اگه زمان به عقب برگرددآیا بازهم این رشته رو انتخاب میکردید؟

f.babaei

عضو جدید
باسلام خدمت همه مهندسین گرامی:smile:
راستش یه تابی توی فروم مهندسی پزشکی خوردم دیدم مثل اینکه بچه ها زیاد اینجا فعال نیستند وهرکسی سوال بپرسه شایدخیلی خوشبین باشیم یه هفته بعد جوابشو میگیره پس تصمیم گرفتم این تاپیک ایجاد بشه بلکه مهندسین عزیز استقبال کنند ونظرشون رو درمورد رشته مهندسی پزشکی وگرایششون بیان کنند تا دوستانی مثل بنده که قصد داریم تغییر رشته بدیم و وارد این رشته بشیم با تجربیات گرانبهای شما عزیزان آشنا بشیم واستفاده ببریم بلکه در آینده همه دست به دست همدیگه بدیم وبتونیم این رشته رو در طراز اول رشته های انتخابی کشور برسونیم
:cool:
از خودم شروع میکنم من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته کنترل وابزار دقیقم وبه پزشکی علاقه دارم ودوست دارم که بین رشته خودم وپزشکی ارتباط برقرار کنم واسه همین ترجیح دادم که وارد رشته بیوالکتریک بشم ونیاز به اطلاعات بیشتری دارم ممنون میشم دوستان همکاری کنند
:)
امیدوارم این تاپیک به سرنوشت تاپیکهایی که ماهی یه بار جواب داده میشه دچار نشه
:(
پیشاپیش از نظر شما مهندسین عزیز قدردانی میکنم
:gol:
پیروز وسربلند باشید
:heart:
یاحق

arashbadami

عضو جدید
منم رشته کارشناسیم الکترونیک بود . امسال کنکور ارشد وزارت علوم رو خراب کردم و تصمیم دارم برای وزارت بهداشت مهندسی پزشکی امتحان بدم . توی این چند روز سعی کردم درباره این رشته بیشتر تحقیق کنم . فروم ها و سایت های مختلف رو دیدم و با خوندن دید گاه های گوناگون کاملا ناامید شدم. :(

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام خدمت همه مهندسین گرامی:smile:
راستش یه تابی توی فروم مهندسی پزشکی خوردم دیدم مثل اینکه بچه ها زیاد اینجا فعال نیستند وهرکسی سوال بپرسه شایدخیلی خوشبین باشیم یه هفته بعد جوابشو میگیره پس تصمیم گرفتم این تاپیک ایجاد بشه بلکه مهندسین عزیز استقبال کنند ونظرشون رو درمورد رشته مهندسی پزشکی وگرایششون بیان کنند تا دوستانی مثل بنده که قصد داریم تغییر رشته بدیم و وارد این رشته بشیم با تجربیات گرانبهای شما عزیزان آشنا بشیم واستفاده ببریم بلکه در آینده همه دست به دست همدیگه بدیم وبتونیم این رشته رو در طراز اول رشته های انتخابی کشور برسونیم
:cool:
از خودم شروع میکنم من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته کنترل وابزار دقیقم وبه پزشکی علاقه دارم ودوست دارم که بین رشته خودم وپزشکی ارتباط برقرار کنم واسه همین ترجیح دادم که وارد رشته بیوالکتریک بشم ونیاز به اطلاعات بیشتری دارم ممنون میشم دوستان همکاری کنند
:)
امیدوارم این تاپیک به سرنوشت تاپیکهایی که ماهی یه بار جواب داده میشه دچار نشه
:(
پیشاپیش از نظر شما مهندسین عزیز قدردانی میکنم
:gol:
پیروز وسربلند باشید
:heart:
یاحق

راستش منم از این که اینجا اینقدر سوت وکوره ناراحتم! :(
من عاشق این رشته م.... همونیه که میخوام و با روحیاتم سازگاره ولی چون تو ایران جدیده و هنوز جا نیفتاده یه مقدار کار سخت شده و حتی منابع مطالعاتی شم به زور گیر میاد یا اصلا گیر نمیاد!!!:(
و اینکه اکثر استادا اصلا تخصصشون این رشته نیست و ...
یه مقدارم در مورد آینده شغلیم نگرانم! چون باید خیلی حرفه ای کارتو یاد بگیری تا بتونی موفق باشی...
کلا شرایط همه جوره سخته و گاو نر میخواهد و مرد کهن....
اگرم بخوایم یه کمی خوشبینانه تر نگاه کنیم چون جمعیت کشور رو به پیر شدن میره در آینده نیاز به تجهیزات پزشکی و تاسیسات بیمارستانی بیشتر میشه، روز به روز نیاز به مهندس پزشکی ( البته کاربلد) افزایش پیدا میکنه. پس اگه با انرژی و تلاش بیشتر ادامه بدیم آینده خوبی در انتظار ماست;)

