بازار کار و آينده ی شغلی مهندسي معدن

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما الان از رشته تون ناراضی هستین؟ + اینکه اگه صاحب معدن نباشیم و فقط تو یه معدن کار کنیم حقوقش چقدره
راسته که میگن حقوق مهندسی معدن بالای 5میلیونه ؟

من چون تونستم در گرایش مکانیک سنگ در بهترین دانشگاههایایران مدرک ارشد بگیرم ناراضی نیستم ولی راضی هم نیستم! شرایط کاری من باید خیلی بهتر از اینا میشد البته من میدونم که شرایط پروژه ها خوب نیست وبه خاطر مشکلات مالی بعضی از پروژه ها خوابیدن وگرنه من پیشنهاد کاری زیاد دارم و همین 20 آذر احتمال زیاد تو یه شرکتی کار میکنم تو تهران.

بالای 5 میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نظر خودتون چیه؟ من الان مسئول فنی یک معدن سنگ تزئینی هستم ماهی 300 تومن البته مقیم نیستم وماهیی یکی دو روز سر میزنم ولی مقیماش حدود 800 تومن میگیرن اون چیزی که شما میگید مربوط به معادن بزرگه مثل سرچشمه و اونم با افزایش سابقه کاری حقوق به این حد میرسه!

amiut

عضو جدید
توی ویکی پدیا نوشته بود که میانگین درآمد مهدنسان معدن آمریکا 90هزار دلار(سالانه) هست.
300 تومن؟؟؟ 800 تومن؟؟ اینجوری که نمیشه زندگی کرد!!! کسب و کار اینترنتی هم راه بندازی بالای 1.5 درآمد داری
با این اوصاف موندم چیکار کنم :confused:
به نظرتون همون مهندسی مکانیک بهتر نیس برم؟ آخه من میخوام یه رشته ای برم که در آینده شغلم باشه و درآمد خوبی هم داشته باشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی ویکی پدیا نوشته بود که میانگین درآمد مهدنسان معدن آمریکا 90هزار دلار(سالانه) هست.
300 تومن؟؟؟ 800 تومن؟؟ اینجوری که نمیشه زندگی کرد!!! کسب و کار اینترنتی هم راه بندازی بالای 1.5 درآمد داری
با این اوصاف موندم چیکار کنم :confused:
به نظرتون همون مهندسی مکانیک بهتر نیس برم؟ آخه من میخوام یه رشته ای برم که در آینده شغلم باشه و درآمد خوبی هم داشته باشه
چیزی که من گفتم واسه مسئول فنی هستش و برای معادن سنگ تزئینی! تو معادن فلزی خیلی بیشتر از ایناست. تو با آمریکا مقایسه میکنی؟ خیل فرق داره جریان.
من شرایط رشته معدنو گفتم. باز بیشتر تحقیق کن. شاید تو همین باشگاه کسی بیاد و نظر دیگه ای بده. نظراتو بشنو بعد تصمیم بگیر

amiut

عضو جدید
چیزی که من گفتم واسه مسئول فنی هستش و برای معادن سنگ تزئینی! تو معادن فلزی خیلی بیشتر از ایناست. تو با آمریکا مقایسه میکنی؟ خیل فرق داره جریان.
من شرایط رشته معدنو گفتم. باز بیشتر تحقیق کن. شاید تو همین باشگاه کسی بیاد و نظر دیگه ای بده. نظراتو بشنو بعد تصمیم بگیر
خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتین امیدوارم تو کارتون موفق(ترین) بشید :)
فقط یه چیزی، بین استخراج و فرآوری کدوم کارش بیشتره ؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتین امیدوارم تو کارتون موفق(ترین) بشید :)
فقط یه چیزی، بین استخراج و فرآوری کدوم کارش بیشتره ؟

خواهش میکنم کار خاصی نکردم.

یه چیز کلی باید خدمتتون عرض کنم، فعالیت معدنی به صورت ناحیه ای و منطقه ای هستش! مثلا شما اگر شته مکانیک سنگ رو بخونید، در شهرهای بزرگ مثل تهران که پروژه های تونل و ... زیاد دارند مطمئنا کارتون زیاده، یا رشته استخراج در منطقه ای که معدن قابل استخراج زیاد داره مطمئنا بهتره، فراوری هم همینطور، باید کارخونه ای یا کارگاه فراوری باشه که بشه توش فراوری انجام داد! نمیشه گفت کدوم بهتره و بستگی به شرایط داره.

