اگه مهندس کشتی داریم بیاد اینجا برای همکاری

نینانای

عضو جدید
سلام

اگه مهندس کشتی یا علاقه مند داریم بیان خودشونو معرفی کنن :)...خوشحال میشیم !!!

:w27:

( من این تاپیکو قبلا یه جا دیگه زده بودم... ولی چون بچه زیاد اونجا نمیرن : دیده نشد و

مظلوم واقع شد !!! :whistle: )

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
مریم جان من اونجا هم بهت گفتم هر کاری بتونم انجام میدم.
اونجا که زده بودی بچه ها شاید ندیده باشنش.
اینجا ایشالا میان کمک می کنن.
موفق باشی.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيناناي از من ناراحت نشو من جدا رفتم راجب رشتت تحقيق كردم رشتتون خيلي خوبه خيلي پول توه بازار كارشم عالي فقط بيشتر روي دريا و دور از خونواده ميشي حقوقشونم به دلار ميدن كه به پول ما حدودا 5-6 ميليون ميشه ولي اگه واقعا علاقه داري و شرايطشو پذيرفتي بهت تبريك ميگم ولي واقعا قبول كن كه خيلي سخته فكر كنم 4ترمتم بايد توي بندر عباس بگذروني؟

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ی فوق لیسانسش رو پیدا کردم! رشته مهندسی معماری کشتی داریم ولی هنوز کارشناسی اش رو نگفتید؟

a_chasebi

عضو جدید
سلام
کارشناسی توی دانشگاه پلی تکنیک مهندسی دریا-کشتی سازی و توی دانشگاه شریف

مهندسی مکانیک - کشتی سازی است . شاید جای دیگه هم داشته باشه .مثل دانشگاه

خلیج فارس بوشهر . ولی مطمئن نیستم:)

mrm246

عضو جدید
سلام
من رشته مهندسي دريا -- گرايش كشتي سازي
روزانه در چابهار قبول شدم...;)
ميخواستم در مورد اين رشته و آينده شغلي اون يك توضيح مختصري بديد بي زحمت...
با تشكر فراوان :gol:

massod

عضو جدید
سلام

سلام

من تازه با این فروم آشنا شدم - مهندسی کشتی هستم.:)

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه لطفا در مورد رتبه کنکور که لازم هست برای این رشته هم بگید و ...ایا مثل مهندسی کشتی صنعت نفت هست؟!چون من تقریبا یکی از اشناها مهندسی کشتی نفت کش هست البته تا چند وقت دیگه کاپیتان میشه اما فکر میکنم مهندسی کشتی سازی بخش های بیشتری تا تجاری رو هم پوشش بده وابسته به ...
اگر یکم توضیح بدید سپاسگذار میشم

romaisa

عضو جدید
سلام
من دانشجوی دختر کشتی سازی خلیج فارس بوشهرم.الان ترم4ام.رشته بسیبار خوبیه. دخترها خیلی فعالند . بازار کارش هم در بوشهر خوبه.اداره بندر ،ایران صدرا،کارخانه شهید محلاتی،... ساعت کاری در صدرا بالاست و حقوقش زیاد نیست ولی شرکت معتبریه و همه فقط برای سابقه کاریشون چند سال اول را اونجا می گذرانند.

romaisa

عضو جدید
درود
آمدم خویشتن را معرفی کنم.دانشجوی دختر، ترم 4 کشتی خلیج فارس بوشهر هستم . فعالیتمان باید در چه زمینه ای باشد .

milad3

عضو جدید
نيناناي از من ناراحت نشو من جدا رفتم راجب رشتت تحقيق كردم رشتتون خيلي خوبه خيلي پول توه بازار كارشم عالي فقط بيشتر روي دريا و دور از خونواده ميشي حقوقشونم به دلار ميدن كه به پول ما حدودا 5-6 ميليون ميشه ولي اگه واقعا علاقه داري و شرايطشو پذيرفتي بهت تبريك ميگم ولي واقعا قبول كن كه خيلي سخته فكر كنم 4ترمتم بايد توي بندر عباس بگذروني؟

نه دوست عزیز این طوری هم نیست

هم روی کشتی و هم بیرون کشتی کار داره

بیرون کشتی یکی از کاراش مثل مهندس ناظر ساختمونه که باید نظارت داشته باشه روی ساخت کشتی
و یکی دیگش اینه که از کشتی ها بازدید میکنن و بهشون درجه میدن مثل هتل ها که درجه بندی میشن :cool:

milad3

عضو جدید
من دانشجوی رشته کشتی سازی دانشگاه خلیج فارس بوشهر هستم :)