f.babaei

عضو جدید
منم رشته کارشناسیم الکترونیک بود . امسال کنکور ارشد وزارت علوم رو خراب کردم و تصمیم دارم برای وزارت بهداشت مهندسی پزشکی امتحان بدم . توی این چند روز سعی کردم درباره این رشته بیشتر تحقیق کنم . فروم ها و سایت های مختلف رو دیدم و با خوندن دید گاه های گوناگون کاملا ناامید شدم. :(
نگران نباش داداش
کاملا میفهمم چه حسی داری اما بنظرم واقعا اگه علاقه داری بچسب بهش منم سایتهای زیادی رو سرچ کردم خب یه سری تعریف میکردند ویه سری هم بد میگفتن اما حرف همشون مشترک بود که فعلا این رشته جای خودشو تو کشور پیدا نکرده حتی سایت استاد تقوی هم رفتم ایشون میدونید که ارشد بیوالکتریک خوندند ومثل شما رشته شون الکترونیک بوده ایشون گفته من اگه صدبار دیگه هم زنده میشدم حتما بیوالکتریک رو انتخاب میکردم چون واقعا جای پیشرفت وتحقیق داره واگه باسواد باشی کار تخصصی وپردرآمد خواهی داشت.

من هیچ وقت این رشته رو انتخاب نمی کردم:w05:
خب دلیلتون چیه بگید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن

arashbadami

عضو جدید
نگران نباش داداش
کاملا میفهمم چه حسی داری اما بنظرم واقعا اگه علاقه داری بچسب بهش منم سایتهای زیادی رو سرچ کردم خب یه سری تعریف میکردند ویه سری هم بد میگفتن اما حرف همشون مشترک بود که فعلا این رشته جای خودشو تو کشور پیدا نکرده حتی سایت استاد تقوی هم رفتم ایشون میدونید که ارشد بیوالکتریک خوندند ومثل شما رشته شون الکترونیک بوده ایشون گفته من اگه صدبار دیگه هم زنده میشدم حتما بیوالکتریک رو انتخاب میکردم چون واقعا جای پیشرفت وتحقیق داره واگه باسواد باشی کار تخصصی وپردرآمد خواهی داشت.

دانشگاه های علوم پزشکی (تهران ، اصفهان ، ....) به نظر شما خوبه؟ یعنی در سطح دانشگاه های وزارت علوم هست؟ تو رشته های پزشکی قطعا دانشگاه های خوبی هستند ولی در مورد مهندسی پزشکی شاید شرایط فرق داشته باشه.
من در مورد سطح علمی این دانشگاه ها اطلاعات زیادی ندارم. بعضی ها خیلی تعریف می کنند ، بعضی ها هم بد میگن.

آخرین ویرایش:

**dew**

عضو جدید
نگران نباش داداش

خب دلیلتون چیه بگید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
اول اینکه این رشته با روحیم سازگار نیس دوم اینکه واقعا تو ایران هیچ جایگاهی نداریم و خیلی کم پیدا میشن که الان به صورت حرفه ای کار میکنند.ما که اصولا حرف زیادی تو ساخت و صادرات نداریم اگه خیلی بلد باشیم بریم تو کاره واردات که کسی که مدیریت و تجارت بلد باشه هم از پسش خیلی خوب بر میاد بدون اینکه این همه درسهای سخت پاس کنه البته دیدم که دارم میگما...اگه بری بیمارستان که هنوز پزشکا نمی دونن جایگاه ما کجاستو هی شاخو شونه میکشن با اونا هم باید کلی بحث کنیم.خلاصه سرتونو درد نیارم می مونه کارهای تحقیقاتی که خودمم الان مشغولشم ولییییییی اونم فقط در حد مقاله هس کیه که خرج کنه و مسیرو ادامه بده و حمایت کنه که محصول بشه همه در حده مقاله هس ولی عملی در کار نیس.واسه همین من واقعا ناراحتم چون با تمام تلاشی که کردم هر جا هم اگه کار باشه می گن مدیر فروش می خوایم که اون کارو هر کسی که بتونه خوب حرف بزنه هم می تونه از پسش بر بیاد........علت واسه ناراحتیم از این رشته زیاده..........امیدوارم بقیه مهندس پزشکا حس من رونداشته باشن و راضی باشن.
موفق باشید

