باج گیری دخترا از پسرا، غریزیه!! امروز کشف کردم!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه برام سوال بود که ممد، همکلاسیم چرا این همه خرج دوست دخترش میکنه؟!!
تو دوران دبیرستان، عین گداها می‌افتاد دنبال بچه ها که از هر کدوم یه تیکه از ساندویچش رو بخوره!! زنگ های بعدی، بازم گداگونه دنبال بچه ها بود که خوراکی های دیگشون رو شریک بشه!!
فقط ممد نبود، محمود، میلاد، سامان، علی، حسن،علی اصغر، منوچ!(منوچهر) و یکی دوتای دیگه از کلاس ما که اسمشون یاد نمیاد!!
این ادما هیچوقت چیزی نمیخریدن!! هیچوقت کسی پولی ازشون نمی‌دید... برق، بارون! تگرگ یا افتاب سوزان فرقی نداشت!! اونا پیاده میرفتن خونه، میومدن هنرستان!!

یه بار ممد منو با خودش برد بازار.... رفتیم تو یه مغازه عروسک فروشی یه شاسخین بزرگ 30 تومنی خرید!!! همونجوری برد داد دست دوست دخترش...بعدا یکی دوبار دیدم که میبرتش کافی شاپ و همه چی براش میخره!!

لامصبا همه مثل هم بودن!! خودشون نمیخوردن که بدن دست یه دختر!!!

من همیشه فک میکردم که مامان دخترا، این مامان های شیطون میان به دختراشون سواستفاده از پسرا رو یاد میدن!!

امروز، برا کمک به شوهر خاله‌ام برا کاری دم در خونشون بودم که دیوارشون رو درست کنیم....
چند دقیقه‌ای به استراجت نشسته بودم.....
ایدا، دختر خاله کلاس 4 شایدم 5 ابتدای‌ام همراه خواهر کویچک ترش سوگند، یه تیکه فرش کوچیک پهن کرده بودن با عروسک های مسخره از دخترا و حیوون ها!!
مهسا، دختر همسایه بغلی هم یه فرش کوچیک برا خودش پهن کرده بود... یه سری عروسک حیوون و عروسک یه نوزاد که بهش میگفت بچم!! (جل‌الخالق!! عروسکه پوشک میشد!!)

فرشاشون خونشون بود!! خونه‌ای که یه متر در یه متر هم نبود!!
خلاصه اینا با هم بازی میکردن و به قول معروف میرفتن به خونه‌های هم و خوراکی های هم رو میخوردن و بچه‌ی مهسا رو بغل میکردن و تو 5 دقیقه، 10 بار پوشک بچه‌ی مهسا رو عوض کردن....

اونا تازه اومده بودن تو این محل! مامانش داشت میگفت که اینجا دوستی که پسر باشه نداره..... ارشیا رو میگم....
پسرکی خوشکل با موهای طلائیش که به کناری زده بود، ....اومد... چند لحظه نیگا کرد و بعد سرمایه‌ی بزرگش رو با دستای کوچیکش دراز کرد طرف دخترا....
پیشنهاد بزرگی بود....
بیاین .....با تیله هام بازی کنین....
بعد دوباره جلد ساندیس(همین دلستر ها!!) که پر از تیله بود رو محکم بغل کرد و ملتمسانه و با صدای اروم و جوری که دخترا رو ناراحت نکنه گفت
ولی تورو خودا مواظب باشین گمشون نکنین....

دخترا که هیچوقت نمی‌تونن بفهمن برای یه پسر، تیله هاش درست به اندازه‌ی همه چیزش ارزش داره اونقد هر دونه‌ی تیله‌اش با ارزشه که به خاطرش وا میسته که کتک بخوره تو دعوا!!! اونا خیلی راحت و بی رحم مثل همیشه مثل نمونه‌های بزرگ ترشون برای ارشیا کوچولو شرط گذاشتن...
1- باید بری برا خودت یه فرش بیاری...نمیشه که همش تو خونه‌ی ماها باشی که؟ باید تو هم خونه داشته باشی که ما بیایم پیشت؟
2- باید برای خودت وسایل خونه داشته باشی!! ما بیایم خونه‌ی تو چیکار کنیم؟ با چی بازی کنیم؟ عروسک باید بیاری....
3- ما بیایم خونه‌ی تو چی بخوریم؟ باید بری خوراکی بیاری....

معلومه که ارشیا داشت چیزی با ارزش مثل دست زدن به تیله هاش رو به دخترا میداد، پیشنهاد بی‌شرمانه رو قبول نکرد....
با قیافه‌ای غمگین رفت دم خونه‌ی مبین... در رو زد.... مادر مبین اومد و گفت بچه..مگه بهت نگفتم با مبین من کاری نداشته باش؟ مبین نمیاد بیرون با شماها بازی کنه کثیف میشه و بی تربیت میشه تو کوچه ها... و تق!! در رو بست....

