بازار کار و آينده ی شغلی مهندسي معدن

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
terme 8 misham
age oon axo bebini . mishnasi
age nashnasi ham ke hichi
vali shoar nemidan
kafie jeddi begirishoon...

نمیدونم شاید بشناسم چون من تازه یک ترمه که تموم شده درسم
در ضمن من شخصا از کریمی نسب کمک خواستم ولی هیچ کمکی بهم نکرد . میدونی بهم چی گفت؟ گفت یه شرکت بزن و توش خدمات GIS ارائه بده.
من اگه پول شرکت زدن داشتم از جناب دکتر کمک نمی خواستم

shakoury60

عضو جدید
نمیدونم شاید بشناسم چون من تازه یک ترمه که تموم شده درسم
در ضمن من شخصا از کریمی نسب کمک خواستم ولی هیچ کمکی بهم نکرد . میدونی بهم چی گفت؟ گفت یه شرکت بزن و توش خدمات GIS ارائه بده.
من اگه پول شرکت زدن داشتم از جناب دکتر کمک نمی خواستم

سلام دوست عزيز
اگه منظورت ثبت شركته كه با 20 - 30 تومن مي توني يكيشو ثبت كني(اكثر دوستان من الان مدير عامل شركتشونن:surprised::biggrin:) ولي مهم كاره كه آدم بلد باشه....اگه جي آي اس بلدي ميتوني يه جاي كوچيك بگيري و به عنوان آموزشگاه شروع به كار كني يا حتي ميتوني بري يه آموزشگاه و اونجا شروع بكار كني و يواش يواش كارتو گسترش بدي.....

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
اگه منظورت ثبت شركته كه با 20 - 30 تومن مي توني يكيشو ثبت كني(اكثر دوستان من الان مدير عامل شركتشونن:surprised::biggrin:) ولي مهم كاره كه آدم بلد باشه....اگه جي آي اس بلدي ميتوني يه جاي كوچيك بگيري و به عنوان آموزشگاه شروع به كار كني يا حتي ميتوني بري يه آموزشگاه و اونجا شروع بكار كني و يواش يواش كارتو گسترش بدي.....​

برای شرکت زدن باید دفتر اجاره کنی .

bahare shad

عضو جدید
با سلام خدمت تمام معدنياي عزيز
من خودم دانشجوي ارشد مكانيك سنگ در يكي از بهترين دانشگاههاي تهران هستم و اين توصيه برادرانه رو دارم بهتون اگه اين رشته رو واسه ادامه تحصيل انتخاب كرديد،‌تو تصميمتون تجديد نظر بفرماييد و اگر ترمهاي اولتونه سعي كنيد رشتتونو تغيير بديد، دوستان معدن در ايران اونطور كه بايد و شايد جا نيفتاده و اهميتي كه مسئولين به معدن ميدن نسبت به ساير رشته هاي مهندسي خيلي ناچيزه، با وجود اينكه معدن حرف اولو در اقتصاد كشورهاي بزرگ اقتصادي دنيا ميزنه. دليل اينكه كشور آفريقاي جنوبي تونسته ميزبان مسابقات جام جهاني فوتبال بشه، همون درآمديه كه از معدن فوق العده بزرگ و ارزشمندش درمياره ولي متاسفانه در ايران...
اگه زندگي راحت و پردرآمدتري ميخواهي برو رشته هاي فني ديگه
:biggrin::biggrin::biggrin: man ham kamelanan ba nazare ishun movafegham:mad::mad::mad:
:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

sevada19

عضو جدید
سلام به همه ی بروبچه های معدن امیدوارم که همیشه خوب باشید.
دوستان اگه می شه یکم در مورد خریدن معدن بگید که چقدر حد اقل سرمایه می خواد؟برای خرید معدن دولت بما کمک می کنه؟مثلا بما وام میدن؟
با آرزوی موفقیت برای همه ی معدنی ها.