kaveh2000

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان معدنی
من لیسانس معدن از دانشگاه آزاد میمه اصفهان و فوق لیسانس مهندسی عمران - خاک و پی هستم
من وقتی لیسانس رو گرفتم رفتم خدمت بعد دنبال کار گشتم ولی در تهران که کار نبود (بچه تهرونم) تو شهرستان هم کار پیدا نمیکردم و پارتی هم نداشتم
تو روزنامه دیدم که موسسه نوسازی صنایع معدنی آگهی استخدام زده و شرکت کردم و امتحانشو دادم و نفر سوم شدم و فکر کنم 12 نفر میخواست . وقتی رفتم برای مصاحبه (تو طبس)
نفر مصاحبه کننده با لحن بدی گفت بچه تهرانی ؟ چرا آب و هوای سعادت آباد رو ول کردی و اومدی اینجا؟ هدفت چی بوده؟و.......انگیزه ات چی بوده.....
و همون جا فهمیدم که من برای رشته معدن نیستم و معدن هم برای من نیست. :redface:
و از همون جا گفتم که باید مقطع ارشدم رو عوض کنم و عمران بخونم و خوندم و فوقم رو هم گرفتم و بصورت خیلی اتفاقی (بدون پارتی ) در یک اداره دولتی در حوزه ساختمان استخدام شدم
ولی بهم گفتن چون بیس ساختمانی نداری(لیسانست معدنه) بعنوان تکنسین استخدامت میکنیم
حالا در نظر بگیرین من 6 سال که با مدرک فوق لیسانس بعنوان تکنسین استخدام شدم و حقوقه تکنسینی میگیرم
شاید این سوال براتون پیش بیاد که بگید مگه میشه؟ ولی شده
و شاید بپرسید چرا استعفا نمیدی و نمیری یه کار دیگه پیدا کنی؟ بخاطر اینکه الان سرپرست کارگاه شدم و به خودم میگم شاید اشل مدرکم درست بشه:eek: ولی تا حالا نشده
ولی در کل هر کسی باید موقعیت خودش رو بسنجه و با توجه به شرایط محیطی و زندگی خودش در خصوص رشته معدن انتخاب کنه ولی بطور کل بچه های معدن در هر کاری وارد میشن اکثر اونا
در کارشون موفق میشن و الان در بحثهای ژئوتکنیکی و تونلسازی از بچه های معدن استفاده میکنن . ولی در ایران این رشته شرایط سختی داره و من متاسفم
اگر روی معادنمان سرمایه گذاری میکردنند، دیگه نیازی به فروش نفت هم نبود، ولی حیف .........که کسی جوابگو نیست .....شاید برم استرالیا....خسته شدم.....

شب نما

عضو
آينده ی شغلی مهندسي معدن

آينده ی شغلی مهندسي معدن

نظرتون در مورد آينده ي كاري مهندسي معدن چيه؟فكرميكنيد ما معدنيها در بازار كار موفق ميشيم؟نظر بديد و ديدگاهتون رو در مورد اين رشته بگين.....:gol:

آخرین ویرایش:

h_phoenix

عضو جدید
با سلام
شناخت خوبی دارم . نمی خوام تعریف کنم اما تو یکی از بهترین دانشگاه های ایران مهندسی معدن خوندم اما بعدش دیدم آینده خوبی براش در نظر نمیگیرن.
بچه های معدن زیاد فعالیت نمیکنن یه جورایی فک کنم ساکن هستن. در صورتی که رشته جذابیه. تو کشورای دیگه نگاه کنین اونایی که معادن خوبی دارن، دانشجوهای فعالی هم دارن. اما متاسفانه اینجا با اینکه معادن خوبی هم داریم اما نیرو انسانی مجرب کم داریم و غیرتخصصیا جای معدنیا رو گرفتن.
باید از خودمون شروع کنیم

شب نما

عضو
سلام خب مشخصه كه بازاركار در خارج كشور بيشتره ولي خب منم بااين موافقم كه اطرافيان هيچ شناختي ندارن....