ارشیا دوباره برگشت... اینبار پیشنهاد بسیار بزرگ تری رو ارائه کرد... به هر کدوم از دخترا یه دونه تیله میداد تا بذارن باهاشون بازی کنه... ساندیس رو گذاشت زمین و پیشنهادش رو تکمیل تر کرد... هر کدوم که خودتون انتخاب کنین رو بهتون میدم...

مهسا بازم قبول نکرد... واقعا دلم برا ارشیا سوخت.... دوستی نداشت و دخترای سنگدل حاضر نبودن بذارن بازی کنه!!!!

مامانش که شاهد این ماجرا ها بود و کنار خاله‌ی من نشسته بود، ارشیا رو صدا زد..... قالیچه‌ی کوچیکش رو به ارشیا داد با یه 2 هزار تومنی که بره 4 تا بستنی بیاره و چیپس و پفک....ارشیا خونه اش و خوراکی هاش رو به پا کرد.... خونه‌ای بزرگ‌تر از مال دخترا با خوراکی های متنوع تر از شکلات سنگی و شکلات سنگی و شکلات سنگی!!!!
موبایل مامانش، سوییچ ماشین باباش و یه ماشین کوچولو، همراه با 4 تا تیله‌ی گنده و خوشکل چند رنگ اسباب بازی ارشیا بودن....

تعجب من اینجا بود که اهن پرستا، غریزشون اجازه نداد....سریع خونه‌ی ایدین رو ترک کردن رو ریختن سر ارشیا... شروع کردن به خوردن و بازی کردن.... عروسک هاشون رو اوردن و مهسا بچه‌اش رو داد به ارشیا که بغل کنه!!! اون شد بابای بچه و کلی شادی کرد... تقریبا ایدا و مهسا 3 بار سر اینکه کدومشون خانم و کدومشون خواهر ارشیاست با هم دعوا کردن:eek:

من واقعا مخم سوت کشید... این یکی رو دیگه هیچ مامانی به بچه ها یاد نداد... فقط مامان پسره بود که برای کمک به پسر معصومش، سرمایه گذاری و از خود گذشتگی کرد که بچش بتونه بازی کنه و خوشحال باشه...

واقعا ناراحتی ارشیا موقعی که تیله‌های با‌ارزشش پس زده شد توصیف ناپذیر بود... یعنی اگر کار نداشتم شخصا میرفتم باهاش تیله بازی میکردم....

نمیدونم چرا دخترا اینجورین.... اخه چرا همیشه باید سو‌استفاده کنن؟ چرا باید همش بزنن تو سر پسرا؟ مگه چی میارن تو میدون که پسرا برای با اونا بودن باید این همه هزینه بدن؟؟؟؟

حالا تو هر سنی که میخواد باشه!

nooosh

عضو جدید
من منفی نگر نیستم ها اما فکر نمیکنی بیشتر پسرا از احساسات دخترا سواستفاده میکنن؟ واسه همینم دخترا (اونم یه عده ی خاصی) اینجوری تلافی میکنن .... البته این مربوط به بچه ها نمیشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان خانوما میان بدون اینکه به عمق مطلب فکر کنند جبهه میگیرن و در نهایت چند تا ازین خانومای شکست خورده(عشقی)میان میگن پسرا سر وته یک کرباسن.یادشون رفته باباشونم یه روزی پسر بوده.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
حوصله تحلیل ندارم...کلا خیلی وقته تو این تالار پست نمیدم.....فقط اومدم بگم دست به قلمت فوق العادست!

nooosh

عضو جدید
الان خانوما میان بدون اینکه به عمق مطلب فکر کنند جبهه میگیرن و در نهایت چند تا ازین خانومای شکست خورده(عشقی)میان میگن پسرا سر وته یک کرباسن.یادشون رفته باباشونم یه روزی پسر بوده.

منکه از اون دسته خانما نیستم چون نه جبهه گرفتم!!! نه شکست خوردم, تازه یه دونه خوبووووشو دارم
موافقم همه پسرا مثه هم نیستن اما اغلب دوستیهای الان برپایه سواستفاده-ست چه از لحاظ مالی چه احساسی ,حتی خیلی از دخترا هم هستن همزمان با چند نفر دوست میشنو سر همه هم کلاه میزارن

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتی خیلی از دخترا هم هستن همزمان با چند نفر دوست میشنو سر همه هم کلاه میزارن

دختره با چند تا پسر دوست میشه، ازهمشون شارژ و کادو و خوراکی رایگان میگیره، در عوض هم هیچی حتی گوش شنوای درد و دل هاشون هم نمیده.... بعد پسره داره سو استفاده میکنه؟!!!

حوصله تحلیل ندارم...کلا خیلی وقته تو این تالار پست نمیدم.....فقط اومدم بگم دست به قلمت فوق العادست!

ممنون...نظر لطف شماست...