m_farahaniasl

عضو جدید
بازار کار معدن = بیکاری

بازار کار معدن = بیکاری

سلام خدمت دوستان
اینایی که میگم نظر شخصی منه
خواه پند گیرید خواه ملال
من العان 3ساله که درسم تموم شده
یک سالی رفتم گل گهر تو یه شرکتی بلا نسبت مهندس معدن اونم بدون بیمه و حقوق 200 تومن
بعد کار گیرم اومد بافق ناظر کارگاه اینم یه جور دیگه حقوق 450 میدادند اما اگه نمی گفتی مهندسی سنگین تر بودی. حیف شبایی که تا صبح درس خوندم
یه 6 مایه بیکار بودم تا مجبور شدم یه کار دیگه شروع کنم اوم تو رشته دیگه.
البته تو این فرصت کار گیرم اومد.ولی بلا نسبتی هم باید گفت.
مثلا یه نمونش کار تو معدن اطراف بافق- مسافت از بافق40 کیلومتر ساعت شروع کار از 7صبح تا 7 شب بدون تعطیلی آخر هفته-
میگید چند.با حقوق مزایا 550 تومان.
حالا با توجه به اینکه از تهران تا بافق چقدر راه هست+ هزینه های زندیگ تو شهر دیگه و .........
بازم بگم.
البته این شرایط واسه همه هست.
یکی از دوستان ارشد داره از دانشگاه تهران.اومده بافق با حقوق 650 شده سرپرست استخراج- با همون شرایط بالا
مابقیم رفتند دنبال کارو زندگیشون . یکی رفته پیش باباش سره کار یکی درگه سر ساختمون کار میکنه مابقیم به همین منوال
من که به کلی قیدشو زدم.مگر خمپاره خورده باشده تو مغز آدم
بری سبزی فروش ازاین بیشتر نون داره- تازه اگه سبزی ها رو خشکم بکنی که نور الانوره.
البته لازم به ذکره که من این رشته رو خودم انتخاب نکردم . ولی بعد از قبولی با اینکه تو رشته درگه درس میخوندم اومدم این رشته و با جونو دل درس خوندم.
الانم رشتمو دوست دارم .ولی خلاصه کلام واستون نون آب نمیشه.
با اینکه الان سرپرست فنی معدن هستم ولی کار اصلیم برنامه نویسی هست. حقوق معدن پول آدامس بچتونم در نمی یاد.
یا اینکه خوشانس باشید و با پارتی و رنج فراوان بیابان گردی بیاید سر کار و حقوق چندر غاز و هم نادیده بگیری که " من رشتمو دوست دارم".
ولی اگه بتونی بری کانادا یا استرالیا وضعیت بهتره
ارشدم لازم نیست با لیسانس کافیه.البته اونم پروسه خودشو داره ولی یه جور سرمایه گذاریه
حالا خود دانید!!!

babak64

عضو جدید
سلام به تمام دوستان معدنی

سلام به تمام دوستان معدنی

جدا چه بده،رشته ی به این توپی باید کلی دردسر پیدا کردن کار داشته باشی و تازه بعد اون همه دردسر با این حقوق کم که اصلا نمیشه زندگی کرد :( اونم 24 ساعت وقتت رو می گیره ،باز حالا اگر آدم تو یک کار دیگه باشه میتونه بعد از ظهرش یکجای دیگه کار کنه و یا حداقلش اینکه پیش خانواده اش باشه.
بنظر من آدم واقعا باید عاشق و از خود گذشته باشه که بره تو اینکار.

سلام به تمام بچه های معدنی
ما معدنی ها شانس اوردیم بچه بودیم می خواستیم خلبان بشیم بریم تو آسمونها دیگه خبر نداشتیم روی زمین هم نمیمونیم ،بلکه رفتیم زیر زمین..
باز خدارو شکر که زندهایم اگه میخواستیم معلم بشیم تا حالا مرده بودیم

شانس

شانس

سلام به تمام بچه های معدنی
ما معدنی ها شانس اوردیم بچه بودیم می خواستیم خلبان بشیم بریم تو آسمونها دیگه خبر نداشتیم روی زمین هم نمیمونیم ،بلکه رفتیم زیر زمین..
باز خدارو شکر که زندهایم اگه میخواستیم معلم بشیم تا حالا مرده بودیم

atros

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبر

صبر

سلام خدمت همه برو بچهای گل وبلبل معدن ..
آقا من با اکثر نظرات موافقم اینکه معدن رشته سختیه چه تو دانشگاه چه بازار کار. اینکه تو ایران کاربا پارتی درست میشه اینکه قدر مارو نمیدونن و بقیه حرفا ولی یه چیزی میگم که بدونید اگه بخوایم میشه چطوری؟
با ارتقاء اطلاعات وتجربه با یاد گیری نرم افزار شاید ایران از دنیا 50 سال یا بیشتر عقب باشه ولی داره پیشرفت میکنه نیاز داره که به روز بشه الان نوبت ماست که بیایم و صاحبان معادن و مجبور به داشتن تکنولوژی روز کنیم نمیخوام امیدواری بدم نه خلاصه میگم اگه ترم اولی اگه 3ساله مهندسی تا می تونی نرم افزار یاد بگیر این حرف و از من داشته باش کار گیر اوردی بیا به همه بگو...یا علی razeatros@yahoo.com