Na KISS a

عضو جدید
شاید من جزو معدود افرادی بودم که به عشق این رشته قید رفتن به دانشگاه دولتی رو زدم و با رتبه 3500 رفتم دانشگاه آزاد اما اگر به دو سال پیش بر میگشتم هرگز این رشته رو انتخاب نمی کردم.
میرفتم دانشگاه د.لتی مواد میخوندم و گرایش ارشدم رو بیومتریال انتخاب می کردم

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه این رشته با روحیم سازگار نیس دوم اینکه واقعا تو ایران هیچ جایگاهی نداریم و خیلی کم پیدا میشن که الان به صورت حرفه ای کار میکنند.ما که اصولا حرف زیادی تو ساخت و صادرات نداریم اگه خیلی بلد باشیم بریم تو کاره واردات که کسی که مدیریت و تجارت بلد باشه هم از پسش خیلی خوب بر میاد بدون اینکه این همه درسهای سخت پاس کنه البته دیدم که دارم میگما...اگه بری بیمارستان که هنوز پزشکا نمی دونن جایگاه ما کجاستو هی شاخو شونه میکشن با اونا هم باید کلی بحث کنیم.خلاصه سرتونو درد نیارم می مونه کارهای تحقیقاتی که خودمم الان مشغولشم ولییییییی اونم فقط در حد مقاله هس کیه که خرج کنه و مسیرو ادامه بده و حمایت کنه که محصول بشه همه در حده مقاله هس ولی عملی در کار نیس.واسه همین من واقعا ناراحتم چون با تمام تلاشی که کردم هر جا هم اگه کار باشه می گن مدیر فروش می خوایم که اون کارو هر کسی که بتونه خوب حرف بزنه هم می تونه از پسش بر بیاد........علت واسه ناراحتیم از این رشته زیاده..........امیدوارم بقیه مهندس پزشکا حس من رونداشته باشن و راضی باشن.
موفق باشید

شما ترم چندی؟ کدوم دانشگاه؟

f.babaei

عضو جدید
دانشگاه های علوم پزشکی (تهران ، اصفهان ، ....) به نظر شما خوبه؟ یعنی در سطح دانشگاه های وزارت علوم هست؟ تو رشته های پزشکی قطعا دانشگاه های خوبی هستند ولی در مورد مهندسی پزشکی شاید شرایط فرق داشته باشه.
من در مورد سطح علمی این دانشگاه ها اطلاعات زیادی ندارم. بعضی ها خیلی تعریف می کنند ، بعضی ها هم بد میگن.

من ازيکی بچه های بيوالکتريک پرسيدم ميگفت که سطح دانشگاه تهران وبهشتی خوبه در وزارت بهداشت فقط مشکلش اينه درصورت ادامه تحصيل واسه استاد دانشگاه فقط ميتونيد دردانشگاه هاي زيرنظر وزارت بهداشت بريد که البته منم شنيدم مطمئن نيستم درضمن بچه هاميگفتن واسه کارای تحقيقاتی وزارت بهداشت حمايت ميکنه

f.babaei

عضو جدید
نمیدونم چرا تعداد نمایش این تاپیک زیاده اما کسی نظر وتجربش رو به اشتراک نمیذاره؟!!:(

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم کنکور وزارت علوممو خراب کردم و کنکور بهداشت رو شرکت کردم و چ شب ها و روزهایی که به تحقیق در مورد این کنکورو اینکه اگ وزارت بهداشت بخونم چی میشه پرداختم. اما خوب اطلاعات جامعی که به دست نیاوردم اما خوب حرف ها و حدیث ها طوری نبود که من برای مطالعه تشویق بشم. در حالی که ب نظرم این رشته خیلی جذابه ولی خوب چون ی بار به خاطر جذابیت رشته برق انتخابش کردمو چار سال عمرمو گذاشتم دیگ نمیخام صرف جذاب بودن و علاقه ام رشته ای رو انتخاب کنم به نظرم ادم برای اینکه دوسال از عمرشو بذاره باید خوب تحقیق کنه و از همه لحاظ بسنجه تا بعدا پشیمون نشه. چون به نظر من خیلی درد بزرگیه که دانش داشته باشی ولی نتونی در عمل ببینیش یا به درد بخوری کلاً. البته خودم شخصاً هنوز کاری نکردم و دانش خاصی ندارم که بخام ادعا داشته باشم اما خوب بالاخره تو دانشگام چیزی ندیدم و این درد بود. ولی مطمئنم باید وقت بذاری و تلاش کنی و انقدر مهارت داشته باشی که بیان دنبالت نه که تو بری دنبال کارو اینا. این خانوم یا اقاییکه نظر گذاشته بود و هنوز دانشجو بود به نظرم زوده این حرفا برا ما ها که دانشجوییم حالا. هرموقع قشنگ کارکردیو حرفه ای شدی اونوقت انتظار داشته باش. فعلا زوده بابا. نا امید نباشید دیگ ختم کلام.

