ایا میتونم

alone in rain

عضو جدید
سلام بچه ها.من تا حال خوب درس نمیخوندم.ترم قبل مشروط شدم .ولی حالا تصمیم گرفتم خوب درس بخونم. اینکار رو هم میکنم .اما فکر کردن به گذشته داره داغونم میکنه.خیلی دوست دارم بتونم ارشد یه دانشگاه خوب درس بخونم.مثلا تهران اما نا امیدم.ترم سه هستم ولی نمیدونم چرا اینطوری شدم.کمک کنید.

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.من تا حال خوب درس نمیخوندم.ترم قبل مشروط شدم .ولی حالا تصمیم گرفتم خوب درس بخونم. اینکار رو هم میکنم .اما فکر کردن به گذشته داره داغونم میکنه.خیلی دوست دارم بتونم ارشد یه دانشگاه خوب درس بخونم.مثلا تهران اما نا امیدم.ترم سه هستم ولی نمیدونم چرا اینطوری شدم.کمک کنید.

سلام دوست عزيز
همين كه تصميم گرفتين جبران كنين و مصمم شدين نصف راه رو رفتين . حالا فقط بايد شروع كنين اولين قدم رو بردارين. به خدا توكل كنين و با برنامه ريزي درست و كمك گرفتن از دوستاني كه جلو تر هستن خودتون رو به هدف بالاتون برسونين.
ولي اينو بدونين كه بزرگترين گناه نا اميديه. پس اميد داشته باشين ، شروع كنين و به خدا توكل كنين. ان شاالله كه خدا خودش مسير رو براتون هموار ميكنه. يكي از دوستان من هم اوايل سر مسائلي درس نخوند و مشروط شد اما تصميم قطعي و درست گرفت و الان جزء 3 نفر اول گرايششونه.
حالا ديگه غصه نخورين تا با انگيزه شروع كنين. هر جا هم كمك خواستين من شخصا حاضرم كمكتون كنم. مسلماً دوستان ديگه هم كمكت ميكنن.
موفق باشين

mavad_eng

عضو جدید
سلام بر شما.
بنظر بنده در دانشگاه خوب درخشیدن و در کنکور رتبه خوب آوردن دو تا مقوله ی جداست. هرچند که میشه هر دو با هم باشند اما کاملا هم میشه از هم جدا باشند.
اگه می خواید رتبه ی کنکور خوب بیارید توصیه من اینه که از همین حالا دروسی که مربوط به کنکوره هر ترمی که ارایه میشه هم واسه نمره بخونید و هم واسه کنکور.
هم مفهوم اونها رو درک کنید که نمره ی خوبی بیارید و هم تست های کنکور رو بزنید.
البته تست زدن رو رها نکنید و تا آخر تحصیل ادامه بدید هر سال هم تست های جدید رو بزنید.
موفق باشید;)

مطهره محسنی

عضو جدید

سلام. نظرات دوستان واقعا خوب بود. یک نکته مهم و امیدوارکننده اینه که قبولی تو کنکور ارشد، معدل بالا تو دوره کارشناسی نمیخواد. درسته اگه معدبتون بالا باشه راحت تره ولی با یکم تلاش مطمئنا به هدفتون می رسید.
موفق باشید

2276417

کاربر فعال
ببین عزیزم همه یک استعداد دارن ولی همه از استعدادشون استفاده نمیکنن.مثلا خودم همیشه ریاضی رو کم میگرفتم چون ضعیف بودم ولی ترم4 در دانشگاه آزاد یزد دومین نمره کلاس رو گرفتم در بین بچه های ریاضی با اینکه پایه ما فنی بوده و با بچه های ریاضی وارد دانشگاه شدیم. وقتی شما سر سفره نهار نشستید قبل از صرف نهار حرف فردا صبحونه رو پیش میکشید.برادر من فکرتو متمرکز بکن تو میتونی این شعار نیست این واقعیته . کسی که به بالا بالا ها پیشاپیش فکر میکنه مثل ضرب المثل ژاپنی هاست که میگن (گنده گنده راه رفتن سبب پاره شدن شلوار میشود.)آهسته حرکت کن تابتونی جلوی پاتو ببینی. دانشگاهملاک نیست مهم بار علمیه که با خودت همسفر میکنی

بالا