اخذ سهمیه استخدامی‌از معاونت توسعه با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام کنند. همچنین دستگاه‌های اجرایی موظف هستند قبل از ارسال متن آگهی استخدام پیشنهادی در چارچوب مجوزهای استخدامی‌ مأخوذه و پس از تائید مشاغل مورد نظر براساس «برگ تعیین مشخصات شغل» توسط معاونت توسعه، اقدامات لازم را در خصوص اجرای قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران به عمل آورد.
امتحان استخدامی ‌۲ بار درسال
این دستورالعمل تصریح کرده است: از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، امتحان استخدام (عمومی‌و تخصصی) برای دستگاه‌های اجرایی که دارای مجوز استخدامی‌و مجوز انتشار آگهی استخدام می‌باشند، به صورت امتحان مشترک فراگیر حداکثر دو بار در سال (در ماه‌های اردیبهشت و آبان) برگزار می‌شود. معاونت توسعه موظف است با همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به تعیین خوشه‌های شغلی بر اساس مشاغل موجود در نظام اداری کشور و «حیطه‌های امتحان تخصصی» هر یک از خوشه‌ها اقدام نماید. خوشه‌های شغلی تعیین شده و حیطه‌های مربوط به آنها، مبنای سوالات تخصصی امتحانات مشترک خواهد بود.
براین اساس در زمان ثبت‌نام، داوطلبان استخدام با توجه به احراز شرایط اعلام شده، علاوه بر انتخاب شغل و محل جغرافیایی مورد تقاضا به‌عنوان انتخاب اصلی، می‌توانند حداکثر تا سه گزینه دیگر در زمینه دستگاه اجرایی، محل جغرافیایی خدمت یا شغل را مشروط بر این‌که در یک «خوشه شغلی» قرار گیرند، انتخاب کنند. داوطلبانی که حد نصاب لازم را در امتحان مشترک کسب کرده ولی به لحاظ محدودیت ظرفیت پذیرش در اولویت اصلی انتخابی خود پذیرفته نشده اند، در صورتی انتخاب‌های بعدی آنان ملاک عمل قرار خواهد گرفت که داوطلب واجد شرایطی با انتخاب اصلی در آن شغل و محل مورد تقاضا وجود نداشته باشد.
سوالات آزمون‌های استخدامی
دستورالعمل یادشده با اشاره به سوالات مطرح شده درآزمون‌های استخدامی‌، آورده است: مواد امتحان عمومی ‌شامل معارف اسلامی‌، زبان و ادبیات فارسی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان انگلیسی عمومی، هوش و توانمندی‌های ذهنی وفناوری اطلاعات است. تعداد سوالات امتحان عمومی ‌حداقل صد و حداکثر ۱۵۰ سوال خواهد بود که به‌صورت چهار گزینه‌‌ای و با احتساب یک‌سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.
همچنین سوالات معارف اسلامی‌مربوط به پیروان دیگر مذاهب اسلامی‌مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران (حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی و زیدی) مطابق تعالیم و احکام فقهی آنان طراحی خواهد شد.
اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی‌معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده دیگر سوالات محاسبه خواهد شد.
همچنین به‌منظور احراز مهارت‌های پایه و عمومی‌فناوری اطلاعات افراد واجد شرایط برای استخدام در مشاغل تخصصی، کارشناسی و بالاتر داوطلبان استخدام موظفند حداکثر یک ماه پس از اعلام تائید گزینش، مدارک مربوط به کسب مهارت‌های هفتگانه (ICDL) صادره از مراکز و موسسات تائید صلاحیت شده از سوی معاونت توسعه را ارائه کنند.این گزارش افزوده است: سوالات حیطه‌های تخصصی امتحان مشترک براساس دانش و مهارت‌های تخصصی متناسب با خوشه‌های شغلی یا مشاغل، با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارت معاونت توسعه، تهیه می‌گردد. سوالات حیطه‌های تخصصی در امتحان مشترک با توجه به خوشه شغلی مورد نظر و به‌صورت چهار گزینه‌‌ای با احتساب یک سوم نمره منفی به تعداد حداقل۵۰ و حداکثر صد سوال خواهد بود.
شرایط انجام مصاحبه شغلی
این دستورالعمل می‌نویسد:دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نسبت به انجام مصاحبه استخدامی‌از پذیرفته‌شدگان امتحان مشترک اقدام کنند. شرط لازم برای انتخاب افراد جهت انجام مصاحبه استخدامی، کسب حد نصاب می‌باشد و انتخاب افراد براساس مجموع نمره فضلی آنان (با وزن ۴۰ درصد برای حیطه عمومی‌و ۶۰ درصد برای حیطه تخصصی) به تعداد سه (۳) برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل و محل مورد تقاضا صورت می‌پذیرد.
در صورتی که تعداد افراد دارای حدنصاب در مشاغل و محل مورد تقاضا کمتر از ظرفیت پذیرش باشد، همه افراد واجد حدنصاب برای انجام دیگر مراحل مربوط معرفی خواهند شد.
