ایده و مشاوره برای کنکور ارشد برق 96

Majid Nemo

عضو جدید
سلام .نظرتون درباره ازمونهای ازمایشی چیه؟ حتما باید ثبتنام کنیم؟ من شهرستانیم و خیلی موسسات اینجا نمایندگی ندارن به جز مدرسان و پارسه . و اینکه من از الان میخوام شروع کنم دیر نشده؟ گرایشم کنترل هست نمیدونم چه برنامه ریزی خوبه ؟میشه راهنماییم کنید ممنون

باسلام
اینکه میگین حتما،حتمنی درکارنیست ولی خب طبیعیه که شماممکنه سرنوشتتون عوض بشه چون شرکت کردن توی آزمون هاسطح شمارومیبره بالاتردرپس اون یه کنکورخوب ودرنهایت یه رتبه خوب ویه دانشگاه تاپ؛این خودش یعنی یه سرنوشت خوب!
اینکه ازالان میخوایین شروع کنین هم نه دیرنیست تلاشتونوبایدبیشترکنید!
دررابطه بااین که میگین الان توشهرستانتون مدرسان وپارسه روداریدکه بهترازاین نمیشه مدرسان وپارسه جزبرترین موسسات کشورهستن ولی من بازمیگم مدرسان چون مدرسان رتبه های برتربیشتری داره هرساله خب این خودش یه پوًن مثبته براانتخاب یه موسسه !
موفق باشید

bahar-control

عضو جدید
از دوستان کسی همایش روز جمعه پارسه رو شرکت میکنه ؟ من که حدود 5 ساعتی تا تهران فاصله دارم و واقعا هم تهرانو بلد نیستم . به نظرتون برم یا نرم؟ آیا مفیده و برم خیلی فرق میکنه؟

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه کنکوری های عزیز
امیدوارم منو ببخشین که یه مدت نبودم و نتونستم جوابتون رو بدم
ایشالا خودتون درگیر ارشد میشین میفهمین چقدر سرتون شلوغ میشه
بگذریم
من تا اونجایی که تونستم به پیامهاتون که فرستاده بودین جواب دادم اما اگر سوالی باز هست اینجا می تونید بپرسید که بقیه دوستان هم استفاده کنن
موفق باشید

bahar-control

عضو جدید
سلام دوستان .کلاس های نکته و تست برای چه سطحی از داوطلبای کنکور خوبه؟ اصلا چه چیزایی تو این کلاسای دوروزه آموزش داده میشه؟ اگه مفیده برای شرکت در این کلاسا باید کاملا روی مباحث مسلط بود تا بهره کافی رو ببریم؟

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام دوستان .کلاس های نکته و تست برای چه سطحی از داوطلبای کنکور خوبه؟ اصلا چه چیزایی تو این کلاسای دوروزه آموزش داده میشه؟ اگه مفیده برای شرکت در این کلاسا باید کاملا روی مباحث مسلط بود تا بهره کافی رو ببریم؟
سلام،کلاسهای نکته و تست بیشتر حالت جمع بندی داره و بنظرم برای مطلبی خوبه ک تسلط 70 درصدی روشون دارید وگرنه چندان بازدهی نداره،معمولا تو این کلاسها یه مرور بسیارسریع و نکاتی ک از یه مطلب شاید مورد نظر طراحهای کنکور باشه مورد توجه هستن،بنظر من اگر تسلط لازم رو ندارید وقتو هزینه روی این کلاسها نذارید. موفق باشید.

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام به همه دوستای گلم

من امسال ارشد قدرت شهید بهشتی رو قبول شدم
تو مدتی که واسه ارشد میخوندم از یه مشاور خوب کمک میگرفتم
به همه نوع مشکلی برمیخوردم تو جلسات مشاوره گروهی خیلی از سوالات رو بچه ها مطرح میکردن و مشاور کمک میکرد
من تو این مدت خیلی چیزا یاد گرفتم
الان میخام واسه کسایی که میخان امسال شرکت کنن با کمال میل اگه خواستن این تجارب رو در اختیارشون بذارم و هر کمکی از دستم برومد براشون انجام بدم
هر سوالی که داشتین تو این تاپیک مطرح کنید از تجارب دوستان دیگه هم میتونیم در صورت تمایل استفاده کنیم
امیدوارم بتونین یه دانشگاه خوب قبول شین