hamed daneshvar

عضو جدید
وضعیت کار

وضعیت کار

سلام
من مهندس مکانیکم
برام جالبه بدونم یه مهندس معدن ,فقط تو معدن کار میتونه پیدا کنه؟

goldenhammer

عضو جدید
بنده به شخصه فکر می کنم هر کسی با هر تخصصی می تونه موفق باشه، به شرطی که واقعا" تخصص داشته باشه. بعلاوه، مهندسی معدن یه رشته poly engineering هستش که تقربیا" با همه رشته ها ارتباط داره.

humanoid

عضو جدید
یه سوال واسم پیش اومده من تو دانشگاه تهران درس می خونم وبین سال بالایی های فنی،معدن به عنوان پردرآمدترین مهندسی شناخته میشه ریشه ی این باور چیه؟
اینطور که من ازحرفای شما فهمیدم واقعیت نداره!

خوش اومدی
بهتره نگیم بازار کار بگیم دانش معدنیت چطوره؟
اگه برا گفتن چیزی داشته باشی میتونی کار کنیو درآمدتم توپ باشه
موفق باشی

fatemeh.70

عضو جدید
slm man daneshjuye estekhrajam.be nazar man madan yeki a behtarin reshtehas na bekhatere inke khodam madan mikhunam.bekhatere inke darsash khaili motanvean.man khodam ghablan a reshtam khosham nemumad vali alan khali razim.benazar man age khode madani bekhan mitunan gostareshesh bedan.badesham a nazare bazare kar mes baghye reshteh

شفتالو

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
اول از همه به همه تون ميگم برا كار اميدوار باشين
اميدتون به خدا باشه
البته معدني ها هم نبايد توقع كنن حتماً تو يه معدن روباز بزرگ بايد برن سر كار
و يه تجربه ميگه اكثر جاها برا گرفتن نيرو
از ليسانس ها استقبال بيشتري ميكنن
چون اگه بخوان كسي رو با مدرك ارشد استخدام كنن
بايد حقوق يه فوق ليسانس هم بهش بدن!
;)

nasim-20

عضو جدید
سلام به همه
خواهر من دیپلم تجربی داره و میخواد تو دانشگاه آزاد رشته معدن بخونه.به نظرتون میتونه بخونه؟ قراره تو شهرمون کارخانه معدن بزنن آینده شغلی شاید داشته باشه.
تو رشتش موفق میشه؟؟راهنمایی کنید.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
خواهر من دیپلم تجربی داره و میخواد تو دانشگاه آزاد رشته معدن بخونه.به نظرتون میتونه بخونه؟ قراره تو شهرمون کارخانه معدن بزنن آینده شغلی شاید داشته باشه.
تو رشتش موفق میشه؟؟راهنمایی کنید.

رشته معدن با اینکه جز رشته های فنی-مهندسی هست ولی نیازی به درک بالای ریاضی نداره، اینکه با تجربی بیاد فکر نکنم مشکلی داشته باشه، در بعضی از درسها هم مثل درسهای زمین شناسی بهترهم نتیجه میگیرن ولی منظورتون از کارخانه معدن چی هست؟

majid.rk

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو ایران مهم نیست رشته ات چیه مهم خودتی و توانایی هات

amiut

عضو جدید
سلام به همگی من مهندسی معدن دانشگاه بیرجند قبول شدم(ترم بهمن) . به نظرتون ارزش رفتن داره؟ یعنی کار توش هست اگه آره در آمدش خوبه؟
الان بین دو چیز مرددم 1. دانشگاه آزاد شیراز - مکانیک 2.دانشگاه سراسری بیرجند - روزانه - معدن
به نظرتون کدوم بهتره؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی من مهندسی معدن دانشگاه بیرجند قبول شدم(ترم بهمن) . به نظرتون ارزش رفتن داره؟ یعنی کار توش هست اگه آره در آمدش خوبه؟
الان بین دو چیز مرددم 1. دانشگاه آزاد شیراز - مکانیک 2.دانشگاه سراسری بیرجند - روزانه - معدن
به نظرتون کدوم بهتره؟

سلام
والا مهندس معدن که بشی یه حسن داره اونم اینکه یه ارتباط و آشنایی پیدا میکنی واسه اینکه بری دنبال معدن و واسه خودت معدن ثبت کنی، ببین سمت شما معدن چطوره؟ داره نداره، اگه داره ثبت شدن یا نه؟

بعد اینکه میتونی بری تو معادن بزرگ کار کنی؟ اگر این شرایطو نداری نیا سمتش
ولی در کل که وضعیت اشتغال مملکت خرابه، اگر شرایطو در نظر بگیری که واسه مکانیکشم کار نیست.