براین اساس، دستگاه اجرایی موظف است پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، نسبت به معرفی افراد اصلی به گزینش بر اساس مجموع نمره فضلی آنان با وزن ۷۰ درصدبرای امتحان مشترک (با در نظر گرفتن وزن‌های تعیین شده برای حیطه‌های عمومی‌ و تخصصی در ماده (۱۵) و ۳۰ درصد برای مصاحبه استخدامی، به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش اقدام کند. در صورت تائید نشدن افراد معرفی شده در فرآیند گزینش، نفرات ذخیره به ترتیب نمره فضلی به گزینش معرفی خواهند شد. در صورت عدم برگزاری مصاحبه استخدامی، برای معرفی افراد دارای حد نصاب به گزینش، براساس مجموع نمره فضلی آنان (با وزن ۴۰ درصد برای حیطه عمومی ‌و ۶۰ درصدبرای حیطه تخصصی) برابر تعداد ظرفیت پذیرش اقدام می‌گردد.
همچنین در صورت مساوی بودن نمرات مکتسبه داوطلبان، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی دستگاه اجرایی، افراد بومی‌شهرستان و بومی‌ استان است.
این گزارش تصریح کرده است: دستگاه اجرایی موظف است پس از وصول نظر گزینش، نسبت به اطلاع‌رسانی به پذیرفته‌شدگان نهایی اقدام نماید و پذیرفته‌شدگان نیز باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از اعلام دستگاه جهت ادامه مراحل جذب و استخدام به دستگاه اجرایی مربوط مراجعه نمایند. عدم مراجعه در مهلت مقرر، به منزله انصراف از استخدام در دستگاه اجرایی می‌باشد.
همچنین دستگاه اجرایی موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از اعلام نظر گزینش و انجام دیگر تشریفات استخدامی، بعد از اخذ شماره مستخدم برای افراد پذیرفته شده نهایی از معاونت توسعه، نسبت به صدور حکم کارگزینی آنان اقدام کند.
در صورت مراجعه نکردن پذیرفته‌شدگان نهایی ظرف مهلت مقرر یا انصراف کتبی آنان قبل از صدور حکم کارگزینی، دستگاه اجرایی می‌تواند با رعایت مفاد این دستورالعمل نسبت به جایگزینی نفرات به ترتیب نمره فضلی در همان شغل و محل مورد تقاضا که حد نصاب امتحان مشترک را کسب کرده‌اند، اقدام کند.
از سوی دیگر، نتایج هر امتحان مشترک فراگیر یا خاص به مدت دو سال از تاریخ اجرای آزمون معتبر خواهد بود. همچنین درج اطلاعات افراد مذکور و نتایج امتحان مشترک در سامانه امتحانات، برای افراد جهت استخدام در دستگاه‌های اجرایی حقی را ایجاد نمی‌کند. افراد دارای حد نصاب که اسامی‌ آنها در سامانه امتحانات درج گردیده، در صورت تمایل به کسب امتیازات بالاتر یا تغییر خوشه شغلی خود می‌توانند حسب مورد در دیگر امتحانات مشترک نیز متناسب با رشته تحصیلی خود شرکت کنند. چنانچه داوطلبان مذکور در امتحان مشترک بعدی نیز حد نصاب لازم را کسب کنند، نتایج هر دو امتحان مشترک در سامانه مذکور ثبت و در مهلت تعیین شده دارای اعتبار خواهد بود.
همچنین ملاک عمل برای فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه و محاسبه سن داوطلبان، آخرین روز مهلت ثبت‌نام امتحان مشترک است. نمره داوطلبان بومی‌هر استان نیز با ضریب ۱٫۲ و بومی‌شهرستان با ضریب ۱٫۴ نمره مکتسبه در هر حیطه از امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی‌ محاسبه می‌شود. به نمرات مکتسبه کارکنان قراردادی که شماره شناسه دارند، به ازای هر سال سابقه خدمت در هر یک از دستگاه‌های اجرایی، ۲ درصد و حداکثر تا ۲۰ درصدنمره کل، در هر یک از حیطه‌های امتحان مشترک و مصاحبه استخدامی‌آنان اضافه خواهد شد.
در بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور آمده است: تخصیص مجوزهای استخدامی ‌مربوط به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تا ۱۰۰درصد به نیروهای بومی‌آن مناطق با پیشنهاد دستگاه اجرایی و تائید معاونت توسعه امکان‌پذیر است.
همچنین استخدام پیمانی کارکنان قراردادی دارای شماره شناسه شاغل در دستگاه‌های اجرایی که در آزمون‌های استخدام ادواری سال‌های ۱۳۸۱، ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ هیات وزیران، شرکت کرده و دارای کارنامه مجاز می‌باشند، از محل مجوزهای استخدامی‌مأخوذه توسط دستگاه اجرایی و در صورت وجود پست سازمانی بلاتصدی متناسب با رشته تحصیلی آنان، اعتبارات مصوب و داشتن شرایط عمومی ‌استخدام، امکان‌پذیر می‌باشد.شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، دستورالعمل جدید نحوه برگزاری امتحان عمومی ‌و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی را تصویب و برای اجرا طی بخشنامه‌ای به تمامی ‌دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد."
منبع:
http://sobhanehonline.com
http://karmandirani.ir/