با سلام خدمت دوست گرامی و همشهری
عاقا من یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنی
خبر داری روزانه الک و مخابرات شهید بهشتی امسال تا چه رتبه ای قبول شدن؟
من شریف و تهران نیارم تصمیم دارم شهید بهشتیرو بزنم میگن فضایه دانشگاهش سبزه زاز و ایناش زیاده و جاشم جایه خوبیه(اولویتم فضایه دانشگاهه تا اعتبارش:biggrin: )
درکل میخوام بدونم کدوم دانشگاهه تهران داخلش با صفا تره و گیر بازارش کمتره :D (خودم تاحالا تهران نیومدم بلد نیستم:biggrin: )
مثلا راجبه امیر کبیر شنیدم مثه دبیرستانه داخلش
دوستان دیگرم اطلاعاتی دارن منتظر یاریشان هستیم

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،کلاسهای نکته و تست بیشتر حالت جمع بندی داره و بنظرم برای مطلبی خوبه ک تسلط 70 درصدی روشون دارید وگرنه چندان بازدهی نداره،معمولا تو این کلاسها یه مرور بسیارسریع و نکاتی ک از یه مطلب شاید مورد نظر طراحهای کنکور باشه مورد توجه هستن،بنظر من اگر تسلط لازم رو ندارید وقتو هزینه روی این کلاسها نذارید. موفق باشید.
سپاس...

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوست گرامی و همشهری
عاقا من یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنی
خبر داری روزانه الک و مخابرات شهید بهشتی امسال تا چه رتبه ای قبول شدن؟
من شریف و تهران نیارم تصمیم دارم شهید بهشتیرو بزنم میگن فضایه دانشگاهش سبزه زاز و ایناش زیاده و جاشم جایه خوبیه(اولویتم فضایه دانشگاهه تا اعتبارش:biggrin: )
درکل میخوام بدونم کدوم دانشگاهه تهران داخلش با صفا تره و گیر بازارش کمتره :D (خودم تاحالا تهران نیومدم بلد نیستم:biggrin: )
مثلا راجبه امیر کبیر شنیدم مثه دبیرستانه داخلش
دوستان دیگرم اطلاعاتی دارن منتظر یاریشان هستیم
سلام همشهری
عرضم به حضورتون راستش من فقط از بچه های قدرت خبر دارم چون جای برگزاری کلاسهای قدرت با بقیه گرایشها جداست اما اگه کسی رو دیدم براتون میپرسم
از نظر فضا و اینا باید بهتون بگم فکر نکنم هیچکدوم از دانشگاههای تهران فضاش به خوبی بهشتی باشه میتونی عکسهاش رو ببینی من خودم امیرکبیر هم رفتم یه ساختمون بسیار بزرگ با فضای سبز محدود اما خب بهشتی ولنجک هستش که یکی از مناطق خوب تهران هستش فقط در مورد گرایش قدرت باید بگم محل برگزاری کلاسها پردیس فنی مهندسی بهشتی هستش که از بهشتی دوره که البته اونم مث جنگل میمونه و رودخونه داره توش ...:)
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام همشهری
عرضم به حضورتون راستش من فقط از بچه های قدرت خبر دارم چون جای برگزاری کلاسهای قدرت با بقیه گرایشها جداست اما اگه کسی رو دیدم براتون میپرسم
از نظر فضا و اینا باید بهتون بگم فکر نکنم هیچکدوم از دانشگاههای تهران فضاش به خوبی بهشتی باشه میتونی عکسهاش رو ببینی من خودم امیرکبیر هم رفتم یه ساختمون بسیار بزرگ با فضای سبز محدود اما خب بهشتی ولنجک هستش که یکی از مناطق خوب تهران هستش فقط در مورد گرایش قدرت باید بگم محل برگزاری کلاسها پردیس فنی مهندسی بهشتی هستش که از بهشتی دوره که البته اونم مث جنگل میمونه و رودخونه داره توش ...:)
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

کمک کردی رفیق
دستتم درد نکنه
تو رازی کرمانشاه حسابی کوهه فرخ شادو دیدیم(بسمونه دیگه):biggrin:
الان دعا کن مام امسال قبول بشیم بیایم تو همون جنگل و لبه همون رودش گذر عمر ببینیم:D

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک کردی رفیق
دستتم درد نکنه
تو رازی کرمانشاه حسابی کوهه فرخ شادو دیدیم(بسمونه دیگه):biggrin:
الان دعا کن مام امسال قبول بشیم بیایم تو همون جنگل و لبه همون رودش گذر عمر ببینیم:D
ایشالا دوست عزیز
چیز غیر قابل دسترسی نیست فقط یه کم همت و تلاش می طلبه
ای مارمیولکیشه گردیده ولی بکه مرداریو کردی:D

fjfj

عضو جدید
ایشالا دوست عزیز
چیز غیر قابل دسترسی نیست فقط یه کم همت و تلاش می طلبه
ای مارمیولکیشه گردیده ولی بکه مرداریو کردی:D

اقا شاعر می گه:

مارکو برای ما چه آورده ای

مارکو: یک کتاب تست که سالیان دراز است همه از رویش می زنند و به کم پشت بودن موی سر هم کمک می کند.

