بازار کار و آينده ی شغلی مهندسي معدن

popgame

عضو جدید
دوستان سلام
این اولین پست من در این سایت هست و خیلی خوشحال میشم که بتونم در این سایت و در رشته ای که تازه وارد اون شدم کمک کنم تا افرادی موفق در آن داشته باشیم!!!!
من هم مثل بسیاری از دوستان معدنی با اشتیاق زیاد وارد این رشته نشودم ولی حال که دیگر راهی برایم نیست پس با پشتکار زیاد این رشته را ادامه میدهم تادر آن موفق باشم!!!
رشته ی معدن رشته ای است که برای بسیاری از مردم و دانشجویان تازه وارد این رشته ناشناخته است و این وظیفه ی ماست که این رشته را به همگان معرفی کنیم تا همه با گستردگی آن به خصوص در بخش عمران آشنا شوند!!!!((تا همه فکر نکنند مهندس معدن فقط در یک تونل تنگ و تاریک کار میکند))
برای شروع کار بهتر است که بچه های معدنی بیایند و نظر خودشون رو در مورد بازار کار این رشته بدهند تا به یک نتیجه ی کلی در این باره برسیم((همین طور که خودتون میدونید کار دغدغه ی بسیاری از مهندسان معدن است))
در این باره هم نظر خودتون رو بگید که آیا بازار کار معدن در ایران بیشتراست یا در خارج از کشور ((به خصوص کشور های توسعه یافته مثل آمریکا و انگلیس و کانادا و....))؟؟؟
ممنونم:gol:

goldston

عضو جدید
سلام به جمع معدني ها خوش اومدين.
ببينيد در مورد بازار كار اول اينكه براي هر آدم زرنگ در هر رشته اي كار پيدا ميشه فقط بايد آدم خودش دنبال كار بره به خصوص تو كشور ما كه برا آدم دعوت نامه نمي فرستن.
بايد بتوني قابليتها تو نشون بدي. اما مهمتر ازهمه چيز اينه كه تا جايي كه ميتوني درستو ادامه بدي. اگه از فوق قبول شي راحت ميتوني كار پيدا كني. البته واسه يه مهندس معدن حداقلش اينه كه مسئول فني يه معدن بشه. اميدوارم اونايي كه لايقشن كار كنن.

goldston

عضو جدید
اينكه كاملا مسلمه كشورهاي آمريكايي و غربي به لحاظ تكنولو‍‍ژي در علم معدن كاملا پيشرفته هستن.و هيچ گونه محدوديتي از لحاظ كاري در اين كشورها وجود نداره.وايران در اين زمينه به گرد پاي اين كشورها نخواهد رسيد.

popgame

عضو جدید
دوست عزیز سلام
در مورد این که حتما ما خودمون باید به دنبال کار بریم شکی درش نیست اما رشته ی معدن رشته ای هست که گستردگی زیادی در بخشهای مختلفی داره و با این اوصاف مهندسان رشته ی عمران به راحتی و با پایینتر ین معدل میتوانند برای خودشون کار پیدا کنند ولی در معدن به این شکل نیست!!!

ali.siama

عضو جدید
سلام به دوستان خوبم
با شما موافق هستم و معدن در بسیاری کارهای عمرانی موثر است.ورود معدن به کارهای عمرانی از وقتی شروع شد که ناتوانی بچه های عمران معلوم شد مثلا در سد سازی آتشباری و مکانیک سنگ تخصص معدن هست در صورتیکه بچه های عمران آشنایی با آن ندارند.
در مورد بازار کار امروزه داشتن مدرک فوق بهتر از لیسانس هست و کاربهتر و بیشتری داره(در همه رشته ها) اما برای موفق بودن در زمینه معدن باید مطالعات خودمون را بالاتر از سطح کلاس و دانشگاه ببریم تا کار بدانبال ما بیاد.
در مورد کشورهای توسعه یافته می تونم بگم با داشتن مقاله ای در زمینه های مختلف(مقاله های قوی) به راحتی می شه جذب شد.مثلا استرالیا نیاز به مهندس معدن داره و جذب می کنه.
در آخر هم باید بگم باید دست به دست هم بدیم تا معدن را بیشتر بشناسونیم.هرکمکی باشه من در خدمتم.

sut23

عضو جدید
سلام.اگه واقعا بلد باشی و سعی کنی ودنبالش بری حتما پیدا میکنی.در مورد کشور های خارج هم مثل کانادا وامریکاوانگلستان وترکیه و...رو این رشته واقعا سرمایه گذاری خوبی میکنند و اهمیت بیشتری میدن. تو اران هم رفته رفته دارن بهش اهمیت میدن که ما نیز باید سعی کنیم تا این رشته رو به همه بشناسونیم وترقیش بدیم.
انشائ ا... موفق باشید.