Green stone

عضو جدید
سلام دوستان ، متأسفانه نظر دوست عزيزمانphoenix درسته امّا همهء راهها بسته نيست ، علاقه داشته باشيد چاشنى دل زدن به كوه وبيابون و اراده قوى وتحمل سختى رو هم بهش اضافه كنيد موفق مى شيد البته من رشته ام باستانشناسيه و اطلاعاتم در خصوص اين رشته به مطالعات شخصى و تجربه كارعملى در كنار مهندسين معدن در كشورهاى مختلف برميگرده از طرفى با پروفسوروينچوك ٧٠ ساله ودكتر اوليانتسف كه خداى معدن هستند در يك شركت و چندين پروژه كار ميكنم، اينها را گفتم تا به اطلاع علاقمندان اين رشته برسونم كه ما در شركت oil mineral investment كه يك شركت نفتى معدنى متشكل از بخش خصوصى كشورهاى روسيه، سوئيس وايران هستش آماده ايم پروژه هاى پژوهشى و اجرائى از مرحله اكتشاف تا استخراج و فرآورى در معادن... ايران را به گرو ههاى دانشجوئى و مهندسان جوان واگذار نمائيم، امّا متأسفانه اكثر مهندسين ما نمى خواهند خط اتوى كت و شلوار يا مانتوشلوارشان بشكند.  

مهرناز*

عضو جدید
نمیدونم چرا بچه های معدن با این آینده شغلی رشتمون مشکل دارن خوب این رشته هم مثل بقیه رشته های مهندسی هست :redface:تازه ما خودمون میتونیم اشتغال زایی هم بکنیم فقط یه ذره همت می خواد که تو هر کاری لازمه .به نظر من علاقه اراده پشتکار و مهمتر از همه متخصص بودن تو رشته حرف اول رو میزنه به قول دوستمون چون خودمون نمیخوایم خط اتوی کت و شلوار یا مانتومون بشکنه میگیم کار نیست

شب نما

عضو
سلام.در طی این راه چه آسان چه سخت هرکدام از ما بالاخره وارد بازار کار میشیم یکی از دلایلی که من وارد این رشته شدم بخاطر بازار کارش بود این مطلب را خدمت تمام هم وطنان مخصوصا بچه های معدن عارض میشوم که این رشته چه در داخل کشور چه درخارج کشور بازارکار مخصوص خودش را دارد فقط آدمی را میطلبد که دنبالش رود خود من فزصت چندانی ندارم اما به این نکته اعتقاد دارم که آدمی باید تا آخرین توان خود را در کار و فعالیت به کارگیرد.....خود من اهوازی هستم ولی همدان بزرگ شدم از تمامی کسانی که نسبت به این رشته بدبینند خواهش میکنم که اول تمام سعیتان را به کار بگیرید بعد اگر با مشکل برخوردید من و شرکت نظام مهندسی همدان آماده به خدمت گذاری برای تمامی زحمت کشان نظام فنی خصوصا معدن هستیم.......ارادتمند تمامی شما......شب نما.

مهرناز*

عضو جدید
به امید روزی که
1-هیچ فرقی بین دختر و پسر در تمام رشته ها نباشه و بالاخص معدن و هر کی برحسب توانایهاش رشتشو انتخاب کنه نه این که چون دختر هست یا پسر هست!
2-انتشار و تنوع بیشتر کتاب های رشته معدن .(واقعا اگر کتاب های آقای دکتر مدنی نبود نمیدونم باید چیکار می کردیم)
3-پارتی بازی تو مملکت ریشه کن شه که میدونم غیر ممکنه.
4-وزیر محترم یکم بیشتر به بخش معدن توجه کنه والبته سرمایه گذاری تو این بخش رو بهبود ببخشه.
5-جایگزاری روش های نوین استخراج به جای روش های قدیمی و استفاده از ماشین آلات پیشرفته
6-ایجاد کارخانجات و درنتیجه اشتغال بیشتر به خصوص در بخش آذربایجان غربی
وصد ها مشکل دیگه

شب نما

عضو
گل من همیشه بهترین حرفا رو میزنه در بهترین موقع ها.من بهت افتخار میکنم دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتمممم.

شب نما

عضو
دوستان به پروفایلهای معدن سر بزنید که تازه ترین رویدادهارو در شهر خودتون دنبال کنید.

samira 64

عضو جدید
سلام حرفتون تا حدودی درسته اما این بی انصافیه که بگید چون نمیخوان خط اتوشون بشکنه دنبال کارهای سخت نمیرن. ما تو شهرمون فقط چندتا معدن کوچیک شن و ماسه داریم که من تو یکی از این معادن به عنوان مسئول فنی مشغول به کار هستم. تو این مدتی که مشغول به کار شدم به جای اینکه روحیه ام بهتر بشه کلا داغون شده. همه دنبال سمبل کاری هستن و متاسفانه هیچ کس به انجام کار علمی و درست اهمیتی نمیده من خودم از خدامه هر روز برم اونجا صبح تا عصرم تو اون محیط کثیف و کارگری بمونم اما یه کار مفید انجام بدم ولی وقتی بهره بردار نمیذاره من باید چیکار کنم؟ حتی به من اجازه نمیدن درست و حسابی بفهمم تو اون معدن چی داره میگذره شاید باورش سخت باشه اما من با وجود اینکه مدتیه مشغول به کار هستم ولی هنوزم اگه ازم در مورد این معدن سوال بپرسید شاید نتونم بهتون جوابی درستی بدم چون هیچ اطلاعاتی بهم نمیدن. میگن تو سرماه فرمتو پر کن و تحویل سازمان بده. حالا بگذریم که اصلا مشخص نیست اطلاعاتی که تو این فرم نوشته میشه تا چه حد صحت داره.