(برای رفع خستگی :surprised:)

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام ....
لطفا متناتون رو همراه ترجمه قرار بدید تا ما هم استفاده کنیم با تشکر:)

uchiha_keyvan

عضو جدید
باسلام ....
لطفا متناتون رو همراه ترجمه قرار بدید تا ما هم استفاده کنیم با تشکر:)

چیزه خاصی نبود(درد و دل دو همشهری حوله محور آزاد سازی اون مارمولکه تو دسته من بود:biggrin: )
ازین پس به احترام همه جایه ایران سرایه من است میزنیم رو پارسی;)

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام
ببخشید یه سوال از حضورتون داشتم باتوجه به این که گرایشتون هم قدرت هست مغناطیس رو چطور باید خوند؟آیا کنار گذاشتن درسی مثل مغناطیس (یا هر درس دیگه ای )درسته یا اگه شده کامل خونده نشه بازم بخونیمش؟
خیلی ممنون از ایجاد این تایپک.

uchiha_keyvan

عضو جدید
با عرض سلام
ببخشید یه سوال از حضورتون داشتم باتوجه به این که گرایشتون هم قدرت هست مغناطیس رو چطور باید خوند؟آیا کنار گذاشتن درسی مثل مغناطیس (یا هر درس دیگه ای )درسته یا اگه شده کامل خونده نشه بازم بخونیمش؟
تا رفیقمون میاد من جواب بدم
حدف کردنه یه درس تو کنکور بستگی به این داره که شما تو چند درس به تسلط نسبی رسیدین
یعنی اگه مثلا تا الان 5 درس از هفتارو تقریبا مسلط هستین قطعا پیشنهاد میکنم که مغناطیسم تو این 3 ماه بخونین که بدونه شک امکانه به تسلط رسیدن توش وجود داره (اینقدم از مغناطیس و کنترل نترسین خودمون سختش کردیم وگرنه قابل فهمن)
اما اگه تو مابقی دروس هنوز به تسلط بالا نرسیدین تحت هیچ عنوان سراغه مغناطیس یا درس جدید دیگه ای نباید برید و بهتره همون تایمو بذارید رو مرور درسایی که خوندیدن که نکته هایه بیشتری ازش در بیارین( به قولی بهتره 3 تا درسو مسلط بخونین تا اینکه 5 درسو نیمه کاره بخونین)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام

با سلام
همانطور که اشاره شد در دو درس مغناطیس و کنترل این سوال اشتباه است که چه مبحثی بخونم چی رو نخونم!
به عنوان نمونه دو تست اندوکتانس در مغناطیس سال94 ارائه شده که اگر انالیز برداری یا حتی میدان داخل کابل یا حتی نحوه شار حساب کردن یا.. بلد نباشید نیتونید پاسخ دهید.
مغناطیس درس سختی نیست حتی شاید راحت تر از کنترل و حتی شیرین تر .
اگر امسال قراره کنکور بدید این درس رو رها کنید .اگر سال96قصد دارید بخونید.
موید باشید

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام
سلام
فکر کنم در پستهای قبلی در مورد درس مغناطیس بحث کردیم
اما باید بگم البته این نظزر من هستش درس مغناطیس دو حالت داره که شما می تونید بخونید اگر نه که یک ریسک بالاست خوندن و وقت گذاشتن واسه این درس
اول اینکه توی این درس اینقدر شما مسلط باشین که حتی اگه سوالای بسیار دشوار اومد که معمولا هم میاد شما مشکلی نداشته باشین
دوم اینکه شما بخاین ی رتبه خیلی خوب بیارین مثلا زیر 30 و اینا که در اینصورت ناچار به خوندن درس مغناطیس که نه همه درس ها هستین
کنار گذاشتن یه درس بستگی به انتظار شما و توان شما داره البته خیلی ها بودن با درس های کم تونستن رتبه خوب بیارن اما باید اونقدر تسلط داشته باشین که اگه اون درسهایی رو که دارین میخونین بتونین یه حداقل توشون داشته باشین
بذارین یه مثال براتون بذارم
تو ازمونهایی که من شرکت میکردم همیشه ماشین رو منفی میزدم یا حداکثر ده درصد میزدم کلافه شده بودم چون واقعا ماشینم عالی بود تو خونه خیلی خوب تست میزدم اما در عوض درس مدار رو همیشه بالای 50 میزدم
اما تو روز کنکور دفترچه رو که بهمون دادن کلی اعصابم بهم ربیخت که روی درس مدار من خیلی حساب باز کرده بودم اما اونجور که خواستم نشد اما اینجا مهمترین چیز این بود که من به قدری مدار رو خوب خونده بودم که با وجود سختی مدار در ازمون بازم تونستم درصد نسبتا خوبی حدود 40 درصد بزنم و دفترچه دوم رو که دادن دیدم سوالای ماشین خیلی راحتتره و فهمیدم که چه خوب از اون ور من مدار رو بد نزدم و از این ور ماشین رو میتونم خوب بزنم که ماشین رو حدود 60 زدم
میخام بگم شما اگه میخاین چندتا درس اصلی رو بخونین باید نبود اون یکی درسها رو با تسلطتون جبران کنید
نمیخام زیاد گیجتون کنم فعلا همینقدر فک کنم کافی باشه