امیدوارم بتونم کمکی کنم :cool:

abbas asali

عضو جدید
سلام من ورودی جدید کشتی سازی هستم مهندسی گاز نیز قبول شدم نمی دونم تغییر رشته بدم یا نه اگه میتونید کمکم کنید ممنون

sayanbehtash

عضو جدید
سلام من افسردوم کشتی های فوق سنگین هستم
چندین دفعه از حوزچه های ساخت و تعمیر کشتی دیدن کردم
باید بگم که متاسفانه خیلی در این زمینه عقبیم
یه مقدار اطلاعات در این زمینه دارم که حاضرم با کمال میل در اختیار علاقه مندان این رشته بذارم

zeinab_farbehi

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ارشد مهندسی معماری کشتی دانشگاه امیر کبیرم.
نمی دونم منظور شما از مهندسی کشتی، همون کشتی سازیه یا دقیقا مهندسی کشتی؟
4 سال پیش تو دانشکده ی ما اسم این گرایش به گوش ما هم خورد و از بچه هایی که کشتی سازی قبول شده بودند، ورودی گرفت.( با امضاء یه فرم از کشتی سازی به کشتی تغییر گرایش دادن)
اطلاعات عمومیم در این گرایش بد نیست. چند واحدی هم تو کارشناسی باید دربارش پاس می کردیم.
اما مطمئنا گرایش خودمو بیشتر میشناسم!
باعث تاسفه که در انجمن مهندسین ایران!!! خبری از این رشته ی سرنوشت ساز برای کشورمون نیست. در اهمیتش همین بس که حدود 2/3 مرزهای ایران رو مرزهای آبی تشکیل میدم.
در نهایت، آمادگیمو برای هر کمکی که از دستم بر بیاد اعلام می کنم :)
موفق و پیروز باشین.

zeinab_farbehi

عضو جدید
سلام
شرایط زیادی تعیین کننده ی انتخاب بین دو گزینس. با این اطلاعاتی که شما ارائه دادین میتونم این راهنمایی ها رو بتون بدم.
من رشته مهندسی گاز رو اصلا نمیشناسم ولی از اسمش پیداست که زیر مجموعه ی شیمیه. کشتی سازی کاملا رشته ی مکانیکیه. این تفاوت بزرگ میتونه شما رو روی علاقتون متمرکز کننده. ببینین تو دبیرستان شیمی رو بیشنر دوست داشتین یا بخش های مکانیکیه فیزیک رو؟ همین میتونه خیلی کمک کنه.
با شرایطی که کشور مون داره، به نظر می رسه هر دو رشته آینده ی کاریه خوبی هم دارن. هر دو بازار کاری متمرکز در شهر های خاص دارن. هر چند که کار در شهر های غیر خاص هم پیدا میشه. مثلا یه کشتی ساز تو شهرهای ساحلی بهتر میتونه کار کنه.( منظورم از بهتر بازه ی انتخابه. چون انقدر کمبود مهندس در این رشته هست که بیکار نمونه کسی!) اما تو شهر های غیر ساحلی مثل اصفهان و شیراز و حتی تهران هم میتونه کار پیدا کنه. به نظر میاد میشه این مطلب رو به مهندسیه گاز هم بسط داد.
امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه.
موفق و پیروز باشی :)

morteza55

عضو جدید
کشتی سازی

کشتی سازی

:)اگر واقعاً به کشتی سازی علاقه داری می تونی بری کره جنوبی که رتبه اول در زمینه کشتی سازی را در جهان داره.

Fariba.H.86

عضو جدید
سلام
من دانشجوي كشتي سازي دانشگاه خليج فارس بوشهرم.از دوستان كشتي سازي دعوت بعمل مي آورم كه همكاري خويش را با اين حقير براي ارتقا نام اين رشته در كشور مبذول فرمايند.در پيام هاي بعدي نوع و زمينه فعالييت ها را حضور دوستان عزيز عرض مي نمايم.
متشكرم