comet101

عضو جدید
18 ساله بودیم اومدیم دانشگاه تا آینده بسازیم و جایگاه اجتماعی والایی داشته باشیم
لیسانس گرفتین ، بعدش درس خوندیم اومدیم ارشد
الانم که ارشد تموم شده، من چرا این جایگاه اجتماعی والا رو نمی بینم؟؟؟
موقع دانشجویی بچه اکتیوی بودم،وقتی یکی می گفت کار نیس، تو دلم میگفتم اینو نیگا چی داره میگه لابد چقد بی عرضه تشریف داره، واسه کسی که بخاد کار کنه، کار همیشه هست!!!!
تازه می فهمم معنی اون حرفارو!!!!!
تازه می فهمم و می بینم که آره واقعا "بند پ" هم وجود داره!!!! اونایی که نفساتون گرمه و دانشجویین و با چشموتون حسش نکردین،بخدا هست باباااااااااااااااا!!!! بخدا "بند پ" وجود داره!!!!
دیگه همه چی ارزشش رو تو ذهنم از دست داده
این همه واسه درس جونیم رو گذاشتم چی شد؟!!! هیچی!!!!
تنها من نیسم.... میدونی چقدر فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 18 می تونم بهت اسم ببرم که الان بیکارن و توی سوپر مارکت باباشون کار می کنن!!!!
اینا حرفای ناامید کننده نیست ، چیزایی هست که وجود داره توی جامعه ی عزیزمون!!!!!!!!

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
18 ساله بودیم اومدیم دانشگاه تا آینده بسازیم و جایگاه اجتماعی والایی داشته باشیم
لیسانس گرفتین ، بعدش درس خوندیم اومدیم ارشد
الانم که ارشد تموم شده، من چرا این جایگاه اجتماعی والا رو نمی بینم؟؟؟
موقع دانشجویی بچه اکتیوی بودم،وقتی یکی می گفت کار نیس، تو دلم میگفتم اینو نیگا چی داره میگه لابد چقد بی عرضه تشریف داره، واسه کسی که بخاد کار کنه، کار همیشه هست!!!!
تازه می فهمم معنی اون حرفارو!!!!!
تازه می فهمم و می بینم که آره واقعا "بند پ" هم وجود داره!!!! اونایی که نفساتون گرمه و دانشجویین و با چشموتون حسش نکردین،بخدا هست باباااااااااااااااا!!!! بخدا "بند پ" وجود داره!!!!
دیگه همه چی ارزشش رو تو ذهنم از دست داده
این همه واسه درس جونیم رو گذاشتم چی شد؟!!! هیچی!!!!
تنها من نیسم.... میدونی چقدر فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 18 می تونم بهت اسم ببرم که الان بیکارن و توی سوپر مارکت باباشون کار می کنن!!!!
اینا حرفای ناامید کننده نیست ، چیزایی هست که وجود داره توی جامعه ی عزیزمون!!!!!!!!