sut23

عضو جدید
salam to reshteye madan behtar ast arshad ro ham begiri vali mohemtar az on ine ke bayad tajrobeye bishtari dashte bashi ke dar insorat movafagtari.:gol:

morteza_420

عضو جدید
من هم مثل بسیاری از دوستان معدنی با اشتیاق زیاد وارد این رشته نشودم ولی حال که دیگر راهی برایم نیست پس با پشتکار زیاد این رشته را ادامه میدهم تادر آن موفق باشم!!!

برای شروع کار بهتر است که بچه های معدنی بیایند و نظر خودشون رو در مورد بازار کار این رشته بدهند تا به یک نتیجه ی کلی در این باره برسیم((همین طور که خودتون میدونید کار دغدغه ی بسیاری از مهندسان معدن است))
در این باره هم نظر خودتون رو بگید که آیا بازار کار معدن در ایران بیشتراست یا در خارج از کشور ((به خصوص کشور های توسعه یافته مثل آمریکا و انگلیس و کانادا و....))؟؟؟

سلام . خوش آمدی . خیلی از استادهای کار درست معدن رو می شناسم ( در دانشگاه های مختلف ) که به کشورهایی مثل همین آمریکا رفتن ! چون همونطوری که می دونید معدن رشته پر درآمدیه !

morteza_420

عضو جدید
همه ما می دونیم که معدن توی ایران سابقه ی طولانی داره ! امیر کبیر تو دارالفنون رشته مهدنسی معدن رو برای اولین بار در ایران ایجاد کرد و سعی در گسترشش داشت !
سابقه ی معدن در ایران کم نیست ! ولی متاسفانه به اون زیاد بها داده نشد ! استادهای بزرگ ما خیلی راحت ایران رو گذاشتن و رفتن !

vahid_eng

عضو جدید
vahid from karaj

vahid from karaj

agar kare bilo kolangi bekhaym ke ziade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mjnasri

عضو جدید
بیکاری

بیکاری

سلام به تمامی معدنی عزیز
نمی دانم از چی برای شما بنویسم ولی الان پس از 6 سال درس خوندن به این نتیجه رسیدم که ای کاش همون اولش یک رشته دیگه رو ادامه می دادم. اگه همون سال اولی که کنکور دادم انتخاب رشته نمی کردم الان یک کارشناس ارشد رشته مکانیک سنگ بکار این مملکت نبودم.

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود:
یعنی این رشته بازار کار خوبی نداره؟
دوست گرامی امیدوارم امید خودتون رو از دست نداده باشین راه های زیادی هست نا امیدی تنها تاریکی راه و زیاد میکنه.
مستدام باشید

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام به تمامی معدنی عزیز
نمی دانم از چی برای شما بنویسم ولی الان پس از 6 سال درس خوندن به این نتیجه رسیدم که ای کاش همون اولش یک رشته دیگه رو ادامه می دادم. اگه همون سال اولی که کنکور دادم انتخاب رشته نمی کردم الان یک کارشناس ارشد رشته مکانیک سنگ بکار این مملکت نبودم.

مگه رشته مکانیک سنگ داریم ؟! چه جالب ... میشه یک کم بیشتر توضیح بدید؟

sat_mah_sat

عضو جدید
بله دوست گرامي مكانيك سنگ يكي از زير شاخه هاي مهندسي معدن ميباشد كه امروزه بسيار كاربرد دارد مخصوصا در سازه هاي سنگي

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوست گرامي مكانيك سنگ يكي از زير شاخه هاي مهندسي معدن ميباشد كه امروزه بسيار كاربرد دارد مخصوصا در سازه هاي سنگي
پس چرا این کاربر گرامی از وضعیت بازار کار ناراضی هستند!
mjnasry:الان پس از 6 سال درس خوندن به این نتیجه رسیدم که ای کاش همون اولش یک رشته دیگه رو ادامه میدادم ...