spring_7348m

عضو جدید
سلام من مهندسی کشتی سازی هستم مایل به همکاری هم هستم.ولی مشکل اینه که همه دارن تو سر رشته میزنن.اگه قرار بر اینه که باید بگم با شرایط الان بیکاری واسه همه رشته ای هست میشه همه رشته هارو خار کرد.من به شخص سال اینده ارشدم رو میخوام سازه عمران امتحان بدم اینم میدونم که عمرانم بیش از حد شده در حال حاضر هر رشته ای که دانشگاه ازاد داشته باشه زیاد شده بازم صد رحمت که کشتی ازاد نداره.به هر حال اینو میگم واسه هر رشته ای باید تلاش کنی:cry:گذشت زمانی که کار میومد دم در التماس مهندس میکردن همه رشته ها در حال نابودیه

milad3

عضو جدید
سلام من مهندسی کشتی سازی هستم مایل به همکاری هم هستم.ولی مشکل اینه که همه دارن تو سر رشته میزنن.اگه قرار بر اینه که باید بگم با شرایط الان بیکاری واسه همه رشته ای هست میشه همه رشته هارو خار کرد.من به شخص سال اینده ارشدم رو میخوام سازه عمران امتحان بدم اینم میدونم که عمرانم بیش از حد شده در حال حاضر هر رشته ای که دانشگاه ازاد داشته باشه زیاد شده بازم صد رحمت که کشتی ازاد نداره.به هر حال اینو میگم واسه هر رشته ای باید تلاش کنی:cry:گذشت زمانی که کار میومد دم در التماس مهندس میکردن همه رشته ها در حال نابودیه

علت این مشکل الکی شدن مدرک هاست و اینکه هرکس با پول میره مدرک میخره

البته توهین به دانشگاه آزاد تلقی نشه من خودم آدمای باسوادی رو توی آزاد سراغ دارم اما خوب خیلیاشونم میرن اونجا تفریح

romaisa

عضو جدید
سلام
کارشناسی توی دانشگاه پلی تکنیک مهندسی دریا-کشتی سازی و توی دانشگاه شریف

مهندسی مکانیک - کشتی سازی است . شاید جای دیگه هم داشته باشه .مثل دانشگاه

خلیج فارس بوشهر . ولی مطمئن نیستم:)

دانشگاه خلیج هم این رشته رو داره از این به بعد مطمئن باش.:razz::razz:

romaisa

عضو جدید

سلام
دقیقا حرف دل من و خیلی های دیگه رو زدی.
همین که آزاد رشته ای بنام مهندس دریا-کشتی سازی رو نداره خودش یه افتخاره.
;)

romaisa

عضو جدید
:)اگر واقعاً به کشتی سازی علاقه داری می تونی بری کره جنوبی که رتبه اول در زمینه کشتی سازی را در جهان داره.

چرا اطلاعات دروغ میدی مردم؟!!!!!!!!!
اگه کره اوله اونوقت هلند و کانادا و فرانسه و انگلیس چندمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

navalarc

عضو جدید
سلام دوستان.خوبيد؟
اينكه كشتي سازي چيه و فارغ التحصيلان اون به كجا ميرن بحثيه طويل و از حوصله اين تاپيك خارجه.
يادمه تو يه تاپيك ديگه در مورد رشته مورد نظر و دانشجويان اون بحثي داشتيم اما نيمه تمام ماند.
من ميتونم به موارد ذيل به عنوان شاخه هائي كه دوستان عزيز ميتونن پس از فارغ التحصيلي -در اونها مشغول بشوند اشاره كنم:
1-تدريس در هنرستانهاي فني
2-مشغوليت در موسسات رده بندي
3-كارخانه هاي دولتي و خصوصي مربوط به ساخت(ساخت بدنه-ساخت تجهيزات)
4-طراحي و ساخت(بدنه - تجهيزات اعم از شافت و پروانه،گيربكس-فندر-لنگر-بولارد-...... و هر آنچه كه در داخل و عرشه شناور ها نصب ميگردد).
5-كارخانه هاي رنگ سازي
6-دفاتر فني و طراحي(شركتهاي خصوصي و دولتي-در گروه هاي طراحي مكانيك و سازه و دريايي اعم از شناور و سكو و مخازن و ....)
7-گروه هاي تخصصي براي مديريت پروژه
8-مجموعه هاي تجهيز و خريد و تامين تجهيزات و مواد مصرفي و پشتيباني كشتي ها
9-كارگاه هاي تعميراتي(بدنه و ماشين آلات)
10-گروه ها و مجموعه هاي خريد و فروش و اجاره كشتي
11-مجموعه هاي خدمات بندري و دريايي
....

همانگونه كه مشاهده ميكنيد در هر يك از اين موارد مذكور - فعالتهاي بيشماري نهفته است كه قبل از ورود شما به محيط كار برايتان نامشخص خواهد ماند.