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا رفیقمون میاد من جواب بدم
حدف کردنه یه درس تو کنکور بستگی به این داره که شما تو چند درس به تسلط نسبی رسیدین
یعنی اگه مثلا تا الان 5 درس از هفتارو تقریبا مسلط هستین قطعا پیشنهاد میکنم که مغناطیسم تو این 3 ماه بخونین که بدونه شک امکانه به تسلط رسیدن توش وجود داره (اینقدم از مغناطیس و کنترل نترسین خودمون سختش کردیم وگرنه قابل فهمن)
اما اگه تو مابقی دروس هنوز به تسلط بالا نرسیدین تحت هیچ عنوان سراغه مغناطیس یا درس جدید دیگه ای نباید برید و بهتره همون تایمو بذارید رو مرور درسایی که خوندیدن که نکته هایه بیشتری ازش در بیارین( به قولی بهتره 3 تا درسو مسلط بخونین تا اینکه 5 درسو نیمه کاره بخونین)

با سلام
همانطور که اشاره شد در دو درس مغناطیس و کنترل این سوال اشتباه است که چه مبحثی بخونم چی رو نخونم!
به عنوان نمونه دو تست اندوکتانس در مغناطیس سال94 ارائه شده که اگر انالیز برداری یا حتی میدان داخل کابل یا حتی نحوه شار حساب کردن یا.. بلد نباشید نیتونید پاسخ دهید.
مغناطیس درس سختی نیست حتی شاید راحت تر از کنترل و حتی شیرین تر .
اگر امسال قراره کنکور بدید این درس رو رها کنید .اگر سال96قصد دارید بخونید.
موید باشید
سپاس دوستان گلم

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نظرتون چیه یه گروه توی تلگرام درست کنیم همه بتونن راحتتر دسترسی داشته باشن؟

pomad

عضو جدید
سلام . متشکر بابته حسه اتنقال تجاربتون . لطف کنین منابع و رتبه ی کنکوری خودتون . مدیریت زمان سر جلسه و هر اطلاعاته اصلی و حاشیه ای ک حس میکنین کمکی میتونه ب دوستان بکنه رو در اختیارمون بزاریم . ممنون موفق باشید.;)

fjfj

عضو جدید
سلام . متشکر بابته حسه اتنقال تجاربتون . لطف کنین منابع و رتبه ی کنکوری خودتون . مدیریت زمان سر جلسه و هر اطلاعاته اصلی و حاشیه ای ک حس میکنین کمکی میتونه ب دوستان بکنه رو در اختیارمون بزاریم . ممنون موفق باشید.;)

سلام
یه تبریک برای این که معلومه اسکافیلد رو دیدی (فرار از زندان برای 4 سال پیش بود ولی خیلی قشنگ بود)

pomad

عضو جدید
سلام اتفاقا منم همون 4 ساال پیش ی پروفایل درست کردم از همون موقع هم عکسمو بروز نکردم.:cap:

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مشخصات رتبه و درصدها توی تاپیک نتایج هست
منابع هم فکر کنم من قبلا اعلام کردم
این چیزهایی که من میگم جنبه تجربی فقط دارن دوست گلم
همه منابعی که من استفاده کردم از کتابهای مدرسان شریف بود
توصیه میکنم درسهای بررسی مدار و ماشین این انتشارات رو از دست ندید خیلی خوبن
در مورد سرجلسه هم فعلا کمی زوده ایشالا به وقتش در موردش حرف میزنیم
اطلاعات حاشیه ای که خیلی زیادن اما باید پیش باید که من بتونم بهتون بگم
موفق باشین

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه تبریک برای این که معلومه اسکافیلد رو دیدی (فرار از زندان برای 4 سال پیش بود ولی خیلی قشنگ بود)
منم دیدمش
اما الان اصلا وقت این کارا نیست حساس ترین لحظه های کنکور همین چند ماه اخره:)

بالا