باتری خودروهای برقی

Geranium

عضو جدید
:que:سلام دوستان. آیا کسی اطلاعاتی راجع به باتری خودروهای برقی داره:que:

X P R E S S

عضو جدید
باطری های معمولی ماشین که به باطری اتمی معروفند و دارای جریان دهی بالاتری نسبت به نوع آب اسیدی هستند(البته کمی)

Geranium

عضو جدید
باطری های معمولی ماشین که به باطری اتمی معروفند و دارای جریان دهی بالاتری نسبت به نوع آب اسیدی هستند(البته کمی)
ممنونم. میشه توضیحات بیشتری بدید؟ این باتری ها چند ولت هستند؟ مدار شارژرشون به چه صورته؟؟

X P R E S S

عضو جدید
ممنونم. میشه توضیحات بیشتری بدید؟ این باتری ها چند ولت هستند؟ مدار شارژرشون به چه صورته؟؟
دوست عزیز بنده اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم ولی تا اونجایی که میدونم ولتاژ 12 ولته که باتری ها با هم موازی میشوند تا جریان دهی بالاتر بره.
اگر ولتاژی بالاتر نیاز باشه از اینورتر استفاده می کنند.
مدار شارژ هم منبع تغذیه سویچینگ با جریان بالا(یه نمونه کوچک همون منبع تغذیه PC ها)

Geranium

عضو جدید
دوست عزیز بنده اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم ولی تا اونجایی که میدونم ولتاژ 12 ولته که باتری ها با هم موازی میشوند تا جریان دهی بالاتر بره.
اگر ولتاژی بالاتر نیاز باشه از اینورتر استفاده می کنند.
مدار شارژ هم منبع تغذیه سویچینگ با جریان بالا(یه نمونه کوچک همون منبع تغذیه PC ها)

سپاس...

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان توجه کنین باتری اتمی ماشین فرق مهمی با باتری معمولی نداره و اونم توش اسید مایع هست و خشک نیست.
جریانش هم فرق اندکی با اونا داره. یکم عمرش بیشتره. اسم اتمی تو تجارت کاربرد داره
اگه هنوز به کمک نیاز دارین من تقریبا همه چی در مورد باتریها میدونم. همینجا توضیح میدم

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام .... من یه مدار ساده دارم ... باتری - کلید - ارمیچر ....دو تا باتری قلمی 1.2 با 1100 امپر ...باتری های قابل شارژ ... مشکلم اینه که فوقش این مدار نیم ساعت روشن در صورتی که من میخوام حداقل دو - سه ساعت حتی بیشتر13 ساعت روشن بمونه ... با این وجود باید چیکار کنم ؟! از چه باتری استفاده کنم ؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام .... من یه مدار ساده دارم ... باتری - کلید - ارمیچر ....دو تا باتری قلمی 1.2 با 1100 امپر ...باتری های قابل شارژ ... مشکلم اینه که فوقش این مدار نیم ساعت روشن در صورتی که من میخوام حداقل دو - سه ساعت حتی بیشتر13 ساعت روشن بمونه ... با این وجود باید چیکار کنم ؟! از چه باتری استفاده کنم ؟

مطمئنید 1100 امپر؟
برای زمان بیشتر باید جریان دهی باتری ها بیشتر باشد.
به نوعی دیگر توان باتری 1.2 ولت بیشتر شود

electro-esmoke

عضو جدید
باطری خودرو :) برای این زمان شما حتما کارسازه . به مولفه ی وات ساعت دقت کنید. موتور ارمیچره؟ چند ولته؟ اگه لازم بود قبلش یه ic رگولاتور بذار.

تو پاساژ امجد یه جایی هست طبقه اولش باطری سفارشی میسازه.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
باطری خودرو :) برای این زمان شما حتما کارسازه . به مولفه ی وات ساعت دقت کنید. موتور ارمیچره؟ چند ولته؟ اگه لازم بود قبلش یه ic رگولاتور بذار.

تو پاساژ امجد یه جایی هست طبقه اولش باطری سفارشی میسازه.
سلام مجدد ... آرمیچر من از همین معمولی هاست که اکثرا برای مدار های ساده مدرسه ای دانش آموزان استفاده می کنند... فک میکنم حدود 6 ولت باشه .... لامپ هم سه ولت در نظر بگیریم ...
با باتری خشک 12 ولت و 7 امپری میشه این مدار چند ساعت روشن نگه داشت ؟

electro-esmoke

عضو جدید
کاملا به نوع باطریتون بستگی داره فرمول مشحصی نداره

مگه اینکه رو باطری نشوته باشه چند ژول هست. مثلا 100j
و بعد با داشتن توان باطری

V ولتاژ بر حسب ولت
I جریان بر حسب امپر
P توان بر حسب وات

و توان مصرف کننده از فرمول

قابل حساب هست

P توان بر حسب وات
W کار بر حسب ژول