ایجاد فرم جستجو

Runny

عضو جدید
با سلام
من مشخصات تعداد زیادی مقاله را در Access وارد کرده ام حال می خوام فرمی (form) ایجاد کنم که بتوانم بین مقالات جستجو کنم یعنی همان کاری که با Advanced filter/sort می شود انجام داد. مثلا در قسمتی از فرم سال انتشار را وارد کنم در قسمتی دیگر نام مولف و ... و نتایج جستجو نمایش داده شود. چطور باید این کار را انجام بدهم؟ از دوستان اگر کسی راهنمایی کنه ممنون می شوم.
با تشکر

iaidin

عضو جدید
با سلام
من مشخصات تعداد زیادی مقاله را در Access وارد کرده ام حال می خوام فرمی (form) ایجاد کنم که بتوانم بین مقالات جستجو کنم یعنی همان کاری که با Advanced filter/sort می شود انجام داد. مثلا در قسمتی از فرم سال انتشار را وارد کنم در قسمتی دیگر نام مولف و ... و نتایج جستجو نمایش داده شود. چطور باید این کار را انجام بدهم؟ از دوستان اگر کسی راهنمایی کنه ممنون می شوم.
با تشکر
دوست عزیز کافیه ریلیشن ها را به درستی تعیین کنید و با قرار گرفتن فیلدهای مربوطه در فرم خود اکسس این کار را برای شما به صورت اتوماتیک انجام میده

ali012

عضو جدید
با سلام
با تشکر

از combo مي توانيد استفاده كنيد

موسی ناصری

عضو جدید
سلام
باید در قسمت view code فرمتون یه query بنویسید و نتیجه رو در record source فرمتون نشون بدید. در زیر کد مربوطه نوشته شده است که این کد رو برای دکمه جستجو می نویسید.
public sub jostego_click()
dim sql as string
sql="select * from نام جدول
where sale_enteshar='"& form_jostejo.saleenteshar.tex&'"
form_jostejo.recordsource=sql
end sub
اگر دستور بالا رو بدرستی بنویسید وقتی روی دکمه جستجو کلیک کنید اطلاعات در فرم بر اساس آیتمی که در باکس مربوط به سال انتشار ثبت شده نمایش داده می شود

179

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نمونه فایلتو بذار تا برات درستش کنم