sat_mah_sat

عضو جدید
البته در اين مورد بايد از خود ايشان سوال كرد
ولي در ايران كار پيدا كردن سخته حالا هر رشته اي كه باشي
مكانيك سنگ كاملا در ايران شناخته شده نيست

morteza_420

عضو جدید
دانشگاه سیستان و بلوچستان درخواست بده . من دانشجوی معدن -استخراج - اینجا هستم . فکر کنم نیاز داشته باشن . تو سایت دانشگاه هم فرمش هست .
http://www.usb.ac.ir

mohsen.g

عضو جدید
سلام دوست عزیز
باید خدمتتون عرض کنم مشکل شما برای پیدا کردن کار اصلا ربطی به رشتتون نداره وگرنه این رو یقیین بدونید که وضعیت رشته مهندسی معدن و بخصوص گرایش مکانیک سنگ بسیاربهتر از رشته هایی مثل برق یا عمران که به حالت اشباع رسیده.بنابر این ریشه ی بیکاریتون رو باید تو خودتون جستجو کنید.به عنوان برادر کوچکتر یه توصیه ی بهتون میکنم که خودم از نزدیک لمسش کردم:سعی کنید موقعیت های کاری کوچک رو ابه بهانه ی کارشناس ارشد بودن از دست ندید وقتی رفتید تو دل کار موقعیت های تاپ خودبه خود سر راهتون قرار میگیرن!

foghmohandes

عضو جدید
سلام به تمامی معدنی عزیز
سلام
من اصلاً حرفتون رو قبول ندارم هنوز بازار کار برای مکانیک سنگ عالیه
آقایون که هزار جا می تونن برن سر کار ،خانمها هم حداقلش اینه ه می تونن تدریس کنن
پس یک کم تلاش کن
موفق باشی

080903k

اخراجی موقت
郑州网智信息技术有限公司9

郑州网智信息技术有限公司9

购得乐网上商城(以下简称“购得乐透光云石”)做为网上交易平台提供者,并不直接参与网上交易透光云,同样也不会承担因交易引发的任何责任。透光云石但购得乐会尽可能的对店主身份的真实性进行合理的验证,以维护购物者的合法权益。 2.经过购得乐认证的店主,透光云石并不表示是购得乐对其信誉的认可,请一定要谨慎购物,若出现任何纠纷,购得乐会在职责范围内提供商家透光云石相关信息;若是在未认证的网店购物引起的纠纷,购得乐不负任何责任

iraj20

عضو جدید
البته رشته درسی سختیه
کارشناس ارشد مکانیک سنگ و بیکار؟>
عزیزم تو کارای عمرانی هم کار واست هست
به شهرداری شهرت سر بزن

canmishov

عضو جدید
جایگاه مهندسی معدن در ایران

جایگاه مهندسی معدن در ایران

جایگاه مهندسی معدنی در ایران کجاست؟ به نظر شما برای رسیدن به این جایگاه چه موانعی وجود داشته است؟؟؟؟

sign

عضو جدید
من یک سالی میشه درسم تموم شده ولی هنوز بیکارم رشته ام مهندسی معدن استخراج از دانشگاه آزاد تهران هستش ولی هنوز که نتونستم کار پیدا کنم!! معدلم 14.5! بعضی وقتا با خودم فکر میکنم واقعا این چه مملکتیه که من این همه درس خوندم وآخرش هیچ! به سرم زده برم خارج! ولی میگم با کدوم پول چه جوری اصلا!؟! کجا برم؟! مالزی؟! کانادا!؟! خودم هم موندم چی کار کنم!

nafise oga

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام به همه،خوشحالم كه معدن اين همه مشتاق داره آخه از وقتي وارد اين رشته شدم فكر ميكردم همه مثه خودم اين رشته رو آخر زدن؛ اما حالا رشتمو يه دنيا دوست دارم!!!!!!!!!
من استخراج ميخونم و چون درس هاي فني و عملي زياد داره عاشقش شدم چون با روحيه ي من كاملا سازگاره!!!
اساتيدمون هم خيلي اميدوارمون كردن؛در هر صورت منم اعلام آمادگي ميكنم و اگه كاري از دستم بر بياد خوشحال ميشم منم بااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااشم!!!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام

این اولین پست من در این سایت هست و خیلی خوشحال میشم که بتونم در این سایت و در رشته ای که تازه وارد اون شدم کمک کنم تا افرادی موفق در آن داشته باشیم!!!!
رشته ی معدن رشته ای است که برای بسیاری از مردم و دانشجویان تازه وارد این رشته ناشناخته است و این وظیفه ی ماست که این رشته را به همگان معرفی کنیم تا همه با گستردگی آن به خصوص در بخش عمران آشنا شوند!!!!((تا همه فکر نکنند مهندس معدن فقط در یک تونل تنگ و تاریک کار میکند))
با سلام خدمت تمام معدنياي عزيز
من خودم دانشجوي ارشد مكانيك سنگ در يكي از بهترين دانشگاههاي تهران هستم و اين توصيه برادرانه رو دارم بهتون اگه اين رشته رو واسه ادامه تحصيل انتخاب كرديد،‌تو تصميمتون تجديد نظر بفرماييد و اگر ترمهاي اولتونه سعي كنيد رشتتونو تغيير بديد، دوستان معدن در ايران اونطور كه بايد و شايد جا نيفتاده و اهميتي كه مسئولين به معدن ميدن نسبت به ساير رشته هاي مهندسي خيلي ناچيزه، با وجود اينكه معدن حرف اولو در اقتصاد كشورهاي بزرگ اقتصادي دنيا ميزنه. دليل اينكه كشور آفريقاي جنوبي تونسته ميزبان مسابقات جام جهاني فوتبال بشه، همون درآمديه كه از معدن فوق العده بزرگ و ارزشمندش درمياره ولي متاسفانه در ايران...
اگه زندگي راحت و پردرآمدتري ميخواهي برو رشته هاي فني ديگه

madan-uk85

عضو جدید
خواستن توانستن است

خواستن توانستن است

سلام به دوستان عزیز معدنی
اولا" بگم اگه بخوای میشه، هر چی که میخواد باشه...
اونایی که فارغ التحصیل دانشگاههای خوب کشورن یا زیر دست استادای خوب بودن، چرا غصه میخورن ؟
همین اساتید بهترین مشاوران ما هستند. مگه از اونا موفق تر هم تو رشته ی ما بوده ؟!
استادای خودم مثل دکتر بنیسی و دکتر کریمی نسب ( به عنوان مثال) در هر لحظه در حال مشاوره دادن هستن...
به قولشون، به اندازه تمومه دانشجویان کار هست...
فقط فرق اونایی که موفق هستن با اونایی که ناله میکنن تو پشتکارشونه...
شما کافیه در کنار درس 4تا نرم افزار معدنی هم یاد بگیرین. اینجاست که از بقیه جلو میوفتین
حالا یه نمره معدلتون بالا و پایین بشه زیاد فرق نمیکنه...
اینو جدی بگیرین... همه چیز تو این کتابا نیست.
من دکترشم میشناسم که بلد نیست با کامپیوتر کار کنه ... خوب این به درد چی میخوره؟!
فردا روزم اگه خواستین برین مصاحبه، نمیان معدلتو بپرسن. تو کارنامتون نوشته . اونا سواد دارن بخونن . میپرسن چی بلدی.
به این فکر کن که اگه فارغ التحصیل کتابداری هم که بودی (منظوری نیست . مثال زدم) میتونستی بهترین کتابدار ایران تو کتابخونه ملی باشی...!

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز معدنی
اولا" بگم اگه بخوای میشه، هر چی که میخواد باشه...
اونایی که فارغ التحصیل دانشگاههای خوب کشورن یا زیر دست استادای خوب بودن، چرا غصه میخورن ؟
همین اساتید بهترین مشاوران ما هستند. مگه از اونا موفق تر هم تو رشته ی ما بوده ؟!
استادای خودم مثل دکتر بنیسی و دکتر کریمی نسب ( به عنوان مثال) در هر لحظه در حال مشاوره دادن هستن...
به قولشون، به اندازه تمومه دانشجویان کار هست...
فقط فرق اونایی که موفق هستن با اونایی که ناله میکنن تو پشتکارشونه...
شما کافیه در کنار درس 4تا نرم افزار معدنی هم یاد بگیرین. اینجاست که از بقیه جلو میوفتین
حالا یه نمره معدلتون بالا و پایین بشه زیاد فرق نمیکنه...
اینو جدی بگیرین... همه چیز تو این کتابا نیست.
من دکترشم میشناسم که بلد نیست با کامپیوتر کار کنه ... خوب این به درد چی میخوره؟!
فردا روزم اگه خواستین برین مصاحبه، نمیان معدلتو بپرسن. تو کارنامتون نوشته . اونا سواد دارن بخونن . میپرسن چی بلدی.
به این فکر کن که اگه فارغ التحصیل کتابداری هم که بودی (منظوری نیست . مثال زدم) میتونستی بهترین کتابدار ایران تو کتابخونه ملی باشی...!

بنیسی رو نمیدونم ولی کریمی نسب فقط شعار میده
راستی ورودی چه سالی هستی
شاید بشناسمت

hamed yadollahi

عضو جدید
اقا حامد خواستن توانستن است چیزی از بزرگای معدن کم نداری فقط یه کم پشتکار لازمه.