از قدیم این چیزا بوده
اولین توصیه : سعی کنید هیچ وقت هیچ مدل نا امیدی نداشته باشید
دوم : دنبال در آمد از طریق رشته تون نباشید. یه در آمدی مثلا همون سوپر مارکت پیدا کنید و بعد با خیال راحت تری میتونید دنبال کار مرتبط با رشتتون باشید
سوم : قبول دارم که بازار کار خیلی پر از نیروی کار جوون و تحصیلکرده است اما هیچ موقع یادتون نره " از تو حرکت از خدا برکت "

بهترین شکلش اینه که با دیپلم بری سرکار و در همون محیط کار با توجه به شکل کارتون برید دنبال درس. اما چه میشه کرد.

نا امید بدترین چیزه

مسعود هوشی

عضو جدید
دوست عزیز
هر رشته ای یاهر شغلی مشکلات خاص خودش را دارد باید گفته شود که محیط کار مهندسان شیمی دارای الودگی میباشدوخطرات کارخانه های شیمیایی هم که بر همه روشن است و در حال حاضر به خاطر محدود بودن واحدهای شیمیایی در کشور و اشباع بودن از مهندس وغیر ان امکان ورود به محیط دلخواه بعد از فارغ التحصیلی مشکل میباشد و محل کار مهندسان شیمی فقط در همین محیطهای شیمیایی است در صورتیکه برای مهندسان کامپیوتر در هر مکان چه شیمیایی و چه غیر شیمیایی امکان کار کردن وجود دارد لذا نهایتا با توجه باین که بنده سالهای زیادی در کارخانه های شیمیایی فعالیت داشته ام و به این رشته هم علا قه مند بوده ام وهستم وهنوز در این رشته در طرح ومشاوره واجرا فعالیت دارم اما به دلایلی که بر شمردم در این مقطع رشته کامپیوتر را به دلیل بازار کار بهتر توصیه میکنم . موفق باشید

toteshan8602

عضو جدید
دوست عزیز
هر رشته ای یاهر شغلی مشکلات خاص خودش را دارد باید گفته شود که محیط کار مهندسان شیمی دارای الودگی میباشدوخطرات کارخانه های شیمیایی هم که بر همه روشن است و در حال حاضر به خاطر محدود بودن واحدهای شیمیایی در کشور و اشباع بودن از مهندس وغیر ان امکان ورود به محیط دلخواه بعد از فارغ التحصیلی مشکل میباشد و محل کار مهندسان شیمی فقط در همین محیطهای شیمیایی است در صورتیکه برای مهندسان کامپیوتر در هر مکان چه شیمیایی و چه غیر شیمیایی امکان کار کردن وجود دارد لذا نهایتا با توجه باین که بنده سالهای زیادی در کارخانه های شیمیایی فعالیت داشته ام و به این رشته هم علا قه مند بوده ام وهستم وهنوز در این رشته در طرح ومشاوره واجرا فعالیت دارم اما به دلایلی که بر شمردم در این مقطع رشته کامپیوتر را به دلیل بازار کار بهتر توصیه میکنم . موفق باشید

حالا ما که تا ارشد درس مهندسی شیمی خوندیم باید دوباره شروع کنیم کامپیوتر بخونیم!

aihan

عضو جدید
سوال

سوال

باسلام
دوستان کسی از شرایط کار در شرکت ملی نفت مناطق نفت خیز جنوب خبر داره؟ منظورم اینه که اقماری هستش یا نه؟ یا اینکه کارش بیشتر کدوم مناظقه مخصوصا واسه غیربومی ها؟ و البته حقوقش؟

آخرین ویرایش:
بالا