بازار کار مهندسان مواد (چه سرامیک چه متالورژی)

بازار کار مهندسان مواد (چه سرامیک چه متالورژی)

• نه کار فراونه

رای: 1 11.1%
  • نه ( البته مثل مکانیک و .. نیست)

رای: 3 33.3%
  • تا حدودی

رای: 2 22.2%
  • خیلی زیاد(بدون پ و ...) نمیشه

رای: 1 11.1%
  • تو کارشناسی کار چندانی نیست ولی توی ارشد مشکلی نداره

رای: 2 22.2%

• مجموع رای دهندگان
    9

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من بعد از مدتها پژوهش دیدم با این رشته ها مشکلی ندارم و داره کم کم خوشم میاد
ولی خوب مورد مهم بعدی اینه که بازار کارش چه طوره چونکه:
دیروز نمایشگاه معرفی رشته بود تو علم و صنعت
مواد معرفی نشد(گفتن نماینده نداره) و کسی ما رو به دانشکده اش راهنمایی نکرد(گفتن لیدر هم نداره):mad::mad::biggrin::biggrin:
بالاخره یه سرامیست رو دیدیم باهاش صحبت کردیم خودش این طوری گفت:
(( من اگه الان برگردم و بخوام انتخاب رشته کنم مکانیک شهرستان رو ترجیح میدم.)):razz:
با مشاور صحبت کردم گفت :مواد الان بازار کار تاپی نداره!!!!!!!:cry:
میخوام بدونم واقعا اینا درسته؟:eek::eek:
درضمن من کار ی رو میگم بدوون بند پ و ....:mad:

آخرین ویرایش:

ahmadi-2010

عضو جدید
عزیزم اصلا اینطور نیست که بهت گفتن....
من رشتم مکانیکه و سابقه کار بالایی هم دارم....خیلی رشتم رو دوست دارم ولی تو کار خیلی با رشته شما آشنا هستم و دوستای زیادی هم دارم.....
رشته شما خیلی گستردست و کاربرد فراوونی هم داره....یکی از کارهایی که خیلی با رشته شما ارتباط داره مهندسی جوشه....نه تنها تو ایران بلکه تو دنیا این رشته و این تخصص خیلی پول در میاره.....مخصوصا که تخصصی روش کار بکنی....
اره تا 20 سال پیش کسی خیلی این رشته رو نمی شناخت مثلا برای یه کارخونه ریختگری یه مدیر مکانیک میزاشتن فکر میکردن که مهندس مکانیک از پس همه کارا بر میاد ولی وقتی کارها تخصصی تر شدن دیدن که اطلاعات مهندس مکانیک تو اون زمینه کمه و رفتن سراغ مهندس مواد....
این رشته کم کم جای خودشو باز کرد و الان تقریبا خیلی جا افتاده....
البته من چون عاشق رشتم هستم نمی تونم بگم رشته مکانیک بده....نه هم تو ایران و هم تو خارج رشته من خیلی طالب داره چون خیلی وسیعه ولی مواد هم دست کمی نداره....
بازار کارش هم خیلی بد نیست ولی خب مکانیک هنوز بهتره....

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اصلا اینطور نیست که بهت گفتن....
من رشتم مکانیکه و سابقه کار بالایی هم دارم....خیلی رشتم رو دوست دارم ولی تو کار خیلی با رشته شما آشنا هستم و دوستای زیادی هم دارم.....
رشته شما خیلی گستردست و کاربرد فراوونی هم داره....یکی از کارهایی که خیلی با رشته شما ارتباط داره مهندسی جوشه....نه تنها تو ایران بلکه تو دنیا این رشته و این تخصص خیلی پول در میاره.....مخصوصا که تخصصی روش کار بکنی....
اره تا 20 سال پیش کسی خیلی این رشته رو نمی شناخت مثلا برای یه کارخونه ریختگری یه مدیر مکانیک میزاشتن فکر میکردن که مهندس مکانیک از پس همه کارا بر میاد ولی وقتی کارها تخصصی تر شدن دیدن که اطلاعات مهندس مکانیک تو اون زمینه کمه و رفتن سراغ مهندس مواد....
این رشته کم کم جای خودشو باز کرد و الان تقریبا خیلی جا افتاده....
البته من چون عاشق رشتم هستم نمی تونم بگم رشته مکانیک بده....نه هم تو ایران و هم تو خارج رشته من خیلی طالب داره چون خیلی وسیعه ولی مواد هم دست کمی نداره....
بازار کارش هم خیلی بد نیست ولی خب مکانیک هنوز بهتره....

سپاس
من هنوز نرفتم مواد تازه کنکور دادم و شاید برم:)

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان توجه کنند میتونن به بیش از یه گزینه هم رای بدن;);)

SAKIH

عضو جدید
من فقط یه مطلبی میگم که استاد راهنمامون در مراسم معارفه بهمون گفت رو میگم.
اصلا به فکر استخدام شدن نباشید و فقط به به تاسیس یک شرکت باشد و برای نمونه نام یکی از این شرکت ها رو اورد که سفرشهایی که به این شرکت میشه بیش از توان تولید این شرکته و یکی از محصولات تولیدی آن بیلت است که در صنایع دیگر کاربرد فراوان داره و یا پره های توربین.و درضمن گرایش های این رشته در ارشد بیشتر از سایر رشته های مهندسی است و فناوری نانو یکی از گرایش های ارشد این رشته میباشدکه باز کار تاپی داره.

M.AYDIN

عضو جدید
بازار کار سبزی فروشی بشی بهتر از همه رشته های مهندسیه
والا...

• Like
واکنش ها: A.8

9108

عضو جدید
گشتم نبود نگرد نیست
البته در این تاپیک هم باید خانم و آقا ذکر بشه چرا زیرا! خانما کلا تو متالورژی کار ندارن مگر ....:cool:

بالا