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق رشته ام هستم اکر زمان به عقب برگرده بازم معماری رو انتخاب میکنم

f.babaei

عضو جدید
منم کنکور وزارت علوممو خراب کردم و کنکور بهداشت رو شرکت کردم و چ شب ها و روزهایی که به تحقیق در مورد این کنکورو اینکه اگ وزارت بهداشت بخونم چی میشه پرداختم. اما خوب اطلاعات جامعی که به دست نیاوردم اما خوب حرف ها و حدیث ها طوری نبود که من برای مطالعه تشویق بشم. در حالی که ب نظرم این رشته خیلی جذابه ولی خوب چون ی بار به خاطر جذابیت رشته برق انتخابش کردمو چار سال عمرمو گذاشتم دیگ نمیخام صرف جذاب بودن و علاقه ام رشته ای رو انتخاب کنم به نظرم ادم برای اینکه دوسال از عمرشو بذاره باید خوب تحقیق کنه و از همه لحاظ بسنجه تا بعدا پشیمون نشه. چون به نظر من خیلی درد بزرگیه که دانش داشته باشی ولی نتونی در عمل ببینیش یا به درد بخوری کلاً. البته خودم شخصاً هنوز کاری نکردم و دانش خاصی ندارم که بخام ادعا داشته باشم اما خوب بالاخره تو دانشگام چیزی ندیدم و این درد بود. ولی مطمئنم باید وقت بذاری و تلاش کنی و انقدر مهارت داشته باشی که بیان دنبالت نه که تو بری دنبال کارو اینا. این خانوم یا اقاییکه نظر گذاشته بود و هنوز دانشجو بود به نظرم زوده این حرفا برا ما ها که دانشجوییم حالا. هرموقع قشنگ کارکردیو حرفه ای شدی اونوقت انتظار داشته باش. فعلا زوده بابا. نا امید نباشید دیگ ختم کلام.
راستش من متوجه نشدم الان شما وارد رشته بیوالکتریک شدید یا نه؟ وهمچنین دلیل انتخابتون چون شما گفتید نمیخوام واسه جذابیت یه رشته واردش بشم؟!:surprised:
اگه واردرشته بیوالکتریک شدید لطف کنید تجربیات خودتون وحتی اطرافیان و آینده این رشته اظهار نظر کنید؟:)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه دیگه!!! من تازه کنکور امسالو دادم. من خیلی در موردش تحقیق کردم و خوب نکات مثبتو منفی زیادی داره. برق همه جا شناخته شدست ولی مهندسی پزشکی نه!!! در ضمن اگه واقعا بخواین بخونینش و الکی فقط واردش نشین خیلی همت میخاد. مثلا کتاب زیست شناسی گایتون رو باید بخونید که خوب میشه گفت کار سنگینیه!!! یا فیزیک پزشکی که حالا به نسبت راحتتره. اما خوب اینکه میگن جای کار زیاد داره باید بگم شما اگه برقم باشی میتونی پروژه رو تو زمینه مهندسی پزشکی کار کنی!!! اما بعدش تو زمینه کار مثلا من یکی رو میشناسم که فوق لیسانسشو از دانشگاه مدرس تهران گرفته و الان منشی یک دفتر هست تو شهرمون!!! به نظرم هنوز جا نیفتاده کار مهندس پزشک توی ایران. و ایراد عمده ی کار اینه که نیرویی که واقعا توی کار میخان باید چیزایی رو بلد باشه که با واحدای دانشگاهی فرق زیادی داره. و خوب شما خودتون باید برین دنبال اموزش دیدن بحث های عملیش که خوب باز کار سختیه اما خیلی ارزش داره. البته برای اقایون که محدودیتی نیست خیلی راحت میتونن کار عملی رو تجربه کنن تو محیطای مختلف. مثلا من شنیدم به ازای هر چندتا تخت توی بیمارستان قراره مهندس پزشک استخدام بشه. اما خوب ندیدم اجرا بشه هنوز. یا توی زمینه ی تدریس هنوز اشباع نشده و خیلی خوبه و ... یکی هم میگفت الان بیمارستانا شده پراز تجهیزاتی که خراب اند ولی تعمیرشون نمیکنند و فورا یکی جایگزینش میشه اما بابت تعمیر خیلی خوب پول میدن که متاسفانه کار هرکسی نیست و خوب قطعاتش سخت گیر میاد و اکثرا چون تحریمم هستیم به مشکل میخورن. در کل رشته ی واقعا جذاب و قشنگیه و هرکاری رو اگه دوست داشته باشی و براش تلاش کنی بی نتیجه نمیمونه.