ولی اگر شرایط عادی بود و مقداری سرمایه هم داشتید برید مکانیک بخونید، خودتونو به دردسرهایی که در مسیر تحصیل رشته معدن وجود دارد نیندازید

amiut

عضو جدید
سلام
والا مهندس معدن که بشی یه حسن داره اونم اینکه یه ارتباط و آشنایی پیدا میکنی واسه اینکه بری دنبال معدن و واسه خودت معدن ثبت کنی، ببین سمت شما معدن چطوره؟ داره نداره، اگه داره ثبت شدن یا نه؟

بعد اینکه میتونی بری تو معادن بزرگ کار کنی؟ اگر این شرایطو نداری نیا سمتش
ولی در کل که وضعیت اشتغال مملکت خرابه، اگر شرایطو در نظر بگیری که واسه مکانیکشم کار نیست.

ولی اگر شرایط عادی بود و مقداری سرمایه هم داشتید برید مکانیک بخونید، خودتونو به دردسرهایی که در مسیر تحصیل رشته معدن وجود دارد نیندازید
معدن که فک کنم باشه یه معدن مس هست + یه کارخونه سیمان که فک کنم اونم مواد اولیه شو از شهر خودمون میاره ، سرمایه هم که صفرر :D
در مورد حقوقش چی ؟ رنجش چقدره ؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
معدن که فک کنم باشه یه معدن مس هست + یه کارخونه سیمان که فک کنم اونم مواد اولیه شو از شهر خودمون میاره ، سرمایه هم که صفرر :D
در مورد حقوقش چی ؟ رنجش چقدره ؟

بیرجند جز استانهای خراسانه قدیمه دیگه؟ کارخونه سیمانش فکر کنم مال دکتر اورعی هستش
ببین، اینکه یه کارخونه سیمان و مس هست دلیل نمیشه کار هم هست! کارخونه سیمان مثلا 20 تا نیرو میخواد که اونا رو هم برداشته! بعد همشم معدنی نیستند! معدن مسشم فکر نکنم بزرگ باشه چون نشنیدم اسمشو ولی اگه معدن بزرگی هست میشه امیدوار بود.

میدونی معدن یه جور عذابه! از همون اول! چون یه رشته ای هست که نه میشه گفت فنی - مهندسیه نه میشه گفت علوم تجربیه! بینابینه واسه همین استاداش معمولا بیسوادن! به خصوص در زمینه های ریاضی و مقاومت مصالحو اینا! بعد کتابهای خوب کم داره و واسه بعضی درسا نداره مثل مکانیک سیالات! شما مجبوری از عمرانیا بخونی، ولی میمونی همشو یادبگیری یا قسمتیشو چون همش لازمت نمیشه! یا مقاومت مصالحش! فردا میخوای واسه ارشد بخونی، نه منابع درست و حسابی هست نه آزمونهای درست و حسابی! چون مثل رشته های مثل عمران و مکانیک اینا جا نیفتاده! اذیتش به خصوص روانی زیاده! چون شما در دانشکده فنی مهندسی درس میخونی ولی ریاضیاتت ضعیفه مقاومتت ضعیفه و ....

در زمینه کار هم اینجوریه! باید بری مناطق خاص دنبال کار بگردی! مشکلات دوری از خانواده و سختی کار و اینا رو باید در نظر بگیری.
معدن خیلی درآمد داره ولی واسه صاحبش و اینکه صاحب معدن بودن هم کار هر کسی نیست ولی یه چیزای دیگه هم هست مثلا من یه روستایی سراغ دارم 3 تا معدن ثبت کرده شاید 500 میلیون فقط با فروششون گیرش بیاد! اینام هست. ولی منی که مثلا اهل روستا نیستمو واسه اینکه دنبال معدن باشم باید خیلی یختیا تحمل کنم وامکام پذیر هم نیست نا امید میشم. من تو استان آذربایجان غربی هستم معدن ستگ تزئینی زیاد داره ولی متاسفانه اکثرا ثبت شدن!
ببین شرایط معدن تو منطقه شما چطوریه. از همین الان برو با استادای گروهتون حرف بزن و ازشون بخواه که صادقانه راهنماییت کنن