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منفی نگر نیستم ها اما فکر نمیکنی بیشتر پسرا از احساسات دخترا سواستفاده میکنن؟ واسه همینم دخترا (اونم یه عده ی خاصی) اینجوری تلافی میکنن .... البته این مربوط به بچه ها نمیشه

اکثر دخترهایی که مورد سوء استفاده قرار میگیرن به دلیل آهن پرست بودنشون هست تا آهن رو میبینن مثل داستان همین دوستمون کلا چشماشون به روی واقعیت بسته میشه و مطمئنا پسری هم که صاحب آهن !! هست راه سوء استفاده برای اون خیلی باز تره ...

tanin67

عضو جدید

خیلی عذر میخوام ولی انگار خودتون شکست عشقی خوردین
آخه خیلی دلتون پره

nooosh

عضو جدید
senapse:خب اون پسری که میبینه از رابطه دوستیش راضی نیست و داره ضرر میکنه با دختره بهم بزنه.... کاری نداره که

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر دخترهایی که مورد سوء استفاده قرار میگیرن به دلیل آهن پرست بودنشون هست تا آهن رو میبینن مثل داستان همین دوستمون کلا چشماشون به روی واقعیت بسته میشه و مطمئنا پسری هم که صاحب آهن !! هست راه سوء استفاده برای اون خیلی باز تره ...
;).........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم اما سر این موصوع یادم میاد با یکی از دوستام که این کاره هست ! حالا!

صحبت کردم هزارتا دلیل اورد که دختره بیشتر صرر می کنه!

دلایل عاطفی و افسردگی و... از این شعر و ورا منتها من نظرو قبول دارم در اخر خانومه صرر می کنه

البته کیس پسر حرفمون متفاوت بود و ابن قدرا مظظلوم و... نبود!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه این تفکرات بچگانه و عشق و عاشقیها و شکست عشقیها و .... بعد ازدواج فراموش خواهند شد
فمنیست ترین دخترها بهترین خانه دار و مرد سالارترین پسرها زن ذلیل ترین خواهند بود

شاید الان متوجه نشوید چی گفتم

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تاپیک به تالار مشاوره زیر تالار رفتارها و منش های اجتماعی منتقل شد

زهرا1372

عضو جدید
همه چیزایی که گفتین درسته ولی یادتون نره که همیشه عکس این قضایا هم اتفاق میفته.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی عذر میخوام ولی انگار خودتون شکست عشقی خوردین
آخه خیلی دلتون پره
نه خانم اشتباه برداشت کردید.اینو گفتم چون چند ساله اینجام و تقزیبا میدونم چی به چیه.نمیدونم حرف من چه ربطی به شکست عشقی داشت

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه ماشالا ماشالا دست به قلمتون خیلییییییییی خوبه;)
متن قشنگی بود وقتی خوندم منو برد دوران کودکی خودم وبازیهای خودمون......ولی نمیدونم چرا منم اینقدر تیله هام واسم ارزش داشت:surprised:تازه اون خشگل خشگلاشو به کسی هم نمیدادم میگفتم گم میکنید....دی
اونایی هم که همش شارژ میگیرن و سو استفاده میکنن چون واقعا عاشق نیستن و قصدشون سو استفاده هست و بعدم میزارن ومیرن(البته این نظر منه)

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفته‌ی پیش استاد بهم گفت یا یه متن با خودت میاری، یا سر کلاس نمیای!!
همش هم به خاطر اینکه وقتی داشته درس میداده، چند ثانیه به یکی از سرفصل های کتابی که خودش نوشته و خودش تدریسش میکنه، نگاه کردم و از نظر ایشون این یعنی نگه نداشتن حرمت کلاس!!!!
منم که تو این هفته سرم شلوغ بوده، اینو بر میدارم میبرم ببینم چی میگه! :)...
البته به شدت روی اداب نگارشی و اینا تاکید کرد که هیچ کدوم رعایت نشدن!!....

برام جذاب بود خوندن دوباره‌ی این مطلب... خوشم اومد از خاطره‌ی اون روز! :)...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه این تفکرات بچگانه و عشق و عاشقیها و شکست عشقیها و .... بعد ازدواج فراموش خواهند شد
فمنیست ترین دخترها بهترین خانه دار و مرد سالارترین پسرها زن ذلیل ترین خواهند بود

:redface:واسه چی؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin: خیلی خوب گفتی من ک خیلی فمنیستم:surprised:ولی نمیدنم خانه دار میشم یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا واقعا اینجوریه ؟:|

ولی ما برعکسشو هم دیدیماااا ...

هر کسی که تو موضع ضعف باشه و حس نیاز کنه (حالا از هر لحاظی) امکان داره حاضر شه باج بده ...

و اونی هم که طرف مقابلشه و در موضع قدرت ... اگه بی وجدان باشه باج میگیره ...

فک نمیکنم ربطی به جنسیت داشته باشه ...

parichehr.F

عضو جدید
همه به یه نفر احتیاج دارن که بیشتر از یه عروسک و چنتا تیله باشه
ولی داشتنه اون یه نفر و حفظش به 1001 دلیل بستگی داره
به نظر من این که هرگونه رفتار غیر منصفانه از طرف یه دختر یا پسر صورت میگیره به خاطر محدودیت این روابط در جامعه هست
هرکدوم از دو طرف میدونن که دیر یا زود باید جدا بشن و دل بکنن
پس سعی میکنن هرچه زودتر یه چیزی بردارن و متواری بشن!:smile:

بالا