f.babaei

عضو جدید
نه دیگه!!! من تازه کنکور امسالو دادم. من خیلی در موردش تحقیق کردم و خوب نکات مثبتو منفی زیادی داره. برق همه جا شناخته شدست ولی مهندسی پزشکی نه!!! در ضمن اگه واقعا بخواین بخونینش و الکی فقط واردش نشین خیلی همت میخاد. مثلا کتاب زیست شناسی گایتون رو باید بخونید که خوب میشه گفت کار سنگینیه!!! یا فیزیک پزشکی که حالا به نسبت راحتتره. اما خوب اینکه میگن جای کار زیاد داره باید بگم شما اگه برقم باشی میتونی پروژه رو تو زمینه مهندسی پزشکی کار کنی!!! اما بعدش تو زمینه کار مثلا من یکی رو میشناسم که فوق لیسانسشو از دانشگاه مدرس تهران گرفته و الان منشی یک دفتر هست تو شهرمون!!! به نظرم هنوز جا نیفتاده کار مهندس پزشک توی ایران. و ایراد عمده ی کار اینه که نیرویی که واقعا توی کار میخان باید چیزایی رو بلد باشه که با واحدای دانشگاهی فرق زیادی داره. و خوب شما خودتون باید برین دنبال اموزش دیدن بحث های عملیش که خوب باز کار سختیه اما خیلی ارزش داره. البته برای اقایون که محدودیتی نیست خیلی راحت میتونن کار عملی رو تجربه کنن تو محیطای مختلف. مثلا من شنیدم به ازای هر چندتا تخت توی بیمارستان قراره مهندس پزشک استخدام بشه. اما خوب ندیدم اجرا بشه هنوز. یا توی زمینه ی تدریس هنوز اشباع نشده و خیلی خوبه و ... یکی هم میگفت الان بیمارستانا شده پراز تجهیزاتی که خراب اند ولی تعمیرشون نمیکنند و فورا یکی جایگزینش میشه اما بابت تعمیر خیلی خوب پول میدن که متاسفانه کار هرکسی نیست و خوب قطعاتش سخت گیر میاد و اکثرا چون تحریمم هستیم به مشکل میخورن. در کل رشته ی واقعا جذاب و قشنگیه و هرکاری رو اگه دوست داشته باشی و براش تلاش کنی بی نتیجه نمیمونه.
بنظرم یه جورایی ریسک بزرگیه انتخاب این رشته که ممکنه خوب از آب در بیاد یا!!!!........

smn_ash

عضو جدید
بعد از هشت سال که گذشته ای کاش یکسال دیگه میشستم میخوندم و میرفتم داروسازی

Rayehe Homaei

عضو جدید
سلام دوسنان
من رشته تحصیلی ام مهندسی پزشکی گرایش بالینی هست.
در رابطه با رشته باید بگم تا زمانی که کشور ما یک وارد کننده باشه در زمینه تجهیزات این رشته جایگاه و معنای واقعیشو پیدا نمیکنه و به شما به عنوان یک بازاریاب یا تعمیر کار نگاه میکنند متاسفانه...
این حالا به خودتون بستگی داره که دوست دارید یا نه !:razz:
اگه شرایط تاسیس یک شرکت و دارید(مالی) که بحث فرق میکنه و میتونم بگم در مدت کوتاهی پولدااااار میشید...:D:eek:

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همیشه آرزو داشتم کشاورز باشم صددرصد هزار بارم بهم فرصت میدادند رشته کشاورزی رو انتخاب می کردم

• Like
واکنش ها: .6.