amiut

عضو جدید
بیرجند جز استانهای خراسانه قدیمه دیگه؟ کارخونه سیمانش فکر کنم مال دکتر اورعی هستش
ببین، اینکه یه کارخونه سیمان و مس هست دلیل نمیشه کار هم هست! کارخونه سیمان مثلا 20 تا نیرو میخواد که اونا رو هم برداشته! بعد همشم معدنی نیستند! معدن مسشم فکر نکنم بزرگ باشه چون نشنیدم اسمشو ولی اگه معدن بزرگی هست میشه امیدوار بود.

میدونی معدن یه جور عذابه! از همون اول! چون یه رشته ای هست که نه میشه گفت فنی - مهندسیه نه میشه گفت علوم تجربیه! بینابینه واسه همین استاداش معمولا بیسوادن! به خصوص در زمینه های ریاضی و مقاومت مصالحو اینا! بعد کتابهای خوب کم داره و واسه بعضی درسا نداره مثل مکانیک سیالات! شما مجبوری از عمرانیا بخونی، ولی میمونی همشو یادبگیری یا قسمتیشو چون همش لازمت نمیشه! یا مقاومت مصالحش! فردا میخوای واسه ارشد بخونی، نه منابع درست و حسابی هست نه آزمونهای درست و حسابی! چون مثل رشته های مثل عمران و مکانیک اینا جا نیفتاده! اذیتش به خصوص روانی زیاده! چون شما در دانشکده فنی مهندسی درس میخونی ولی ریاضیاتت ضعیفه مقاومتت ضعیفه و ....

در زمینه کار هم اینجوریه! باید بری مناطق خاص دنبال کار بگردی! مشکلات دوری از خانواده و سختی کار و اینا رو باید در نظر بگیری.
معدن خیلی درآمد داره ولی واسه صاحبش و اینکه صاحب معدن بودن هم کار هر کسی نیست ولی یه چیزای دیگه هم هست مثلا من یه روستایی سراغ دارم 3 تا معدن ثبت کرده شاید 500 میلیون فقط با فروششون گیرش بیاد! اینام هست. ولی منی که مثلا اهل روستا نیستمو واسه اینکه دنبال معدن باشم باید خیلی یختیا تحمل کنم وامکام پذیر هم نیست نا امید میشم. من تو استان آذربایجان غربی هستم معدن ستگ تزئینی زیاد داره ولی متاسفانه اکثرا ثبت شدن!
ببین شرایط معدن تو منطقه شما چطوریه. از همین الان برو با استادای گروهتون حرف بزن و ازشون بخواه که صادقانه راهنماییت کنن

من خراسان نیستم استان فارس هستم، فقط دانشگاه بیرجند قبول شدم
با این اوصاف فکر کنم همون مکانیک بهتر باشه
میتونم مثلا یه ترم برم معدن بعد اگه با روحیه م سازگار نبود انصراف بدم ترم 2 رو تو رشته مکانیک(دانشگاه آزاد شیراز) بخونم؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خراسان نیستم استان فارس هستم، فقط دانشگاه بیرجند قبول شدم
با این اوصاف فکر کنم همون مکانیک بهتر باشه
میتونم مثلا یه ترم برم معدن بعد اگه با روحیه م سازگار نبود انصراف بدم ترم 2 رو تو رشته مکانیک(دانشگاه آزاد شیراز) بخونم؟

من همیشه بیرجند را با بجنورد اشتباه میگیریم :)من شرایط دانشگاه آزاد رو نمیدونم که بتونی بری یانه ولی اینو میتونم بگم که با یه ترم نمیشه فهمید که با روحیه ات سازگاه یانه بخصوص که درسهای ترم اول با ترمهای بعدی خیلی فرق داره

amiut

عضو جدید
من همیشه بیرجند را با بجنورد اشتباه میگیریم :)من شرایط دانشگاه آزاد رو نمیدونم که بتونی بری یانه ولی اینو میتونم بگم که با یه ترم نمیشه فهمید که با روحیه ات سازگاه یانه بخصوص که درسهای ترم اول با ترمهای بعدی خیلی فرق داره
شما الان از رشته تون ناراضی هستین؟ + اینکه اگه صاحب معدن نباشیم و فقط تو یه معدن کار کنیم حقوقش چقدره
راسته که میگن حقوق مهندسی معدن بالای 5میلیونه ؟