PowerM

عضو جدید
نمیدونم چرا بچه های معدن با این آینده شغلی رشتمون مشکل دارن خوب این رشته هم مثل بقیه رشته های مهندسی هست :redface:تازه ما خودمون میتونیم اشتغال زایی هم بکنیم فقط یه ذره همت می خواد که تو هر کاری لازمه .به نظر من علاقه اراده پشتکار و مهمتر از همه متخصص بودن تو رشته حرف اول رو میزنه به قول دوستمون چون خودمون نمیخوایم خط اتوی کت و شلوار یا مانتومون بشکنه میگیم کار نیست

نظرتون در مورد آينده ي كاري مهندسي معدن چيه؟فكرميكنيد ما معدنيها در بازار كار موفق ميشيم؟نظر بديد و ديدگاهتون رو در مورد اين رشته بگين.....:gol:

سلام خدمت شما دوست عزیز
در ارتباط با سوالتون باید بگم اول شما کلمه "کار" رو چه طور واسه خودتون تعبیر می کنید؟
کار یعنی که برید تو یه شرکت یا جایی استخدام بشید و برای یه شخص خاص،یه شرکت، یا دولت کار کنید؟
یا اینکه برید واسه خودتون کارآفرینی کنید؟

در زمینه اول شما مسلما باید به دنبال کار بگردید و طلب کار کنید از شرکت هایی که نیاز به یک "مهندس معدن" دارند. اما باید بگم در این زمینه نمی تونین انتظار داشته باشین پول زیادی به شما بدن. قطعا به شما طبق "قانون کار" حقوق خواهند داد.
اما در زمینه دوم مسلمه که درآمد شما بهتر و وقت کاری شما کمتر هستش که نکته مهمی که اینجا وجود داره مسئله "ریسک" هستش که باید به اون خیلی توجه کنین.تجربه کاری شما در اینجا حائز اهمییت هست پس سعی کنین تو کار کردنتون در سالهای اول کاری به دنبال کسب تجربه باشین.

موفق باشین

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/453152-بازار-کار?p=6372556#post6372556

آخرین ویرایش:
مهندس معدن و امید به بازار کار ....

مهندس معدن و امید به بازار کار ....

:cry:
سلام بچه ها
اطلاعاتتون راجب بازار کار رشتمون چیه؟؟
چقد به معدن امید دارین ؟؟؟
(البته بیشتر منظورم به دختر هاس)

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
هشدار به کمبود مهندس معدن در ايران

هشدار به کمبود مهندس معدن در ايران

[h=1]هشدار به کمبود مهندس معدن در ايران[/h] منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

گروه بنگاه‌ها- گروه معدن دانشگاه آزاد تهران جنوب با حضور در نمايشگاه فلزات غير‌آهني پاسخگوي علاقه‌مندان به رشته معدن شد.
به گزارش خبرگزاري موج، نويد حسيني مدير گروه معدن دانشگاه آزاد تهران جنوب، با بيان اين مطلب گفت: دانشگاه آزاد اسلامي از سال گذشته اقدام به پذيرش خانم‌ها در گرايش اکتشاف و استخراج معدن کرده تا خلأ تحصيلي به وجود آمده در دانشگاه‌هاي دولتي را جبران کند.
وي که در حاشيه نمايشگاه فلزات غير آهني سخن مي‌گفت، افزود: با توجه به اينکه ايران کشوري معدني است بايد برنامه‌ريزي گسترده‌تري براي ترغيب دانشجويان براي تحصيل در رشته معدن صورت گيرد؛ چرا‌که ممکن است در آينده، کشور با کمبود مهندس معدن مواجه شود.
مدير گروه استخراج معدن دانشگاه تهران جنوب خاطرنشان کرد: در نمايشگاه فلزات غير‌آهني که از دوشنبه گذشته در هتل المپيک برگزار شده است، توانسته‌ايم علاوه بر معرفي گرايش‌هاي مختلف رشته معدن به معرفي توانمندي‌هاي اين دانشگاه به علاقه‌مندان بپردازيم.