Rayehe Homaei

عضو جدید
خوش بحالت دوست من ...منم رسته ام رو خیلی دوست دارم اما با بازار کارش خیلی مشکل دارم حالا نمیدونم باید علاقه امو دنبال کنم یا به فکر آینده شغلیم باشم?!

f.babaei

عضو جدید
سلام دوسنان
در رابطه با رشته باید بگم تا زمانی که کشور ما یک وارد کننده باشه در زمینه تجهیزات این رشته جایگاه و معنای واقعیشو پیدا نمیکنه و به شما به عنوان یک بازاریاب یا تعمیر کار نگاه میکنند متاسفانه...
اگه شرایط تاسیس یک شرکت و دارید(مالی) که بحث فرق میکنه و میتونم بگم در مدت کوتاهی پولدااااار میشید...:D:eek:
سلام
یعنی میخوای بگی حتی کارهای تحقیقاتی هم فایده ای نداره یا کلا کارای آکادمیک مثلا استاد دانشگاه بشی! البته میدونم که باید دکترا بگیری اونوقت فکر میکنی درآمدش کمه؟ بنظرم حالا که وارد این رشته شدی ناامید نباش واگه بهش علاقه داری ادامش بده من خودم رشتم کنترل هست ومیخوام وارد بیوالکتریک بشم ومیدونم که بازار کار خوبی توی ایران نداره اما میخوام که تخصص توی این رشته کسب کنم وحتی ممکنه با دوستایی آشنا بشم که بتونیم باهمدیگه کارای تحقیقاتی یاحتی شرکت تعمیرات ونگهداری راه بندازیم حتی اگه پولت کم باشه چون ثبت یه شرکت هزینه زیادی نداره بعدش دوتا کار که بگیری وخوب انجامش بدی اونوقته که همینطور کار پشت سرهم واست جور میشه ونونت توی روغنه.اگه بد میگم بگو بد میگی;)
اگه هم خانم باشی که بنظرم اصلا نباید نگران آینده شغلی باشی چون یه خانم حتی اگه کارهم نداشته باشه بازم واسش خواستگار پیدا میشه اما اگه آقایی که بحثش فرق میکنه تازه میشی مثل خودم:biggrin:
خوشبین باش دوست من.توکلت بخدا باشه

Rayehe Homaei

عضو جدید
سلام
یعنی میخوای بگی حتی کارهای تحقیقاتی هم فایده ای نداره یا کلا کارای آکادمیک مثلا استاد دانشگاه بشی! البته میدونم که باید دکترا بگیری اونوقت فکر میکنی درآمدش کمه؟ بنظرم حالا که وارد این رشته شدی ناامید نباش واگه بهش علاقه داری ادامش بده من خودم رشتم کنترل هست ومیخوام وارد بیوالکتریک بشم ومیدونم که بازار کار خوبی توی ایران نداره اما میخوام که تخصص توی این رشته کسب کنم وحتی ممکنه با دوستایی آشنا بشم که بتونیم باهمدیگه کارای تحقیقاتی یاحتی شرکت تعمیرات ونگهداری راه بندازیم حتی اگه پولت کم باشه چون ثبت یه شرکت هزینه زیادی نداره بعدش دوتا کار که بگیری وخوب انجامش بدی اونوقته که همینطور کار پشت سرهم واست جور میشه ونونت توی روغنه.اگه بد میگم بگو بد میگی;)
اگه هم خانم باشی که بنظرم اصلا نباید نگران آینده شغلی باشی چون یه خانم حتی اگه کارهم نداشته باشه بازم واسش خواستگار پیدا میشه اما اگه آقایی که بحثش فرق میکنه تازه میشی مثل خودم:biggrin:
خوشبین باش دوست من.توکلت بخدا باشه

سلام
کارهای تحقیقاتی خیلی هم خوبه اما مسئله اینه که کسی تحویل نمیگیره به عبارتی باید خودت با جیب مبارک هزینه کنی اگر به ثمر نشست اونوقت بگردی دنبال ثبت و ...که بچه های این رشته فعلا بدبختانه در حد مقاله پیش میرن .
استاد دانشگاه خوبه در آمدم داره اما انگیزه میخواد درس بخونی تا دکتری که فعلا حسش نیس:D
و اما ثبت شرکت تجهیزات پزشکی منظورم وارد کردن اتفاقا پول انچنانی میخواد ،اما بقول شما ثبت شرکت خدماتی نه قبول دارم فقط تجربه و علم میخواد نه پول!
اتفاقا شما کار خوبی میکنید اگر برید این رشته چون لیسانس برق دارید بیس تون قوی هست و ازتون استقبال میکنن.موفق باشید
جهت اطلاع من خانم هستم نگران نیستم، اما دوست دارم از مدرکی که میگیرم تو زمینه کاری خودش استفاده کنم...:)
ممنون از شما ،بقول شما توکل بخدا:smile:

f.babaei

عضو جدید
سلام
کارهای تحقیقاتی خیلی هم خوبه اما مسئله اینه که کسی تحویل نمیگیره به عبارتی باید خودت با جیب مبارک هزینه کنی اگر به ثمر نشست اونوقت بگردی دنبال ثبت و ...که بچه های این رشته فعلا بدبختانه در حد مقاله پیش میرن .
استاد دانشگاه خوبه در آمدم داره اما انگیزه میخواد درس بخونی تا دکتری که فعلا حسش نیس:D
و اما ثبت شرکت تجهیزات پزشکی منظورم وارد کردن اتفاقا پول انچنانی میخواد ،اما بقول شما ثبت شرکت خدماتی نه قبول دارم فقط تجربه و علم میخواد نه پول!
اتفاقا شما کار خوبی میکنید اگر برید این رشته چون لیسانس برق دارید بیس تون قوی هست و ازتون استقبال میکنن.موفق باشید
جهت اطلاع من خانم هستم نگران نیستم، اما دوست دارم از مدرکی که میگیرم تو زمینه کاری خودش استفاده کنم...:)
ممنون از شما ،بقول شما توکل بخدا:smile:
درسته هرچی باشه بالاخره شما وارد این رشته شدیدومسلما اطلاعاتتون به روزتر هست.در کل میشه گفت به غیر کارایی که نیاز به پول هنگفتی داره بقیه راههارو میشه با باتلاش وثبات قدم ادامه داد وموفق شد والبته بعدش به همون چیزی که میخوای برسی حتی اونایی که پول زیاد میخواد!!:surprised:
دقیقا موافقم که بایدهرمدرکی که میگیری توی همون زمینه کار کنی وگرنه این چند سالی که وقت گذاشتی وتوی این زمینه درس خوند یعنی هیچ!
توی این مورد میتونم بگم برد با شما خانوماس که نیازی به نگرانی نیس:D
موفق باشید

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوسنان

سلام
چه گرایش جالبی!!!برای اولین باره که میشنوم
دوستان یه راهنمایی میخوام ازتون که تجربه کافی در مهندسی پزشکی داشته باشه
من دارم راجع به اینکه گرایش ارشدم رو مهندسی پزشکی بخونم تحقیق میکنم میخوام کسی کمکم کنه
راستی شما امتحان ارشدتون یکی دوماه دیگه اس درسته؟ثبت نام آزمونش گذشت؟تعداد قبولیش چطوریه؟و اینکه منابع آزمونتون چیا هستن؟
امیدوارم به عنوان اسپمر دستگیرم نکنن:)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من رفتم از اول این تاپیک رو خوندم
نمیدونستم که استارتر اینجا شمایید:)
چرا اینجا همه انقدر ناامیدین راجع به رشته تون
یه سوال:هم وزارت علوم هم وزارت بهداشت میتونید امتحان بدید؟وزارت علوم یعنی اینکه با ما امتحان میدید درسته؟
کدومش بهتره؟اصن فرقشون چیه؟
من خیلی زیاد به رشته خودم علاقه دارم اما همیشه دوست داشتم رشته م یه جوری به پزشکی هم مربوط باشه
میخوام یه اطلاعات مختصر و مفید به دست بیارم که به نتیجه نهایی برسم
و اینکه برای رشته ما دانشگاههای خوب تهران میشه و بعد اصفهان که اگه بخوام رشته خودمو ادامه بدم تهران که شاید سخت باشه برام اما باید همه تلاشم رو بکنم اصفهان قبول شم درمورد مهندسی پزشکی چطوریه قضیه؟
پ ن:بیوالکتریک همون مهندسی پزشکیه و من این رو نمیدونستم منو شطرنجی کنید:cool:

f.babaei

عضو جدید
من رفتم از اول این تاپیک رو خوندم
نمیدونستم که استارتر اینجا شمایید:)
چرا اینجا همه انقدر ناامیدین راجع به رشته تون
یه سوال:هم وزارت علوم هم وزارت بهداشت میتونید امتحان بدید؟وزارت علوم یعنی اینکه با ما امتحان میدید درسته؟
کدومش بهتره؟اصن فرقشون چیه؟
من خیلی زیاد به رشته خودم علاقه دارم اما همیشه دوست داشتم رشته م یه جوری به پزشکی هم مربوط باشه
میخوام یه اطلاعات مختصر و مفید به دست بیارم که به نتیجه نهایی برسم
و اینکه برای رشته ما دانشگاههای خوب تهران میشه و بعد اصفهان که اگه بخوام رشته خودمو ادامه بدم تهران که شاید سخت باشه برام اما باید همه تلاشم رو بکنم اصفهان قبول شم درمورد مهندسی پزشکی چطوریه قضیه؟
پ ن:بیوالکتریک همون مهندسی پزشکیه و من این رو نمیدونستم منو شطرنجی کنید:cool:
بله دوست خوبم زمانی که دنبال اطلاعات تو زمینه بیوالکتریک بودم تصمیم گرفتم که این تاپیک ایجاد کنم تا نظر بچه های این رشته رو ببینم اما همونطور که خودت میبینی اکثرا بچه ها ناامیدند واین بخاطر بازار کار کم نسبت به دیگر گرایشای برقه و اگه هدف فقط این باشه که بیای توی این رشته وبعدش دنبال کار بگردی به مشکل برمیخوری! من به این نتیجه رسیدم که باید کارآفرینی کرد(که قبلا راجع بهش واست توضیح دادم چون میدونسم نظرمون مثل همدیگس!بین خودمون باشه;))
والبته کلا این تالار مهندسی پزشکی بچه ها زیاد فعالیت ندارن وبیشتر تاپیکها شاید هفته ای یاماهی یه بارپاسخ داده بشه!
واما راجع به سوالتون: هم وزارت علو وهم بهداشت میشه امتحان داد و وزارت بهداشت فکر کنم22خرداد کنکورش باشه وفرقش با وزارت علوم در اینه که سطح سوالات بسیار ساده تر اما وقتش خیلی کمتر یعنی بعید بنظر میرسه که بشه به همه پاسخ داد واینکه نحوه رتبه بندی مثل وزارت علوم نیس یعنی شما هرچی تعداد سوال صحیحت بیشتر باشه رتبه بهتری خواهی داشت(در واقع ضرایب دروس مثل وزارت علوم نیس!!) وراجع به دانشگاه اینکه وزارت بهداشت تعداد خیلی کمتری پذیرش داره(فکر کنم حدود40نفر توی بیوالکتریکدر کل کشور!) وفقط دانشگاههای تهران وشهید بهشتی واصفهان وشیراز میگیره اما وزارت علوم رو که خودت میدونی ظرفیتش خیلی بیشتره واکثر دانشگاهها هم میگیرن.مورد دیگه اینکه دانشگاههای وزارت بهداشت مثل شهید بهشتی اگه بخوای کار تحقیقاتی انجام بدی وبتونی قانعشون کنی ساپورت مالی میشه البته تا یه حد مشخصی وبعد از فارغ التحصیلی هم باید در خدمتشون باشی ودر حین تحصیلم اجازه کار نداری(توی دفترچه خوندم!) اما وزارت علوم عکس این حرفایی که گفتم(فعلا این موارد به ذهنم رسید!)
توی وزارت علوم دانشگاههای خوب بترتیب تهران-شریف-امیرکبیر-مدرس-اصفهان-شیرازو.......از بچه های پارسال تا رتبه حدود1200موفق شده بود امیرکبیر تهران قبول بشه!(آخه طرفدارش کمه این رشته درواقع میترسن واردش بشن!)
بله بیوالکتریک هم زیرمجموعه برقه وهم مهندسی پزشکی و متناسب بارشته شما گرایش بیومکانیک توی مهندسی پزشکی هست که کارش ساخت وتحلیل اعضای بدن مثل قلب مصنوعی یا مفاصل یا اندامهای دیگه!
وحرف آخر اینکه شما باید اول خوب تحقیق کنی ودید بلند مدت داشته باشی وهرچی زودتر تصمیمت رو بگیری که میخوای رشته خودت رو ادامه بدی یاواردبیومکانیک یابیوالکتریک بشی! وامیدوارم بهترین ودرسترین تصمیم رو بگیرید
کمکی خواستید درحد توانم درخدمتم
موفق باشید;)

بالا